Eşinin boşandığı memlekette tekrar evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnşallah öyle yapmayı planlıyorum

İlk defa böyle bir şey duyuyorum. Evleneceğiniz kişiyi ile ilçeye göre mi seçeceksiniz? Yalovadan birini severseniz evlenin tabi de, sizce daha büyük sorunlarınız yok mu? Baba kişisi içkici ayyaş diyorsunuz ama çocuklarınız onun elinde. İlk önce bununla ilgili bir şey yapmak istemez misiniz?

Yeni üye olup konu açmayı da bilmek
Okuyup para kazanıp çocukların velayetini alsan orda evlebeceğine
hedef evlenmek eski kocaya nispet mi yapcan
Alkolikse hakim nasıl çocukları veriyor

Ablacım nereye gideyim acaba? Ev yok maas yok analık et diyorsunuz? Ne kadar kolay konuşmak ordan.
E Yalova’ya okumaya gidebiliyorsunuz ama ev yok maaş yok. Her mesajınız enteresan. Bir dediniz evraklar yetişmedi velayeti ondan alamadım, bir dediniz evim yok ondan alamadım. Annem istemedi yazdınız bir yerde de. Siz baya gönüllü bırakmışsınız çocukları. Babaya da değil o da anasına baktırıyormuş zaten. Kınamıyorum, şartlarınızı bilemem. Muhtemelen Diyarbakır’daki çevreniz de buna müsait değildi. Çocukları bırak gel dediklerine emin gibiyim. Şimdi de evlen diyorlar öyle mi? Okuyun, çalışın kendi ayaklarınızın üstünde durun. Sonra çocuklarınızla bol bol vakit geçirin tek tavsiyem. Evlilik en son düşüneceğiniz şey olmalı şu anda. İlerde şartlar uygun olur seversiniz amenna.

Evlenme konusunu şu an aklınızdan çıkarın. Evlenince çocukları rahat rahat göreceğinizi nereden biliyorsunuz. Yeni adam belki eski eşinizle muhattap olmanızı istemeyecek, iyice başınız ağrıyacak. Önce ayaklarınızın üzerinde durun.

Hanımlar. Doğuda çocuklar zaten babanındır. Kadın giderken çocukları bırakmak zorundadır. Konu sahibi bu kültürde büyüdüğünden canı da yansa çocuklar üzerinde hak iddia edememiştir çünkü ailesi adamın çocuklarını istemez.
Biz buradan bakınca bunu hoş görmeyiz ama oradaki kültür çok farklı, yargılarken sakin ve anlayışlı olmaya çalışsak iyi olur.
Arka sokağında oturan annesini tanımayan çocuk gördü bu gözler. Orada kurallar farklı işliyor

Evraklar gec mi gitti ? Zaten ailemde bakilmazdi diyorsunuz . Yani evrak filan degil alkolik babaya bile isteye verilmis . Arti planlarda cok sacma para yok , destek yok uni okuyacaksiniz. Yada ikinci secenek ki aklinizda biri var belli. Yoksa kimse oturup uni mi okusam yoksa evlensem mi 2 vakte kadar diye plan yapmaz. Sorunuza gelince evlenilir ama mumkunse siz evlenmeyin .

Evlil
Ik kotu bir durum değil iyi biri denk gelirse

Eşimden ve hakimden benim için bir ev istedim. İmkanı yok dediler. Kiralar uçtu uçacak. Düşündüm hatta evde aradım ama kentsel dönüşüm den dolayı evleri yıkıyorlar

Allah alllah...çocuklar ayyaş, sorumsuz babaya verilmiş ama siz şimdiden evlilik derdındesınız
Çok şaşırdım gerçekten. Hayatınızdan da memnunsunuz belli.

İyi bir eş olmayan asla iyi bir baba olamaz
Geçin bunu!! Ayrıca şiddet uygulayan insan sınırlenınce çocuklarına da uygular .

Ne diyeyim
hayatından gayet memnun, çocukları babasına bırakmış ve evlilik düşünceleri kuran bir kadın görüyorum.

Ben gece uyku uyuyamam yahu!!! Bana dert oldu o çocuklar

Eşimden ve hakimden benim için bir ev istedim. İmkanı yok dediler. Kiralar uçtu uçacak. Düşündüm hatta evde aradım ama kentsel dönüşüm den dolayı evleri yikiyilar
Çocukları hiçbir zaman dövmedi. Ayreten o çocuklar burda olursa daha kötü olacaklar. Iyi baba kötü koca olabilir. Kötüü baba iyi koca olabilirim. Ha rahatlık olarak evet. İslam dini velayeti babaya verin diyor. Meseleye islami açıdan da bakıyorum. Dinimiz kadını her zaman menfaatini düşünmüştür. Birçok kadın boşanmış çocuklarını yanına almış ve ömür boyu psikojisi bozuk şekilde yaşıyor. Baba da çocugu anneye bırakıp kendine hayatına bakıp yeni evlilik yapiyo. Amaç burda ha diye evlenmek değil. Amaç kadınların mağdur olmaması. Yine diyorum eşim Baba oldu ama koca olamadı.bende iyi anne oldum ama es olamadım. Hatta çevrede örnek anne olarak tanindim. Giderken hala onlar için birikim yapıyorum. Mesela tazminsti annem almadan bankaya yatırcam nafayi ve çalışacağım maaşın yarısını çocuklarıma birikim yapcam

Evlil

Ik kotu bir durum değil iyi biri denk gelirse

Tabi ki değil ama herşey zamanında güzel,
Şuan yapacağın en son şey evlilik,
Hele bi çalış para kazan, evlatlarını al O sarhoştan
Ondan sonra İnşAllah iyi biri çıkar karşına evlenirsin.

Evlilik düşmanı değilim, ama çocuklu ebveylerin evlenirken dikkatli olma taraftarıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…