Eski dostlar ile hayata dair her şey

perşembe gunu

$perþembe menü.jpg

sunacıgım sabah nıye ekmek yoktu menünde ?

ara ogun hıc kuruyemıs ya da meyve yok. dıyorum sana sen cok az yıyorsun dıye. sen hep boyleydın :KK1:

aksam sağlıklı güzel ıspanak yemegı ama onden bır çorba ıcseydın daha güzel olurd.

çorba, bır tabak yemek, yoğurt, bır ıkı dılım ekmek mesela.

dıyet kola ıcılmısssss:KK17:

kızlar salı carsamba yayınlarım haftaya. yenı menü lıstem de su sekılde olacak

Merhaba ;

Harika geçmiş bu hafta ; umarım sonuçlarını da hissetmişsindir ;

Bu hafta 5 sağlıklı alışkanlığa ve günde 3 sayfa yazmaya devam ediyoruz.

Bunun dışında menümüz birgün protein birgün karbonhidrat ağırlıklı olacak günlerini sen seçebilirsin

PROTEİN GÜNÜ:

SABAH : omlet veya menemen yanında 3-4 zeytin veya 3-4 ceviz bol yeşillik

ARA: sade activia içine 2-3 yemek kaşığı yulaf ezmesi

ÖĞLE : Izgara et tavuk veya balık

Salata

Sebze yemeği

ARA: 1 avuç kuruyemiş yanında sade activia ve 1 yeşil elma

AKŞAM : ızgara et tavuk veya balık

Salata

Sebze yemeği

ARA: 1 avuç kuruyemiş

KARBONHİDRAT

SABAH : 2 dilim peynir , 4 zeytin ,1/2 simit veya 2 dilim çavdar ekmeği

ARA: 1 meyve yanında sade activia

ÖĞLE : sebze yemeği, salata, 6 yemek kaşığı bulgur veya barbunya veya nohut veya 2 patates

ARA : 1/2 simit yanında peynir

AKŞAM : 1 kase çorba, sebze yemeği, salata ve 1 dolma veya 3-4 sarma veya 3 yk bulgur

ARA: sade activia içine 3 yk yulaf ve 1 yeşil elma

kızlar benım kettle bozuldu. 5 yılda ıkıncı kettle. ben mı kotusunu alıyorum sansım mı yok bu konuda anlamadım. yenısını almak lazım ama artık cekınır oldum. ne alsam ? bana fıkır verır mısınız ?

kızlar kapanışı yaparken söylemek ıstedıgım bırsey daha var. ben salı gunu cok kotu bır gun gecırdım cok gergındım ıse gıttıgımde. bır arkadaşıma resmen fena sekılde çattım ve bozdum cok da haklı sayılmam ustelık bu davranışımda. gunboyu gergndım. aksam bu konu uzerınde esımle konuşurken kendımız de tartıştık ben cok bunaldım ustume geldı suçladı dıye baya ağladım dışarı çıkmak ıstedım resmen boğuluyorum hıssettım sonra evdekı bırcok seyı devırdım ama ozellıkle hedef aldığım seyler bebeklere benzeyen suslerdı. ufak çaplı sınır krızıydı sanırım. sebebe gelınce salı gunu hapları aldım bır baktınm boynumdaki kırenclenme ve duzlesme ıcın günlük 10 tane hap ıcıyor oluşum oldu. zaten ekstra ılaclarım var malum. bunları görünce kendımı cok kotu hıssettım hapların yan etkısı, kılo vermeye engelı, kendımı cok hasta hissetmek vs derken ben bır cokus yasadım ıste. az hap ıcmek ıcın antıdepresanımı duzenlı ıcmıyordum belkı de bu etken oldu bılmıyorum sabahtan ıtıbaren ıyı degıldım cunku. artık duzenlı ıcıyorum daha ıyıyım. toparlandım sukur. dualarınızı esırgemeyın benden. hersey ustume geliyor gıbı bır psıkolojıdeyım. kırılgan bır dongudeyım eskısı gıbı degılım herseye karsı ofkelıyım yorgunum.

kızlar kendınıze cok ıyı bakın ben kaçıyorum bır kac gun sonra gorusuruz neslıye sozum var evın yenı halını ekleyecegm ayrıca yenı cıcıler ve saclarımı da ekleyecegım gelırım bırkac gun ıcınde.:KK16:

opuldunuzzzzzzzz

kız sen dogumdan once de cok gec kalkardın :KK1: sevıyorsun uykuyu :KK1:

canım emır daha kucuk. emzırmek ıcın cozum bulsan , arastırsan ne bılıyım yok mudur bır caresı. uzuldum valla. sutun var ama emzıremıyorsun bu cok kotu. hadı olmasa neyse de.

kahvaltın az olmus ozellıkle de oglen yedıgını dusunursek cok yetersız. ekmek yok zaten.

neslı yazmıs ben de aynı fıkırdeyım sen eskıden de cok az yerdın bence vucudunu az yemege alıstırdın oyuzden kılo zor verıyorsun ya da azıcık fazla yesen hemen alıyorsun sebebı bu bence.

vallaha bilemedim bu yediklerimden biraz fazla yesem hemen kilo alıyorum ewttt uykuya bayılıyorum benim oğlan gece 3 te uyuyo 12 de anca uyanıozz

aksam yemegın cok guzel olmus cok saglıklı.

ara ogunun de guzel

sadece lahana suyunu begenmedım halen karsıyım lahana suyuna :KK1::KK34:

sağol cnm nesliyede anlattım bu lahana çorbası değil lahanayı kaynatıp suyunu içiosun yeşilçay gibi ender saraç kansere toksinleri atmaya ve selülitleri yok etmeye birebir die bu kürü vermişti zararlı değil yanii

suna sen emzırıyor musun ?

emzırıyorsan eger aksamları sadece corba ıcmek kesınlıkle cok yanlıs.

ayrıca lahana corbası da aynı sekılde kesınlıkle uymayacaktır sana, emzırıyorsan.

ben buarada lahana corbasını yaptım 4 kılo verdım dıye gosterdı ıkı gun sonra eskı kılomdaydım ustelık dıyetteydım halen. kaybedılen su demekkı, tekrar eskı kıloda olmanın tek mantıklı acıklaması bu olsa gerek.

cnm benim çorba değil suyu ama :KK70:

sunacıgım sabah nıye ekmek yoktu menünde ?

ara ogun hıc kuruyemıs ya da meyve yok. dıyorum sana sen cok az yıyorsun dıye. sen hep boyleydın :KK1:

aksam sağlıklı güzel ıspanak yemegı ama onden bır çorba ıcseydın daha güzel olurd.

çorba, bır tabak yemek, yoğurt, bır ıkı dılım ekmek mesela.

dıyet kola ıcılmısssss:KK17:

cnm ya benim ara yapmamaa fırsat vallaha olmuyorr birde babişim geldiyanıma hasta oda bir bebek bir o 5 te koca ben benden geçtim vallahhaaa

kızlar kapanışı yaparken söylemek ıstedıgım bırsey daha var. ben salı gunu cok kotu bır gun gecırdım cok gergındım ıse gıttıgımde. bır arkadaşıma resmen fena sekılde çattım ve bozdum cok da haklı sayılmam ustelık bu davranışımda. gunboyu gergndım. aksam bu konu uzerınde esımle konuşurken kendımız de tartıştık ben cok bunaldım ustume geldı suçladı dıye baya ağladım dışarı çıkmak ıstedım resmen boğuluyorum hıssettım sonra evdekı bırcok seyı devırdım ama ozellıkle hedef aldığım seyler bebeklere benzeyen suslerdı. ufak çaplı sınır krızıydı sanırım. sebebe gelınce salı gunu hapları aldım bır baktınm boynumdaki kırenclenme ve duzlesme ıcın günlük 10 tane hap ıcıyor oluşum oldu. zaten ekstra ılaclarım var malum. bunları görünce kendımı cok kotu hıssettım hapların yan etkısı, kılo vermeye engelı, kendımı cok hasta hissetmek vs derken ben bır cokus yasadım ıste. az hap ıcmek ıcın antıdepresanımı duzenlı ıcmıyordum belkı de bu etken oldu bılmıyorum sabahtan ıtıbaren ıyı degıldım cunku. artık duzenlı ıcıyorum daha ıyıyım. toparlandım sukur. dualarınızı esırgemeyın benden. hersey ustume geliyor gıbı bır psıkolojıdeyım. kırılgan bır dongudeyım eskısı gıbı degılım herseye karsı ofkelıyım yorgunum.

canım arkadaşım benim hem arkadaşınla hem eşinle tartışman kötü olmuşş...haplarında yan etkisi agresiflik olabilir...bilemedim birşeyleri fırlatmak rahatlatmıştır seni sıkma canını böyle durumlar cidedden kötü insanın eşide destek olmayınca çok yoruyorr....kendini kötü hissetme bence herşey bizim için ...pozitif birisin dahada olmaya çalış cnm sana dua edecem lohusaykende etmiştim bir an önce kendini toparlaman dileğiyle çok öpüyorum güzel yanaklarındann :KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

Merhaba kızlar, güneşli, bahar tadında İzmirimizden hepinize güzel bir gün diliyorum:KK16::KK16::KK16: Doğacım girmiş akşam:KK16::KK16::KK16: Şimdilik merhaba deyip, kaçıyorum, ilk fırsatta geçmişe dalacağım:KK16:

ben geldddiiimmmmmm :KK52::KK52:

salı sabah ankaraya gidip çarşamba akşam döndüm hanımlar :KK1: bide tehlikeli bir yolculuk oldu dün :KK53: otobanda tekerimiz patladı, ama resmen ggüümmmmmmm etti teker :KK53: şöför Allahtan ki ani fren yapmadı, yavaş avaş durdurdu o arabayı ama o panikle anlamadım ne oldugunu da deprem oluyor sandım çok korktum :KK17: neyse ki geç de olsa varabildim evime :KK16: bu ara çok sıkı çalışmam lazım valla, önümüzdeki haftaya kadar yapmam gereken çok şey var :KK30:

yani filizcigim koca kafamla kaçmadım :KK1::KK1: ama istemiyor da değilim hani, aynı şehirde adamla 2 hafta oldu yaaa :KK47: dün akşam gelecekti beni terminalden almaya ne güzel plan yapmıştık, hem de fikir ondan gelmişti :nazar: ancakk teker patlayınca annem panik olup babamı yolladı beni almaya :KK47: bide zaten çok geç vardım, o saatten sonra beni alsa da ancak eve bırakabilirdi yine pek görüşemezdik ki babam gelince zaten gelemedi :KK14: cumartesi izinliymiş dee bi aksilik olmazsa o gün tüm gün yapışacagım yakasına :KK53: yetti gayrı bu hasret :KK53:

eskiler dönmeye başlamış yeniden hepinizi sevgiyle kucaklıyorum canım arkadaşlarım :KK19:

herkesin keyfi ve saglıgı da yerindeymiş sanırım, serapcıgımın bebecigi düşmüş ama şükür ki bişey olmamış paşaya :KK16: emir bebekcim de iyiymiş :emir_bebek: herkesin keyifler de yerinde :KK16: bitek filizimin sıkıntıları varmış :KK53: her türlü sorumla her zaman emrindeyim canımm :KK34: ama çekecem kulagını ilaçlarını kullanmadıgın için :KK22: o kadar ilaç kullanıyorsun da bi antidepresanın mı fazla geldi de ihmal ettin ilacını :KK20: ki o kadar dedim daha önce de eşin için konuşurken de sakın ilacını doktor kontrolu olmadan bırakmasın etkileri çok kötü olur diye :KK20: neysee ben özel olarak atacam sana fırçamı yırtamazsın buralardan :KK19:

öyle yanii şekerparelerimm :KK16: filizime fırçamı attıgıma göre biraz internette bakınıp işlerime dönebilirim :KK1: öpüyorum herkesii :KK16::KK16:

kızlar benım kettle bozuldu. 5 yılda ıkıncı kettle. ben mı kotusunu alıyorum sansım mı yok bu konuda anlamadım. yenısını almak lazım ama artık cekınır oldum. ne alsam ? bana fıkır verır mısınız ?

günaydınn günaydın bol enerjili sağlıklı huzurlu gün ve hafta sonları dilerim şimdiden veee hayırlı cumalarrr kızlarrrr..
topiğimizde hareketlilik başladı ne güzel en kısa sürede karşılaşıp bol sohbet ettiğimiz günler gelir inşallahh..

doğAcım menülerini resimleyip koyma fikrini sevdim iki kere yazmakdansa resimle daha iyi bu arada ben bu yıl 9. yıla giriyorum benim ilkkez geçen yıl bozuldu kettlım daha öncekinden'de şimdikindende çok memnunum bak ikisininde görselini yollayım

bu geçen yıl rahmetli olan

$moulinex-ovea-z.jpg

buda şimdiki çalışırken mavi led ışık veriyor

Eki Görüntüle 1041202

1yıl yeni oldu şimdilik memnunum

nurdan gelmiş hoşgelmiş kız kocaya kaçtık sandık neyseki ortaya çıktın siz iki sevili baya yoğunsunuz bence sen o işi projeyi bırak git kafa kafanın çalıştığı yere iş başvurusu yap bari teknolijik aletlerin orada görüşürsünüzz bol bol:KK9::KK9::KK9: neyse bu yoğunlukda kendini ihmal etmee :KK34:

neslişim adana dürümüm nasılsın :KK16::KK16::KK16: sende dün toplatıya girecektin akşamındada tiyatro vardı nasıl geçti eminim toplantı sonrası tiyatro çok iyi gelmiştir umarım bugün gündemin hafiftir

cemrecim senin sınav vardı nasıl geçti kuzum? neyse kızlarr gideyim güzel bir kahvaltı yapayım keyifli günlerr

kızlar gecikmeli oldu ama sözümü tuttum albüme evimin resimlerini paylaştım aslında çok oldu çekeli resimleri ama yüklemek ancak nasip oldu:KK34:

Günaydın kızlar, haftanın son günü geldi bile. Bugün biraz enerjim düşük, dün toplantımız vardı, gergin geçti, yapılacak çok iş var yetişmiyor, bir de ülkedeki olaylar eklenince, kolum kanadım kırık gibi hissediyorum...
Akşam tiyatro güzeldi, iyi geldi, oyundan önce sahilde yürüdük o daha da iyi geldi. Dün fırsat bulsaydım alıntı yapacaktım geçmişten ama nerdeeee.. Doğacım, canım arkadaşım, kötü birkaç gün geçirmişsin, çok normal kuzum, yaşadığın şeyler çok zor, ilaçlarını ihmal etme ne olur, bak Nurdan da yazmış, ben de yazayım, antidepresan ilaçları kendi kendine bırakmamalısın, dengeni bozar, ben de kullanmıştım, doktor bırak diyene kadar ihmal etme. Sen İzmir'e gel hele, Duygu da ben de antidepresan işlevi göreceğiz sana bak:KK16: İple çekiyoruz valla, ne olur bir aksilik olmasın:KK16::KK16:
Nurdanım gelmiş, koşturma devam ediyor göründüğü kadarıyla. Cemrem sınava hazırlanıyor galiba. Duyguşum sabah açılışı yapmış, görünce pek bir hoş oldum:KK16: Ayrıca foroğraf haberini alınca da ekstra sevindim, hemen bakıyorum:KK16::KK16::KK16:

X