eski eş ve sevgili lütfen yardım

İnsanlar eleştiriyor, çünkü normal değil.
Sizin de hala çok seviyor da çok seviyor, evet ayrılmasını bekliyor demeniz normal değil..
Yoksa burda birbirine yardımcı olan çok kadın var, destek olabilecek..
Ama bu öyle bir konu değil ki.
Gerçekten şu anlattıklarınız size olağan mi geliyor ??
Hayır olağan olmadığı için buradan yazdım.

Ben saldırganlık yapmıyorum, bilakis yapanları eleştiriyorum. Anlayamadığım insanların neden bu kadar yargılamakla uğraştığı. Siz bir psikolağa gidip.böyle bir durumu anlattığınızda size dayak atmasınımı beklerisiniz anlayamadım. Ben baş karakter olsam onuda yazardım. Bunda saklayacağım bir durum yok. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Umarım size bir nebzede olsa rahatlatmıştır bana ve kardeşime sarf ettiğiniz sözler.
Gönül bu, evliyken bile birine kayar; onu anlarım. O zaman ne yaparsın? Boşanırsın, evliliği sürdürecek gönül bağın kalmamıştır, karşındaki insana da yazıktır, aldatmamak gerekiyor. Sonra o sevdiğin şahıs da gönül bağı kalmadıysa, imza bağını tamamen kopartınca, artık bekar iki medeni insan gibi ilişkiye başlarsın. Aksi bir durumda sevgi kalmaz, mide bulanır. Kardeşiniz kocasının koynundan onun koynuna gelen, sonra kocasına giden bir kadını geri istiyor, siz sevgiden mi bahsediyorsunuz? Kardeşiniz psikolog yardımı alıyormuş, siz burada yazılanları gösterin; az biraz utanmıyorsa, hâlâ içi alıyorsa yapacak bir şey yoktur.

Ayrıca kendinizi ve kardeşinizi neden bu kadar önemsediniz ki, ben ekranı kapatınca yoksunuz; biz de sizin için öyleyiz.

seviyor diyorum çocuk. neden böyle acımasızca laflar söylüyorsunuz.
Eee neden soruyorsunuz buraya o zaman sevmeye devam etsin. Bizlik bir durum yok. Madem kaldırabiliyor bunu. Hatta adamın eski sevgilisiyle bir olup ayırmaya falan çalışsın. 🤷

O zaman burası neden var var ve siz neden cevap veriyorsunuz. Ben bir halt işlerim gelin beni yargılayın platformu değil sanırım burası. 400 de sayıyoruz zaten. Anlamak çok güç sizi. Fayda sağlamayacak sözler sarf ederek egonuzu tatmin ediyorsunuz burada. Arada bir şeyler anlatıp faydalı olmaya çalışanlarıda aynı kefeye koyorsunuz.

"Esra Erol'a çıkın" tavsiyesi verdim işte daha ne yapayım? :)
Burası toplumdan tamamen steril, safi psikolojik irdelemelerin yapıldığı, gelene her yönüyle kucak açılan Mevlana dergahı mı zannediyordunuz siz?

Çeşit çeşit insan, çeşit çeşit tepki işte.

Sevgili arkadaşlar, kardeşimin başına bir iş geldi; yaklaşık 10 aydır devam eden bir ilişkisi vardı kardeşimin. Birlikte olduğu kadın eşinden ayrılalı 1 yıl olmuştu, 1 ay önce aile baskısı ve vicdan azabı duyduğu için ağlaya zırlaya kardeşimden ayrılmak istemediğini belirterek, kardeşime her gün göz yaşları içinde acı çektirip her gün senden ayrılmak istemiyorum ama çocuklarım için yapmam gerekiyor vicdanımın sesini dindiremiyorum, diyerek gidip eski kocasıyla barıştı. Bu barışmadan 2 gün sonra kardeşime insta dan bir mesaj geldi, gelen mesaj kardeşimin kız arkadaşının barıştığı eşinin sevgilisinden, meğer adamın sevgilisi varmış ve adam sevgilisine barıştığını söylememiş. adamın sevgilisi bütün yazışmaları kardeşime gönderdi, kardeşimde kız arkadaşına gönderdi. bu olay sonucunda adam evi terk etti ve kız, kardeşime geri dönmek için yalvardı yakardı. kardeşim bir süre görüşmek istemediğini söyledi. Sonra duyduk ki kız kocasıyla yine barışmış ve kardeşimi suçlamış kocası ile ilgili kötü konuştuğu için ve biz temiz bir sayfa açtık eşimle kardeşimin adını bile duymak istemediği mesajını yollamış kardeşime. Sizce bu temiz sayfa açılmış eski eşle barışma ne kadar sürer (boşanma sebepleri; saygısızlık aldatma ve şiddet)bu arda kardeşimin kız arkadaşı instadan engeli kaldırıyor sonra geri engelliyor. kardeşim kızı çok seviyor. size sormamı istedi; kocasıyla barışan kız arkadaşının ilişkisi sürebilirmi?
bence verilmiş sadakatımız varmış deyip yoluna baksın kardeşiniz öyle şey mi olur yaa kadın evli bekar farketmez kendine saygısı ve namusu vardır . kocadan ilgi görmeyince kardeşinize gelmiş yedekte bulunduruyor sanırım hadi kocasından boşandı kardeşinize de yapmayacağının garantisi varmı kadının içinde var gibi geldi bana,eskileri unutamamışta olabilir.

Hayır olağan olmadığı için buradan yazdım.
Siz deseniz ki kardesim böyle böyle bir durumun icine düştü bir şekilde, hatalar yaptı.
Biz psikologa da gidiyoruz, daha ne yapabiliriz, nasıl yardımcı olabiliriz vazgeçmesi için.
Bakın o zaman nasıl yorumlar alıyordunuz.
Ben anlamadım ki, siz de dönsün mü istiyorsunuz o kadın.

Kardeşinizin yaşadığı şey aşk sevgi değil, en tatlı tabiriyle hastalıklı bir durum diyeyim.
Akli beyni yerinde olan bir insan aşkından ölse bitse kendini böyle birşeyin içine atmaz, üstüne de kardeşi ne zaman döner, barışır mi, ayrılır mı, ne kadar sürer diye konu açmaz.

Kimseye kızmayın, karşıdan görünen durumunuz bu.

Sevgili konu sahibi bu dil bir abla dili değil. Olayın tarflarından biri olduğunuz açık. Kimsiniz siz? Kardeşin kendisi mi? Eşin sevgilisi olan kız mı?

Ve sorunuza gelecek olursam kesinlkle geri döneceklerdir, ve kesinlikle tekrar gideceklerdir.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ben ablasıyım. İki hafta yanında kaldım kardeşimin. Kadın giderken kardeşime çok göz yaşı döktü ve kardeşimi paramparça etti bunu gözümle gördüğüm için bu kadar net bir şekilde yazıyorum. Banada garip gelen konu bir hafta içerisinde bir kadın nasıl olurda eski kocasının sevgili ortaya çıkmışken temiz bir sayfa açtık demesiydi ve bunu sürdürebileceğine inanmasıydı ben bir kadın olarak çok düşündüm ama bir cevap bulamadım.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ben ablasıyım. İki hafta yanında kaldım kardeşimin. Kadın giderken kardeşime çok göz yaşı döktü ve kardeşimi paramparça etti bunu gözümle gördüğüm için bu kadar net bir şekilde yazıyorum. Banada garip gelen konu bir hafta içerisinde bir kadın nasıl olurda eski kocasının sevgili ortaya çıkmışken temiz bir sayfa açtık demesiydi ve bunu sürdürebileceğine inanmasıydı ben bir kadın olarak çok düşündüm ama bir cevap bulamadım.

Siz kadının 1 hafta içinde eski kocasına dönüp temiz sayfa açtım demesine inanmıyorsunuz da, aynı kadının her şeyden vazgeçip kardeşinize dönüp mutlu olacağına mı inanıyorsunuz? :KK70:

Nasrettin Hoca'nın kazanın doğurduğuna mı inanmıyorsun olayı gibi bu. :KK70:

Sevgili arkadaşlar, kardeşimin başına bir iş geldi; yaklaşık 10 aydır devam eden bir ilişkisi vardı kardeşimin. Birlikte olduğu kadın eşinden ayrılalı 1 yıl olmuştu, 1 ay önce aile baskısı ve vicdan azabı duyduğu için ağlaya zırlaya kardeşimden ayrılmak istemediğini belirterek, kardeşime her gün göz yaşları içinde acı çektirip her gün senden ayrılmak istemiyorum ama çocuklarım için yapmam gerekiyor vicdanımın sesini dindiremiyorum, diyerek gidip eski kocasıyla barıştı. Bu barışmadan 2 gün sonra kardeşime insta dan bir mesaj geldi, gelen mesaj kardeşimin kız arkadaşının barıştığı eşinin sevgilisinden, meğer adamın sevgilisi varmış ve adam sevgilisine barıştığını söylememiş. adamın sevgilisi bütün yazışmaları kardeşime gönderdi, kardeşimde kız arkadaşına gönderdi. bu olay sonucunda adam evi terk etti ve kız, kardeşime geri dönmek için yalvardı yakardı. kardeşim bir süre görüşmek istemediğini söyledi. Sonra duyduk ki kız kocasıyla yine barışmış ve kardeşimi suçlamış kocası ile ilgili kötü konuştuğu için ve biz temiz bir sayfa açtık eşimle kardeşimin adını bile duymak istemediği mesajını yollamış kardeşime. Sizce bu temiz sayfa açılmış eski eşle barışma ne kadar sürer (boşanma sebepleri; saygısızlık aldatma ve şiddet)bu arda kardeşimin kız arkadaşı instadan engeli kaldırıyor sonra geri engelliyor. kardeşim kızı çok seviyor. size sormamı istedi; kocasıyla barışan kız arkadaşının ilişkisi sürebilirmi?
Kardesinizde de iyi midde varmış

Kadın da kardeşinizle sevgiliymiş işte. Kocası da onun için temiz bir sayfa açmış demek ki. Burda kocayı gömmeye çalışmanızın bir anlamı yok. İkisi de aynı şeyi yapmış, aynı yollardan geçmiş, birbirlerini affetmişler işte.

O zaman şöyle söyleyeyim bu ilişki kardeşinizin canını daha çok yakar. Yalan yanlış sürer biter bir ömür de ziyan olur. Abla olarak (!) onun için yapabileceğiniz tek şey yanında olmak, paikolojik destek vermek ve bu işin olurunun olmadığını anlatmak. Anlamasa da bu konuda onu destek verip umut etmesini, bu işin peşine koşmasını desteklememek. Kardeşiniz kaybolur.
Sorunuz burda geri döner mi değil, kardeşime nasıl destek olur ve bu işin olmayacığını anlatabilirim olmalı..

Kardesim o kadini kabul ederse silerim net. Dovebilirim de. Benim ailemden biri bu kadar gurursuz midesiz olamaz. Cidden doverim hem de merdaneyle. Neyseki erkek kardesim yok. Kadinida doverim. Kocasini da doverim. Şabanin filmindeki keltoş gibi onume geceni tokatlarim valla.
Kardesimi uzdurmem kimseye. 😂

X