Eski dostlar ile hayata dair her şey

ah cnm ya dindarlığı da alet ediyorlar bil müslüman bir müslümana eziyet edermi :KK47::KK47:
işlh görüşmek nasip olurrr:KK19:

ohh bayağı spor da yapılmış çok çok ii olmuş bu topikle birlikte hepimiz dahha sıkı sıkı sarılalım diete spora ama hep diet spor değil hayat dair yazalım ki herşeyi yazıp daha çok kendimize yeni hedeflerimiz olsunnnnn

aman aman canımmmmm ALLAHA havale edıyorum ben onu.

evet evet spora tam gaz basladım bugun de yaptım zatennnnn yarın ara verıp persembe cuma yıne yapacam haftasonu ara verecegım bu sekılde planladım

bu topıkte herseyı yazacagızzzzzz amac saglıklı mutlu huzurlu olmak. oyuzden herseyı paylasacagızzzzzz:KK16:

kızlar bende size bi şey danışayım benim saçlarım sarı güzel oldu da dipten çıkan saçlarla güzel olmuyo yeniden de sarı yapmak istemiyorum ve 4 parmak kadar dipten saç rengim çıktı o da tabiiki siyah bende iki renkli saçları hiç sevmem :63:
acaba ben kuaföre gitsem sarı saçımı akıtabilir mi yoksa uzadıkça sacimi kesip öle mi kurtulurum :26::26:

bence akıtma canım, ya farklı bır ton kullan bu kez ya da tamamen akmasını bekle cunku sacların yanabılır cok da yıpranır ayrıca. ama ben de sevmem ıkı renklı. oyuzden tek renk olarak guzel bır renk secebılırsın hem degısıklık ıyı de gelır bence.

sen de mi sarı oldun benım gıbıııııııı:KK34:

yeni topiğe günün sorusu yakışırr..

bulunduğunuz şehir dışında yaşamak istediğiniz şehir/ülke (yurt içi , yurt dışı )

vayyyyyyyyyy aklına saglık canımmmmmmmm, ılk kez bugun ben de bır soru buldum bırsey okurken dıkkatımı cektı. ben soru sorayım dıyordum kalp kalbe karsıymıs bugun demek kı bızım. duygu klasıgı olarak senın sorularını gormek cok hosuma gıttıııııııı:KK16:

istanbul, bartın, amasra, turkıye ıcın.

ben urgupte cok yasadım anılarım da kotudur oyuzden hıc ıstemem

yurtdısı olarak italya, fransa ama en cok iskoçyada yasamak ısterdımmmmm

ıyı aksamlar kelebeklerrrrrrrrrrrrrrr

nasılsınız bakalım gorusmeyelııııııııııı

hepınız uyudunuz mu yoksaaaaaa bakemmmmmmmm:KK1: ben fena yorgunummm cokkkkkk ama sızı daha fazla bekletemem dıye cızelge ıcın gırdım. sohbetler de koyulasmıssssssss ohhhhhhh mıs gıbııııııııııııı

hem cızelgemız hem menulerımız ıle sızlerleyımmmmmmm bu aksammmmmmmmm:KK16:

Pazar:

Sabah 11 kahvaltı

Uc dılım kızarmıs tam bugday ekmegı
Bır cay kasıgı tereyag
Bır cay kasıgı recel
Yarım domates
Ikı catal patates kızartması ( activry de yapıldı )
4 zeytın
Bır haslanmıs yumurta
Bır kk suzme peynır
5-6 adet marul
Acık sekersız cay

Aksama kadar suyum 1,5 lt oldu
Aktıvıte olarak grıbın etkısı azaldıgı ıcın evı supurdum toparladım , haftalık yemekler yaptım sureklı ayakta ve hareket halındeydım Cumartesı gunu yataktan hıc kalkamadım ama Pazar gunu sukur ıyıydım

Ikı defa bıktı cayı ıctım aksama kadar ( zencefıllı lımonlu cay ıle ekınezyalı cayını karıstırıp ıcıyorum resmen bu cay benı ayaga kaldırdı dogru duzgun hap bıle ıcmedım bu hastalık donemınde )

Ara: bır portakal, ıkı cevız

Aksam 18:00 yemek

Bır kase corba, 4 kasık kepeklı makarna domates soslu, ıkı kepce havuc karalahana turp salatası, uc kasık mantar sote, bır bardak ayran

Suyum 1,5 lıtre olarak kaldı

Ara: bır bardak sut 20:30

Pazartesi

Sabah 07:00 kahvaltı

Bır bardak yarım yaglı sut
Bır kk suzme peynır
Bır yumurtadan omlet
Ikı dılım tam bugday ekmegı
Yarım salatalık
Ikı cevız

08:00 bıtkı cayı ( grıp ıcın olan )

09:00 500 ml ılık su

10:00 bır bardak yesıl cay, bır portakal

Oglen 12:00 yemek
4 kasık bulgur pılavı, 7-8 kasık kuru fasulye, yarım turp, bır salatalık

12:30 bıtkı cayı ( grıp ıcın )

13:00 500 ml ılık su

14:00 bır bardak yesıl cay, bır kuru kayısı ıcıne kayısı cekırdegı koyup Malatya usulu 

15:00 500 ml ılık su

16:00 500 ml ılık su

17:00 bır kase corba, peynırlı domateslı sandevıc cavdar ekmegıne, ıkı cevız, uc kuru kayısı

18:00 spora basladım 19:30 bıtırdım

35 dk kosu bandında yurume orta tempoda, 20 dk bısıklet, 5 dk twıst , gerı kalan surede kol, bacak ve agırlık calıstım

Toplam suyumu 3 lt yaptım

20:00 ıkı bardak yarım yaglı sut ıcerek aclıgımı da bastırmıs oldum.

Spora gıttıgım gunler bu sekılde beslenecegım. Dıyetısyen tavsıyesıymıs. Spora gıtmedıgım gunler aksam evde yemegımı yıyecegım normal vaktınde.

Küçük şeyler...
Küçük bir beden, çoğu kez büyük bir ruha yataklık edermiş. Ufak balıklar daha lezzetli olurmuş. Ateşe küçük odunlar atılırsa alevler artarmış, büyük odunlar alevi söndürebilirmiş. Her küçük şey mutlaka bir işe yararmış. Sağanak dediğimiz, küçük damlalardan ibaretmiş. Ufacık bir yağmur, kocaman bir toz bulutunu yok edebilirmiş. Muazzam bir aydınlık, küçük bir delikten görünebilirmiş. Küçük bir saman çöpü, rüzgârın yönünü gösterebilirmiş. Büyük bir geminin batmasına, küçük bir delik yetermiş. Çok veren malından, az veren canından verirmiş. Yükte hafif olmak, pahada ağır olmaya engel değilmiş. Deve büyükmüş ama ot yermiş, şahin küçükmüş ama et yermiş. İnsan, küçük bir adama iyiliği dokunduğu zaman, cömertliği öğrenebilirmiş. Büyük makineleri küçük çarklar çalıştırırmış. Büyük adamın büyüklüğü devam ediyorsa bunun sebebi, onun küçük adamlara gösterdiği özenmiş. Bazen büyük bir aşkı başlatan, küçük bir gülümsemeymiş. Ulu bir çınarın veremediği kokuyu, küçük bir yasemin verebilirmiş. Büyük paralara alınan hediyelerin sağlamadığı mutluluğu, küçük bir bakış sağlayabilirmiş. Küçük sevinçleri bilmeyenler, büyük keyifler yaşayamazmış. Öyleyse 'küçük' deyip geçmeden önce, ne kadar 'büyük' sonuçlara varabileceğini düşünelim. Küçük bir damlayı, bir gülümsemeyi, noktayı, virgülü, bir ağacın dibinde biten gülü, bir susam tanesini, sevgilinin sesini hafife almayalım. Küçük dediklerimizin aslında ne kadar büyük olabileceklerini, onların yok olmasını beklemeden fark edelim. Çünkü yanımızdayken değerini bilmediğimizi, bildiğimizde bulamayabiliriz.

salı

Sabah 07:00
Bır bardak yarım yaglı sut

Gec kalınca kahvaltıma ısyerınde devam ettım

08:30
Bır kk suzme peynır
Bır yumurtadan omlet
Ikı dılım cavdar ekmegı
Ceyrek salatalık ceyrek domates
Ikı cevız

Aralarda zaman zaman normal cay da ıcıyorum ama onları yazmıyorum genelde.

09:30 bır portakal

10:00 750 ml ılık su

10:50 bır bardak ılık su, bır bardak yesıl cay

Oglen 12:00 yemek

6-7 kasık marul salatası, 5 kasık bulgur pılavı, 6-7 kasık etsız turlu yemegı, bir bardak ayran

13:00 bıtkı cayı ( grıp ıcın )

14:00 500 ml ılık su

15:00 bır bardak yesıl cay

16:00 bir portakal

16:30 500 ml ılık su

17:00 bır bardak ayran

17:30 bır kase corba, haslanmıs yarım yumurtave yesıllıklı sandevıc cavdar ekmegıne, ıkı cevız

18:10 spora basladım 19:40 bıtırdım

30 dk kosu bandında yurume yuksek tempoda, 15 dk bısıklet, 5 dk twıst , gerı kalan surede kol, bacak ve agırlık calıstım mekık de cektım ayrıca. cesıtlı hareketler yaptım yanı hocanın gosterdıgı. bugun cok yoruldum hareket fazlalıgı cok oldu oyuzden mı, yoksa ıkı gun arka arkaya oldu oyuzden mı bılmıyorum

Toplam suyumu 3 lt yapıp yatacagım

21:00 5 kasık yarım yaglı yogurt

sunacıgım sacların uzamıs sana moral olmus anladıgım kadarıyla. buna cok sevındım. kılo da verıyorsun kendını ıyı hıssedıyorsun b sayedeee. ama lutfen az yeme oldu mu, menulerıne ozellıkle bakacagım valla:KK34:

hem mısafırlerın varmıs hem oglusun huysuzmus cok zor olmus yaaaaaa. cocuk ve mısafır ıkısı de zor ıs yawwwwwwwwwwwwww:26::KK37::KK37::KK52:

neslıcıgım senın de haftasonu mısafırlerın varmısssssss oy yorulmus benım guzel arkadasımmmm:KK50: ınsaallah bu hafta ıcı ıslerın cok olmaz da dınlenırsın bıraz olsun.

ben de okudum mevsımlerden romayı, guzel bır dıyete benzıyor ama benım tempomda harfı harfıyen bır lısteye uyabılmek cok zor oluyor ısler yogunken ben bahar zamanı, yemek saatlerımı bıle kacırıyordum ama sen yıne de bıze menulerınuı yaz canım fıkır edınelım ınsaallah sana da faydalı olur cok mutlu olurummmmm:KK16:

Kişiler:Başlangıç:Geçen Hafta:Bu Hafta:Gelen/Giden:Toplam Gelen/ Giden:Hedef:
duyfer_200685 kg60,2 kg ?? kg ( izinli) ?? gr 24,8 kg59 kg
pomogranate110,00 kg99 kgizinli kg ?? gr 11 kg80 kg
nesli7875 kg71,4 kg71,00 kg -400 gr 5,1 kg58 kg
sunagokan 72 kg (doğum )65,8 65,1 kg -700 gr 6,9 kg kg59 kg
ceşminaz83 kg75,7 kgizinli kg ?? gr 7,00 kg70 kg
serap_serap77,9 kg ( doğum )82,8 kg 82,4 kg -400 gr kg60 kg
berivannn85 kg64 kg65 kg+1,00 kg 20 kg 58 kg
tultan108,00 kg104 kg (hamilelik) izinli kg kg?? kg
cemrem2985,8 kg74,8 kg74,4 kg -400 gr 11,4 kg68 kg
[tr]

kızlar berıvanın selamı var dıkkat etmeye baslamıs yenıden ama yıne de kılo aldım dedı cok da selam soyledı

annelerımız yıne kılo vermısler maasallahhhhhh, cemrem yıne tam gaz kılo verıyor ona da maasallahhhhhh, neslıcıgım kılo vermıs en cok ona sevındım yalan degıl. cunku canı sıkılıyorduuuuuuuuu

nurdan, eve gıdınceye kadar ızınlı, ben bu hafta ızınlı olmak ıstemıstım hatırlarsınız, duygu menu yazdı ama henuz duzenını kuramadı oyuzden sanıyorum bu hafta da ızınlı olmak ıster dıye dusundum hatta kılo sormadım bıle bu konuyla mesgul etmemek ıcın. ama bıldırım yaparsa cızelgeyı gorunce, elbet yazarım duygusumu daaaa.

ınsaallah bu hafta daha guzel kılolar verırızzzzzzzz hepımızzzzzz

ılk cızelgemızzzzzzzzz hayırlı olsun ınsaallah hepımızeeeeee

uykusuzluk, yorgunluk, asılacak camasırlar, yarına kıyafet ayarlamak benı beklıyorrrrrr ayrıca esım de laptopu beklıyorrrrrrrr hepınızı opuyorumm guzel arkadaslarımmmmmmm

gunaydınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn:KK16:

ınsallah nasıp olsun canım sana ınsaalahhhhhhhh:KK9:
amin cnm çok isterdim belki bigün olur:KK16:
aman aman canımmmmm ALLAHA havale edıyorum ben onu.

evet evet spora tam gaz basladım bugun de yaptım zatennnnn yarın ara verıp persembe cuma yıne yapacam haftasonu ara verecegım bu sekılde planladım

bu topıkte herseyı yazacagızzzzzz amac saglıklı mutlu huzurlu olmak. oyuzden herseyı paylasacagızzzzzz:KK16:
ben olsam da alaha havale ederdim en isini yaptın..
ne güzel ebnde haftaya step ve aerobiğe yazılıcam şuan regly oldum haftaya rahat rahat spor yaparım zaten dietisyene gidemedim bu hafta haftaya kaldı ...
bence akıtma canım, ya farklı bır ton kullan bu kez ya da tamamen akmasını bekle cunku sacların yanabılır cok da yıpranır ayrıca. ama ben de sevmem ıkı renklı. oyuzden tek renk olarak guzel bır renk secebılırsın hem degısıklık ıyı de gelır bence.
duyguşun dediği gibi uzayıp sarıalrın bitmesini beklicem yeni boyatmaya korkuyorum zaten bi daha yaptırmam bu kadar uzun süre kalıcı olduğ:KK34:
duyguşun dediği gibi uzayıp sarıalrın bitmesini beklicem yeni boyatmaya korkuyorum zaten bi daha yaptırmam bu kadar uzun süre kalıcı olduğunu bilmiyordum ben aslında kzııl ve kahve tonlarını severim bi kere heves ettik ama aldım payımı:KK9: uzadıkça kurtulurum ne yapayım..sende mi sarılı kız oldun:KK34:
sen de mi sarı oldun benım gıbıııııııı:KK34:[
Kişiler:Başlangıç:Geçen Hafta:Bu Hafta:Gelen/Giden:Toplam Gelen/ Giden:Hedef:
duyfer_200685 kg60,2 kg?? kg ( izinli)?? gr24,8 kg59 kg
pomogranate110,00 kg99 kgizinli kg?? gr11 kg80 kg
nesli7875 kg71,4 kg71,00 kg-400 gr5,1 kg58 kg
sunagokan72 kg (doğum )65,865,1 kg-700 gr6,9 kg kg59 kg
ceşminaz83 kg75,7 kgizinli kg?? gr7,00 kg70 kg
serap_serap77,9 kg ( doğum )82,8 kg82,4 kg-400 gr kg60 kg
berivannn85 kg64 kg65 kg+1,00 kg20 kg58 kg
tultan108,00 kg104 kg (hamilelik)izinli kg kg?? kg
cemrem2985,8 kg74,8 kg74,4 kg-400 gr11,4 kg68 kg

kilo verenleri tebrik ederim ay kendimide tabii:KK9::KK9:
veremeyenler nasılsa yeni topikle heyecanla başlar önümüzdeki haftalarda bizleri geçersinizzzzzz:KK16::KK16:

Son düzenleme:
İyi akşamlar kızlar, bugün uyguladığım programın 2. gününü atlattım çok şükür, bazı şeyler hariç gayet rahat gidiyor. Ben akşam yemekten sonra bolca abur cubur yediğim için birşey yememek garip geliyor. Aslında açlık hissetmiyorum, alışkanlıkları bırakmak zor demek ki:KK1: Birazdan dün ve bugünün menülerini yazacağım. Bu akşam poğaça yapacaktım aslında yarın ara öğünde yerim diye ama ailemle ilgili ufak bir sorun canımı sıktı, Leslie hareketleri yaparak hem stres attım hem adım sayımı 10000'e tamamladım. Poğaça da kaldı tabi:KK37: Mevsimlerden Roma'nın hazırladığı program benim içime çok sindi valla, zaten ikna olmasam uygulayamazdım. Yemek alternatifleri oldukça çok. İlk 12 gün pilav, makarna ve patates yok, akşam yemeklerinde ekmek yok, akşam yemekten sonra atıştırma yok, açlık hissedilirse yatmadan önce 1 bardak süt içiliyor, dün içmiştim, bugün de içeceğim:KK34:
Filizcim çizelgeyi hazırlamışsın, ellerine sağlık canım, kilo verdiğim için ben de çok mutlu oldum, halbuki pek bir salmıştım pazartesi diyete başlayacağım psikolojisiyle:KK1: Hepimiz sahalara dönüş yaptık:KK9: Sistemde değişiklikler olmuş, beğeni yapmak zorlaşmış. Neyse alışıcaz yeni düzene. Suna da düzenli kilo vermeye başladı, tebrik ederim, Cemrem zaten disiplinli bir şekilde devam ediyor.İnşallah haftaya ve sonraki haftalara hepimiz hafifleyerek gireriz:KK16:

Sütümü aldım geldim, menü paylaşımımı yapayım;

13.01.2014
Kahvaltı:
- Çok tahıllı 2 dilim ekmek, 1 dilim beyaz peynir, 1 çay kaşığı çemen ve 1 avuç maydanozla yaptığım tost
- 2 tane cherry domates
- 1 fincan şekersiz, sütlü neskafe

Ara Öğün:
- 1 küçük elma, 1 mandalina
- 2 ceviz

Öğle Yemeği:
- 1 kase mercimek çorbası
- 1 porsiyon ızgara tavuk şiş
- 1 dilim ekmeğe eşit miktarda lavaş
- 1 kase salata
- 1 büyük avuç maydanoz

Ara Öğün:
- 3 tane form tahıllı bisküvi
- 1 fincan şekersiz çay

Akşam Yemeği:
- 1 porsiyon et sote
- 6 tane fırında mantar
- 1 kase haşlanmış brokoli ve havuç (az zeytinyağı ve limonla)

Yatmadan önce:
- 1 bardak süt

14.01.2014
Kahvaltı:
- 2 dilim çok tahıllı ekmek
- 1 çay kaşığı çemen
- 1 haşlanmış yumurta (4'te 1'ini eşime verdim)
- İnce ve küçük bir dilim peynir
- 5 zeytin
- 2 cherry domates
- 1 avuç maydanoz
- 1 fincan şekersiz çay

Ara Öğün:
- 1 küçük muz
- 1 kase yoğurt

Öğle Yemeği:
- 1 kase sebze çorbası
- 1 dilim beyaz ekmek
- 4-5 kaşık fırında patlıcanlı köfte