Eşinizin ince ayrıntılarıyla ilgilenirmisiniz?

uff arkadaslar neredeyse acaba cok mu ilgisizim diye dusunecektim yazilanlari okuyunca :1shok:. ben esimin utusunu bile yapmam. 2.5 yillik evliligimiz de yaptiklarim bir elin parmaklarini gecmez ve hatirlarim onlarda da esim neredeyse aglamakli olmustur naniknanik ve yine ise mi giristin demistir :roflol: :roflol: . ikimizde calisiyoruz ve ben cok yorgun oluyorum aksamlari, simdiye kadar esimin sunu utuler misin dedigini hatirlamiyorum ama ben ona demisimdir tatlim ben hazirlanirken sunu utuler misin diye. ev isleride yani bulasik, camasir, banyo, ev supurme ve toz hep ona ait, garibim. sen ne yapiyorsun demeyin sakin ben de ona yardim ediyorum tabi ama sagolayim cok detay is yaparim , bi mutfagi temizlemem saatlerimi alir. tabi konu ev isi degil ama yani pek simartamiyorum benimkini galiba. ama gece terlemisse t-shirt unu degistiririm kendi ellerimle, basi agriyorsa ilacini suyunu veririm, hastaysa ihlamurunu kaynatirim, yorulmussa ayaklarina masaj yaparim mest olur, oda bana yapar fazlasiyla galiba bunlarda detaya pek girmedi, yani durup dururken pek birsey yapmiyorum galiba. bir alisveris yaparken kiyafetlerini ben secer giydiririm, oda begenirse aliriz (simdiye kadar hep begendi). ya da cok ciddi toplantisi varsa kendisi ister kendisini giydirmemi ben de yardim ederim yoksa karismam. yada uzak bir yere gidecekse bavulunu toplamasina yardim ederim ama bende gidiyorsam pek sansi yok. hatta Turkiye ye gelirken o benim valizimi toplamisti naniknanik simdi cocukta geliyor herkes kendi basinin caresine bakacak valla. enerjiyi nereden buluyorsunuz kizlar :sm_confused: , benim bazen onume koyulan yemegi yemeye takatim kalmiyor. ben yapamam bu kadar, ihih zor. iyi ki en kotuye alistirmisim benimkini :roflol:

canım benim işimde çok zor ve yorucu. ama bende temizlik hastalığı var. elimde değil. ölüyor olsam herşeyi yaparım. bide alışkanlık. ben evlenmeden öcne ünv de falanda yıllarca kardeşimle yaşadım. onada yemek yapar onunda ütülerini yapardım. herşeyiyle ilgilenirdim. yani alışkanlık ama eşime daha fazlasını yapıyorum tabi. sanırım annemin etkisi çok. annemde öyle çünkü.

yazik bize de Sultancim ya. eger erkek fiziksel guc gerektiren bir iste calismiyorsa, biz onlardan daha cok yoruluyoruz bence. mesela kardesin de eli kolu tutuyorsa kendi isini kendi yapmaliydi. bak sen hem okumus hem de kardesinin ev islerini yapmissin. biz annelerimizden ev isi yapalim diye mi dogduk. benim annemde seninki gibi sagolsun ama ben birsey kapamamisim demek ki. evde oturuyor olsam surekli lafi bile olmaz yapayim surekli ama hem disarda calisayim, hem evde calisayim, hem cocugu ben dogurayim, hem ben emzireyim, esim sadece calissin. sahsen oglum (kizim) olursa insan olarak birlikte yasama alani paylastigi insanlara sonuna kadar yardimci olmasi gerektigi fikirleri ile buyutmeyi dusunuyorum kendisini, tabi ki kendisini ezdirmemesi kaydiyla.
bu arada arkadaslar yanlis anlamayin, ev isi kismina takildim sadece. biliyorum asil konu esinizin ayrintilariyla ilgilenmek. her kapidan cikisinda, markete bile gitse, hasta degilsem ve uyumuyorsam muhakkak kapidan yolcu ederim ama bence ic camasirina kadar vermek gereksiz, cekmecenin yeri belli. tabi ki bu benim fikrim, herkes nasil mutluysa evinde, herkesin dogrusu o. hepimizin sartlari farkli, kisilikleri farkli, evlilikleri farkli. Hepinize mutlu evlilikler diliyorum a.s.

ben son rötüşünü yaparım..
vazen ben hazırlarım ama genelde kendi seçer giyeceklerini..
çocuk ve ev yetiyo bana,bide onla uğraşamam..

aynen öyle canım benim haklı söze yorum yoook bende çok titizdim bu konuda lakin biraz geri adım attım artık kendime bakıyom akıllım ona öyle gerekmiş şimdi daha çok seviyo çocuklar a bakiyommu, evi temizliyommu,çamaşırları temizmi yemek yapıyommu ,,,,eeeeeeeeeee daha ne istion demi klava::asigim:kız ben seviom eşimi

bende ilğilenirim ilğilenmesem evin dagınıklıyla ben ugraşmak zorunda kalıyom azcık beceriksizdirde bi gömlek almak için boladın altını üstüne getirir bi yumurta kırmak için mutfagın batırmadık yerini bırakmaz en güzel ben yapamda düzenim kacmasın yoksam hiççççççççç iş bitmez evde :mymeka: jeyyar olsun ben onu dagınıkda seviyom (arada söylensemde ) şakkıdı

Aynen beni yazmışsın şakkıdı

İşte bu yorumun üstüne diyecek söz bulamıyorum bence sonuna kadar müthiş bir yoruma.s.a.s. kırmızılı kısımlarda özellikle çok haklı keşke bunlar başıma gelmeden okuyabilseymişim ama artık çok geç:1no2::1no2:kafamçokkarıştıtatlicadiarzu

hemen hemene herşeyini ben yaparım. ütüsünü.sabahları elbise seçimini. çayının şekerini katıp karıştırır eline öyle veririm(benim elimden daha tatlı oluyormuş :)) inanın tırnaklarını bile ben keserim. çorabını çıkarır, giydiririm.
ben yapmaktan şikayetçi değilim. kocişim dünden razı zaten. seve seve yapıyorum.

bence arkadaşım bu saydıkların aşırı ve gereksiz onun hayatındaki konumun değişiyor bence onun karısı olmaktan çıkıyor bakıcısı oluyorsun nasıl olsa sen yapıyorsun diye oda kendini eminim hepten salmış ve senden bekler olmuştur yani benim eşime ben böyle yapsam ohoo önünü alamam Allah onlarada el ayak irade vermiş nerede ne yapması ne giyip ne çıkarması ne zman ne giyip ne çıkarması gerektiğini bilmesi gerekir herhalde, her şeyin yeride bellidir bizim evde çorap çekmecesi çamaşır çekmecesi havlu kıyafetleri par fümleri vs vs. hepsinin yeri bellidir ve oda bilir eee bizahmet oda oradan alıversin dimi ama :1closedeyes:

elbiselerini ben seçerim geceden ütülerim...ayakkabılarını boyarım sabahları....iççamaşırından saçına kadar herşeyiyle ilgilenirim....üstündekiyle aynı renk çoraptan başkasını giydirmem.....tırnaklarını ben keserim....anlayacağınız tepeden tırnağa herşeyiyle ilgilenirim......onun dışarıya kötü bir şekilde çıkmasını hiç istemem.....

arkadasım hayat müşterek.. calışsanda çalışmasanda..
malesef cocuklarda böyle yetiştiriliyor...
sonra baslıyo sacımı süpürge ettim teraneleri..
tertip düzen ve temizlik tabiki vazgecilemez..
tabiiki her erkek bir bayan gibi bunları yapamaz
ama.. abartmayalım lütfen..
hep ver ver ver.. nereye kadar yaw..

ablacıgım çok haklısın.kesinlikle katılıyorum söylediklerine.biraz geçmi kaldım nee:uhm:

eşin bu yaptıklarından mutlu oluyorsa güzel bişey tabiii insan sevdiği için neler yapmazki eşinle mutlu yıllar dilerim

ben vakitsizlikten kendimle ilgilenemiyomki
bırak eşimle ilgileneyim
koca adam kendi kendine baksın
o kadarda şımartamam eşimi
kusura bakmasın

yani sonuçta onu bu rahatlığa itmişsin işte biraz kenedine yetebilmeli insan bence, herzaman sen yanında olmayada bilirsin dimia.s

spacegirl canim
yazdiklarina yuzde bi milyon katiliyorum.
o benim esim cocugum degil ki herseyiyle ilgileniyim yetiskin bir birey!

Çamaşırlarını yıkar ütüler mis gibi yapar yerine koyarım.
Her şeyin yerini bilir işe giderken alır giyer.
İnce ayrıntılarıyla ilgilenmem yani.Ben ancak kendimle ilgilenirim:1rolleyes:

ay bende çalışıyorum kendime zor zaman ayırıyorum zaten kendisi yapsın onları da çocuk gibi o neöle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…