Eşimle tartışmamız

Valla ben de asla vermem. Ben bu yüzden evlenemiyorum galiba. Hiç paylaşımcı değilim. O 20 bini versem bir sene uyku uyuyamazdım. Paramı kıskanırım ben ayol.
Aynen benim de evlenmeme sebeplerimden biri de bu. Erkeklerin çoğunun çalışan kadınla evlenip kendini besletip ailesine yağdırması. Anam babam beni elleri besleyeyim diye mi büyüttü okuttu. Ben milletin konforu için mi sabah erken saatlerde sıcak yatağımdan kalkıp bir gram canımla çalışmaya gidiyorum. Emeğime yazık… yaptıkların da biliniyor mu? Az oflasan nankör fesat oluyorsun. El oğlunu ailesini besleyeceğime kendi aileme faydam olsun anne babanın hakkı ödenmez ama bir nebze emeklerinin karşılığını vermiş olurum.

Eşin eşek olduktan sonra semer vuranı çok olur tabi. Gelirleri azsa ona göre uzatsinlar ayaklarini. Elti bile istemis utanmadan. Eşin nasil olsa verir diye fazla harciyolar. Ortak hesapta mi duruyor paralar? Hesaplari ayır öyleyse. (Evin + cocugun giderleri)/2 şeklinde herkes payina düşeni ödesin üstünü napiosa yapsin. Senin daha cokmus kazancin al paranin kalanini kendi hesabina hatta annene yolla altin doviz vs alip saklasin senin icin.

Haklısınız iyiler de var cidden çevremde arkadaşlarımda görüyorum dengeyi çok güzel kuruyorlar ama yine böylelerine de çok rastlıyorum annelerine kardeşlerine kıyamıyorlar fakat eşlerini hem evde hem işte çalıştırıp üstüne kazandığını ailesine yağdırıyorlar. Allah iyilerle karşılaştırsın ne diyelim sizin adınıza da sevindim böyle bir eşiniz olmadığı için

Çok teşekkür ederim . Böyle erkeklerin sevdiğini düşünmüyorum ben genellikle. Kadınlarımızın biraz daha haklarını savunmaları lazım . Neden bilmiyorum önceden çalışmayan kadınlar mecbur katlanır sanırdım şimdi burda görüyorum çalışan kadınlar da bı şekilde susuyor . Toplumumuz için çok üzücü .

Şu an çocuğum olmadığına, özellikle abisi ve eşinin mutlu olduğunu düşünüyorum. Tedavi oldum ama olmadı malesef. Bir daha deneyeceğim...
Ben arada çocuk var da ondan katlaniosun sandim. Cocugun yoksa belki olmamasi gerektigi icin olmamistir. Sirf kendilerine para gelsin diye boyle biseye sevinebilecek nitelikteki insanlarla işin ne senin bosan gitsin ya. Keske sen de evlenmeseymissin daha zarardasin maddi manevi .

Borca bagla şunu ya bunun kafası calismio bi ev araba arsa bisey bul kredi cektir bunun adina alın. Maasi oraya gitsin veremesin aptal sinir oldum. Annenin parasi var niye yardim etme egilimindesin diomus ya 250 gram beyniyle nie egiliminde olacakmissin ki ben yapiorum diye sen de yapmaya calisiosun dio resmen ölür müsün öldürür müsün. Senin annenle bunun ailesinin farki ne senin ailen royal family para basio bunlar homeless sokakta mi yatio?

Tahminim öyle. Yoksa çocuğum olmadığı için sevinip sevinmediklerine emin olamam.

Valla esinizin dilinin kemiği yoksa sizinde olmasın.

Ben olsam "evlenmeseydim" lafindan sonra evet keske evlenip benim basimi yakmasaydın cok haklısın derdim.

Sonra baslardim saymaya sen evlenmeyip kendini ailene, kardeslerine adasaydın sonra onlar feraha cikinca sana sirtlarini donup karılarına/kocalarina sarılıp uyuyunca gorurdun hanya yı konya yı.

Ailesine 20 bin hibe eden, kardesinin tum masraflarini ustlenen insan benim anneme odedigim market parasının lafını ağzına alamaz.

Ayırın butceleri. evin kirasını faturaları mutfak masrafini hep ikiye bolun. kalan maasiyla ne yapiyorsa yapsin. sizde kendi maasinizla birikim yapin.

Aynen o kadar iyi ifade etmişsin ki... ailemin ihtiyacı olmasa ben de göndermem diyor. Beni manipüle etmeye çalışıyor kısaca. Birkaç alışveriş yaptm diye suçluluk duymami istiyor herhalde. Ne farkı var aynı şey diyor.

Aynı şeyse çalışan kız kardeşine bisikleti alırken onun kredi kartını isteseymiş :)

Evet valla ne ara bu kadar bencil olduk ? El kızının parasını kendi paramızmış gibi harcamaya çalışmak ciddi bir bencillik.
Gelinler ne için var Biss? Çalışıp kocasının ailesini geçindirmek için var. Başka ne işe yarar ki?
Valla bu erkekler evlenmekle epey kara geçiyor. Bedava ev temizliği, yemek, ailesine de baktırıyor. Oh daha ne olsun? Tam zamanlı hizmetçi alsa böyle performans gösteremez. Erkeklerin yerinde olsam evlenirim valla hemen.
Hayır efendim, kalan parasını istediği gibi harcayamaz. Ne diye evlenmiş o zaman? Bir b.kun sahibi olunamıyor ondan sonra. Her ay aldığını kuruşuna kadar yiyorsa, yaşlandıklarında ne yapacaklar? Çocuk olursa ne yapacaklar? Ağustos böceğiyle evlenmediyseniz normal falan değil bu durum. Muhalefet olacağız diye uydurmayalım lütfen.

Birşey demedi sustu. Ama bu düşünce birdenbire oluşmadı bence... ailesine yardımı engellemiş olsam tamam bunu söyleyebilir. Kizsam da kizmasam da istediğini yaptı, bildiğini okudu...

keşke evlenmeseydim diyen adama verdiğiniz cevap çok pasifçe.
kapıyı gösterirdim ben olsam çoktan. madem pişman boşansın defolup gitsin

Eşinize çok aşıksınız galiba. 4 yıl boyunca eş ailesinin bankamatiği muamelesini görmenize, eşinizin annenizden 30 liralık yemeği esirgemesine, 'keşke evlenmeseydim' demesine rağmen hala "acaba ben mi abartıyorum, ben mi yanlış yapıyorum" diye kendinizi sorguluyorsunuz. Evet, kesinlikle çok aşıksınız.

Evlilik, erkek ailesinin maddi - manevi her isteğinin mutlaka ama mutlaka yerine getirilmesi değildir. Erkek ailesini gözünüzde bu kadar yüceltmeyin.

Tabi canım sen de. Zaten konu sahibi henüz evlat sahibi olmamış. Sömürelim gitsin. Biz yemiyeceğiz de kim yiyecek ? Sonra böyle annene aldığın 2 - 3 yerden vururuz , tehdit ederiz. Vicdan falan da yaptırırız hatta olmazsa.
Ya hep dedim hep diyorum. Ben bu kadar şeyi kendi kardeşimden isteyemem. İsteyeni de normal karşılamam. Hele ki evli ise. Ne münasebet ? Niye benim çocuklarımı kardeşim geçindirsin.

Valla millet ne rahat he! Ben anamdan babamdan bu kadar rahat para isteyemiyorum.
Tabi aileye yardım etmek lazım. Ama bu bitmeyecek bir yardımsa, ailenin durumu uzun bir süre düzelmeyecekse evlenmeyeceksin. Oturacaksın babanın evinde, her ay maaşını hibe edeceksin. Şahsen öyle bir durumum olsa, paşa paşa otururum evimde aileme bakarım. Hiç elin oğlunun başını yakmam. Kimse benim aileme bakmak zorunda değil.
Bir de sonradan sonraya keşke evlenmeseydim diye ayak yapıyor. Kadının onca parasını emeğini yedirdikten sonra iyi ki dedin bu lafı paşam! 6500'lük değil, 15 binlik yedirdin bunca zaman. Niye onu hiç gözün görmüyor? Yeğenlerin ayrı, bacın ayrı, anan baban ayrı her yerden yediler kadını. Bunca olanın üstüne bir de dalga geçer gibi "keşke evlenmeseydim" mi diyorsun?
Valla konu sahibi, şu saatten sonra her ihtimale karşı ne kendi hesabınızda ne de ortak hesapta biriktirin paranızı. Anneniz güvenli bir kasa olacaktır. Bazı ünlü ve zengin hanımlar bu yöntemi kullanıyormuş. Ne alırsa anasının üstüne yapıyor ki herif hak iddia edemesin. Siz de aynısını yapın. Yoksa bu adam boşanma gibi bir durumda onu da böler alır, o potansiyeli gördüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…