Eşimle İncir çekirdeğini doldurmayan incir kavgasi

30 yillik evlisiniz, cocuklar torunlar var, tahminimce 50lerinizdesiniz ve esiniz hala is degistirip durdugu icin birikiminiz yok.

Bana incirden daha buyuk sorunlariniz var da siz bu incirden patladiniz gibi geldi. Yaniliyor muyum?

Hayır ben ithal gelinim
Bence bu seferlik alttan al bacim
Adamın annesi sonuçta ne halde. Elinden hiç bri şey gelmiyor. Her an kötü haberi gelebilme ihtimali var. Bu kolay bir şey değil ki.
Benim dedem demans olduğunda, hatirlamamaya başladığında annemin gülen yüzü soldu. Hiçbir şeyden keyif alamaz oldu. Dedem ölüm dosegindeyken annem kızını evlendiriyordu, bırakıp gidemedi. Her telefonda "kötü haber mi" diye korkardi, hele uygunsuz saatte çaldıysa stresten o gece midesini bozardi
Zor şeyler yani. Bak senin baban da kaza geçirmiş (gecmis olsun) Sen de ne çok seviyormuşsun. Biraz empati yapsan ve babanın uzak bir ulkede çok hasta olduğunu, seni bile unuttuğunu, bir daha uzun bir süre gidemeyeceğini ve bir daha asla görememe ihtimalin olduğunu bilsen geri yasadigin ülkeye döndüğünde neşe mi sacardin soğuk mu olurdun? Bu ortamda aklına kocanın siparişi kuru incir gelir miydi?
sanki adama bilet alıp antalyaya tatile yollamışsin gibi davranma. Böyle zamanlar hassas zamanlar. Adam en ihtiyac duyduğu zamanda böyle davranmanızi ömür boyu unutmayabilir.

İnsan sevdigi kim zor durumdaysa onu dusunur. Anne hastayken ne es, ne evlat ne torun dusunulur (ha zor durumda olsalar dusunulur elbet ama lokum, incir vs degil). Offf cok zor bi kadinsiniz
Sanki pırlanta yüzük istedim neden böyle bişey yazdınız anlamıyorum istedigim küçük biseydi zaten aslında istediğim bana ilgi göstermesi sevildigimi hissetmek ... Hiç zor bı kadın değilim aslında hayatını çok çok kolaylaştıran biriyim sürekli onun isteklerine göre haraket ediyorum belki de bu yüzden üstelik benimle konuşmuyor bı kadın kırılınca eşi bı yaklaşır neden böyle yapiyosun der o zaman belki herşey değişir unuturdum üstelik benim annem babamda yaşlı ve babam hastanede çok duygusalim bende hergun sohbet ettiğim babam hastanede yatıyor üzüntüden karnım ağrıyor bana bilet alıp gönderen yok ama

Bende çok üzgünüm ama benimle ilgilenen yok

30 yıllık evlilik diyorsunuz. Olay incir, tişört, tahta kaşık değil ki o zaman. 30 yıllık birbirini sevip sayan çiftlerde bunun lafı bile olmazdı. Hem zaten orada marketlerde bunlar satılmıyor mu? Siz duygusal olarak tatmin içinde değilsiniz ama biriktirdikleriniz incirden ayyuka çıkmış gibi görünüyor.

İki hafta evde yoktu evde çocukları var torunları var insan bı paket lokum da mi getiremez

Yapacak bir şey yok ablacım, eşşek olsa bir şeyler alır getirir ama senin adamda o da yok 30 yıl böyle bir kazmaya çar çur etmissin bu noktadan sonra ne desek boş adam boş bir tip

Şakamısınız ? Adamın annesi hasta belki annesi oğlunu bile hatırlamıyor nasıl bir travma yaşadığının farkındamısınız? Hastalık sebebiyle eşinizi Türkiye’ye yollamışsınız beklenti içine girmemeliydiniz. Bir iyilik yaptıysanız sakın başına kalkmayın 30 yıllık evlilikte nasıl iki taraf da büyüyememişsiniz hayret doğrusu. Sizin hatanız beklentiye girmek onunda hatası dediğinizi belki ciddiye alıp yapmaması fakat siz o inciri yeseniz ne olur yemeseniz ne olur adamın üzüntüsü var bilemedim ben şimdi ceviz kabuğunu dolduracak bir şey değil bence sizde farkındasınız ..

Zaten herşey beklenti içinde olmaktan kaynaklanıyor kimseden bişey beklememek lazım

Zaten herşey beklenti içinde olmaktan kaynaklanıyor kimseden bişey beklememek lazım
Kimseden birşey beklemeyin daha mutlu olursunuz bunu bende çok yeni keşfettim aklım anca yerine geldi ve böyle çok mutluyum kimsenin sevgisini ölçüp tartmıyorum kimseye neden yapmadın diye sitem etmiyorum kimseden Nefret etmiyorum hayatıma bakıyorum bitti sizde deneyin gerçekten muazzam bir his :)

Ergen gibi davranmışsınız,30 yıllık evlilikte.Eşiniz gezmeye gitmemiş,hasta ziyaretine gitmiş;giderken sipariş bile saçma olmuş, kusura bakmayın ama bana incir almadım diye küserse biri ben de bakmam yüzüne.Biz kadınlar değer görmeyi yanlış yorumluyoruz çoğu zaman.

Ya seni anladim ben. Olay incir dgl seni önemsemesi dusunmemesi. En azindan ya kusura bakma istedigin seyi alamadim diyebilirdi. Ama bu adam simdi boyle olmamistir 30 yillik kocan huylu huyundan vazgecmez. Uzatma derim simdi anneme gittim diye boyle yapiyorsun bana der hakliyken haksiz olursun .

Not: Tahta kasik = ben ne alaka

Ben bir tanıdığım çiftin neden boşandığını anlatayım size: Onlar da sizin gibi aileden uzak yaşıyorlardı. Adamın yaşlı babası kanser ameliyatı olacak diye adam apar topar gitti. babasının yanında refakatçı kalırken. Kadın arıyor "bıraktığın para bitti, bana şu kadar para gönder" diyor istediği meblağ da fazla değil küçük bir şey ama o zaman telefon bankacılığı da kullanmıyorlar. Adam da ablasına rica etmiş gönder ben sana sonra veririm diye. Kadın bunu öğrenince deliriyor telefonda "ben senden istedim, niye ablana gönderttin" diye kıyamet koparıyor. Adam ben babamın yanından ayrılamıyorum diyor. Kadın hastane yakınında atm yokmu beş dakika çıkıp gönderemiyor musun? diye adamın ağzına ediyor, kayınpederi de duyuyor hasta yatağında. Yani diyeceğim o ki hasta mı oldun hasta mı baktın? derler ya hasta bakmayan hasta bakanın halinden de anlayamaz. Hastanede refakatçı iken değil atm'ye gitmek çişin geliyor tuvalete bile gidemiyorsun.
Siz kocanızın orada neler yaşadığını biliyor musunuz? Büyük ihtimal alamadı. Ha "kusura bakma alamadım" diyebilirdi ama siz almamasına değil neler yaşadı da alamadı kısmına odaklansanız daha iyi olur. Bilemiyorum bazen basit şeyleri yapamıyor insan. Benim ablam da yurtdışında yaşıyor kuru bamya istedi benden, tutturdu kuru bamya da kuru bamya, ilginç ki mevsimi mi değildi nedir ben o kuru bamyayı hiçbir yerde bulamadım, bulup alana kadar akla karayı seçtim, içimden de küfrettim ne kuru bamyaymış diye. Hani belki tahta kaşığı da t-şörtleri aldığı yerden aldı.
Bir ihtimal daha var, eşiniz de belki benim babam gibi umursamaz bir adam ve imkanı vardı ama sizi umursamadığı için almadı incirleri ama bir lokum bile getirmedi diyorsunuz, büyük ihtimal o tisörtleri aldığı yere girip çıkmak dışında alışveriş yapacak zamanı olmadı diye düşünüyorum. Neyse 30 yıllık evlilik burada bize sunulan çok çok küçük bir anlık kesit. Buradan sizin evliliğiniz hakkında, eşinizin gerçekten umursamaz olup olmadığı, sizin zor mu kolay mı olduğunuz konusunda bir çıkarım yapmamız mümkün değil. Ancak şunu söyleyebilirim ki eşiniz gezmeye gitmedi, zor bir zaman geçirdi, sizin de babanız kaza geçirmiş geçmiş olsun, hayat kısa bugün varız yarın ne olacağımız belli değil, incir çekirdeğini doldurmayacak şeyler için birbirinizi üzmeyin.

Eşim anneme refakatçi olmaya gidecek yarın. Hiç aklıma şunu al bunu getir demek gelmedi, aksine şunu alırım annem uyuyunca çıkıp falan dedi olur mu öyle şey kadının yanından ayrılma falan diyorum ben. Bendeki salaklık demek gidip liste çıkarayım çekirdeksiz üzüm alsın bana da, iyi hatırlattınız

Ben onu gönderdim annesine o benim babam için bı geçmiş olsun demedi benim babamı ne kadar sevdiğimi hergun konustugumuzu biliyor o yüzden huysuz odugumu da bilmeli
Eşiniz bu kırgınlığınızı biliyor mu yoksa sadece incir için tavır yaptığınızı mı sanıyor? Kendinizi sakince doğru düzgün ifade ettiniz mi? 30 yıllık evlilikte artık pasif agresif küsmeler yerine iletişim kurmayı öğrenmiş olmanız gerekirdi ikinizin de.

Ben kendimi ifade ettim aslında çocuklarla beraber konuşurken hepsini duydu ama doğru düzgün bı açıklama getirmedi ve o bana küstü dün gece eve de gelmedi kardesinin evine gitti sanırım uyumaya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…