Esma ve Dua tecrübelerimizi paylaşalım

Size bir şey anlatayım,ben hacı'dan gelen gül yağlarını koklayamam bana kokusu çok ağır gelir,gül kokulu tespihler gelir kutularındanda çıkarmazdım ağır gelirdi.Bir gün içimden salavat okumak geldi günde 500 bazen 1000,bazende 100 kere.Eğer 1000 kere okumak istiyorsam "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed"okuyordum en kısa salavatı.1 hafta okudum ve perşembe günüydü sabahtan başkadım okumaya,Allahım Yarabbim bir gül kokusu geldi burnuma anlatamam,ama hayatımda hiç böyle bir gül kokusu koklamadım,yok böyle koku,kokladıkça kokluyorum kokuyu taaaa içime ciğerlerime çekiyorum ve evde tüm camlar kapalı,koku birden kesildi.Birden yerimden kalktım hac'dan kayınvalidemin getirdiği gül kokulu hiç açmadığım tespihleri kutularından çıkarıp derin derin koklamaya başladım ve o tespitlerde bana aynı kokmaya başladılar,şimdi o gün bugündür gül çiçeği benim için çok özeldir ve daha güzel gelir gözüme hem kokusu hem şekli hem renkleri.1 hafta okudum bıraktım,devam etmedim,keşke devam etseydim.

Namazlarimi kiliyorum sukur. Istegim sizinkiler gibi bile degil. Yani zenginlik para ev is vs umrumda degil. Saglik ve ruh sagligi istiyorum sadece. Bunun icin binlerce esma cekip sonuc alamayinca insan nasil küsüyor oksuz yetim hissediyor anlatamam.. ne deyim yasamaya calisiyorum sadece
Ben 3 yıl öylece bekledim 1.5 milyon civarı esma zikri yaptım. Hiçbir şey olmuyordu. Kafese kapatılmış bir jaguar gibiydim. Sonra birden mucizeler oldu peşpeşe 😍olgunlaşıyor ruhun sabrediyorsun dünyayı önemsemeyi bırakıyorsun ve oluyor💜💜💜 dilek için okumak biraz hesap gibi oluyor

Tesekkur ediyorum yorumlariniz icin. Isyandan allahim beni korusun sadece cok cok cok cok yoruldum. Allahimin beni duyacagi gun umarim yakindir. Iyi aksamlar kusura bakmayin.
İşte bu noktada bi hata var. Allahın benı duyacağı gün diyorsunuz. Her daim her an duyuluyoruz görülüyoruz. Belki imtihanınız bu kim bilir. Rabbim yardımcınız olsun

Mesela çok hassassanız herşey sizi duygusallaştırıyorsa,takıntılıysanız,çabuk alınıp herşeyi kafanıza takıp dert edinen bir yapıdaysanız Ya Metin esmasını tavsiye ederim,hiçbirşeyi kafanıza takmıyorsunuz,dert etmiyorsunuz,mânevi olarak zorluklara dayanma gücü veriyor,dertler vız geliyor size,ruhsal olarak çok güçlü oluyorsunuz.Ben çok hassas da bir insanım,biri bana bir laf etse yada sert davransa üzülürüm,kırılırım,bozulurum,ağlarım günlerce düşünürüm,ama Ya Metin esmasını okuyunca rahatlıyordum ve hiçbirşeyi kafaya takmıyordum,hatta çok gıcık olduğum insanlarla bile hiç kafaya takmadan rahatça sohbet ediyordum,umurumda olmuyordu hiçbirşey.

Aynen ya metin dayanıklılıkkkmm
Mesela çok hassassanız herşey sizi duygusallaştırıyorsa,takıntılıysanız,çabuk alınıp herşeyi kafanıza takıp dert edinen bir yapıdaysanız Ya Metin esmasını tavsiye ederim,hiçbirşeyi kafanıza takmıyorsunuz,dert etmiyorsunuz,mânevi olarak zorluklara dayanma gücü veriyor,dertler vız geliyor size,ruhsal olarak çok güçlü oluyorsunuz.Ben çok hassas da bir insanım,biri bana bir laf etse yada sert davransa üzülürüm,kırılırım,bozulurum,ağlarım günlerce düşünürüm,ama Ya Metin esmasını okuyunca rahatlıyordum ve hiçbirşeyi kafaya takmıyordum,hatta çok gıcık olduğum insanlarla bile hiç kafaya takmadan rahatça sohbet ediyordum,umurumda olmuyordu hiçbirşey.
Aynen ya Metin dayanıklılık için okunur 'metin olmak' deriz ya💙

Ben 5 yıldır esmaları okuyorum.Ya Fettah esması çok güzel bir esma fakat acaip sert yaptı beni ve çok girişken oldum,ama dileğinizle ilgili mutlaka bir kapı açıyor.Ya Zülcelalivelikram esması muhteşem bu esmayı zikreden varmı çok merak ediyorum,insanlar size aşırı hayran oluyor,sizinle kınuşmak için can atıyorlar,komşularım benimle konuşmak beni evlerine çağırmak için can atıyorlardı fakat birden hiç sebep yokken eşimle bir tartışma içinde buldum kendimi ve neredeyse boşanıyorduk.Sonra öğrendim ki bu esma celalini çok şiddetli gösterirmiş.Ya Gani esmasını 40 gün 500 kere zikrettiğim ve bir ev sahibi oldum.Ya Kerim esmasını 2 ay 270 kere zikrettim günlük,hiç ummadığım yerden toplu para geldi.Ya Vedud esmasını kısa bir tecrübe ettim,eşimle kavgalarımız pek bitmedi,eşim çok sinirli,sanki bir şey söylesem adam kavgaya anında hazır.Ya Gani esmasını bıraktım ve tekrar başladım,ama aynı etkiyi göremedim.Ya Cebbar esmasını çok sevdim muhteşem bir özgüven veriyor insana,insanlar çok saygıyla yaklaşıyor sana fakat eşim daha da sinirli oluyordu ve ben bu sefer susmayıp bağırmaya başlıyordum.Esmaları hemen hemen herkes tecrübe ediyor,ama etkisi gider diye pek paylaşmıyorlar,ama benim gibi paylaşan olursa çok sevinirim
Kocamla pek anlaşamıyoruz,çok sinirli bir adam,"kem tereku min cennatin ve uyun"okudum,2000 ya vedud,1000 ya cami ya vedud,500 la ilahe illallahür rauf,100 ve huvel aliyyul azim,1000 ya veliyy okudum fayda etmedi.Şunu okudum eşim pamuk gibi oldu ve çok iyi anlaşıyoruz diyeceğiniz bir okuma varmı ne olur yardımcı olursanız çok sevinirim,1 tane ufak çocuğum var,çocuğumun üzülmesini istemiyorum.
günlük ya latif cekiyorum aile huzuru icin duymustum cok iyi geldi etki ediyor hic cektiniz mi bu esmayı

sayısı var mı peki

Aynı gün içinde farklı zamanlarda iki esma okunur mu? Ya Fettah Ya Gani farkli saatlerde aynı gün?
Okunur canım ama zıt esmalar olmamalı yani cebbar ve vedud ya da kahhar ve lâtif gibi okursan birbirini nötrlerler 🤷🏻‍♀️ aynı doğrultuda etki alanı birbirini destekleyen esmaları okuyabilirsin mesela ya Rezzak, ya Vâsi, ya Ganiyy bunlar birbirini destekler anlam olarak😊deva olsun inşallah

Size bir şey anlatayım,ben hacı'dan gelen gül yağlarını koklayamam bana kokusu çok ağır gelir,gül kokulu tespihler gelir kutularındanda çıkarmazdım ağır gelirdi.Bir gün içimden salavat okumak geldi günde 500 bazen 1000,bazende 100 kere.Eğer 1000 kere okumak istiyorsam "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed"okuyordum en kısa salavatı.1 hafta okudum ve perşembe günüydü sabahtan başkadım okumaya,Allahım Yarabbim bir gül kokusu geldi burnuma anlatamam,ama hayatımda hiç böyle bir gül kokusu koklamadım,yok böyle koku,kokladıkça kokluyorum kokuyu taaaa içime ciğerlerime çekiyorum ve evde tüm camlar kapalı,koku birden kesildi.Birden yerimden kalktım hac'dan kayınvalidemin getirdiği gül kokulu hiç açmadığım tespihleri kutularından çıkarıp derin derin koklamaya başladım ve o tespitlerde bana aynı kokmaya başladılar,şimdi o gün bugündür gül çiçeği benim için çok özeldir ve daha güzel gelir gözüme hem kokusu hem şekli hem renkleri.1 hafta okudum bıraktım,devam etmedim,keşke devam etseydim.
ahh be canım devam etseydin keşke...manevi bir olay senin yaşadığın.. ama biz gözler perdeli göremiyoruz malesef... rabbimizin izin verdiği ölçüde biliyoruz..

Aklıma hiç gelmiyor şu an canım sartlamadim öyle kendimi ama bir arkadaş umutlandirdi beni Bebegimin olması niyetiyle ya gani esmasina basliycam 🤗
Rabbim sağlıklı evlat nasip etsin inşallah sana da tüm dileyenlere de hayırlı yollardan🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Ay bak bunu deneyecegım bugun baslıyorum 🥰

X