Eşimle bu şekilde nereye kadar gidecek bilmiyorum

sorusoruyorum12

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2023
180
9
28
Annesi ve babasini evliligimizin ve hatta cocugumuzun önüne koyan bir adamla evlenmişim, evlenmeden önce asla böyle değildi. Stresten ve sıkıntıdan erken doğum, lohusa döneminde boşanma aşamasına kadar her şeyi yaşadım. Birçok yediği nane de cabası. Neden affetin diye sormayin. Annemle babam benim boşanmami kaldiracak, bana sahip cikacak psikolojide değiller. Ve ben bir de çocukla deneyelim, belki... Kafasindaydim. Ama ne saygi ne de sevgi kaldi birbirimize karsi. Her gunum eşimin varligina lanet okumakla geçiyor. Kizima asla belli etmemeye calisiyorum. Guluyorum, oynuyorum. Ama bu iki yuzluluk beni o kadar cok yoruyor ki... Eşimin beni sevip sevmediğini bilmiyorum. Ama değer vermiyor. Karisi gibi hissetmiyorum. Soy ismini dahi kullanmak istemiyorum. O kadar benimseyemedim. Hicbirimiz dört dörtlük değiliz ama eşim henüz çocuk ve ben artik saçma sapan dusuncelerine, bana saygi duymamasina tahammul edemiyorum. Ve kavgalarimiz hep bu sebepten. Ve gtu basi ayri oynuyor. Ben bakimli bir kadinim, bir erkegin dikkatini rahatlikla cekerim istesem ama goz temasi bile kurmuyorum ve tabi ki bunu yapmamam lazim ama eşim bunu aman ya bana sadik havasinda kullaniyor. Yanimda baskasina baktigini hissedebiliyorum. Tavirlari degisiyor hemen. Havalanmaya felan basliyor. Ben de agir sozler soyleyerek moralini bozuyorum. Ve ortam mahvoluyor. Nereye kimle gittigini soylemek hesap vermekmis gibi geliyor. Bosanma kararini cok kez aldim. Ayri ev tutarim yine de yaparim dedim. Rezil oldugunla kalirsin gittigin her yerde bulurum seni diyor. Ya da o gunluk ne yazik ki kalbimi kazaniyor. İcimde sevgi olmasa da umut var(di) bilmiyorum hala kaldi mi

Aldatma disinda her sey diyebilirim. Bi aldatilmadim henuz
E siz kendiniz boşanmaya Cesaret edememiş çocuk yapmışsınız şimdi nasıl olacak. Ayrıca bence biriyle bakışması konuşması vs aldatma. Size saygısı yok gibi.

Bence de. Sadece muhatap olacagim zaman artik mideme kramplar girmeye basladi. Cunku hicbir zaman mantikli da dusunemiyor saygili da olamiyor. Cok rahatsiz edici

Annesi ve babasini evliligimizin ve hatta cocugumuzun önüne koyan bir adamla evlenmişim, evlenmeden önce asla böyle değildi. Stresten ve sıkıntıdan erken doğum, lohusa döneminde boşanma aşamasına kadar her şeyi yaşadım. Birçok yediği nane de cabası. Neden affetin diye sormayin. Annemle babam benim boşanmami kaldiracak, bana sahip cikacak psikolojide değiller. Ve ben bir de çocukla deneyelim, belki... Kafasindaydim. Ama ne saygi ne de sevgi kaldi birbirimize karsi. Her gunum eşimin varligina lanet okumakla geçiyor. Kizima asla belli etmemeye calisiyorum. Guluyorum, oynuyorum. Ama bu iki yuzluluk beni o kadar cok yoruyor ki... Eşimin beni sevip sevmediğini bilmiyorum. Ama değer vermiyor. Karisi gibi hissetmiyorum. Soy ismini dahi kullanmak istemiyorum. O kadar benimseyemedim. Hicbirimiz dört dörtlük değiliz ama eşim henüz çocuk ve ben artik saçma sapan dusuncelerine, bana saygi duymamasina tahammul edemiyorum. Ve kavgalarimiz hep bu sebepten. Ve gtu basi ayri oynuyor. Ben bakimli bir kadinim, bir erkegin dikkatini rahatlikla cekerim istesem ama goz temasi bile kurmuyorum ve tabi ki bunu yapmamam lazim ama eşim bunu aman ya bana sadik havasinda kullaniyor. Yanimda baskasina baktigini hissedebiliyorum. Tavirlari degisiyor hemen. Havalanmaya felan basliyor. Ben de agir sozler soyleyerek moralini bozuyorum. Ve ortam mahvoluyor. Nereye kimle gittigini soylemek hesap vermekmis gibi geliyor. Bosanma kararini cok kez aldim. Ayri ev tutarim yine de yaparim dedim. Rezil oldugunla kalirsin gittigin her yerde bulurum seni diyor. Ya da o gunluk ne yazik ki kalbimi kazaniyor. İcimde sevgi olmasa da umut var(di) bilmiyorum hala
Annesi ve babasini evliligimizin ve hatta cocugumuzun önüne koyan bir adamla evlenmişim, evlenmeden önce asla böyle değildi. Stresten ve sıkıntıdan erken doğum, lohusa döneminde boşanma aşamasına kadar her şeyi yaşadım. Birçok yediği nane de cabası. Neden affetin diye sormayin. Annemle babam benim boşanmami kaldiracak, bana sahip cikacak psikolojide değiller. Ve ben bir de çocukla deneyelim, belki... Kafasindaydim. Ama ne saygi ne de sevgi kaldi birbirimize karsi. Her gunum eşimin varligina lanet okumakla geçiyor. Kizima asla belli etmemeye calisiyorum. Guluyorum, oynuyorum. Ama bu iki yuzluluk beni o kadar cok yoruyor ki... Eşimin beni sevip sevmediğini bilmiyorum. Ama değer vermiyor. Karisi gibi hissetmiyorum. Soy ismini dahi kullanmak istemiyorum. O kadar benimseyemedim. Hicbirimiz dört dörtlük değiliz ama eşim henüz çocuk ve ben artik saçma sapan dusuncelerine, bana saygi duymamasina tahammul edemiyorum. Ve kavgalarimiz hep bu sebepten. Ve gtu basi ayri oynuyor. Ben bakimli bir kadinim, bir erkegin dikkatini rahatlikla cekerim istesem ama goz temasi bile kurmuyorum ve tabi ki bunu yapmamam lazim ama eşim bunu aman ya bana sadik havasinda kullaniyor. Yanimda baskasina baktigini hissedebiliyorum. Tavirlari degisiyor hemen. Havalanmaya felan basliyor. Ben de agir sozler soyleyerek moralini bozuyorum. Ve ortam mahvoluyor. Nereye kimle gittigini soylemek hesap vermekmis gibi geliyor. Bosanma kararini cok kez aldim. Ayri ev tutarim yine de yaparim dedim. Rezil oldugunla kalirsin gittigin her yerde bulurum seni diyor. Ya da o gunluk ne yazik ki kalbimi kazaniyor. İcimde sevgi olmasa da umut var(di) bilmiyorum hala kaldi mi
Kaç yaşındasınız

Elbette yok. Cocugu bu olaylardan once yaptim. Yani isler kotuye giderken ben ne yazik ki hamileydim coktan
Birçok yediği nane de cabası. Neden affetin diye sormayin. Annemle babam benim boşanmami kaldiracak, bana sahip cikacak psikolojide değiller. Ve ben bir de çocukla deneyelim, belki... Kafasindaydim. yazmışsın o yüzden dedim. Hayırlısı olsun. Çok haklı sebepler var boşanmak için

Yani adamı aldatmayıp lütfediyorsunuz, isteseniz yaparsanız yani. Bu ne saçma bir düşünce, ikinizin de birbirinize gram sevgisi ve saygısı yok ama böyle evliliklerin olmazsa olmazı çocuk yapılmış yine de maşallah. O çocuk birbirinizi sevmediğinizi anlamıyor mu sanıyorsunuz?

Yani adamı aldatmayıp lütfediyorsunuz, isteseniz yaparsanız yani. Bu ne saçma bir düşünce, ikinizin de birbirinize gram sevgisi ve saygısı yok ama böyle evliliklerin olmazsa olmazı çocuk yapılmış yine de maşallah. O çocuk birbirinizi sevmediğinizi anlamıyor mu sanıyorsunuz?
Off geldi yine bi tane her dusunceye down atan. Anliyo he. Evet.

Mesleğim var. Olmasa da taşı sıkar suyunu çıkaririm Allahin izniyle. Calismaktan yana sorunum yok. Sadece hala neyi bekledigimi bilmiyorum. Bekliyorum iste. Belki kizimin buyumesini, belki biraz kendimi toparlamayi belki de hepsi sadece bahane

Hepside olabilir. Boşanma kararı almak genelde 7 hamlede oluyor. Coğu kadin karar verip tekrardan başa sariyor.
Kendinizi dinleyin. En önemlisi zaman taniyin.
Bi iki misal verebilirmisiniz? Gebelik zamaninda neler yaptı mesela? Ailesi neler yapti? Travmalariniz nasil oluştu?

Hepside olabilir. Boşanma kararı almak genelde 7 hamlede oluyor. Coğu kadin karar verip tekrardan başa sariyor.
Kendinizi dinleyin. En önemlisi zaman taniyin.
Bi iki misal verebilirmisiniz? Gebelik zamaninda neler yaptı mesela? Ailesi neler yapti? Travmalariniz nasil oluştu?
Gebeligimde üç haneli sayilarla borclanacak kadar kumar oynadi. Ailesi cok fazla samimi olmak istediler. Eziyet derecesinde. Ben de istemedigim icin kavga ettik. Hamileyken ailesinin ve kendisinin psikolojik siddetine maruz kaldim. Hergun aglardim. Hergun.

Gebeligimde üç haneli sayilarla borclanacak kadar kumar oynadi. Ailesi cok fazla samimi olmak istediler. Eziyet derecesinde. Ben de istemedigim icin kavga ettik. Hamileyken ailesinin ve kendisinin psikolojik siddetine maruz kaldim. Hergun aglardim. Hergun.

Of. Gerçektende zor. Kumar, psikolojik şiddet. Ağır şeyler. Belki yapmişsinizdir ama çocuk olduğu icin iyi bir terapiste yönelseniz? Hem kendi sağlığınız hemde çocuğunuzla durumu yönetmek için faydali olur diye düşünüyorum.
Her kafadan başka bir ses çıkar.
Benim için kumar ve ailesel problemler (eğer eşim 100% arkamda değilse) boşanma sebebidir. Sizin galiba daha kotaniz dolmamış. Belkide icinizde hala umut var

X