Eskilerin Akla Gelmesi?

Kleopatra11

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
520
55
Kızlar merhaba sizlere birşey sormak istiyorum eski yaşadığım anılar çocukluğumdaki falan (şuan 25 yaşındayim) herşey aklıma geliyor sizdede oluyor mu bu köyde doğup büyüdüm eski çocukluğum ergenlik zamanlarım falan aklıma geliyor sürekli

Bence olgunlaşmakla ilgili bir durum. Eskiye özlem duymaya başlıyoruz. Özellikle gece uykuya dalmadan önce bazı hisler oluyor sanki nefes alsam bişeyin kokusunu alacakmışım gibi ya da bir rengin tadını alacakmışım.. Ya da gecmişten gelen bir anı farklı duyularımla tekrar hissedecekmişim uzanıyormusum ama dokunamıyormuşum gibi deli eden bi his. Ama inanılmaz keyif veriyor. Sacma sapan hiç hatırlanmayacak bazı detayları en ufak ayrıntısına kadar bir anda anımsıyorum.
Çocuklukta herseyi bilincsizce öylece yaşıyoruz. Suan bence bu yuzden geçmişe sürekli dönüp bakıyorum neler vardı oralarda beni iyi hissettiren diye.
Aslında bir terapi yöntemi aynı zamanda bu. Kendi cocukluğuna dönüp onunla tanışıp barışıp onu anlamaya çalışmak. Adem güneşin bir kitabı vardı orada okumuştum kendini bırakma sanatı diye.

Şu an mutsuzsunuz belli ki. Mutsuz insanın aklına eski iyi günler gelebilir.
Sanmıyorum ben mutluyum ama bazen ben de eski zamanları düşünüyorum. Mesela şuan eski şarkıları açmışım son ses bi yandan temizlik yapıyorum maziye dönüyorum. Kötü birley değil eskiyi hatırlamak aksine iyidir benliğini kaybetmemek için hatırlamak gerek…

Sonuna kadar katılıyorum.

Bende tam tersi. Hiçbirşey hatırlamıyorum neredeyse. Sanki hafızamı kaybetmişim.

Ay ne güzel oluyor eskileri hatırlamak öyle özlem duyuyorum ki aslında keşke dönebisem

Benim de aklıma gelir sık sık. Eski büyüdüğüm yerden geçtiğimde bi hüzünlenirim oradaki arkadaş çevrem,yaşadıklarım aklıma gelir...

Bu kadar mı güzel anlatılır

Olmuyor bende.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…