Eşinizin ailesini kendi aileniz gibi görüyor musunuz ?

Ben görmüyorum ama onlarında bir anne baba olduğunu unutmuyorum. Hem çok tatlı samimi olup hemde aynı zamanda mesafeli davranıyorum.🙏🏻

Tabi ki kendi ailem gibi görmüyorum çünkü değil. Ama seviyorum bir problemim yok gayet rahat edebiliyorum orda. Ha edemiyorum aslında çünkü koltukları çok eski ve yaylı. Her yerimize batıyor Sorsan sağlammış çok kaliteliymiş. Baba aşağı aşağı kayıyoruz teller batıyor her yerimize diyoruz yoo siz oturmayı bilmiyonuz diyor :KK70: ne gerek var diyor bak o huylarına çıldırıyorum. Cimrilikten ölecek.
Benim babam olsa gel alalım der anında götürür alır. Kimseye kendini konuşturmaz. Babamın tırnağı olmaz. ama kayınvalidem efe kadın onu gerçekten seviyorum ve saygı duyuyorum.

Bunu nasıl beceriyorsunuz 😂 bence karşı tarafla da alakalı bu ben tatlı ve samimiyken kolumu da kaptırmıştım 😂
Hayır seninle alakalı. Benim şirret bir kaynanam ve görümcem vardı. Şöyle örneklersem pandemiden kaynaklı memleketlerine gezmeye gittiğimizde eşimle peşimizden gelmişlerdi. Görümcemin sabahın 7 sinde mesaj atmasından tutunda akraba ziyareti yapmıştım. Aramadığım için kaynanamın laf sokmaları gitmediğimizde hönkürmeleri görümcemin kıskançlıkları anlat anlat bitmez benim gibi tatlı bir kızı ne hale soktular. Kişisel gelişim psikolojiyle 2 yılda falan hallettim. Dün döndük memleketlerinden 7 aylık hamileyim 800 km yol gittim eşimle görümcemle. Sonuç olarak kayınvalidem 2. Kez harçlık verdi Allah razı olsun sizden dedi işte yaptırmadı. He belki hamileyim diyedir onu bilemem ama yorgunluktan belim kopuyorkende tek izin günümde hiç acımazlardı. Şimdi sınır çizdiğim için izin günleri az elleşmeyelim çocuklara diye öğrndi. Siz öğreticeksiniz. Telefonla konuşmayı sevmiyorsanız bunu öğrenicekler. Müsait değilim aslında anne mesaj atsan olurmu önemliyse diceksin. Mesajlaşmauı sevmiyorsan araşalım mesaj yazmayı sevmiyorum diceksin. Alınan alınır küsen küser belli bi süre sonra alışıp sevicekler seni. Beni beklemiyorlardı mesela bayramda hamileyim dinlenicem dedim. Yoksa biliyor kaynanam eşim durmaz köy aşığı :) velhasıl kelam öğretin herkese kendinizi.

Hayır seninle alakalı. Benim şirret bir kaynanam ve görümcem vardı. Şöyle örneklersem pandemiden kaynaklı memleketlerine gezmeye gittiğimizde eşimle peşimizden gelmişlerdi. Görümcemin sabahın 7 sinde mesaj atmasından tutunda akraba ziyareti yapmıştım. Aramadığım için kaynanamın laf sokmaları gitmediğimizde hönkürmeleri görümcemin kıskançlıkları anlat anlat bitmez benim gibi tatlı bir kızı ne hale soktular. Kişisel gelişim psikolojiyle 2 yılda falan hallettim. Dün döndük memleketlerinden 7 aylık hamileyim 800 km yol gittim eşimle görümcemle. Sonuç olarak kayınvalidem 2. Kez harçlık verdi Allah razı olsun sizden dedi işte yaptırmadı. He belki hamileyim diyedir onu bilemem ama yorgunluktan belim kopuyorkende tek izin günümde hiç acımazlardı. Şimdi sınır çizdiğim için izin günleri az elleşmeyelim çocuklara diye öğrndi. Siz öğreticeksiniz. Telefonla konuşmayı sevmiyorsanız bunu öğrenicekler. Müsait değilim aslında anne mesaj atsan olurmu önemliyse diceksin. Mesajlaşmauı sevmiyorsan araşalım mesaj yazmayı sevmiyorum diceksin. Alınan alınır küsen küser belli bi süre sonra alışıp sevicekler seni. Beni beklemiyorlardı mesela bayramda hamileyim dinlenicem dedim. Yoksa biliyor kaynanam eşim durmaz köy aşığı :) velhasıl kelam öğretin herkese kendinizi.
Ben defalarca söyledim zaten çok konuşmayı sevmem diye tam 1 sene söyledim. En son eşim söyleyince anladılar. Anlamıyorlar mıydı yoksa beni adam yerine mi koymuyorlardı. Bence de alınan alınsın küsen küssün umrumda değil bana bi faydası olmayan insanlar için. Ama huzursuzluk çıkıyor ya telefonla konuşurken yemek yiyeceğim kapatıyorum diyemiyordum öyle bir korkuyor ki herkes babadan bana da öyle bir işlemişti ki bu korku evliliğimin ilk 1.5 senesi zehir gibiydi. Titriyordum onlar arayınca. Asker gibiydim aynı hazır ola geçiyordum.

Ben defalarca söyledim zaten çok konuşmayı sevmem diye tam 1 sene söyledim. En son eşim söyleyince anladılar. Anlamıyorlar mıydı yoksa beni adam yerine mi koymuyorlardı. Bence de alınan alınsın küsen küssün umrumda değil bana bi faydası olmayan insanlar için. Ama huzursuzluk çıkıyor ya telefonla konuşurken yemek yiyeceğim kapatıyorum diyemiyordum öyle bir korkuyor ki herkes babadan bana da öyle bir işlemişti ki bu korku evliliğimin ilk 1.5 senesi zehir gibiydi. Titriyordum onlar arayınca. Asker gibiydim aynı hazır ola geçiyordum.
Korkunuzu kaygınızı hissettikleri için anlamamışlar.

Öyle emri vakiler değil ama mesela dört beş gün konuşmasak işte gelin bizi unuttu bi arayalım da utandıralım dedik falan diyorlar. İşte aramıyorum defaatle onların istediği gibi arıyorlar şakayla karışık arada ara diyorlar arada dedikleri de iki üç günde bir.

Açıkçası biri bana utandıralım falan dese utanacak bir şey yok ki der terslerim. Mesela beni de eşimin ailesi arıyor ben unutuyorum bazen yurtıdsındauım suan eşim iş seyahatine gidince tek kalıyorum arada. Eşimle günlük konuşuyorlar mesela beni de arıyorlar. Annem de babam da kızım arayalım bi dedik iyi misin nasılsın falan diyorlar yani insanların üslupları gerçekten sizi onlara bağlıyor. Bana kızım iyi misin bi sesini duyalım istedikle / utandırmak istedik arasında ciddi fark var gibi gelir. Size denildiği gibi dense aramam. Ki bunu gerçekten 2 günde bir eşimin ailesini arayan biri olarak söylüyorum. Eşim benden önce yurtdışına yerleşti ben bir süre Ankara’daki evimizde yaşadım. Eşimin ailesini yine haftada bir görmeye devam ettim ya yemeğe gittim iş çıkışı ya onlar geldiler bize. Sık görüşürüm çok severek görüşürüm ama konuda siz haklı geldiniz

Ben hepsini çok sevmeme rağmen görmüyorum. Eşimin ailesi ve iyi insanlar oldukları için çok seviyor saygı duyuyorum anne baba diyorum onlarla iletişim kurmaya da asla gocunmuyorum ama kimse karşı tarafı kendi ailesi gibi göremez bence. Yakın olabilir, ama asla kendi ailen gibi olamaz

Açıkçası biri bana utandıralım falan dese utanacak bir şey yok ki der terslerim. Mesela beni de eşimin ailesi arıyor ben unutuyorum bazen yurtıdsındauım suan eşim iş seyahatine gidince tek kalıyorum arada. Eşimle günlük konuşuyorlar mesela beni de arıyorlar. Annem de babam da kızım arayalım bi dedik iyi misin nasılsın falan diyorlar yani insanların üslupları gerçekten sizi onlara bağlıyor. Bana kızım iyi misin bi sesini duyalım istedikle / utandırmak istedik arasında ciddi fark var gibi gelir. Size denildiği gibi dense aramam. Ki bunu gerçekten 2 günde bir eşimin ailesini arayan biri olarak söylüyorum. Eşim benden önce yurtdışına yerleşti ben bir süre Ankara’daki evimizde yaşadım. Eşimin ailesini yine haftada bir görmeye devam ettim ya yemeğe gittim iş çıkışı ya onlar geldiler bize. Sık görüşürüm çok severek görüşürüm ama konuda siz haklı geldiniz
Aynısını yazacaktım. Sesini duymak istedim seni özledim falan denince insan çok mutlu oluyor ve karşılık olarak sen de devamlı arıyorsun. Böyle saçma beklentili üsluplar sadece kendilerinden uzaklaştırmış bence konu sahibini

Ben de utanacağım bir şey yok sürekli ne konuşalım dedim. Yani evet üslup problemler vardı ve itti beni diyorum ya en başta insanları tanımıyorken sevindiriktim yani kimse bana kötüsün diyemez zamanla batmaya başladılar. Ama onlar için bu çok normal yapılması gereken bir şey çünkü. Kendileri kaç yaşına gelmiş hala anne baba kaynana kayınpedere yapıyorlar. İnsanların normali bu yani anlatamıyorsun.

Es ailesinden yana sıkıntım yok
Hıc bı zaman olmadı
Hepsını cok sevıyorum ve onlarda bana aşırı saygı duyuyorlar Allah nazardan sakınsın harıka bır ıletısımımız var

Kendi ailem gıbı gormek kısmına gelince kım ınsanın kendı annesi babası gıbı olabılır kı der susarım, kendı annemden yana sıkayetlerım, memnunıyetsızlıklerım, rahatsızlıkları olmasına ragmen Annemde Annem🩷

Aynısını yazacaktım. Sesini duymak istedim seni özledim falan denince insan çok mutlu oluyor ve karşılık olarak sen de devamlı arıyorsun. Böyle saçma beklentili üsluplar sadece kendilerinden uzaklaştırmış bence konu sahibini
Aslında bunu söyleyen kaynanamdı ama eminim ki kayınpederim yaptırdı çünkü kadın kendisine kalsa aramaz etmez onlar isteyince arar beni der bir kusur olsa olsun gençsiniz siz der çok şaşırmıştım böyle demesine. Benim kayınpeder sıkıntılı istiyor ki herkesin hayatında en önemli o olsun. Eminim yani onun yaptırdığına.

İş eşinde bitiyor.Beni de ilk 2 yıl çok darladılar.Tripler,kesmeler,laf sokmalar,eşe şikayetler...Tavrını net belli et ve o şekilde devam et.Eşininde arkanda olması gerekiyor tabi.2 yıldır aşırı rahatım.Bende buraya çok konu açardım.Aşırı kafama takardım.Eşimde herşeyi anlatırdı.Ama şuan bizim evle alakalı birşeyden haberleri yok.Bir yerle iş için anlaşma yaptığımdan,dün denize gittiğimizden,eve gelen gidenlerden hiçbirşeyden haberleri yok.Tabi onlar bizi bu duruma getirdi o ayrı.

X