Eşinizi veya nişanlınızı nasıl evliliğe ikna ettiniz ve bu konudaki önerileriniz...

KUPAKIZI44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
94
0
Merhaba herkese. Bir sevgilim var ve onu nasıl evliliğe ikna edeceğimi bilmiyorum. Birkaç kez ima ettim ama net cevap alamadım. Üstüne düşmek de istemiyorum. Net olarak sormadan nasıl ima edebilirim ve nasıl anlarım?

Bence evlilige dair birsey soyleme ailenin veya senin evlenmek amaclı bi birlıktelk yasadıgını flnda ima bile etme
erkek arkadası belki daha cok dusunmek daha cok seninle evli olmadan vakit gecrmek istiyordur, zamanı gelince yani o senle evlenmek istedgnde bunu belli eder senin ne dusundugunu anlamak icin veya boyle bisey olmazsa sen caktrmadan bahsedebilirsn.. maalesef cevremde cok gordum evlilik niyetyle olan veya kız tarafının laflarından dolayı kacan adamlar cok :KK70:

baskı yapmasan bile en ufak sozun bile erkek arkadaşını o pskolojiye sokabilir

hem evlilk iknayla olmaskkii :KK43:

benimle evlilik düşünmeyen birini bırak evliliğe ikna etmek
onun için boşuna günlerimi harcamam bile:kahve:

zaten nisanlıysa senle evliliği düsünüodur... bence istemiyorsa hiç uğrasma onun bi düsüncesi vardır herhalde... cnm

Beni seviyor bunu biliyorum ama maddi anlamda hazır değilim diyor. Buraya kadar sorun yok ama ben emin olamıyorum. Şöyle bir gerçek var, ki bu herkes için geçerli bence, zaman çok hızlı geçiyor. Birine yıllarınızı veriyorsunuz ama sonuç olumlu olmayınca bir başkasının hayatınıza girme süreci, hadi girdi diyelim onu tanıma süreci var. Onunla olup olmayacağı da meçhul. Yani gerçek ve ciddi bir zaman kaybı. Bu konuda haksız mıyım peki

ama maddi sorunu varsa kendine o konuda guvenmiyosa seviyosan beklemelisin.. baska taliplerm nolcak o zaman diye olmazki ama zaten

valla canım ben değilde eşim beni evliliğe ikna etti..ama bence hiç ikna etmeye çalışma sonra zor bi durumda kalabilirsin sabret ve bekle zaten niyeti varsa zamanın bekliyordur sadece teklif ederse olumlu cevap verebileceğini belle etmem yeter.

resmen eşim beni evliliğe ikna edebilmek için çok uğraştı en son da kendimi öldürecegim deyince kabul ettim..iyikide etmişim..:)))
bu arada sen değilde bırak karşındaki seni ikna edebilmenin yollarını arasın..kıymetin olsun güzelim...allah gönlüne göre versin...hakkında hayırlısı olsun...

bence sabırlı ol sen üstüne düşdükçe o kaçar... adamın evleesş varsa bile paniğe kapılır.
ben hiç birşey yapmadım.. birde bakıkki evlenmişiz... yani nasıl olduğunu bile anlamadık..
eşim bana şimdilerde ben seninle evlenmek için çıkmıyordum sadece vakit geçirmekti amacım dedi..
ama bak nasılda ağzı dili bağlandı ve benimle kendi rızası ile velendi... bu işler hem nasip ehmde vakit sat işi... sen akışına bıralk su yolunu bulur..
amam baktın adam hiç yanaşmıyor boşuna günlerini heba etme...

Ona evlenmek istemediğini söyle,sadece küçük bir tavsiye erkeklerin dilleri çok uzundur.Bariz ikna edilmeye çalışıldığını anlarsa senin tarafından,ömür boyu kurtulamzsın dilinden,az koşmadın peşimden der.Sen en iyisi,Evlenmek istemediğini evliliğin sana çok uzak olduğunu,Evlenmenin akıl karı olmadığını,evlenenlerin halini görünce acıdığını söyle,aptal değillerdir erkekler aynı zamanda sen lafı açsanda o anlayacaktır ikna edilmeye çalışıldığını onun için evlenmek istemiyormuş tavırlarında ol.Evlilikten bahsedncede kendimi buna hazır hissetmiyorum.Yada sen bana hazır hissettirmiyorsun,Bazı şeyler içime sinmeli ,sinmeyen şeyi yapmak yanlış ve anlamsız olacağı gibi zorluklarıda peşinden getirir de....Lazfını kes senin peşinden koşar merak etme kaçan kovalanıyor

bizim eşimin evlilik istegine sasırmıstım ben
cunku 2,5 yıl cıkmıstık
ve esımın aklının ucunda bıle yoktu evlenmek
hatta o donem ayrılıyorduk ve evlenecegını soyledı bana yıkılmıstım
bı suprızmıs amacı
ve 2 gun sonra bana evlenme teklıfı ettı
hersey bı sakaymıs aslında
kayınvalıdem yeter artık
soyle kıza bak cok uzdun kızı demıs:)oyle garıp:)

Ondan hamile kaldığını söyle:roflol::roflol::roflol:
Aman arkadaşlar espri yalnızca. Hani Türk filmlerinde falan olur ya o hesap.
Ama bence bi bayan karşısındaki erkeği evliliğe ikna etmek için bişey yapmamalı. Zaten evliliğe ikna etmek tabiri bile acayip geliyor bana. Karşılıklı hisler yoksa olmaz ki, gitmez. Zamana bırak herşeyi ve kafanda ille de evlilik olacak diye kurma, ilişkinin güzelliklerini yaşamaya bak.a.s.

Benimki başımın etini yemişti evlilik evlilik diye diye.
Artık konuyu da değiştiremez hale gelmiştim yemiyordu anlıyordu konuyu değiştirmek istediğimi , ben de bir gün sussun diye olur dedim ne biliyim bu kadar ciddiye alıcağını , elini bu kadar çabuk tutucağını.
Eğer evlenmek istiyorsan evlilikten kaç o seni zorla buluyor :KK66:

canım bu sorun gerçekten önemli aslında ama bencede sakın bahsetma neden sen istekli görünme pek fazla benimde erkek arkadaşım var şu an askerde ben evlenelim dediğimde bende tam bi cevap alamazdım ve eğer mayısta bana nişan yapmassa ondan ayrılıcağımı sölemiştim mayısta izne gelince nişenlenıcaz ALLAH kısmet ederse askerde ya o şimdi evlenelim falan dio seninki askere gittimi gitmediyse zaten askerden önce senle ewlenmesini sakın bekleme ben bekledim olmadı

X