Eski evden bıktım akıl verin bayanlar

Yani şuan benim tek olayım, miras kocanızın ev kocanızın. Siz neyin peşine düştünüz? Yok harcadım bana kalmayacak falan. Yani insanlar der ki yaptırmasaydın kardeşim. Orda hakkınız yok ki sizin
Hanfendi kafanız iyimi bana ne dusucek diye peşine düştüm siz ne anlam çıkardınız ne içtiniz siz hey Allahım:))evden banane bana ne düşecek dedimki ev eşim ve kardeşlerine ait bana niye bişey düşsün ayrıca yaptığım masrafı ben ruh sağlığım için yaptım.onalrdanmi isteyecem şunu yaptım diye farketmezler bileki umurlarinda olmazki bile.ben oturduğum sürece bu sekil temiz kullanayım diye yaptım.ben bu sene son kalanı yaptiracagim badana boya saten alçı vestiyer 100 bin tutar yada geçer bu al üç oda eşyamı alırım cilsammi yaptirsammi diyorum .siz daha neyin peşine düştünüz diyorsunuz.ev değeri şu an 1200 bolusulse 200 bin düşecek araba bile alınmaz bu paraya biseyede yaramaz.benim.burda tek karım kira vermemem.kafa rahat oturmam .en iyi evler 10 bin kiralar yaşadığım şehirde siz istqnbul falan sandınız sanırım orda kucuck dqirele 20 30 bin

Sorun zaten keşke satılsa herkez payını alsa zaten ilk başta evi ben alırım.
Satmiyorlar bir türlü işin başına gevmiyorlar ağırlar bir iş edip başına geçmediler 5 yıl oldu.satilmadigi muddetcede ben oturuyor malesef .satılsa bende yoluma bakarım.esim oturalım dediği için geldim esyamim uarisini attım.esim oturalım cik diyen yok diyor.satilirsada bi alırız diyor bekle dur yani.bendw diyorumki son tadilata para vermeden üç oda takımı alıp temiz evemi ciksam

Bende babamn evinde oturuyorum, gerci bu ev zaten benim icin yapildi ama yaptigim masraf kardeslerimi niye ilgilendirsin ki... gecen sene cati katini yaptirdim bir tek yaptrdgm dubleks icin orasi bana ait diyorum. Onun disinda evde, binada sayisiz tadilat yaptim hic sesim cikmadi, ben oturuyorum ben yapiyorum olmasi gerektigi gibi... kaynim sizin gibi yapti babadan kalma evde oturuyordu parkelere kadar yeniledi sonra miras bölünürken ama benim masrafim muhabbeti yapti. Herkes de oturduguna say dedi dogal olarak... kimse sizden tadilat istemiyor begenmiyorsaniz cikarsiniz cikmazsaniz susarsiniz...l

Son düzenleme:
Tamam ruh sağlığın içinse neden lafını yapıyorsun ki mecbur değilmişsin kimse de istememiş?

Bacım siz peşine düşun işin.Kardeste olsa sizin alacaginiz evin peşine düşmez.Kocan sıkıştı racak.Benim düzenim kalmadı diyecek.Ana baba eviyse siz de çocuklarınız da başım gözüm üstüne diyecek.sonucta yabancıya gitmesin diyecek.Biz yaptirsak bı turlu yaptirmasak bı turlu diyecek.Yani yol yordam bilinip o tapu için imzalar toplanacak.Biri ölürse işiniz yaş

Bizde bir dönem kira yerine öyle bir evde oturduk. Kira ödemedik ama görümcemin sigortasını ödedik. O kısım ayrı bir hikaye ... Neyse o evde hiç mutlu olamadım. Ev eski. Ses çok. Benim astım da hortlayınca, ev alıp çıktık biz... Çok şükür o dönem ev alınıyordu .

Ev alıp çıkamıyorsanız susup oturun derim . Masraf yapmaya devam.

Kira vermiyorsunuz ama kira verdiğiniz miktarda masraf yap8girsanız çıkın kiraya temiz temiz oturun. Yok bir iki yıl harcarım ama sonra düzene girer rahat ederim diyorsanız oturun .yani kira vermeden atıyorum onbeş sene oturacaksanız iki üç yıllık kira gelirini evi düzeltmeye harcamak mantıklı

Neresi komik bunun

Kira ya say mantığı olacak çünkü kendi ihtiyaciniz için yaptırdınız ben olsam benim olmayan evi yaptırmam yada en adiye en ucuza kaçarım Kira ya sayarım gibi gibi.Bence sizin olmayan eve birşey yapmayın.Hadi kiracı olsam düzgünce yaptırıp ev sahibinin onayı doğrultusunda kiradan düşeyim.Misal.Hicbirsey yaptırmayın kira verebilecek durumunuz varsa bence çıkın hem eski ev ruh halinizden kurtulursunuz.Hic kimse ile konuşmadan eve masraf yapmak kendi fikriniz ise kimse bunu görmek durumunda değil yaptirmasaydiniz orurmadaydiniz kanunda böyle fazla parayı masrafı talep edemezsiniz eğer diğer murascilardan bu tadilat tan önce yazılı belge onay almadıysanız.Tam tersi kira bedeli ile karşı karşıya kalip zarara ugrarsiniz.Bu tarz şeylere başlamadan önce bir avukat tavsiyesi alsanız iyi olurdu sizin için

Bide miras mali komple kendi ailemizden gelmiyorsa tek çocuk değilsek elbet bölüşülen bir mal Onun üzerindeki manevi tasarruf yada hak diye birşey yok Ev değerlenir iki katı yada sizin yaptığınız masrafla daha pahalıya satılabilir.Dedigim gibi yapmamak lazım.Yani bende olsam size fazla para vermem ev satilinca bana sormadiginiz için yaparken.Sonucta maden ev pahalıya satılsın bende kar edeceksem siz kiraya çıkardınız orda ofurmazdiniz herbir mirasçı ortak para verip evi yenileyip satış öyle olurdu Şimdi siz kira vermeden bana orda oturdunuz ben zarar ettim.Anlatabiliyormuyum.Yani mirasçılara ne parayı eve yatirdiniz bı yerde sizde daha çok alacaksınız

Tamam ruh sağlığın içinse neden lafını yapıyorsun ki mecbur değilmişsin kimse de istememiş?
yapmis bir de en pahalisini yapmis. simdi de kendi basina yapabilecegi alci badana boya ve trendyoldan birkac bine alabilecegi portmanto icin (en fazla 10 bine pekala tamamlayabilecekken) 100.000 tl gozden çıkartmış.
ne denir ki yani onlar da tabii ki yapmasaydin diyecek.

Kim olsa aynısını söyler zaten. Keyfi birşeyin lafı da yapılamaz

Aynen katıldım yorumlara hayır kiraya verilse o ev üç beş gene para alırdı herkes eski falan ev evdir sonuçta kiracida yaptırır biraz biraz içinde otururken.Mirascilarda bedava oturdun yaptirdiiysan kendine yaptırdın kiraya çıksaydiniz derler haklida olurlar .Sonuçta ev ortak miras mali şimdiki mirasçılar istemese çocukları torunlari elbet hak ister

bir kere, evi tadilat ederken, bu riskleri göze almış olmalısınız.
Yani, içinde nefes aldığınız evi, kardeşlerinizden takdir almak, ya da satıldığında 3-5 hesabı yapmak için yaptırmadınız, değil mi? Sizden 'ev eski' diye, böyle bir talepte de bulunmadılar.
Bu tamamen sizin kararınız. İstediğiniz şekilde yaptırmışsınız, kimse karışmamış.
Sonuç olarak, beklenti içine girmeniz çok saçma. Hiç sesinizi çıkarmayın hatta.
Tadilat dolayısıyla zaten oturduğunuz evin değeri artmış olabilir, fazla verdiklerinizi de kiraya sayarsınız.

ki ..zaten kira bile olsa, oturulan ev tadilat ister
yani 9-10 yıl bir dairede otur ama çivi çakma. Bu da pek mantıklı değil bana göre.

tamam bu konuda haklısınız ama bunu o zaman düşünecektiniz.
Kimse size ev eski, tadilat yap diye talepte bulunmamış ki.
Bulunsaydı, yine fark isteme sebebiniz olabilirdi.

Düşünün, o zaman, onların da, bu zamana kadar alamadıkları kira gelirlerini talep ettiklerini ?

Bedava evde oturuyor, şikayet etmek yerine oturun dedim. Alamayacak olmasına gülmedim tabiki... Şikayet etmesine güldüm. Ki yıllarca çocukken öyle bir evde oturduk. Çok mutluyduk. Hiç şikayet etmedik.
Siz şikayet etmediniz diye herkes etmeyecek değil. Ayrıca çocuklar farketmez mutlu olur annenize sormak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…