Eski Bir kitaptan Öneriler !!

özgeecim sende gögüste bi değişiklik var mı???? yaklasık aynı zmanda baslamıstık yemeye :))

var canim var gerilme ve dolgunluk var... :) du bakalim :KK66: olcak galibaaa... gerginlik olan yerlerde bir de koltukaltindan gogus altina dogru bir aci var...

tsk ederimmm canim benim... ya yurtidisinda oldugum icin nerden bulacagim bunlari diye kara kara düsünüyorum. cam terebentinin almanca karsiligini bilen varsa yazsin lütfen.. :KK43:

vallahi bilemicem canim ya :KK43: almanyadan katilan arkadaslar umarim yardimci olur..

Pinus Nigra ingilizcesi :) ama almancasini bilemicem boyle soylesen anlamazlar mı aceba?

ben geldimmm :)
Heh şimdi öncelikle malzemeleri yazıyorum kızlar :
( Saç için ) : 1 su Bardağı Saf Zeytinyağı ( aktarlarda şişe içinde satılıyo yada artik bi şekilde bulursunuz ama muhakkak saf olucak) , 1 şişe Çam Terebenti ( bu çok önemli Formülün Bel kemiği diyebiliriz), Bir Şişe Menekşe Yağı , Bir şişe susam Yağı , Bir şişe Badem Yağı , Bir şişe Gül Yağı , Bir şişe Sarımsak Yağı ( sayesinde çok kötü bi koku oluyo inşallah dayanabilirsiniz ama bunu içinden çıkarıyım diye düşünmeyin aynen uyguluyosunuz).

Şimdi Şişe diye yazdım hepsine bu şişe ne demek ? Şu demek : Aktara gittiginizde Küçük kutuların içinde 50 ml'lik şişelerde genellikle hepsi aynı miktarda kapalı olarak satılıyolar ..Hepsinden Birer şişe Olucak ..Bunların hepsini Bir Bardak Saf zeytinyagının içine boşaltıyosunuz..Karıştırıyosunuz...Cam bi kavanozda karıştırın Ve saklayın..Çok uzun süre kullanıyosunuz bu miktarı zaten..Banyodan 1 saat kadar once sac diplerinize masaj yaparak bol bol sürün...Kafanıza bir poşet geçirin Ve 1 saat kalın o şekilde..İnşallah kokuya dayanabilirsiniz...ama inanın değicek...Ben 2 senedir haftada bir kez muhakkak yapıyorum ...Siz istediginiz sıklıkta uygulayabilirsiniz..ama unutmayın Sacları her gun yıkamak iyi bişey değil..Hadi bakalım kolay gelsin..

aslında cogu da önceden kullandıgmız bildiğimiz seyler ama önemli olan miktarları ve hepsinin bi arada olması galiba... deneyecem saolll cnm

Sevgili Puff,yazdıklarını bir solukta okudum.Paylaşımın için çooook teşekkürler.Devamını bekliyoruz.:çiçek::çiçek::çiçek:

ya bu saç içinolan karışım genetik olan saç azalmasınada etkilimi acaba

puff cnm tesekkür ederim özellikle zeytinyagini bircok kez yumurta ile karistirip sürdüm sacima ama düzenli yapmak önemli tabii..türkiyeye gidince aktardan alicam hepsini..saclarimi da kisa kestirip düzenli kullanicam cnm dedigin gibi :çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek:

aslında cogu da önceden kullandıgmız bildiğimiz seyler ama önemli olan miktarları ve hepsinin bi arada olması galiba... deneyecem saolll cnm

Evet canım bende bu karışımı duymadan once badem yağı zeytinyağı yumurta filan yapıyodum..Önemli olan Çam terebenti ve sarimsak yagi bu karisimda..Ve tabiki hepsinin bir arada ve duzenli kullanilmasi cok onemli..

ya bu saç içinolan karışım genetik olan saç azalmasınada etkilimi acaba

Canim simdi genetik icinde kullanilabilir dersem haddimi asmis olurum :) Bunu bilmem mumkun degil ama sac dökülmesi eger icten gelen bi hastalik neticesinde gerceklesiyosa once bence onu icten halletmek lazim..bu da Ancak Doktor Kontrolünde olur..Ama bunu yaparkende bu tarifi uygulamaktan bisey kaybedilmez bence...

puff cnm tesekkür ederim özellikle zeytinyagini bircok kez yumurta ile karistirip sürdüm sacima ama düzenli yapmak önemli tabii..türkiyeye gidince aktardan alicam hepsini..saclarimi da kisa kestirip düzenli kullanicam cnm dedigin gibi :çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek::çiçek:

İnsallah cok faydasini goruceksin canim ...teyzemin saclari bu sayede kurtuldu...Ön tarafi tamamen dökülmüştü...Erkek gibi olmuştu saclari :KK43: sadece 1. ayda yeniden saclari gelmeye basladi..Ve 4-5 ayda tamamen dökülen yerler kapandi..Şimdi zaten hiç birakmiyo sürekli yapip kullaniyo..Keske saclarimi görsende ne demek istedigimi anlasan :) Eminim Sende faydasini goruceksin.

peki gogus ile baska seyler var mi canim?? :asigim:

Canim kitabın henüz yarisindayim..Yavas yavas okuyorum yoksa bazı seyler gozümden kacıyo..Yararlı olabilecekleri secip size yazıyorum..İnşallah bu gögüsle ilgili bişeyler cıkar karşıma..Ama şu ana kadar kara üzüm çekirdeğinin bu konuda faydalı olduğunu bu kitapta okumam bile yetti bana acıkcası :)

puuffcum cok merak ettim ya teyzenin bir de senin saclarini... sen kac senedir kullaniyorsun? ve sac yapin nasil normalde? olanaagin varsa saclarinin resmini cekip gönderirmisin aceba :p

puuffcum cok merak ettim ya teyzenin bir de senin saclarini... sen kac senedir kullaniyorsun? ve sac yapin nasil normalde? olanaagin varsa saclarinin resmini cekip gönderirmisin aceba :p

Canım yapı olarak ince telli saclarım...Ama yine de gür ..Ben 2 yıldır kullanıyorum..Resmim var.. Eklersen gosterebilirim.+++++++++++++++++++

canim ekledim haberin olsun:pP

Krema´cim sana katiliyorum.....

puff canım yazdıkların gerçekten çok faydalı şeyler hepsini okudum çok hoşuma gitti.Arkadaşlar benimde eklemek istediğim birşeyler var bi yaşlı teyze var burda 90 felan yaşı ve kadın çok dinç sordum ne yapıyosun teyze böyle genç kalmak için diye cevabı şu oldu her sabah sütün içine sarımsak atıp yiyorum hem saçlarım için hemde sağlığım için dedi.Evet arkadaşlar gerçektende teyzenin saçlarında hiç beyaz yok desem bana inanırmısınız bilmiyorum hemde iki belik örüyo gayette gür:))ya ne varsa bu eskilerde var ben onu bunu bilmem:)biz yeni nesil çok suni işlerle uğraşıyoruz haksızmıyım kızlar?

cokkk haklısın..Babaannemde aynen bunu dedi zaten : ugrasma o tuhaf seylerle kimyasal kimyasal ...:))) haklıda.. her ne kadar dogal ürün filan da dense muhakkak bi kimyevi isleme tabi tutuluyolar..Ahahahahahah en cok neye gulmustum biliyo musunuz :KK70:DD Annem koyde yetismis o zaman nerde bulcaklar sampuan filan...Saclarimizi Biz Mintaxla yıkardık dedi :KK70::KK70::KK70: Hani bu kucuk yogurt kaplari gibi kaplarin icinde yesil bulasik deterjanlari vardi :)))) Onlarla ...Hatta babamda yikarmis sürekli....Babam 52 yasinda saclar inanilmaz siyah ve gur :KK70: abim 25 yasinda kel kaldi :)))) Annem hala örüyo saclarini upuzun...anadolu insanı cok baska gercekten ya :)))) Bayılıyorum yaratıcılıklarına :))) Mintaxla sac yıkamak ....biz olsak ödümüz kopar ''ay dökülür ay sacim kalmaz'' :KK70:

Kizlarrrr... puff´unn verdigi saclarla ilgili receteyii ben mutlaka denicemm,ve size de denemenizi siddetle tavsiyee ederim... neden dersenizz...o kari$imin saclara verdigi güzellikk tarafimdan tescillendi, puff´unnn saclarini görsenizz var yaa agziniz acik kalirr, resmen o sampuan reklamlarinda oynayann kizlar gibi,isil isil parliyor ve güürr.. yani bekliyordum da bu kadarini beklemiyordum desem yeridirr.. mutlaka denicem siz de deneyinnn... puff´um Allah senden razi olsun bacim..cok saol.. :)

Kizlarrrr... puff´unn verdigi saclarla ilgili receteyii ben mutlaka denicemm,ve size de denemenizi siddetle tavsiyee ederim... neden dersenizz...o kari$imin saclara verdigi güzellikk tarafimdan tescillendi, puff´unnn saclarini görsenizz var yaa agziniz acik kalirr, resmen o sampuan reklamlarinda oynayann kizlar gibi,isil isil parliyor ve güürr.. yani bekliyordum da bu kadarini beklemiyordum desem yeridirr.. mutlaka denicem siz de deneyinnn... puff´um Allah senden razi olsun bacim..cok saol.. :)

canim cok saol :) Allah hepimizden razı olsun..He bu arada sampuan reklamlarindaki kizlari abartmayin sakin gozunuzde :) Benim arkadasim dove reklaminda oynadi..Normalde bakicaginiz en son yeri saclari , cunku cok zayif ve cok gucsuz ..Reklamlar cekilirken her tür hileye basvuruluyo inanin :) bilgisayarla yapamiyacaklari sey yok...Ama bizdeki saclar gercek :KK66: Hile yok :)

X