Eşimle tartışmamız

Aynisi benim esimde de var ama ben ona konusunca bana karsi boyle okuzce konusmuyor hem kel hem bodur bence hatali olan esiniz herkesi dusunup yuvasina sahip cikamayacak bir karakter olmak zorunda degil

Ne zaman bu kadar bencil olduk ki (!) acaba ?

Bu haysiyetsiz yiyici adamı ve ailesini daha fazla beslemeyin. Basın tekmeyi.

Ve kendi ailesine yağdırıyor pes!
Ne izin verirdim ne tahammül ederdim, üstelik geliriniz eşinizinkinden çokmuş resmen sizin sırtınızdan geçiniyorlar.

Ona şaşırıyorum ayriyeten. Örneğin abisinin bir mesajini okudum tuhaf geldi. Tam hatırlamıyorum. "Yegenlerinin masrafları bitmiyor amcası" ve sonunda gülücük emojisi...mesaj bile itici geldi..
Bu senin kayın tarafı benim cok midemi bulandırdı ya nasi insanlar bunlar mesele para da degil utanmalari yok hic.

Ortak hesap meselesini asla anlamayacagim.. herkesin kendi hesabi olur ve lazim oldugunda biri digerine gonderir yani.. ortak heaap hem kendi maasi gelsin hemde benim maasimi isterse son kurusuna kadar harcayabilsin.. bilemiyorum ama bana guven vermiyor

Bu senin kayın tarafı benim cok midemi bulandırdı ya nasi insanlar bunlar mesele para da degil utanmalari yok hic.
Zaten ilginç olan o. Abisinin bir mesajını da gördüm. Ağustos içerisinde 1000 TL ye yakın bir meblağ istemiş. Eşim veremem birkaç kredi ödüyorum, sıkışıgım demiş. Ama bu ay kızkardeşine bisiklet aldı.

Aa bu aynen benim eşim ve ailesi
Biz onların daha daha rahat ede bilmesi için gurbetlerde bile sürünüyoruz şu an
Bitmek bilmeyen masrafları var anlatsan bir dert sussan başka dert
Önceleri çok problem ettim,problem etme nedenim ise gizli gizli yapmasıydı…sorunca da “sana ne benim param istedğim gibi harcarım” derdi
Baktım ne eşim iflah olmuyor ne ailesi istemekten çekinmiyor ben de kendi köşeme çekildim bekliyorum sonunu..valla bilmiyorum doğru mu yapıyorum yanlış mı ama çok yoruldum
Sizi de çok iyi anlıyorum ama vere bilecek bir tavsiyem yok

ozaman korunmaya devam et ,

ya boyle eb arkadasi gibi yasayacaksaniz niye evlendiniz ? evlilikte ortak birikim olmasi gerekmez mi ? kocan madem ailesine para verecekmis niye evlenmis ? 20 binlira ile bi market alisversi bir mi ? aileyi arayip carla bence verilen paralarida geri iste kocamin yakasından dusun de .bu meseleyi sadece kocanla halledebikecegini sanmiyorum .kotu olmadan kavgasiz gurultusuz bu isin icinden cikmak zor...

Aslında benim de istediğim durum bu değildi. Ancak böylesi daha iyi şimdilik. İçim daha rahat. Kendi paramı kendim yiyorum. Ortak birikimi de paylaştık. Herkes kendi yapsın birikimini. Borcunu ödedigimiz bir ev ve arabamız var. Kavgasız gürültüsüz alamam verilenleri doğru. O da boşanma ile sonuçlanır zaten.

kocanıza daha fazla para vermemesi icin bir rest cekseniz olmaz mi evi terketmek veya boşanırım gibisinden .
kavgayi verdiklerinizi almaniz diye degil ailesiyle daha istemesinler diye yapabilirsiniz ...

kocanıza daha fazla para vermemesi icin bir rest cekseniz olmaz mi evi terketmek veya boşanırım gibisinden .
kavgayi verdiklerinizi almaniz diye degil ailesiyle daha istemesinler diye yapabilirsiniz ...
Rest çekme olayını daha önce yapmaliydim bunun için geç kaldım. Daha ilk para istendiği zaman hatta.. Şimdi anlamı yok. "Hesapları ayırdık, daha ne istiyorsun? Bu benim param, kendi paramı veriyorum artık" diyebilir. Bu aşamadan sonra eşim üzerinde rest çekmek pek etkili olmaz. Ailesiyle evet tartışmak çok geçti içimden, iki söz söylemek istedim ama tuttum kendimi. Bu arada ailesi başka şehirde yaşıyor bu nedenle çok sık görüşmeyiz, mesafeliyizdir. Telefonla bile ben ayda yılda bir kez annesi ile görüşürüm. Para istemeleri ve düşüncesiz olmaları dışında bir kötülüklerini de görmedim. Bu benim iyi olmamla da ilgili pek tabi.. mesafeli olduğumuzdan sanırım tartışmaya cesaretim olmadı. Bilmiyorum yapamam gibi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…