Eski dostluklarla yeni hayata merhaba :) bizde muradımıza erdik 2014 gelinlinleri :)

Saol canım sana da geçmiş olsun Bende straplez sevmiyorum üstü hep dantelli kapalı olsun istiyorum ama hepsi birbirinden güzel bilemedim:44: Ne kadar zor seçim yapmak En sondaki de 3250 tl canım Aynısını dikebilecek yerler olsa diktiririm ama şüpheliyim:44:

Saol canım iim. Ya nasıl bi hastalıksa geçmiyor çevremde herkes hasta. Dün amcama gittim öksürüğüm geçmiyor artık ciğerlerim boğazım acıyo diyor.:26:

ooo fiyatı bayağı yüksekmiş

selamlar kızlar cümleten geçmiş olsun hastalık burayada yayılmış desenize sülalemde herkesler hasta günlerdir ateş öksürük gırla dökülüyorlar hepsi bi ben sağlamım çok şükür ki ilk ben hasta olurdum böyle durumlarda ne olduysa olmadım bu defa neyse nazar etmeyeyim kendime maşallah bana maşallah

inşallah en kısa zamanda iyileşirsiniz kızlar öksürük için keçi boynuzu özü almanızı tavsiye ederim ablam yeğenime kullanıyor hemen kesmiş eczaneden almış tavsiye üzerine baya fayda etmiş..

Yok canım ne rahatsızlığı Ohh ne güzel inş güzel bi hafta olsunn. Yarın nikah işlemleri için tahilleri filan yaptırcaz onun heycanıyla çabucak geçer bu hafta

ay hadı hayırlı olsunn
*
biz ne zaman yaptırcaz hala bi fikrim ve bilgim yok benimm :44:

Fiyatıda iyiymiş canım çok güvenilir bir yer olması gerek kullanılan tüller detaylar ne kadar birebir yapabilirler birebir olsa yine aynı fiyatı bulacaktır canımcım ya bende dantelli kollar çok seviyorum 2.modelde hoşuma gitti ama bunları üzerinde gördünmü belkide fikrin sabitleşir
Saol canım iim. Ya nasıl bi hastalıksa geçmiyor çevremde herkes hasta. Dün amcama gittim öksürüğüm geçmiyor artık ciğerlerim boğazım acıyo diyor.:26:

Herkes aynı canım o cigerlerimin acıması geçti artık karın etlerim ve alt kasıklar batıyor öksürdükçe oraları tutuyorum gülsemmi halime aglasammı bilemedim çok agrıyorlar öksürdükçe

ay hadı hayırlı olsunn
*
biz ne zaman yaptırcaz hala bi fikrim ve bilgim yok benimm :44:

saol tatlımmvalla ben geçen hafta nikah dairesini aradım. Ordaki bayan nisan ve mayıs çabucak doluyo belki yarın bile istediğin tarih dolar hemen işlemlerini yaptır kafan rahat olsun dedi bizde oylelikle başladık yani:44:

Hadi yaaa Allah acil şifa versin canım :26:

envym şuan yaznı okuyunca o kadar kötü oldumki tutamadım gözyaslarımı bogazım dügümlendi sanki öyle cok istiyorum ki sizi kavusturmayı şuan bunu yazarken bile dua ediyorum inan o kadar kötü ki bu denli severken ayrılmak demek istedigim çok şey var belki kızlar bana kızar ama bosver sen benim düşündüklerimi yapma zaten mantıgını kullan en iyisi bu canım ben daha fazla yazamıcam

Canım ben cumartesi günü gittim bu mağazaya, gelinlikleri denedim. Fotoğraflarla üstünde durması çok farklı. %10 indirim yapıyorlar liste fiyatından, ama o kadar. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama imkanın varsa muhakkak git ve dene. Ben ordan almayacağım. Ankara And çarşısında Işıltı gelinlik ile anlaştım.

Kızlar merhaba
Dün ölüyodum sesim hic cıkmıyor bogazım yırtılır derecesine agrıyordu öldüm öldüm bugün iyiyim biraz daha çok şükür..
  • Kına malzemelerim alındı kızlar
  • Fotografcıyla anlasma yapıldı parası ödendi dıs mekan cekim yapıcaz fotografcı anlasırken demedide daha sonradan isterseniz hafta içi yapalım cekimi daha rahat olsun dedi ama ben pek istemiyorum acıkcası yinede kuaförümle konusucam bu konuyu :44:
  • Nikah tarihi için bugün hasta hasta ne kosturdum yine ne kadar sarpa sardı bizim bu tarih işi her yerde ayrı bi sorun cıktı aynı tahlilleri nişanlım kendi aile hekimine imzalattı benim aile hekimi beni ordan oraya kosturdu üstüne + para verdim Neyse sonra gittik nişanlımın belediyesinden izin belgesi aldık ardından nikah kıyalacak belediyey geldik tamam zaten gününüzü ayırdım ben ama daha mayıs nikahlarının dosyası acılmadı şimdi alırsam bunlar kaybolabilir şubatta geldin dedi..tanıdıgı tekrara aradık oda ulasmıs o gün ve saat onların merak etmesinler şubatta sadece bir tanesi gelsin evrakları versin yeterli demiş aldık sayılır diyelim napalım
  • Veeeeeee gelinlik Fotografcımdan tavsiye almıstım gittik dedigi yere dün ama gelinlikler bu kadarmı kötü insanlar bu kadar mı ilgisiz hic denemeden cıktım tam umutsuzca yürüken birden şuraya girelim mi dedik ben çok pahalıdır dedim sevdigim olsun dedi neyse girdik sahipleri o kadar iyilerdiki hemseriymişz bakırköyde yerleri..bi gelinlik denedim bayılacaktım heyecandan onuda cok begendim sonra yine ona benzeyen bi tane daha denedik veeee tamam işte buuuuuuuu anlastık cok şükür yeniden dikilecek etek kısmında degişimler yapabiliriz duruma göre..1 yada 2 prova yeterli bana güven dedi..ve gercekten güven veriyo çok şükür inşallah hep böyle gider gelinligimi anlatayım hemennn straplezzz evet bundan birkac ay önce hic begenmezdim ama gercekten kendime yakıstırdım (k) veeee tam istedigim gibi prenses model inanılmaz kabarıkkk prenses gibi oldum ebisim bu arada sonradan a kesim gelinlik denedik ve kadın bile dedi sen prenses modeli çok güzel tasıdın bence a düşünme diye a kesimde resmen obez gibi oldum gögüs kısmında fransız güpürü var bide etek kısmına gecişlere koyalacak ama tam nereye koyulacagını sonradan karar vericez fiyat 1600 bu arada kiralık :44:işte böyle kızlar

Edoşum hayırlı olsun, Allah nazarlardan saklasın Nikah hariç işleriniz yolunda gitmiş.
Kına malzemelerinin fotoğraflarını görelim di mi:)
Prenses model de beni çok şişman göstermişti, a daha iyi olmuştu. Ama içine sindiyse ne mutlu kuzucum. Üstünde denemeden bilemiyor insan hangi modelin yakışacağını.
Nikah işini de sakın kafana takma, tanıdığınız var nasılsa. Şubatta gidersiniz biriniz.
Fotoğraf da halloldu. E bir şey kalmadı edoşum. Ev ve eşya var bir tek değil mi? Onlar da kısa zamanda içine sinerek olur inşallah.

Bu arada ben de gelinlik siparişimi verdim kızlar. Özel dikim olacak. Fransız danteli kullanılacak. Ekru. Yakası tül, arkası da pencereli olacak. Etekleri de edoşumunki gibi dantel serpme olacak. Hayal tül kullanılacak. 1850 liraya anlaştık. Bunun içinde iki adet duvak, çiçek, taç, kese, istersem eldiven falan da var.

İkinci olarak; fotoğrafçıyla da anlaştık. Tüm gün çekimi yapılacak. Uğur Doyduk ile anlaştık. 2250 lira o da :44: O biraz pahalı oldu ama işini çok iyi yapıyor. Sonuçta tek sefer yapılacak bir şey. Halıdan perdeden kısarız, mobilyadan kısarız napıyım...

Son düzenleme:

envymecim ne için bu duruma geldiniz bilmiyorum ama
içini ferah tut canımm
hakkınızda hayırlısı olur inşallah
umarım en kısa zamanda geçer içinin yangını :26:

canlarımmmm... hepiniz iyi ki varsınız... evet ben hala aşığım, aşıktım, ya da hala aşığım işte şuan kafam o kadar allak bullak ki... ama o sevgimin aşkımın bir damlamısını bile haketmiyormuş bunu anladım dün.. ( hala çok zor hala kalbim paramparça ama yok oluru yok bu işin... sabah ebissse anlatmıştım.. size de anlatayım olanları
bu arada inşallah bizimkilerden biri okumaz bu yazdıklarımı (

(gizzcim bu arada kardeşlerim kız değil erkek.. durum daha da komik yani.. )

O akşam topiğe yazdıktan sonra dayanamadım aradım.. Daha doğrusu arayıp ulaşamayınca mail attım.. Bir konuşalım dedim.. Aradı, görüşmeme işini bir kaç gün daha erteleyelim mi ben dayanamıyorum şu sınavı ödev teslimimi atlatayım dedim.. Tamam dedi, ben zaten söylemiştim sana bunu dedi.. Sonra pazar sabah aradım bunu.. Okula gidiyordum, sen bırakır mısın dedim, olur dedi.. Ben çıkarken bizimkiler götürelim okula dediler.. Ben De daha erken giderim Otobüsle filan dedim, biraz şüphelendi bizimkiler.. Her zaman götürün diyrsun şimdi nerden çıktı filan.. Neyse çıktım evden.. Onlar anlamasın diye de otobüse bindim bir kaç durak aşağıda aldı beni o..
Sonra neyse bu ben arabaya binince güldü, ben biliyordum böyle olacağını dayanamayacağımızı filan dedi
Neyse işte çıktık yola sonra benim okula yakın bir yerde kaza yaptık.. Yerde gizli buzlanma vardı galiba, dönerken araba kaydı park halinde bir arabaya çarptı iki arabanın da tamponlar parçalandı.. çok şükür ki yaya filan yoktu kimsenin canına bir şey olmadı.. Arabanın sahibini aradık, bulamadık, trafik ekibini çağırdık filan.. Sonra işte tam o arada kardeşim bizi orada görmüş.. Arkamdan okula gelmiş arabayla şüphelendikleri için.. ve işte biz orada polislerle birlikteyken görmüş bizi.. ama yanımıza filan gelmedi, haberimiz yok o ara yani..
Benim sınav saatim yaklaşmıştı, sonra o beni okula bıraktı geri döndü polislerin yanına..
O arada kardeşim aradı nerdesin? diye..Okuldayım dedim..Yalan söyleme dedi.. gerçekten okuldayım dedim..Az önce nerdeydin peki dedi.. Okuldaydım nerede olacam dedim.. Bana yalan söyleme gördüm ikinizi polislerle.. Sen ne yaptığını sanıyorsun, kendini rezil ediyorsun, nedir bu uzattınız kendinizi ferhatla şirin mi sanıyorsunuz filan.. Sonra bir sürü hakaret sonra peşinden mesaj atmış girme sınava filan gelip alıcaz seni diye.. ben tabi okulun ortasında hüngür hüngür ağlıyrm.. sonra annem aradı, kaçta bitecek sınav filan diye.. çıkışta gelicez dedi.. Neyse sonra ses çıkmadı..
Sınava girdim ben öyle ağlaya ağlaya.. Sınavdan sonra annemi aradım .. Bir ton hakaret de ondan.. ''Sen bizi aptal yerine mi koyuyorsun,görüşmüyorum deyip görüşüyorsun, istiyorsan onu defol git bizi unut,sil, istemiyorsan da edebinle namusunla otur oturduğun yerde.. Baban burada kriz geçiriyor, gidip o çocuğu iş yerinde rezil etcem babasını da arayacam filan diyor'' işte böyle neler neler...
teyzemi aradım sonra.. böyle oldu dedim, eve gitmek istemiyorum, annemi ara size geleyim dedim.. o arada sevgilimi (nasıl anmalıyım bilmiyrm gerçi) aradım, söyledim olanları.. tamam üzülme yapacak bir şey yok ben her türlü sana desteğim arkandayım dedi.. sonra teyzemlere gittim.. onunla konuştuk baya.. ne yapıcam ben dedim.. kendin karar vereceksin dedi, ben her türlü arkandayım, ne karar verirsen ver dedi, eğer onsuz yapamıyorum yaşayamıyorum diyorsan git evlen kim ne derse desin, ama şüphen varsa güvenmiyorsan da artık kapat bu konuyu görüşme dedi.. hayat senin hayatın kaderini yaşayacaksın, kendi seçtiğin kaderi dedi.. güveniyorum dedim, seviyorum o da seviyor biliyorum dedim... ama endişelerim var dedim.. ailesi bana nasıl davranacak, o yine yok şöyle oldu yok böyle oldu diye sürekli beni deli edecek mi bilmiyrm dedim..

aradım sonra onu.. baya bir konuştuk, hatta tartıştık bir yerde.. yine eskilerden.. yok annen şunu yapmıştı, yok amcan şunu demişti yok dayın böyle yapmıştı vs.. yine aynı nokta..
(bu arada bundan sonra anlatacaklarım sıralama karışık olabilir, aklıma geldiği şekilde yazıyorum)
dedim ki, ''her şeyi bırak bir kenara, bizimkiler beni reddediyorlar.. eve gitcem konuşcam..ben onu istiyrm, mutlu olacağımıza inanıyorum, onunla evlenicem, reddedin tamam diyeceğim'' dedim.. ailem kimsem kalmayacak tek başıma kalıcam, sen de bana diyordun ki benim senle sorunum yok ailenle al işte artık ailem yok, arkamda duracak mısın dedim.. ailene niye rest çekiyorsun? dedi.. seni seçiyorum dedim, sen sahip çıkacak mısın o zaman dedim.. Aile rızası olmadan yapılan işten hayır gelmez, benim ailem bana böyle bir şey dese ben seni değil ailemi seçerdim, senin de öyle yapmanı isterim.. Bana güvenip ailene resti çekme dedi.. ailenn bu kadar karşı olduğunu söylesen zaten görüşmezdim senle dedi..istemiyorsun yani beni dedim.. bu şekilde istemiyorum.. hem sen aileni reddet sonra bizimkiler de beni reddetsin ortada kalalım öyle dedi.. Bana şimdiye kadar sorduğumda seninle evlenmek istemiyorum sana güvenmiyorum diyordun, ben de babam bana her sorduğunda istemiyorum dedim, 3-5 hafta önce konuştuk son kez bu konuyu kapattık, en son istemiyorum dedim babam da o zaman açma bu konuyu tekrar dedi.. sen bana bir kere istiyrm ama ailem istemiyor desen böyle olmazdı dedi.. ben de ailemle alakası yok ben istemiyordum ve güvenmiyordum sana başta, ama istediğimde de istiyrm diyemedim, sen bana sürekli geleceğimiz yok derken, istiyorum demezken babana her seferinde istemiyorum derken ben sana nasıl istiyorum deseydim dedim.. istemesem yanında olur muydum, görüşür müydüm hiç dedim.. o da işte ben şimdi arayıp nasıl diyeyim vazgeçtim istiyorum diye dedi.. ( çok mu zor dedim, ne var dedim, tamam o zaman ara babamı konuş sen söyle kabul ediyorsa evlenelim dedi !!!!!!! inanabiliyor musunuz yaaa??
Sonra bana ben sana diyordum gizli saklı görüşüyoruz biri görürse ne olacak bilmem ne diye sen bana kızıyordun ne korkaksın benim kadar cesaretli ol diyordun al sana cesaret dedi..dedim ki evet cesaret gösterdim.. Pişman da değilim ne olursa olsun, ben ailemi reddetmesine de hazırım, madem senin de şikayetlerin sorunların benle değil ailemleydi al işte ailem yok artık evlenmek istiyor musun benle dedim.. evlilik istemiyorum dedi.. sonra işte yine saçma sapan konuyu çevirip ailemi suçladı.. senin ailen de nasıl bir aile görüştük diye reddediyorlar filan.. dedim ki; az önce sen de dedin ailem beni de reddeder diye, yok bizimkiler reddetmez ben istesem kabul ederler ama bunca şeyden sonra ben istiyorum diyemem, mutlu olmayacağız biliyorum dedi.. neden dedim, ikimiz de hatalarımızı gördük pişman olduk aksine artık daha iyi olabileceğini düşünmüştüm dedim.. senin bende tek kızdığın, ailene karşı benim yanımda durmuyorsun diyordun al işte ailemi bırakıyorum dedim.. demek ki sen kendine güvenmiyorsun dedim.. evet güvenmiyorum dedi, ben geçmişi unutamam kinci bir insanım yaşananların tartışmasını hep yaparım dedi (!) ((sanki o çabalamış ben her şeyi mahvetmişim gibi yani konuşmaları.. )) sonra sen de her tartışmamızda ben senin için ailemi bıraktım yalnız kaldım sen böyle yapıyorsun diyeceksin.. ben sana destek olamam çünkü hep yanında olamıycam( iş durumu 3 hafta sahada 3 hafta yanımda olacağı için) ben yokken tek başına ne yapacaksın filan.. saçmaladı yani.. son kez sordum, istemiyorsun yani beni dedim.. evliliği istemiyorum dedi..
Tamam dedim.. ben elimden geleni yaptım, vicdanım rahat, hakkını helal et, sen yoluna ben yoluma dedim.. o da aynı şeyleri dedi.. kapattık..
durum budur kızlar..ve ben nasıl aptal nasıl kör müşüm yaaaaa... ve çok aptalca ama hala kalbim paramparça.. birisi bıçak sokmuş da içinde çeviriyormuş gibi.. nefes alamıyorum hala..

ailemle durum da şu: akşam eve gittiğimde annemden başka kimse konuşmadı benle.. küçük kardeşim bile.. ama sabah evden çıkarken büyük kardeşim sarıldı sıkıca, babamla da yol boyunca konuşmadık hiç ama havaalanında sarıldı..

olmuyorsa olmuyormuş yani.. kimse için de fedakarlık yapmaya gerek yokmuş.. ( nefret etmek istiyorum edemiyorum.. bunca şeye rağmen hala var içimde bir şeyler.. ama dünkü konuşmadan sonra da içimden bir şeyler koptu gitti onla ilgili.. sevgi mi, bağlılık mı güven mi ne bilmiyrm ama, karşıma çıksa yüzüne bakmam, elini uzatsa tutmam, dokunmam.. değişik bir şey.. ama kalbim parça parça.. beddua etmek istemiyorum edemiyorum ama bir şekilde benim neler yaşadığımı, neler hissettiğini anlayabilecekleri bir şeyler yaşasınlar istiyorumm.. Allaha havale ediyorum...

edoşum söylemek istediklerini tahmin edebiliyorum ve senin düşündüğün şeyi yaptım ama karşımdaki insanda ne bendeki inancın, ne güvenin, ne cesaretin, ne de sevginin onda biri yokmuş demekki.. yazdıklarımı görürsün zaten...
ve bu gerçeklere rağmen hala gözyaşlarımı tutamıyorumm..

ayy canımm yaaa
bu erkekler ne güvensiz yaratıklar sevgilerinin arkasında duramıyolarr!!
yine diyorum hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
ama aileler bu kadar karışmışken geri dönüş çok zor olacaktır
içindeki bu ateş, sıkıntı hemen geçecek diyemem
geçmicek, azcık canını yakacak ama sonunda geçecek
ferahlicaksın ve rahatlayacaksın inşallah
dilerim ki bu süreç çok kısa olur:26:
*
yalnız bişe sormak istiyorum şuan cevaplamak istemezsen anlarım
konunuuzu bilmediğim için
aileler ne için istemiyo görüşmenizi ?

Selam kızlarr nasılsınız bakalım ?

Edacım gelinlik, fotoğrafçı falan seçilmiş. Kına malzemeleri alınmışş hayırlı olsun allah içine sindirsin

Nehircimm hastaymışsın çok geçmiş olsunnn.

Enyvme, ne desem bilmiyorum şöyle bir geçmişe göz attım ancak yazdıklarının hepsini bulamadım tam olarak neden ayrıldınız bilmiyorum ancak çok üzüldüm gerçekten.
Hakkınızda hayırlısı olsun, umarım en kısa zamanda en az hasarla atlatırsın bu dönemi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…