Eşinizle tartıştığınızda davranışlarınız

buse p

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2024
10
2
25
Merhaba eşimle gece çok kötü tartıştık ve bana başımdan s… git mal gerizakalı böyle bir çok kelime etti sabaha kadar ağla ağla içim çıktı bunu yapmaz normal de öyle üzüldüm ki hayal kırıklığım burukluk hepsi bir arada şimdi içimden yemek yapmak falan gelmiyor öyle durmak istiyorum sadece siz eşleriniz ile tartışınca ne yapıyorsunuz yemek falan yapıyor musunuz fikire ihtiyacım var kendisi ile bir müddet kesinlikle konuşmayacağım çok kırgınım ama merak ediyorum bu yemek temizlik konusunu

Şuna karşıyım. Evin düzenini kadın sağlıyor diye kocasına küsse bile evin düzenini devam ettirmek zorundaymiş gibi bir algı var. Evin düzenini devam ettirecekse küsmenin ne anlamı var, tepki göstermiş sayılmayacak ki o zaman. Yani yemeğini çayını önüne koymaya devam ettiğin adam senin kırıldığını nasıl anlayacak seni nasıl ciddiye alacak. Bırakacaksın her şeyi kalacak ortada gelecek özür dileyecek senden.

Niye küsüp boykot edip gösterilsin ki tavır
Biz kadınlar genelde böyle yapiyoruz ama iletişimle çözmeyi çok isterim ben

Merhaba eşimle gece çok kötü tartıştık ve bana başımdan s… git mal gerizakalı böyle bir çok kelime etti sabaha kadar ağla ağla içim çıktı bunu yapmaz normal de öyle üzüldüm ki hayal kırıklığım burukluk hepsi bir arada şimdi içimden yemek yapmak falan gelmiyor öyle durmak istiyorum sadece siz eşleriniz ile tartışınca ne yapıyorsunuz yemek falan yapıyor musunuz fikire ihtiyacım var kendisi ile bir müddet kesinlikle konuşmayacağım çok kırgınım ama merak ediyorum bu yemek temizlik konusunu
Biraz ağır konuşmuş, çok pisman olması gerekir. Ne yaşanırsa yaşansın öyle dememeli, ben olsam sevdiğim bir yemegi yapar tam o geleceği saat sadece kendime yemek hazırlar kendim yerdim onu yok sayardım, bence erkeğe en büyük ceza yok saymak olur. Hiç yemek yapmazsan kendini cezalandırmis ona da fırsat vermiş olursun. Sen en iyisi yokmuş gibi davran, zaten aklı başına gelip de özür dilemesi gerekir, sonra ozrune göre sende bir yol izlersin.

Benim kocamda ilk sgit ile başladı sonra ardı kesilmeyen hakaretler.. küfürler.. Bir kez başladı mı devam ediyor bu ben boşanacaım allah kolaylık versin size.. Ne olursa olsun küfür hakaret kırmızı çizgim aradaki saygı gidince her şey gidiyor

Kavga etsekte yemek yapıyorum. Oğluma diyorum git babanı çağır diye, sofrada da konuşmuyorum. Ama sizin kavganiz çok çirkin olmuş, eşim öyle laflar söylemez bana tartışınca.

Hayatta yapmam yemek falan. Hatta aksine o gelmeden dışarıya yemeğe çıkıp , cayımı kahvemi içip, ordan da avm ye gecip butun reyonları gezerim. Kartı da patlatırım bu aradaa. Sonra avm kapanmasına yakın çıkar sallana sallana eve gelirim… az yapmamışımdır. Adam meraktan kuduruyor o araa konuşmak istiyor. Ben yok duşa girmem lazım diyorum duşa kaçıyorum. Orada da oyalanıyorum. Sonra çok uykum var ben yatıcam diyip yatıyorum. Önüme de telefondan dizi/ film açıyorum. Gayet keyifli, mutlu mutlu takılıyorum sahsen. Ben ne uzuleceğim o üzülsün gram umrumda olmaz ne yemiş ne içmiş. Market oradaa, araba oradaa. Git doyur sen de karnını. Bana ne ? Çok güzel görmezden gelirim

Cok tartısmayız ve küsmeyiz
Bi tartısırsak da tamam bıtmıstır, yemek yapmam
Yaptıgım yemek varsa yedirmem odaya alırım Kendım yerim kalanı dökerim
caydanlıgı lavaboya fırlatırım cayı Cok sever cunku. Icınde kı cayı heder ederm.

Onun yaptıgını da ne yerım ne cocuga yediririm
Is temızlık herseyı bırakırım
Aldıgı hıc bıseyı agzıma surmem ne lazımsa ayrıca alır onunla hazırlarım kendime cocuga.
Bı gunde barısmam
Çiçekle barısmam
Özürle hiç barışmam
Acı cekicek once, sonra barısırım.
Bu bazen gunler surer 5-6 gun kadar.

Çiftler arasında saygı kalmadıysa yani o duvar bir kez yıkıldıysa, o evlilik yürümez. Devam ettirirsiniz tabi ama en ufak kavgada hakaretler duyarsınız. Çok pişman olup özür dilese ne olacak ki bir sonrakinde yine yapacak çünkü affedileceğini biliyor.

Tartışırız ama küsmüyoruz. Küsmek saçma değil mi çocuk gibi?
Tartışma konuşmaya evriliyor öyle bitiyor diyeyim.

daha önce de böyle hakaretler ettiyse ve sen yine yanında durduysan malesef bundan sonra daha çoook duyarsın bunları, tavrını koymadığın an bitti artık hep söylemeye yüzü olacak. ne yemek yapması eve almam be!

Bizde kavgalar hakarete varmaz, 16 yılda bu kelimeleri hiç kullanmadık. Kullansa sanırım sofra falan kurmam bulduğunu yesin. Temizlik çamaşır işlerine varacak kadar uzun süreceğini sanmıyorum aç kalınca ne oluyoruz diyecektir. O zaman mümkünse kibar laflarla döverek bunun tekrarlanmamasını sağlayın

Bu kadar büyük bir tartışma yaşamadık bizim için her ne olursa olsun sabah beni öpmeden çıkmaz evden. Oldu ki öpmeden çıktı eve geldiğinde ne yemek olur ne de evin düzeni. Annem tartışsada hep babama yemeğini yapar bide ısrar ederdi gel ye diye bana göre yanlış.

X