Eşinizin ince ayrıntılarıyla ilgilenirmisiniz?

Saruboceq

İki Kız Annesi :)
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
12.358
218
Kızlar eşinizle ilgilenirmisiniz?
Yani duşundan iççamaşırına,havlusundan çorabına,gömleğinin yakısından temizliğine kadar..
Ben ilgilenirim..
Evden çıkmadan son kontrolünü yaparım mesela gömleği kravatını düzeltirim..
O pufun üzerine çıkarır koyar havalandırmasını ben yaparım siler öyle koyarım kumaş pantolonlarını dolaba..
Ayakkabılarına bakarım..
Eğer kızgınsam suratına bakmam ama,hammalık mı yapıcam diye düşünürüm :1closedeyes:

yoook canım dha neler.çocukmu canım.kendi kişisel işlerini yapmaktan acizmi.kendi kişişer işlerini kendi yapar valla.tüsünü yaparım okadar onun dışında herşeyini kendi yapar.zaten bana yaptırmaz.ben çocukmuyum bana çocukmuşum gibi davranma der.

doğrusu yapmam. 35 yaşında adam çocuk mu? ben 4 yaşındaki oğluma bile kendisinin hazırlanmasını öğretiyorum. akşamdan okula götüreceklerini filan hazırla diyorum. Sonuçta kocamın annesi değilim sadece eşiyim. bir yetişkin olarak kendisinin yapabileceği şeyleri üstlenmeyi de düşünmem doğrusu. En fazla hava soğuk bereni aldın mı filan die ilgi göstermiş olurum.

gülşahcım bende ewlenınce senın gıbı olmayı duşünenlerdenım sanırım sende bıraz anaç ruhlusun.Bende herseyıyle ılgılenmeyı planlıyorum bakalım ınş...
çok çokk sevdiğim için belkide onu bebeğim gibi göruyorum zaten annesınden
görmus olduğu bı duzen ve tıtızlık var onun aynısını bende ona sağlamalıyımkı annesını aramasın mutsuz olmayalım:roflol::roflol:
doğrumu dusunuyorum kızlar yoksa ewlenınce düşüncem değişirmi:1hug:

TABİKİ İLGİLENİRİM... ve de cok hosuma gider. Mesela gömlegine uygun kravatı secerim, ütüsünü ve evden cıkmadan önceki halini kontrol ederim.
esimle ilgilenmek hosuma gidiyor:asigim::asigim::asigim:

Koca adama niye yapıyımki bunları. Temiz kıyafetleri dolapta, ütülenmiş vaziyette...Bazen sorar bu olmuşmu diye okadar.Ay sabah zaten gözümü zor açıyorum. Kendinizi bukadar adamayın bence...Çalışıyorum ben tabii bi de...Çalışmasam yapar mıydım?:uhm: Yok hiç sanmıyorum

ahhh gençlik ahh :))). Doğrusu ben düşüncene katılamayacağım. Ne yapıyorsak biz kadınlar yapıyoruz. Sevgimizle, fedakarlığımızla, annelik duygusuyla adamların ellerini, ayaklarını bağlıyoruz, önlerine bir önlük bağlamadığımızla kalıyoruz ilk evlilik zamanlarında. Ama sonra çocuk, iş, ev üçgeninde kalınca bu adamlar niye yardım etmiyor, niye bir çorabını bile yerden alıp kirliye atmıyor, herşeyi ben yapmak zorunda mıyım diye ağlanıyoruz. E adam alışmış. Kim alışmaz rahata. Bana da yapan olsa ben de alışırım. Ama sonra?. herşey insanlar için bunun hastalığı var, zor günleri var. Ayrıca evlilik bir anne-çocuk ilişkisi değil bir ortaklık. Bu ortaklık maddi konulardan yatağı paylaşmaya kadar herşeyi kapsayan bir ortaklık, neden ev işleri veya diğer işler paylaşılmıyor? Lütfen canlar, kocalarımızı da bu yükümüze ortak edelim. Bu işin yaşlılığını da düşünün. Yapamaz edemez demeyin ne olur? Ben 30 yaşımdan sonra öğrendim ev işlerini vsyi. Yok öle kadın kısmı doğuştan ev işini bilerek doğar diye birşey. Sonuçta öğrenilen birşey bu. İşi yapmaya harcayacağımızı çabayı, kocalarımıza işi öğretmek için harcayalım. Hem rahat edelim hem de paylaşma duygusunu yaşayalım.
bir not daha: Kalamış canım, sen nasıl anne evinden çıkıyorsan, o da anne evinden çıkıyor. Artık anne düzeniniz olmayacak. Ne düzen kurarsanız kendiniz kuracaksınız. O düzeni de ikiniz kurmalısınız. Yok ben böyle alıştım sen de bana böyle yap muhabbeti. O düzeni istiyorsa, çaba harcayıp kurmasını bilmesi gerek. Müstakbel eşini çok sevebilirsin (ne güzel) ama o senin bebeğin değil,eşin, hayat arkadaşın. Lütfen aradaki farkı farket. Bu da bir abla nasihati, alınmaz, darılmazsan.

Bu da benim düşüncemdir.

bende ütülerim iç çamaşırlarımıza kadar ve herşeyi yerli yerine koyarım.ona kalan sadece almak ve giymek.onuda yapar zaten.çıkarıncada kirlisini yerine koyar.bende bakarım şöylebır evden çıkarken ama herşeyi üstlenmek yanlış.30 küsuryaşında insanlar giyinmeyi beceriversinler canm..space girl sana katlıyorum.......

O bana soruyor evden çıkarken , ne giyeyim , nasıl olmuşum , böyle iyi mi diye.
Bana sormadan adım atmasın diye baştan böyle alıştırdım

ilk evlendiğim günlerde çok zevk alıyordum herşeyiyle ilgilenmekten. nasıl alıştırırsan öyle gider diye ikaz etmişlerdi halbuki :roflol: ama benim içimden geldiği için yapıyordum. zaman geçtikçe eskisi kadar yapasım gelmiyor. şimdi arada sırada yapıyorum ozaman yaptığım şeyleri yapmak görevimmişim gibi hissetmiyorum oda öyle düşünmemiş oluyor böylelikle.memnuniyetini gösteriyor. yerimseniben

Kıyafetlerini yıkar ütüler koyarım. O kendi seçer giyer, karışmam.
Ama sağolsun biraz dağınıktır. Üstünden çıkardıklarını yerli yerine koymaz,
ortalığa bırakır. Onları toplarım arkasından sadece. :bbo:

Normalde pek ilgilenmem ben..:dilcikar:
Ama özel bir yemeğe ya da geceye davetliysek eşimin kıyafetlerini ben seçerim. Benim giydiklerimle uyumlu olması hoşuma gider.:asigim:

:roflol::roflol:ablacım alınmadım cok guldum bende daha ewlenmedım ya ısın ıcıne gırmedım habıren söle yaparım felan dıyorum ıcımde cok ıstek var onu mutlu etmek ıcın ondan böleyıım. annesınden görmus olduğu duzen var ewet cokta tıtızdır kalkıp bı suyunu bıle almazlarmıs annlerı bole yetıstrmıs yandım benklava: klasık turk erkeği işte mutlu olmamız ıcın hep kadın fedakarlık yapıyor bu cok doğru aslında "Kadın ilgi bekler; çünkü fıtratında kadınlığını hissetme ihtiyacı vardır ama bızde bu böle değil onu bır bebek yaptım benklava:ama bebeğimin hakkını yemim oda benım herseyımle ılgılenır tabı ben daha cok doğasında suskunluk olduğu ıcın sustukça susan bır erkek konustukca konusan bır kadın bız böleyız:roflol:bülbülüyüm ben askımın:asigim:

ben ilgilenirim;kılık kıyafet alışverişini ben yaparım kendi zevkime göre alırım sağolsun oda bana güvenir ve hiç ses çıkarmaz,banyoya gireceği zaman iççamaşırlarını dolaptan çıkarır ,herşeyini hazırlar bırakırım,sabahlarıda giyeceği kıyafetleri hazırlar veririm...
zorunluluk değil ben bunları yaparken zevk alıyorum,hoşuma gidiyo...
:1rolleyes:

evet dikkat ederim. Mesela akşamdan ertesi günü için kendı kıyafetlerimi çikardiktan sonra onunkileride seçer, hazıra koyarım. Sabah giyindikten sonra üstünü başını kontrol ederim kravatını düzeltirim vs. Bazende saçlarimi sen şekildendir der bende yaparım. Ama akşam eve gelince o herşeyini kendisi düzenli bişekilde dolaba geri koyar yıkancaksada çamaşır selesine atar.

bence her gün yaparsan görev haline gelir ve zamanla eşin farkına bile varmazz,onun için fazladan çaba sarf ettiğini, emek gösterdiğini
arada sırada yaparsan bence daha iyi kadir kıymet bilir..

Son düzenleme:
elimden geldiğince dıkkat ederım ne giydiğine falan uyumlu değilde değiştirtirim ilgilenırım yanı.

Ben pek karışmam.
Ne istiyorsa onu giyer. Karışmak istemem. Sen bilirsin diye bir cevap alacağı için sorma gereğini bile duymaz.
Bazen gözüme çirkin ve kötü gelen bir görüntüsü olunca müdahale ederim.
Ama maalesef giydikleri çıkardıktan sonra koltuğun üstüne koyma huyundan birtürlü vazgeçiremedim. Havalansın diye koyuyormuş. Ama ben kaldırmasam haftalarca havalanır bu kıyafetler.

katılıyorum arkadaşa sürekli yaptığın zaman görev haline geliyor karşındaki değerini bilmiyor.her şey karşılıklı diye düşünüyorum çünkü bir fedakarlık yaptığım zaman karşımdaki insan zamanı geldiğinde aynı fedakarlığı bana yapmıyorsa bu beni üzer...hiç kimseye hakettiğinden fazla değer veremem çünkü alışıyorlar sürekli istiyorlar bir süre sonra sen de vermekten yoruluyorsun..keyifli günler yaşamanız dileğiylea.s.

Ev işlerini elbette paylaşırız..Sağolsun yardımcı olur..
Ama benim demek istediğim eşe bire bir ilgi..bunun alıştırma yada alıştırmamayla bir alakası yada koca adamlıkla bir ilgisi yokki..
Ben babamında herşeyiyle ilgilendirdim,ama babam ev işlerinde bize yardım ederdi..
Eşim de benimle ilgilenir,belini ört,ilaçlarını iç,su getirimmi,akşama ben erken geliyorum masayı ben hazırlarım gibi...
Anlatabildim sanırım ilgiden neyi kastettiğimi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…