Esma ul Hüsna nelere çare oldu?

sonkafautucu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
550
374
Çok sıkıntıdayım hersey ust uste geliyo her anlamda maddi manevi o kadar bunaldim ki hangisini yazsam bilmiyorum. Sizden sadece nasil dua edildigini ogrenmek istiyorum cunku bilmiyorum.
Kızlar Esma ul Hüsna hakkında bana bilgi verir misiniz?

Son düzenleme:
Kenzül arş duasını tavsiye ederim anlamını okuyun mükemmel gerçekten. Sıkıntılardan feraha kavuşmak için inşirah suresini ve yunus(a. S) balığın karnından kurtulduğu duayı( la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin) bol bol okumanızı tavsiye ederim. Kesinlikle faydalarını görürsünüz inşallah.

Ben Esma'ul Hüsna'nın gücüne çok inanırım.
Özellikle sözleşme dönemimizde El Fettah ve El Halim esmalarını okurdum.
Fettah başladığınız işleri zaferle sonuçlandırmak için
Halim karşınızdaki kişinin daha ılımlı olması için okunur diye biliyorum.
İnanç meselesi,ben etkili olduğunu düşünüyorum.

Peki bu esmaların saati ve sayısı var diyolar sizde o şekilde mi yaptınız yoksa içinizden geldiği kadar mı okuduz

Dualarımız Sizinle bölümünde konumuz var canım.
Hergün okuyoruz listemiz var. Orda Esmaların anlamları vs var.
Hepsinin ayrı değeri var.
Ya Allah çok rahatlatır beni mesela

Peki bu esmaların saati ve sayısı var diyolar sizde o şekilde mi yaptınız yoksa içinizden geldiği kadar mı okuduz

Sayısına uydum ama saatine uymam pek mümkün olmuyor çünkü bahsedilen zaman dilimleri aklımı karıştırıyor tam hakim değilim o konuya maalesef :/

Kesinlikle ve kesinlikte şiddetle tavsiye ederim ki ayetel kürsi. Bol bol oku faziletini göreceksin. Ben ayetel kürsi ezberlediğim den beri, maddi manevi hayatım değişti. Ama namaz da kılmalısın. Namaz hem manevi huzur hemde maddi olarak evinde berekete nasip olur inşallah. Bunun yanın da esmaül hüsna ebced değerlerine göre zikir edebilirsin. Allahı anmak onu birbirinden güzel anlamlı isimleriyle zikretmekten daha güzel daha faydalı bişey yoktur. Ama unutma okuduğun gibi hayatın aniden değişecek diye birşey yok. Sorgulama hiç bir zaman okuyorum ama bişey olmuyor gibisinden. Bunu sen bilemezsin, göremezsin. Ancak zamanla o tarifsiz duyguyu hoşluğu hissedersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…