Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Allah sizden de razı olsun, amacım uzmek degil kesinlikle. Depresyon ve zıt esmalarla ilgili sorularına da cevap yazmıstım.. Dikkatimi cektigi için belirtmek istedim sadece.

Allah sizden de razı olsun, amacım uzmek degil kesinlikle. Depresyon ve zıt esmalarla ilgili sorularına da cevap yazmıstım.. Dikkatimi cektigi için belirtmek istedim sadece.
Tamam olabilir karsilikli yanlis anladik birbirimizi cok saol bilgilerin icinde tekrar

Yaklaşık 3 ay önce babamı kaybettim.Çok zor bir hastalık süreci geçirdik karaciğeri iflas etti.Her telefon çaldığında kalbim küt küt atıyordu babamla ilgili kötü şeyler duymaktan korkuyordum.Hala telefon çaldığında hep kötü haber alacakmışım gibi geliyor bir nevi panik atak oldum üstüne bir de işle ilgili sorunlarım var.Sürekli başım ağrıyor midem bulanıyor sanki biri kalbimi sıkıyormuş gibi hissediyordum.Çok bunaldığım bir gün dua okumaya başladım.Yasin,mülk,amme,duhan,vakıa,ameneresule,cuma,fetih,kıyamet,ayetelkürsi,inşirah,kenzül arş okuyorum ve tesbih(Estağfirullah,la ilahe illahlah,salavat,ya Fettah ya Rezzak,ya Ganiyy ya Muğni) çekiyorum.Öğlenleri evde yanlız olduğumdan yaklaşık 1,5 saat böyle dua ediyorum ve bunları okudukça içim ferahlamaya başladım.Okuduğum duaları ölmüşlerime hediye ediyorum ve Allah’a sığınıyorum bunları yaptıkça psikolojik olarak rahatlamaya başladım.
Benim merak ettiğim her yerde Mülk ve Vakia sureleri akşam okunmalı yazıyor ben ise öğlen okuyorum yanlış mı yapıyorum.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inş, Rabbim sizlerede sabırlar ihsan eylesin. Bende 15 ay once canımı ciğerimi abimi bu hastalıktan kaybettim.. Acısı değil dinmek gun gectikce artıyor. Sadece dualarla teskin olabiliyor insan...ve dua ettikçe ruhlarına okudukça cok mutlu oluyorlar. Bizede manevi olarak güç veriyor..okumaya devam ettikce ruyalarda daha sık goruseceksiniz sarılıp özlem giderebileceksiniz inş. Aksam gunduz farketmez ne zaman musait olursanız o zaman okuyun Allah kabul etsin

Allah abinize rahmet eylesin size de sabır versin

Bu topik çok güzel. bende esma okumaya başlayacağım. simdi zaman buldukça sirayla burdaki mesajlari okuyorum. daha okuyacak cok mesajim var. bitirdikten sonra disiplinle esmalari okurym ve sonuclarini yazarim inşaAllah

Bu iki topigi okumanızıda tavsiye ederim arkadaşlar

Esmaların gücüne çok inanırım. 32 yaşındayım. Hayırlı evlilik için bir haftadır huvel alliyul azim okuyorum. Bende kısmet kapalı galiba. İki diplomam var ama iş bulamıyorum. Çalışdığım zamanlar oldu, ama çok az para alıyordum

Mrb arkadaslar.. 5 adet esma çekıyorum ekım ayından bu yana. Ama hiçbir gelişme bir işaret göremedim? Neden acaba?
Günlük zikirlerine muhakkak Salavat ve Tevhid ekle ve namazlarını ihmal etmemeye calıs daha hızlı acılımlar olacaktır inşallah. Birde beş esmayı ayrı ayrı mı cekiyorsun kombin olarak mı? Zıt esmalar bir araya gelmiş olabilir diye de düşündüm..

Merhaba, ben de bir şey sormak istiyorum. Günlük salavat ve rabbi yesir duasını okuyorum. Allahu Ekber gibi zikirlerimi de yapıyorum çok şükür. Günlük çektiğim esmalar da Ya Fettah Ya Ganiyy Ya Muğni Ya Allah kombin olarak ve Ya Latif çok istediğim bir duam var Tefriciye yaptım, her gün Yasin okuyorum ama nasip olmadı hâlâ. Kısmetin kapalı dedi birkaç kişi, acaba zıt Esma mı çekiyorum yoksa kısmetim mi kapalı? Kısmetim kapalıysa ne yapmalıyım duamın kabul olacağına inancım sonsuz ama ne bileyim

Merhaba. Yazdıgınız Esmalar zıt degil, kombin olarak okunabilir. Ya Latif 'e ek olarak "Ya Latif, Ya Vehhab, Ya Şekur, Ya Berr" şeklinde Esma kombini olarak okumanızı tavsiye ederim. Özellikle Ya Şekur esması anahtar gibidir.. Tüm nimetler için Şükür etmiş oluyoruz, şükür etmek de verilen nimetlerin artmasına neden olur. Niyetimiz her ne ise oncelikle bol bol sukur etmemiz gerekiyor.(ayeti ekledim) Yazdıklarınız maddi anlamda iş vs kısmet acmada etkili olacaktır. İş içinse niyetiniz esmalara Ya Rafi, Ya Rezzak, Ya Vekil eklerseniz iyi olur..ayrı ayrı okuyabilirsiniz gunluk 100 kere

Vakia süresi, fetih suresi okumak bakara suresi okumak veya dinlemek faydalı olacaktır..

Birde kısmet açmada Ya Aliyy esması cok etkilidir. Bizzat yasadım ve burada paylasmıstım evlenmek için kısmetlerinizi acar. 6 ay okuduktan sonra eşimle karsılasmıstım ben.. Rızık anlamında da etkili olacagına inanıyorum. Burada onemli olan niyet niyete gore kısmet acmada en etkili esmalardan biri bence..

Bize dusen dua etmek hayırlısını istemek, hepimizin cok istedigi bekledigi dualar var elbet Biraz gecikmesi veya kabul olmaması sizi uzmesin aslında her dua kabul olurmus kimi bu dunyada kimi de ahirette karsılıgını bulurmuş..
Kismetim kapalı mı diye dusunmeyin sizin için belkide uygun vakit degildir simdi olması.. Dualarımız hep en güzel zamanda bizim için en hayırlı zamanda kabul oluyor aslında..
Rabbim gonlunuzdeki duaları hayırlısı ile omrunuze yazsın inşallah

"Hani Rabbiniz şöyle duyurmuştu: “Andolsun, eğer şükrederseniz elbette size nimetimi artırırım. İbrahim/7

Yaa Allah razı olsun. Çok mutlu etti beni yazdıklarınız. Teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım, nefs işte sabırsızlık ediyor hemen olsun diye sonucu görmek istiyor. Ama daha çok şükretmeye çalışacağımm. Rabbim tez zamanda hayırlısıyla sevindirir inşallah beni de buraya duam kabul oldu çok şükür yazabilirim. Tekrar teşekkürler

Rica ederim, Allah sizden de razı olsun
Guzel haberlerinizi bekliyoruz o zaman inşallah

Mrb. Ayrı ayrı derken evt parça parça. Bırı bıtınce dıgerıne geçıyorum. Namazları kılıyorum tevhıd de okuyorum

Mrb. Ayrı ayrı derken evt parça parça. Bırı bıtınce dıgerıne geçıyorum. Namazları kılıyorum tevhıd de okuyorum
Etkisi oluyordur aslında oncelikle esmalara yeni baslamıssanız uzerinizdeki negatif enerji alanını temizler ardından faziletlerini yasamaya baslarsınız. Sure olarak herkesde farklıdır bu okudugunuz sayıya veya faydasını gorecegine dair inanclada ilgili olabilir. İnanarak sabırla devam etmenizi tavsiye ederim. Okumaya baslamadan once Salavat ve tevhid okuyun sonra baslayın Esmalara.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…