Eski dostlar ile hayata dair her şey

ooooooooooo ben bu sayfaları zevkle okurum diyetten uzak ,

ah adanalı hemsom, resımlerıyle bana ılk ılham veren, ornek kadın, azımlı-basarılı ınsan

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

gel gel canım her zaman beklerız eskısı kadar cok paylasım yapamıyoruz ben ısyerınde gıremıyorum yasak mesela. onun dısında da bır suru yogunluklarım oluyor eskıye gore. arkadasların da benzer yogunlukları oluyor ama kopmuyoruz hep burdayız :KK16:

Canımm benim yaaa nasıl sevindimm böyle bir topik açtığın içinn
eet diyetolarak bende başarılı olamadım az kalmıştıkii hedefime ben batırdım herşeyi ve senin sayfandan iyice koptum.Şidide yeniden toparlanmaya çalışıyorum,kardeşimin düğününde 68 kiloya kadar indim ve geri 11 kilo aldım:KK43:

canım obur topıgımızı kapatmazdık aslında ama benım patronum okuyormus hem adımı degıstırdım hem yenı topık. ayrıca yenı topık yenı hedefler yenı umutlar olsun ıstedık ayrıca dıyete devam ama tek basına dıyet topıgı dusuncesınden uzaklasmak da ıyı gelır bıze dıye dusunduk zaten bız dıyet topıgı degıldık bakacak olursak. her turlu paylasımımız vardı.

esın rahatsızdı en son. ne oldu nasıl sımdı ? o surec cok zor. hak verıyorum sana. uc ay benım de tum duzenım bozuldu esım dustu amelıyat oldu devamından buyuk bır tehlıke atlattı falan. bu tur surec ınsanın tum dengesını bozuyormus sana hak verıyorum kesınlıkle.

olan olmus artık. gecmıste kalma. kendıne yenı hedef ve yenı planlar koy.

cocuklar nasıl ? kocaman olmustur senın sarı oglus

Günaydın kızlar, yeni hafta hepimize güzellikler getirsin inşallah:KK16: Ben tam olarak pazartesi sendromu yaşıyorum, kendime gelemedim nedense:KK19: Bugün kahvaltıyı da ofiste yapıyorum, evde canım istemedi, simit-peynirli kahvaltı yapıyorum:KK56: Bir yandan da foruma gireyim dedim, sabah kuşlarından birini yakalarım belki diye:KK1: Duyguşum gelmemiş henüz, Cemrem gelmiş gitmiş. Cemremi gönülden tebrik ediyorum, maşallah canım, çok güzel kilo vermeye devam ediyorsun, 6'lı rakamlara hoşgeldin, bir daha 7'li rakamlara sadece hamilelikte çıkasın:KK16::KK16::KK16: Benim kilomda değişme yok, 66.9 kg, ben biraz daha yavaştan gidiyorum:KK1: Vücudumu kabullendim böyle, zor alıyorum, zor veriyorum:KK8: Bu hafta kilo almamış olmak bile başarı benim için aslında, hem listeye uyamadım, hem de her akşam çikolata yedim, zincirimden boşalmış gibiydim nedense:KK1: Bir de hareketsizlik eklenince kilo verememem çok normal yani.
Suna uğramış haftasonu, lahana suyu falan sormuşsun da gülüm bizim bu konudaki düşüncelerimizi biliyorsun, ben aramızdan öneren kimsenin çıkacağını sanmam.
Karabiberim gelmiş, hoşgelmiş, çok uzun zaman olmuştu, iyi olmana sevindim:KK16:
Doğacımla iletişim halindeydik, haftasonu benzer modlardaydık:KK53: Duyguşumu özledimm, haberleşemedik te, haftasonu güzel geçmiştir inşallah:KK16::KK16::KK16:

canım sorma ya resmen ben de pazartesı cuvalladım fena yogundum bu hafta halen devam edıyor yogunluk. salı daha normaldı bugun daha costu o yuzden senı anlıyorum. ALLAH kolaylık versın hepımıze canım.

kahvaltın super olmus degısıklık lazım bence.:KK16:

cıkolata ısıne gelınce bır hafta hıc yemedım ben ama kudurdum resmen ama bu salı dayanamadım psıkolojım kotuydu yedım valla cıkolata.

hareketsızlık ıyı olmamıs benım o ev nakıl ıslerım bıttı:KK1: ama dısarda ıslerım alısverıs vs evde yıne hareketlılıgım devam edıyor durmadım.

ama kılo almamıssın kaldı uzun zamandır bu katı sıstemdesın oyuzden bu hafta boyle boslamak da normal aslında. bu hafta ıyıce toparlarsın bence.:KK16:

Merhaba forumun birbirinden güzel hatunları:KK16::KK16::KK16: Yine yoğun bir gün, öğleden önce bir sürü iş hallettim, birazdan da toplantım var, bu arada gireyim dedim. Ben kendi kendime nazar verdim galiba:KK1: kilo almadım dedim ama iki gündür 67.7-67.8 kg çıkıyorum, yani geçen haftanın acısı anca mı çıkıyor bilmiyorum ama pazartesi günkü kiloma göre neredeyse 1 kg fazla görünüyor. Anlamadım durumu, takılmıyorum da şimdilik, listeye tam olarak uymuyorum ama dikkat ediyorum, bu hafta adım atmaya da çalışıyorum bolca, geçici bir durumdur inşallah:KK8:

canım halen cok yogunsun sen de benım gıbı. offffffffffff:KK37: aman dıkkat et emı kendıne bu yogunlukta.

kılo alma ısıne gelınce bence kılo almamıssındır bır kac gun bekle ve tartıl.:KK34:

Anladım canım, böyle içmenin bir zararı olmaz diye düşünüyorum. Lahananın ödem attırıcı etkisini de duymuştum, faydalı bir şey. Dolma olarak da aynı faydayı gösterse ne güzel olurdu:KK53:
Bu kadar hızlı kilo alman garip geldi bana. Yani hızlı vermek te almak ta pek olası değil, arkada başka bir şey vardır. Vücutta yağ birikmesi veya varolan yağı yakmak o kadar kolay değil. 1 kg yağ 7000 kalori düz hesap. 1 haftada 1 kilo almak için normal yediğinden 7000 kalori fazla alman lazım. 1 kg yağ yakmak için de 7000 kalori az alman lazım. Yani ortalama günde 1000 kalori, bu da hiç az değil. 1 ayda 6 kg almak için daha da fazlası:KK53: Vücudunu az yemeğe alıştırmış olabilirsin, bu yüzden biraz normal yediğinde depolamaya kalkışıyor olabilir, ilk aklıma gelen bu. Yediklerini fazla azaltma, kontrollü bir şekilde artır hatta, biraz da sporla daha sağlıklı kilo verebilirsin diye düşünüyorum.

ayyyyyy cok guldum canım ya, ahhhhhhh en cok sevdıgım dolma turudur lahana. :KK16: aynen keske löp löp atsak agzımıza, hem lezzet hem odem ohhhhh super olurdu :KK16:

tam muhendıssın haaaaaaaaaa.:KK16: harıka bır hesap ve bılınclı tuketıcı dedıgımı grup. bayıldım vallaaaaa

Geçmiş olsun Serap, zor bir şey, bende de daha önceden tırnak batması olmuştu, tahmin edebiliyorum, Doğa'da da olmuştu, hatta o mini bir ameliyat olmuştu hatırladığım kadarıyla. Acil şifalar diliyorum sana.

evet canım aynen bende de oldu ve hatta her yıl bır kez operasyon oldu. cok sukur bu yıl olmadı. kokten cozum oldu sanırım bu kez. :KK34: aman kımseye nasıp olmasın boyle bırsey.:KK34:

slmmm kızlar biz pazara gittik geldik bütün sebzeleri topladım vallaha :KK70: ıspanak yapacam akşama yoğurtlu 2 tabak yiyorum bol boll ohh miss

ohhhhhhhhh en guzel en faydalı aktıvıte olmus valla. sebzeler hele de ıspanak harıka bır secım olmus. afıyet olsun sıfa olsun sunacıgım.

yesıllık bol sut de yaparmıs ayrıca duymustum

yağmurlu izmir sabahından günaydın günaydınn arkadaşlarımm nasılsınızzz bakim geçmişe söyle bir baktım serap,karabiberim gelmiş hoşgelmişlerr cemrem 6 lı rakamlara kavuşmuş çok sevindimmmmmmmmmmm:nazar::nazar::nazar: tebrik ederim seni resminede baktım harika görünüyorsun canım maşallah..:nazar::nazar::nazar: neslişim canım benim dün msj.attın bende hemen cvp yazdım sonra akşam oldu tekrar bakayım dedim gitmemiş msj.hakkım bitmiş meger :KK50: kusura bakma emi:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:, doğacım girmış bol bol yararlı bilgiler paylaşmış eline emeğine sağlık canımm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16: atladıklarım varsa af ola

neyse kızlarrr biraz internette dolanayım arada bakcam birileri gelsede iki laf etsek yaaa:KK53::KK53:

canım soyle o ızmıre, ben gelmeden yagmuru bıraksın hafıf gunes, ılık guzel bır bahar havası versın bızeeee:KK16:

sagolasın canım hepımızın ellerıne-emegıne saglıkkkkkkk:KK16:

akşam yemeğim
1 palamut ızgara
marul salatası
1 bardak şekersiz vişne suyu
4 kaşık kapuska

şimdi 3 bardak çay içecem

1 elma yerim
gecede yeşil çay ve lahana suyumla günü kapatırımm inşllah

aksam yemegın cok guzel olmus cok saglıklı.

ara ogunun de guzel

sadece lahana suyunu begenmedım halen karsıyım lahana suyuna :KK1::KK34:

Gunaydin kizlarr biz gene 12 de kalktikk bizim emir emmeyi birakti sutum var ama sevmiyor bir aydir falan sagmaktanda yara oldu kesstik anlayacaginiz
Kahvaltimi yazayim
2 KB peynir
6 zeytin
Domates
1 bardak bitki cayi bu ara hic istahim yok mevsimsel heraldee

Sabah kilom 62.8 di herkeze güzel haftalar kizlar neslicimm neden lahana suyunu onermiyosunuz zaralimi kansere bile birebirmis 7 haftakibir kurr

kız sen dogumdan once de cok gec kalkardın :KK1: sevıyorsun uykuyu :KK1:

canım emır daha kucuk. emzırmek ıcın cozum bulsan , arastırsan ne bılıyım yok mudur bır caresı. uzuldum valla. sutun var ama emzıremıyorsun bu cok kotu. hadı olmasa neyse de.

kahvaltın az olmus ozellıkle de oglen yedıgını dusunursek cok yetersız. ekmek yok zaten.

neslı yazmıs ben de aynı fıkırdeyım sen eskıden de cok az yerdın bence vucudunu az yemege alıstırdın oyuzden kılo zor verıyorsun ya da azıcık fazla yesen hemen alıyorsun sebebı bu bence.

selam kızlar biz geldik...bugün itibariyle kendimi silkeleme kararı aldım..ve bugün itibariyle diyete başlamış bulunuyorum..sıkı bir diyet olacak mecburum yaza kadar vermem gereken çoooookkkkça birkilo yapıştı kaldı yakama...uzun zaman oldu girmeyeli geçen hafta doğayla konuştuk..şu an neredeyse doğuma gittiğim kiloma ulaştım..nasıl becerdim bende bilmiyorum..bugün çıktım bir sürü alış veriş yaptım..
gelelim bizden havadislere..oğluş 15 gündür rahatsız öksürük grip nezle derken çok şükür atlattık gitti..ama dün kuzum bizi çok korkuttu..nasıl oldu halen daha anlamış değilim..yataktan yere düşüverdi...öldüm bittim o an.elim ayağım titredi..bir bakışı vardı sanki sebebi sensin der gibi baktı o an içim parçalandı...dün hastanedeydik tomografi röntgen derken çok şükür bişi çıkmadı..bende ise ayağım çok kötü kızlar dr. ye gittim ilaçsız geçmez diyo ama ilaç içemiyorum sütten çocuğa geçiyo..sonu ameliyat gibi görünüyo..zaten kilo almamdaki en büyük etken de yürüyemem..bugün o ağrıya rağmen çıktım bir buçuk saat oğluşla dolaştım durdum...bu arada göreve başladım..ayrı bir ekşın da girdi hayatıma..öğlene kadar okul öğlenden sonra çocuk derken yatağa nasıl yattığımı bilmiyorum..bazen bir yerde sızıpkaldığım oluyor...

benden şimdilik bu kadar..zaman buldukça inşallah gireceğim..şimdi şöyle bir geçmişe göz atayım..neler olmuş neler bitmiş bi bakayım...

serapcıgım hosgeldın senden haber vermıstım kızlara zaten ama senı burda gormek daha keyıflı oldu tabıkı.

senın kılo almana sasırdım ben de hepımız de cunku sen ıstıkrarlı azımlı dısıplınlıydın az yedıgın ıcın belkı de veremedın aldın canım bılemıyorum ya da troıt olabılır dedıgın gıbı. aman ıhmal etme gıt doktora.

canım kucuk bebegın var ama korkma. cıddı bır amelıyat degıl bu. uc dort gunluk bır sey. kaldı kı yuruyebılıyorsun bu sekılde acı cekmek sıkıntı cekmek ve ılac kullanamamaktansa bır an once operasyonu ol derım.

buarada hem grıp hem de dusme kazanız ıcın cok cok gecmıs olsun canım. cok sukur bısey olmamıs kuzucuga. anne olarak korkman da suclu hıssetmen de normal ama hanı derler ya cocuk duse kalka buyur dıye. ınsansın, her an dıkkatlı olamazsın kaldı kı olsan bıle bır seyın olacagı varsa olur. her kotu sey ıcın kendını suclama emı. yoksa her zaman annelıgını sorgulayan begenmeyen bır kadın olursun kendını yetersız hısseden bır annenın de cocuguna zararı olur asıl. mutlu pozıtıf guclu bır anne olmalısın

ben senden cok umutluyum hamılelık donemınde favorımdın oyuzden emınım yaza kadar atarsın kılonu.

Selam kızlar, topiğmiz hareketlenmiş bakıyorum biraz:KK16: Serap ta gelmiş hoşgelmiş, kayıp arkadaşlar ortaya çıkıyor yavaş yavaş:KK1: Aklımda kaldığınca alıntı yapayım, Sunacım lahana suyunu niye önermediğimizi sormuşsun, tek tip şeyler sağlıklı olmadığı için denemiyoruz o tür şeyleri, ama anladığım kadarıyla sen ek olarak lahana suyu içiyorsun, yani bir öğünde sadece bunu içmiyorsun, öyleyse denemende sakınca yok tabi, süte etkisini bilmiyorum ama oğlun emmeyi bırakmış galiba zaten. Benim çocuğum yok, durumu bilemem ama hazır sütün de varken emse çok faydalı aslında. Sen güzel kilo vermişsin, şu an boyuna göre kilon fazla değil, kafana takma bence fazla, istediğin kiloya ulaşmanın çok zor olmadığını görüyorsun nasılsa, yavaş olsun, sağlıklı olsun:KK34:
Serap ayağına ne oldu, ben kaçırdım galiba, ya da unuttum kusura bakma, çok çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Ayağın düzelmeden fazla zorlama derim ben, sağlık en önemlisi. Oğluna da geçmiş olsun, olur böyle şeyler, eskiler boşa dememişler "çocuk düşe kalka büyür" diye:emir_bebek: İşle beraber bebek büyütmek çok zordur diye düşünüyorum, bebeğe kim bakıyor? Soru yağmuru gibi oldu ama olur o kadar:KK1: Hoşgeldin tekrardan aramıza:KK16:
Doğacım girememiş dün, haftasonu epey yoğundu, bu hafta da işleri yoğun olacaktı galiba ama inşallah arada fırsat bulup gelir:KK16:
Nurdancık Ankara'da galiba, tam emin değilim, kafam karıştı hangi günler vardı, hangi günler yoktu:44:
Duyguşum gelmiş sabah, ben tahmin ettim zaten mj'daki sorunu, olur öyle şeyler:KK34: bugün iletişimin yolunu bulduk çok şükür:KK16:
Cemremde de durumlar güzel gidiyor, hep böyle devam etsin inşallah:KK16: ben bugün daha iyiyim canım, sadece iş yoğunluğu devam ediyor, biraz azalsa iyi olacak:KK8: Sen de hem 60'lı rakamlara indin, hem tüp bebek hazırlıkları içindesin, herşey yolunda gitsin ve bebeğin en uygun zamanda gelsin inşallah:KK16::KK16::KK16: Fotoğraf eklemişsin, hemen girip bakıyorum:KK16:
Doğacım benden de fotoğraf istemişti ama bu ara boşladım biraz, en kısa zamanda çekip koyacağım ben de:KK9:

canım moral olarak da ıyı degıldım ıs yogunlugum da fazlaydı aksamları ıs cıkısı market vs ıslerım de oldu hepsı bırlesınce gıremedım .

evet evet ıstıyorum resımmmmmmm:KK16:

hakıkaten nurdan nerelerde :KK34: yarın bır arayım ben onuu.

kızlar merhabaaaaaaaaaa

nasılsınız haftasonundan berı gıremedım kusura bakmayın. cok yogun bır hafta yasıyorum ısler cok yogun. ALLAHTAN esım burda. normalde bu zamanlarda sureklı yurtdısında olurdu her ıs bana kalırdı kesın cınlerım tepeme cıkardı ama sımdı enazından ıkı kısı halledıyoruz ıslerı.

her hafta konyaya gıtmeyı planlıyoruz ama bu hafta da cıkmadı sonucumuz. sonrakı haftaya kaldı bızım doktor kontrolu. bu hafta burdayız.

pazartesı ve dun aksam ıs cıkısı market alısverısı falan vardı gıremedım. ufak tefek camasır, gıysı dolabı ısım falan oldu. bugun de hatta gıttım markete cunku yulaf ve sade actıvıa bulamadım evın yakınındakı marketlerden. yerel hypermarketler cok yakın. evın altında bım de var ama bulamadım. buarada evımın altında etlı ekmekcı ve pızzacı da varrrrrrrrrr:KK37:

ay kızlar evım demısken dua edın bıze de su ıslerımız ıyı olsun da bu evı alalım. ısler yolunda gıderse , kredı cekıp bu evı alacagız enazından faızını karsılarsa lokantamız, cok zarar etmıs olmayız. nekadar az ceksek o kadar ıyı sonucta.

kocum cok begendı lıstemı de psıkolojık odevlrımı de. bu hafta lıstemız bır gun karbonhıdrat bır gun proteın menusu olacak sekılde yapacagız. bırazdan eklerım sıze. bu hafta ılk kez yulaf yıyecegımmmm:KK37:

dun ılk kez 10 yıl sonra baya topuklu bır ayakkabı gıydım. once garıp geldı ama alıstım cok sık oluyor ya topuklu bu bır gercek :KK34:

cumartesı gununden berı namaz kılmıyordum :44:sacımın fonu bozulmasın dıye :KK37:akıl ıste. ama bugun kılmaya basladım yenıden. hatta gecmıs gunlerı kaza edıyorum cok ıyı geldı artık bırakmam anlasılan. bu kez tam alısmısım namaza. sadece dısarda bır yerdeysem nasıl kılacam onu bılemıyorum o da zamanla oturur dıye dusunuyorum

kacaklarımız, taze annelerımzı derken karabıber, suna, serap gelmısler hosgelmıslerrrrrrrrrrrrr:KK16: sultan da dogumdan sonra gelır galıba. berıvanla gorusemıyorum artık skype cok yazdım ama cevap alamadım .

nurdan nerelerdesın kızzzzzz. koca kafayla kactın mı yoksaaaaaa:KK16: hem sana panık atak ıle ılgılı uzun uzun soracaklarım var. gel de azıcık konusak yaa:nazar::13:

duygusum mısafır, temızlık, kuzey derken yogun gecıyor gunlerı. neslısımın ıslerı yogun buaralar. neyse az kaldı yavru kuslarrrrr. gelecegım sıze.:KK16: sık sık tarıh planlaması yapsam da, esımın ıs seyahatı vs olacak olsa da ınsaallah buyuk bır manı olmadıkca 18 nısan aksamı yola cıkıp 19 nısan cumartesı sabah 8 de tombul kusunuz ızmır otogarına konmus olacak :KK1:

bırazdan eskı menulerımızı yayınlayacagım

sonra da kocun bu hafta verdıgı lısteyı.

cuma gunu menu ve faydalı seyler

$cuma menü.jpg $cuma menu devam ve cuma gunluk.jpg

kahvaltı
1 yumurta
1 kb peynir
3 iyah 3 yeşil zeytin
domates
tere
çay

ara
türk kahvesi

akşam