Eşimle tartışmamız

Çiğlik bence insanların maddiyatla ve beklentiler ile değer görmesi. Üzücü, sanki zorla siz evlenmek istemişsiniz gibi algılıyorlar sanırım; yapıcı olmak, değer görünce saçmalamamak herkesin harcı değil.
Aynen yahu aynen. Cazgirlik gormedikleri icin "bi kusuru var, kesin acigi var, evlenmeye mecbur" gibi bir algi olusuyor.

Hep kendi serefsizlikleri aslinda.

Aynen yahu aynen. Cazgirlik gormedikleri icin "bi kusuru var, kesin acigi var, evlenmeye mecbur" gibi bir algi olusuyor.

Hep kendi serefsizlikleri aslinda.
Ablam evlenince eşinin durumu çok iyiydi ve kayınvalidesi ‘kızının geleceği parlak’ demişti.Babam parlaklık maddiyatla olmaz,biz maddiyata önem veren insanlar değiliz demişti.
Üstelik babamın durumu gerçekten iyi ve çok güzel bir çocukluk yaşadık.Kimse için standartları düşürmemek lazım.

Öncelikle size küfür etmesine izin vermemelisiniz hiçbir şekilde. Haddini bildirin her ne olursa olsun.
Bir şey talep ettiğinizde eşinizin bu tepkisi kabul edilebilir değil. Ne demek doyumsuzsun? Eminim o istediği gereksiz her şeye seve seve para bayılıyordur.
Bizim ailelerimiz bizi hanımefendi, gözü tok yetiştiriyorlar ama sizin bunu karşı tarafa belli etmemeniz lazım. Yoksa maalesef 'aslan oğlum,paşa oğlum sen istediğin her b*ku yiyebilirsin' diye eğitilen mağara ayılarından en ufak bir şey isteyince bile böyle 'doyumsuz' diye etiketleniyorsunuz.

Öncelikle size küfür etmesine izin vermemelisiniz hiçbir şekilde. Haddini bildirin her ne olursa olsun.
Bir şey talep ettiğinizde eşinizin bu tepkisi kabul edilebilir değil. Ne demek doyumsuzsun? Eminim o istediği gereksiz her şeye seve seve para bayılıyordur.
Bizim ailelerimiz bizi hanımefendi, gözü tok yetiştiriyorlar ama sizin bunu karşı tarafa belli etmemeniz lazım. Yoksa maalesef 'aslan oğlum,paşa oğlum sen istediğin her b*ku yiyebilirsin' diye eğitilen mağara ayılarından en ufak bir şey isteyince bile böyle 'doyumsuz' diye etiketleniyorsunuz.
Küfür etmesini istemediğim için ailemin yazlığına geldim ve bir süre evladımız dışında iletişim kurmak istemiyorum dedim.Gereksiz para harcamaz,bizi düşünür ama ailesi istediği zaman borç harç eder mutlaka o parayı onlara gönderir.

• Beğen
Reactions: Rey
Merhaba kızlar 😊
Dün gece eşimle yaşadığımız tartışmayı yazmak istiyorum,lütfen bana objektif şekilde hatalarım varsa söyleyin.
Dört senelik evliyim,bir de evladım var sonsuz şükürler olsun 😊
Eşimle hiç kolay yollardan geçmedik,çok emek ettik ve evlendik.Evliliğimizin başında ailesinin sorunları yüzünden çok yıprandık ve artık kopma noktasına geldiğimizi düşünüyorum.Ben her seferinde eşimin hatrı için adım attım,onlar görmezden geldi.Neyse mesele zaten onlar değil.
Nişanlanacağımız zaman ben de çalışıyordum ve eşimden maddi bir beklentim,isteğim olmadı.Nişan kıyafetimi kendim diktirdim,kuaför,ayakkabı vs her şeyimi kendim karşıladım.Eşim de sağolsun elinden gelenin fazlasını yaptı.Evlendiğimiz zaman babam ikimizi karşısına aldı ve ‘kiracısınız çok yüksek fiyatlarda eşya almanıza gerek yok,lütfen buna göre hareket edin’kendi öz babam bunu diyen ve ne eşimden ne de ailesinden hiçbir şey istemedi.Hatta aileler farklı şehirlerde oturduğu için ve anne babası yaşlı olduğu için ben kendi doğduğum büyüdüğüm şehirde kına yapmaktan dahi vazgeçtim.Ailesinin olduğu şehirde düğünümüz oldu.( bizden bir sene sonra erkek kardeşi evlendi eşim bir tartışmamızda eltime kına gecesi yapıldığı,bana yapılmadığı için yengesini kıskandığımı söyledi)
Ne kadar kırıldığımı size anlatamam..
Dün nette dolaşırken karşıma mobilya modelleri çıktı ve ben de ileride salon takımını değiştirmek istiyorum.Bunu eşime sadece bir kez söylemiştim,çünkü gerçekten sağlam değil.
Dün bir model gösterdim ve çok güzel dedim.Önümüzdeki birkaç sene içinde değiştirebiliriz dedim.
Eşim patladı bu kez.'Sen doyumsuz musun,elindekiyle idare edemiyor musun,bizim mobilyaların neyi var 'dedi.Bunu söylerken resmen sinir krizi geçiriyordu.Neye uğradığımı şaşırdım.İleride değiştiririz,yarın değiştirelim demedim dedim.
Ona göre doyumsuz oldum.Halbuki kız kardeşi evlenirken ‘ben ev olmadan evlenmem’deyip erkek tarafına ev aldıran insan.Sen doyumsuz insan görmemişsin dedim.Küfür etmeye,bağırmaya başladı.Küfür etmesi son birkaç tartışmada var ve ben çok yoruldum.Ailemin yazlığına geldim bu sabah.Bir süre burada kalıp,onunla iletişim kurmayı düşünmüyorum.O kadar saçma bir sebepten beni bu şekilde kırması çok üzücü.Bu durumda ne yapmam gerekiyor?Sizin yorumlarınız çok değerli.Şimdiden teşekkür ederim ❤️

Sakin geri adim atmayin. Siz surekli azla yetindiginiz icin ve fedakarlik yaptiginiz icin adam sizin o halinize alismis. Bu konusmada sinir krizi gecirecek, kufur edecek bir sey yok. Kaldi ki defalarca da soyleyebilirdiniz hani siz kari kocasiniz ya.

Küfür etmesini istemediğim için ailemin yazlığına geldim ve bir süre evladımız dışında iletişim kurmak istemiyorum dedim.Gereksiz para harcamaz,bizi düşünür ama ailesi istediği zaman borç harç eder mutlaka o parayı onlara gönderir.

Yemeyenin malini yerlermis sizinki o hesap. Karisi tek kelime edince adam kufur ediyor ama ailesi isteyince borc harc para buluyor.

Haklısınız,ben dengeyi sağlayamadım sanırım.
Belli nahif biri olduğunuz. Bence ipleri elinize alma ve eli maşalı olma zamanınız gelmiş. Erkekler böyle yumuşak fedakar kadınları maalesef daha kolay harcıyorlar. Tabi ki bunlar kötü özellikler değil ama eşiniz anlayacak kalitede değil belli ki. Herkes ederi kadar değer görmeli. :)

o borç harçla ailesine gönderdiği ona büyük gelmiyorsa, sizin istediğiniz şey de büyük gelmemeli bence. Böyle tepkileri tanıyorum etrafımdan. Makul bir şekilde konuşup, ortak karar vermeyi tercih etmeyip, karşıdakini etiketleyen insanların olur tarafı yok maalesef.
Gardınızı düşürmeyin ama, anlayacak biriyse anlar. Değilse yol verin gitsin, hayatınızı bu dağ ayısıyla uğraşarak mı geçireceksiniz?

Aaaa benim babam. 10 yıllık evliyim neredeyse evim hala öğrenci evi gibi. Annem babam evlenirken çok karıştılar daha gençsiniz pahalı mobilyalar almayın elinizdekiyle idare edin diye hala ediyoruz 😂

Neyse diğer kavga konusu aşırı basit eşinizin böyle bir şeye parlaması gereksiz olmuş. Her zaman böyle değilse başka bir sıkıntısı olabilir.

Sakin geri adim atmayin. Siz surekli azla yetindiginiz icin ve fedakarlik yaptiginiz icin adam sizin o halinize alismis. Bu konusmada sinir krizi gecirecek, kufur edecek bir sey yok. Kaldi ki defalarca da soyleyebilirdiniz hani siz kari kocasiniz ya.
Geri adım atmayı düşünmüyorum ama bu kadar saçma bir sebepten kalbimi kırmaktan çekinmemesine üzülüyorum sadece

Bizi bu şekilde yetiştirip,iğrenç bir insan topluluğunun içine attılar..
İğrenç insan topluluğunun içine sizi aileniz atmadı. Siz kendiniz tercih ettiniz o insanla evlenmeyi. Talep edersen değerli, etmezsen değersizsin önermesi de doğru değil. Böyle bir şey yok. Bence sorunu başka yerlerde arayın..

Belli nahif biri olduğunuz. Bence ipleri elinize alma ve eli maşalı olma zamanınız gelmiş. Erkekler böyle yumuşak fedakar kadınları maalesef daha kolay harcıyorlar. Tabi ki bunlar kötü özellikler değil ama eşiniz anlayacak kalitede değil belli ki. Herkes ederi kadar değer görmeli. :)
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için ❤️

İğrenç insan topluluğunun içine sizi aileniz atmadı. Siz kendiniz tercih ettiniz o insanla evlenmeyi. Talep edersen değerli, etmezsen değersizsin önermesi de doğru değil. Böyle bir şey yok. Bence sorunu başka yerlerde arayın..
Genel olarak yaşadığımız toplumdan söz ediyorum.Eşimin ailesini kastetmedim aslında 😊

o borç harçla ailesine gönderdiği ona büyük gelmiyorsa, sizin istediğiniz şey de büyük gelmemeli bence. Böyle tepkileri tanıyorum etrafımdan. Makul bir şekilde konuşup, ortak karar vermeyi tercih etmeyip, karşıdakini etiketleyen insanların olur tarafı yok maalesef.
Gardınızı düşürmeyin ama, anlayacak biriyse anlar. Değilse yol verin gitsin, hayatınızı bu dağ ayısıyla uğraşarak mı geçireceksiniz?
Şu an kendi kabuğumdayım ve iletişim kurmayı düşünmüyorum çünkü gerçekten çok kırıldım

• Beğen
Reactions: Rey
Aaaa benim babam. 10 yıllık evliyim neredeyse evim hala öğrenci evi gibi. Annem babam evlenirken çok karıştılar daha gençsiniz pahalı mobilyalar almayın elinizdekiyle idare edin diye hala ediyoruz 😂

Neyse diğer kavga konusu aşırı basit eşinizin böyle bir şeye parlaması gereksiz olmuş. Her zaman böyle değilse başka bir sıkıntısı olabilir.
Belki de bu şekilde müdahale etmeleri yanlıştı😊

X