Eşimle Birlikteyken Yemiyorum ama...

raingirl1986

Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2013
8
0
34
Eşimle Birlikteyken Yemiyorum ama eşim nöbetteyken ve bilgisayar karşısında film izlerken kendimi tutamıyorum çok yiyorum, sonra vicdan azabı çekip ishal yapan ürünlerle yediklerimi çıkarmaya çalışıyorum Bulimia Nervoza olabilir miyim :18:

ishal yapan çaylar çok ama çok zararlı. bu türşeyler içerek yediklerini atmaya çalışmak da bulimianın bir türüdür. kendinize biraz daha hakim olmalısınız yeme konusunda sakın böyle ürünler kullanmayın

Eşimle Birlikteyken Yemiyorum ama eşim nöbetteyken ve bilgisayar karşısında film izlerken kendimi tutamıyorum çok yiyorum, sonra vicdan azabı çekip ishal yapan ürünlerle yediklerimi çıkarmaya çalışıyorum Bulimia Nervoza olabilir miyim :18:
Eşiniz varken yiyemeyeceğinizi bilip buna şartlandığını ziçin o yokken ne kadar yeseniz kar sayıyor olabilirsiniz bu yönde psikoloji olabilir yani. Sağlıklı ve dengeli beslenin, eşinize kendinizi farklı göstermeyin. Sağlık sizin sağlığınız..
Ve o tarz ürünler çok zararlı, probiyotik yoğurt mayalayın mesela Migros'ta mayası var.

Bulimia durumu olabilir çünkü bulimikler kontrolü kaybetmiscesine yer sonra da fazla kalorilerden kurtulmak için kusar, müshil ilaci kullanır ya da saatlerce deli gibi spor yaparlar.Bunların hepsi bulimiklerde görülen özelliklerdir. Bunlardan herhangi biri ya da hepsi bir arada bulunabilir.

Bulumia olmak için çok uzun bir süreç gerekiyor bağırsaklarınızı boşaltmanız bulumia olduğunuz anlamına gelmez bulumia hastaları yedikleri içtikleri her şeyi kusarlar ve müshille bağırsaklarını boşaltırlar ki müshil sadece 2-3 kilo vermenizi sağlarken asıl bulumia denilen(kusma) size aniden çok kilo kaybettirir.Daha doğrusu tartıda belli olmaz fakar çok incelirsiniz her yeriniz sarkar başlamayın yani ilerlemesin.

X