Tecrübesi olanlar yalvarırım yardım etsin

Aklınıza kötü bişey gelmesin, daha önceki konunuza da yazmıştım bazen hissedilmeyebilir bu haftalarda benim de bir kaç gün hissetmediğim olmuştu o haftalarda. Hatta bunu 2 doktor takipli olarak söylüyorum (evhamlıyımdır). Doktorumdan birine bazen iki üç gün hissetmediğim oluyor acaba içeri mi dönüyor gibisinden bişey sormuştum , evet dedi. Zaten şuan emin olun hala net değil hareketleri. Bazen pıt pıt yapar bazen sert tekme atar. 30 haftaya doğru artık netleşiyor, nerede durduğunu bile anlıyorsunuz. O zamanlarınızda gün içinde hareket etmezse bu korkunuz normal olur ama şuan için gayet normal herşey.

Aklınıza kötü bişey gelmesin, daha önceki konunuza da yazmıştım bazen hissedilmeyebilir bu haftalarda benim de bir kaç gün hissetmediğim olmuştu o haftalarda. Hatta bunu 2 doktor takipli olarak söylüyorum (evhamlıyımdır). Doktorumdan birine bazen iki üç gün hissetmediğim oluyor acaba içeri mi dönüyor gibisinden bişey sormuştum , evet dedi. Zaten şuan emin olun hala net değil hareketleri. Bazen pıt pıt yapar bazen sert tekme atar. 30 haftaya doğru artık netleşiyor, nerede durduğunu bile anlıyorsunuz. O zamanlarınızda gün içinde hareket etmezse bu korkunuz normal olur ama şuan için gayet normal herşey.
evet doktorumu aradım sen hissetmiyorsun, o hareket ediyordur dedi 🥲 sabah da hissettim hareketlerini. 28.haftadan sonra her gün hissetmezsen sorun olur dedi doktorum. yine de için rahat edecekse gel bakalım dedi 🥲

Daha çok erken sürekli hareket hissetmek için hele bir 25. haftaları görün o zaman sık sık hissedersiniz merak etmeyin ☺️ ben 32. hafta üçüz gebeyim, o kadar bebeğe rağmen ben bile bazı günler hissetmiyorum korkmayın strese girmeyin boşuna

Daha çok erken sürekli hareket hissetmek için hele bir 25. haftaları görün o zaman sık sık hissedersiniz merak etmeyin ☺️ ben 32. hafta üçüz gebeyim, o kadar bebeğe rağmen ben bile bazı günler hissetmiyorum korkmayın strese girmeyin boşuna
ay ne bileyim korkuyorum en ufak seyde. ama hareketlendi simdi çok sükür. doktorum da içimi rahatlattı biraz. yer değiştirdi beneğim, sağdan sola gecti. o yüzden sanırım önceki kadar hissedemiyorum.
siz de sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🥰

yok hiçbiri yok. ne ağrım var ne bir seyim. hatta karnım dün sabah kalktığımda iyice belirginleşti. ağrım yok. iştahım iyi, akıntım normal. ama bebeğin neyi var bilmiyorum. keske eve kalp atısını dinleme cihazı alsaydım 😔
asmlerde var o yakınında varsa gidip dinleyebilirsin

Kızlar bu saat oldu gözümü kırpamadım çok kötüyüm. Gözümü kapatsam saçma sapan rüyalar görüp uyanıyorum. Allah askina bana yardım edin.

20+4teyim. Gecen gün konu açmıştım temizlik yaptıktan sonra bebeğin hateketlerini hissetmiyorum diye. Gece yatağa gecince bebeğim hareketlendi o gün. Ertesi bir iki gün de hareketlerini hissettim ama o önceki yoğun, güçlü hareketleri değil. Günde toplasanız 4-5 kez hissettim hareketlerini. Yani hareketleri önceye göre hem güç hem de sayı olarak azalmıştı. Dedim belki pozisyon falan değiştirdi bu yüzden de çok hissedemiyorum. Çünkü zaten hep sağdayken hareketleri son bir kaç gündür solda hissetmeye başkamıştım.

Hele yatağa geçtiğimde ben uyuyana kadar illa ki 3-4 hareketini hissederdim sırt üstü yattığımda. Dün gece sebepsiz yere hiç uyuyamadım, sabaha karşı bir 3 saat falan anca uyuyabildim. Bugün gün boyu bebeğimin hareketini hiç hissedemedim. Çok kotkuyorum. Kendimi korkutmak da istemiyorum, sakin olmaya calisiyorum. Tüm o uykusuzluğumla geldim uyudum saçma sapan rüyalar gördüm, bebeğimi kaybettiğimi falan. Uyandım. Su an 3 saattir yatakta sırt üstü yattım bebeğimin hareket etmesini bekliyorum ama yok hiçbir sey hissetmiyorum.

Hiç hareket olmasa neyse ama daha 3 gün önce hareketlerini yoğun hissederken simdi neden böyle oldu? Çok korkuyorum. Son bir kaç gündür güçlüydü de hareketleri. Ama sonra azaldı ve su an yok yanii. Her seyi denedim.. Sola yattım, ki ben genelde bebeğimin hareketlerini sırt üstü yatarken hissediyordum, tatlı yedim, yürüyüş yaptım, karnımı sevdim, konustum… Yok.. çıldırıcam artıkkk.. Nolur içimi rahatlatacak bir sey söyleyin. 2 hafta var doktor kontrolüme. Bulunduğum yerdeki hastaneye randevu bulamıyorum. Bebeğim iyi mi? çok korkuyorum.

Bukadar korkacak birşey yok abartmayın sakin olun.
Benim doktorum 28 haftadan sonra her gün hissetmezseniz sorun vardır dedi.
Ondan önce sürekli hissetmemeniz gayet normal.
Kanamanız felan yoksa bukadar dert etmeyin.
Stres daha kötü etkiler sizi.

hareket etti sabah. doktorumu aradım sorun olduğunu düsünmüyorum sen hissetmiyorsundur hareketleri dedi. hemsireyi aradım yarın gidip dinlicem kalp atısını. sabah hareketini hissedince biraz içim rahatladı 🥲
rahat ol kuzu stres yapma dra da sormuşsun hareket ede ediyorlar biz bazen hissetmiyoruz

rahat ol kuzu stres yapma dra da sormuşsun hareket ede ediyorlar biz bazen hissetmiyoruz
valla doğurana kadar kalpten gitmesem iyi 😂 baskalarına destek olurken çok iyiyim sakinim, mantıklıyım. ama konu kendi bebeğim olunca ayılıp bayılıyorum. çıldıracam artık kendime sinir olmaya başladım. 😔

valla doğurana kadar kalpten gitmesem iyi 😂 baskalarına destek olurken çok iyiyim sakinim, mantıklıyım. ama konu kendi bebeğim olunca ayılıp bayılıyorum. çıldıracam artık kendime sinir olmaya başladım. 😔
valla hepimiz öyleyiz. 🤣🤣 çoğu gitti azı surda yarısı bitti artık. sağlıkla alacağız kucagimiza

randevu alamıyorum yasadığım şehirdeki hastaneye. kendi doktorum da komsu başka bir sehirde. yarın da hissetmezsem aramayı düsünüyorum doktorumu eğer gelmemi isterse giderim diye düsündüm ama çok zor bilmiyorum. zaten uzakta doktorum, esim çalışıyor. çok gerildim gece gece sinirlerim bozuldu. esimi uyandırmamak için geldim banyoda ağlıyorum
En azından sağlık ocağına gidebilirsiniz orda gebe takibi yapıyorlar kalp dinliyorlar hastane zor olacaksa, ama korkmayın birde hareket etmek diye sırtüstü yatmayın bebişe besin giderken zorlanır

X