Eşinin boşandığı memlekette tekrar evlenmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşe girip para kazanacağım, çocuklarımın velayetini alacağım deseniz anlayacağım da “Yalova’da evlenecem “ demeniz garip bir çözüm gibi geldi. Bunun için evlenilir mi? 25 yaşında kaç çocuk var? Bir de çok hakim değilim konuya, dosya geç gidince babaya mı veriyorlar velayeti? İtiraz edemiyor musunuz? Adam alkolik diyorsunuz.
Hayır bir de okumaya gitseniz nasıl geçineceksiniz orda merak ettim.
Anneme demistim çocukları kabul etmedi. Velayeti alcam dedi baştan gitti bi kere dedi. İstemediği apaçık belli

Diyarbakırda cocukların daha cok üzülecegine yemin edebilirim ama ispatlayamam..🤦‍♀️

Cocuklarınz için üzgünüm sizin için de şaşkınım 🤷🏻‍♀️

Okulunuzu bitirin Bi duzen kurmaya calıssın kendınıze.
Bu yaşta kocadan kocaya o olmadı oraya dye dusunecegnze kararlarınızı sorgulayın derim.

Amacım sizi yermek değil ama oraya evlenerek geri dönmek nekadar mantıklı bir hareket??

Konunuz bana biraz saçma geldi.Hic anlaşılmıyor da.Daha yeni bir evlilikten çıkmışsınız.Hemen evlenmeyi düşünmeniz ne derece doğru?Ailenizin yanında kalmak istemiyorsanız çocuklarınızın olduğu yere gidin işe girip çalışın.Hem çocukları sık sık görürsünüz.Evlilik konusu da nasip ilerde olursa olur artık.
Yeni bir evlilik değil de. Orda çalışmak istedim. Ailem istemedi. Ama okursam üniversite yi orda. Mecbur izin verir

Siz evlilik kurumunun amacını çok yanlış anlamışsınız.
Ne evliliği
İki lafından biri evlilik,
Git çoluğuna çocuğuna analık et, kaç yaşında çocukların ??

Hemen evliliği düşünmüyorum. Kuruluşu evlilikte bulmuyorum. Evlilik icin korkularım var. Bu yüzden okulu orda okumayı dusundum

Birbirimizi kandırmayalım çünkü bunun ne size ne de bize bir yararı olmaz. Eşiniz bu kadar sorunlu ve bu kadar kötüyken boşanma davasında özel avukat tutan eşiniz, velayeti alan yine eşiniz. Bildiğim kadarı ile küçük çocuklar kolay kolay velayeti babaya verilmiyor. Okul okuma planınız çok çok güzel ama hepimiz biliyoruz ki bu da az çok bir maddiyat gerektiriyor. Bu kadar maddiyatiniz varsa çocuklarınızın vilayetini neden almıyorsunuz? Ailenizin yanindaymissiniz hem okursunuz hem çocuklarınıza aileniz bakar. Hiç bir şey yapmayıp çocuklar için Yalova'daki evlenmek? hadi doğrudur ne diyelim. hakkınızda hayırlısı olsun.

Diyarbakırda cocukların daha cok üzülecegine yemin edebilirim ama ispatlayamam..🤦‍♀️

Cocuklarınz için üzgünüm sizin için de şaşkınım 🤷🏻‍♀️

Okulunuzu bitirin Bi duzen kurmaya calıssın kendınıze.
Bu yaşta kocadan kocaya o olmadı oraya dye dusunecegnze kararlarınızı sorgulayın derim.

Amacım sizi yermek değil ama oraya evlenerek geri dönmek nekadar mantıklı bir hareket??
Aslında ben değil de çevrem evlen diye baskı yapıyor. Bende okul için bahane uyduruyorum. Evlilik şuan için kafamda yok ama ilerde seversem olabilir

Birbirimizi kandırmayalım çünkü bunun ne size ne de bize bir yararı olmaz. Eşiniz bu kadar sorunlu ve bu kadar kötüyken boşanma davasında özel avukat tutan eşiniz, velayeti alan yine eşiniz. Bildiğim kadarı ile küçük çocuklar kolay kolay velayeti babaya verilmiyor. Okul okuma planınız çok çok güzel ama hepimiz biliyoruz ki bu da az çok bir maddiyat gerektiriyor. Bu kadar maddiyatiniz varsa çocuklarınızın vilayetini neden almıyorsunuz? Ailenizin yanindaymissiniz hem okursunuz hem çocuklarınıza aileniz bakar. Hiç bir şey yapmayıp çocuklar için Yalova'daki evlenmek? hadi doğrudur ne diyelim. hakkınızda hayırlısı olsun.
Ailem in yanında çocuklar a bakılmaz. Çünkü kötü davranıyorlar

25 yaşında insanım 45 yaşında değilim. Kac yaşında kadın demek biraz kaba.
Aslında kabalık anlamında söylemedim de sizin anlamanız biraz zor.Yani hayatınıza kimse karisamaz küçük değilsiniz diyorum!!!Küçük olduğunuzu düşünüyorsanız da bu yaşta evlilik yapıp bilmem kaç çocuk yapip alkolik babaya bırakıp gitmeyi biliyorsunuz ama.

Ailem çocuklara iyi bakmaz. Annem dedi ben bakmam. Kız kardeşim sabahtan akşama kadar elinde telefon ve çocuklara kiziyo sürekli. Yeğenlerim için bile kavga ediyorum onlarla. Sert ve şiddet eğilimli abim. Ve hasta ablam. Bin kez düşündüm yinede olmadi

Ablacım nereye gideyim acaba? Ev yok maas yok analık et diyorsunuz? Ne kadar kolay konuşmak ordan.

Boşandığımda 26 yaşımdaydım.
Elimde bir mesleğim, bir de 9 aylık çocuk vardı. (mesleğim vardı ama işim yoktu)
Öyle oturduğum yerden konuşmuyorum.

Ayrıca bende doğuluyum.
Ev kiralarken cebimde sadece 3 çeyrek altın vardı. 1 kanepe 2 halı (3 ay evime sadece gıda malzemesi girdi)
Üniversite okuyacağım diyorsun kim okutacak demek ki ailen destek verecek ki okuyabilesin değil mi?
Velev ki ailen destek vermeyecek nasıl okuyacaksan, O parayı gidip çocuklarına ev kurmak için harca veya kazan.

Eğitim önemli onda mutabıkız, ama sarhoş adama çocuk emanet edilerek değil,

Herkes okuyacak diye bir kaide yok.

Madem okumak yerine evlenip çocuk Dünyaya getirdin.

Önceliğin okumak değil evlatların olsun.

41 yaşında 17 yaşında erkek çocuk annesiyim. Şu ikinci evlilik cesareti bende yok hayretsiniz :kızgın:

Mrb. Arkadaşlar. Eşimden boşandık. Anlaşmalı olarak, 25 yaşındayım. Lakin benim dosyalarım geç gittiği için ve eşim özel avukat tuttugu icin delillerim sunulmadi. Böylece velayeti eşim aldı.
Eşim yalovada yaşıyor,bende orda 4 yıllık evlilik yaptım.esimin aldatma alkolik ve evine bakmama durumu şiddet ve anneci aileci durumdan kavgalı bi şekilde bitirdik. Ben Diyarbakır a kendi memleketime geldim. Gelince hastaydım eşim bana bakmamıştı hastaneye goturmemisti. Cok kotu hastaydım. Neyse geleyim konuya; Diyarbakır a gelince kendime geldim kilo aldım çok mutluyum oldum. Ise girdim. Yalova ya çocukları görmek için gidip geliyorum. Şuanda liseyi okuyorum. Çocuklara yakın olmak için de üniversite yi yalova da okucam yada orda evlenecem. Yalniz annemle aram iyi değil surekli beni suçluyor. Çocukların psikolojisi içinde velayet için uğraşmadim. Zaten kürtler de kalabalık olur. Bizde hem pskoloji olarak hasta var hem geçim yok. Anneme bi kez dedim yalova da çocuklar için okurum ve ya evlenirim. Annem yalova da kimse seni almaz dedi senin kaynanan evin kirli diye millete anlatmış. Zaten yalovada da okumamı istemiyo. Ablam da yalovada evli 3 cocugu var. Gerçekten niye esimin memleketinde bi daha evkenilmesinki niye yani? Zaten orda herkes esimin ayyaş olduğunu biliyor ve onu suçluyorlar. Zaten bende yalovayi seviyorum. Ama çocuklar orda olmasa gitmezdim hiç. Talipleri başka yerde çıksa bilr yalova benim bambaşka? Kocanın memleketinde evlenmek niye zor olsun? Annem bekar kiz kardeşim i bilr orda evlendirriz diyo ama ben kendime güveniyorum. Annem hep küçük görüyor beni. Napmaliyim suç mu orda evlenmek ?
Siz eğitiminizi tamamlayıp meslek sahibi olun, kendi evinizi açın ve velayeti almaya çalışın. Planlarınızı kimse uygulamaya geçmeden bilmek zorunda değil. Ekonomik gücünüz olduktan sonra kimsenin lafını dinlemek zorunda kalmazsınız. Dava için topladığınız delilleri de saklayın belki velayet davasında size faydası olur

Aslında kabalık anlamında söylemedim de sizin anlamanız biraz zor.Yani hayatınıza kimse karisamaz küçük değilsiniz diyorum!!!Küçük olduğunuzu düşünüyorsanız da bu yaşta evlilik yapıp bilmem kaç çocuk yapip alkolik babaya bırakıp gitmeyi biliyorsunuz ama.
Küçük olmadığımı biliyorum da koskoca kadin demeyi biraz kaba buldum. 60 yaşındaki kadına bile diyilmez. Evliligi kurtuluş olarak görmek istemiyorum.aslinda. hatta evlilik icin bi 5 10 yıl için düşünmüyorum. Okumayı çok seviyorum. İnşallah bi mesleğim olur.

Boşandığımda 26 yaşımdaydım.
Elimde bir mesleğim, bir de 9 aylık çocuk vardı. (mesleğim vardı ama işim yoktu)
Öyle oturduğum yerden konuşmuyorum.

Ayrıca bende doğuluyum.
Ev kiralarken cebimde sadece 3 çeyrek altın vardı. 1 kanepe 2 halı (3 ay evime sadece gıda malzemesi girdi)
Üniversite okuyacağım diyorsun kim okutacak demek ki ailen destek verecek ki okuyabilesin değil mi?
Velev ki ailen destek vermeyecek nasıl okuyacaksan, O parayı gidip çocuklarına ev kurmak için harca veya kazan.

Eğitim önemli onda mutabıkız, ama sarhoş adama çocuk emanet edilerek değil,

Herkes okuyacak diye bir kaide yok.

Madem okumak yerine evlenip çocuk Dünyaya getirdin.

Önceliğin okumak değil evlatların olsun.

41 yaşında 17 yaşında erkek çocuk annesiyim. Şu ikinci evlilik cesareti bende yok hayretsiniz :kızgın:
Okuyunca calisasam ayreten nafaka verildi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X