EŞLER ARASINDA MUHABBET VE HUZUR İÇİN OKUNACAK DUALAR

Ben regl döneminde okuyorum 313 tane ayetel kürsi bile okudum ? Neden regl döneminde dua edilmiyor peki hadi oruç tutamamayi anlarim çünkü hormonal durumlar ne tepki vereceği bilinmeligi için okunmaz uzun süre aç kalMamak gerekir ama neden kanama olunca dua edilmesini ? Hiç bunu düşünüp sorgulayan oldu mu ?

Ben regl döneminde okuyorum 313 tane ayetel kürsi bile okudum ? Neden regl döneminde dua edilmiyor peki hadi oruç tutamamayi anlarim çünkü hormonal durumlar ne tepki vereceği bilinmeligi için okunmaz uzun süre aç kalMamak gerekir ama neden kanama olunca dua edilmesini ? Hiç bunu düşünüp sorgulayan oldu mu ?
Namazda kılınmıyor , sureler okunamadığı için kılınmıyor ben de dua ediyorum tesbih çekiyorum ama sure okumuyorum ,

Ben Ayetel Kürsi yı her zmaan okurum...Ezberimde çünkü..aklıma geldıgı an okurum..düşünmem...Hep de faydasını görmusumdur abdestlı yada abdestsız...
Allah bize zorluk vermez..bence okumamızı da men etmez bize...

temız dille kalple okuyun daima...

ENFÂL Suresi Âyet - 63 Tefsiri

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنفَقْتَ مَا فِي الأَرْضِ جَمِيعاً مَّا أَلَّفَتْ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Ve ellefe beyne kulûbihim, lev enfakte mâ fîl ardı cemîan mâ ellefte beyne kulûbihim ve lâkinnallâhe ellefe beynehum, innehu azîzun hakîm(hakîmun).

Ve onların kalplerinin arasını (sevgiyle) birleştirdi. Eğer yeryüzündeki şeylerin hepsini infâk etseydin (verseydin), onların kalplerinin arasını birleştiremezdin. Ve lâkin Allah, onların arasını birleştirdi. Muhakkak ki O; Azîz’dir, Hakîm’dir.

X