Esiniz bebeğin hareketlerini ne zaman hissetti?

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.626
6.444
Kızlar iyi günleerr

Ben artık 19+2 günlük hamileyim. yaklaşık 10 gündür falan özellikle sırt üstü yattığımda bebeğimin hareketlerini hissediyorum ama tabii ki çok güçlü değil. böyle hafif baloncuk patlar gibi bir his oluyor ve elimi üstüne koyunca elimle hissedemiyordum.
2 gün önce gece 2 kez üst üste elimin altında hareketini hissettim. Ama esim hala hissedemedi Her hareket etti dediğimde koşa koşa geliyor ama bebeğin hareketleri daha kücük olduğu için hissedemiyor. zaten genelde esim elini koyunca hareket de etmiyor. Acaba ben heyecan yapıp esimi hemen çağırdığım için korkuyor mu?

Tam böyle güclü ilk hareketini siz kaçıncı haftada hissettiniz? Tek basima yasamak istemiyorum bu heyecanı artık

ve mesela dün çok sinirlendim bazı olaylar oldu ailevi. bebeğim tüm gün hiç hareket etmedi. gece yatağa gectiğimde 2-3 kez hareket etti. acaba benim ruh halim hareketlerini etkiliyor mu?

Sağlıkla kucağına alırsın inşallah
Anne ne kadar mutluysa, bebek de o kadar mutlu. Birebir aynı duyguyu yaşıyorlar
Eşlerin hissetmesine gelince, yazılmayan kuraldır. Tepinir, tepinir. Baba ellemeye kalkınca o bebik durur babanın hissetmesi için soğuk savaşlar vermen gerekebilir

yaa zaten bir ay sonra ailemin yanına gidicem ve esim yanımızda olamayacak doğuma kadar gitmeden bebeği hissetsin çok istiyorum

Sonlara doğru daha belirgin olduğu için 24-25ten sonra felan hissetmiştir
çok kuzum yaa gidecem ben zaten hiç baba olacakmıs gibi hissedemiyor kalp atısını duyduğunda hastanede sadece idrak edebiliyor bir de doğuma kadar ve doğumdan sonrasında da ayrı kalacak bebekten diye biraz telaşlanıyorum galiba.. her seyi o da hissetsin istiyorum

20 haftaların başlarında hissedilebiliyor ama çok güçlü olmadığı için baba dokununca genelde duruyorlarmış gibi bir algı oluyor . Hatta benim eşim bir ara trip atıyordu ben dokununca duruyor istemiyorum falan diye . 30a yaklaştıkça artık dışarıdan bile dalgalanıyor, artık dokunduğu zaman hareketi sonlandırmıyor hatta beni aşırı yormaya başladı bu durum.

Ben normalde 20 . Haftadan sonra hissetmeye başladım.
Şimdi 32 haftalığım artık tekmeleri daha belirgin eşimde geçen günlerde elini koyup evet kıpırdıyor bir titreşim var dedi.
hissettim dedi güldü.

26ncı hafta.

Biz 21+2 de sırt üstü yatarken vuruşlarını izledik. eşim karnımı hafif hafif sarstı oğlum tekmeledi eşim de ilk o zaman görmüş oldu çok mutlu oldu
İnşallah sizin de iki haftaya kalmaz hissedilir

ben 27-28.haftada artık ailemin evine gidicem. o yüzden acele ediyorum esim de hissetsin diye
Bazı arkadaşlar sırtüstü yatarken hissediyormuş ama mesela benim bebeğim yan yattığımda daha çok hareket ediyor hele ayaklarının olduğu tarafa yatarsam hiç durmuyor böyle bi yöntem deneyebilirsiniz :)

her tarafı denedim en çok sırtüstü yatarken hissediyorum. bir kaç kez sol tarafa yattığımda da oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…