Eşimin yazdığı cevaba bakın

Pandemiye denk geldi ilişkimizde nişanlılığımız da
Beraber çok ortak paylaşımınız olmamış o zaman. Bir şekilde mutlaka patlak verirdi. Ben aile kurumuna çok da şey etmiyorum insan tanıdıkça ve buradaki konuları okudukça. Çocuk yoksa bu ilişkiyi bitirebilirsiniz. Ömür saçma sapan davranışlarla mücadele etmek için çok kısa. Hasbelkader sevdik evlendik diye dingilin tekinin zehirli dilini çekmek zorunda değiliz. Bekar kalmak daha iyi.

Beraber çok ortak paylaşımınız olmamış o zaman. Bir şekilde mutlaka patlak verirdi. Ben aile kurumuna çok da şey etmiyorum insan tanıdıkça ve buradaki konuları okudukça. Çocuk yoksa bu ilişkiyi bitirebilirsiniz. Ömür saçma sapan davranışlarla mücadele etmek için çok kısa. Hasbelkader sevdik evlendik diye dingilin tekinin zehirli dilini çekmek zorunda değiliz. Bekar kalmak daha iyi.
Bence de bekar kalmak daha iyi. Şu an tek pişmanlığım bekar olmamam

Sorun nedir,? şimdi detaya inmek belki istemeye bilirsiniz ama burda biz dış etken olarak yorumluyoruz içini sen daha iyi biliyorsun.. ikinizinde haklı ve haksız taraflarınızın olduğunu düşünüyorum.. bu şekilde bir sorunu da Hall edemezsiniz bide evlisiniz yani mesajlaşarak aranızdaki sorunları hiç hall edemezsiniz. İkinizin de sakinleştiği zaman konuşmak en iyisi tazeyken birbirinizin üstüne gitmeyin konu her ne olursa olsun o anda insan öfkeyle ne gözü bişey görüyor ne de ağızdan çıkan lafın farkına da varamıyor o yüzden sakin sakin ne varsa konuşup ortak nokta da karar verin ortak çözüm bulunca daha rahat oluyor

Bence de bekar kalmak daha iyi. Şu an tek pişmanlığım bekar olmamam
Eğer karşılıklı sorun olduğunda hemfikirseniz çift terapisi alabilirsiniz. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Ve tabii ki çocuk düşünmeyin ilişkiniz düzenlene kadar. Aşırı mükemmelliyetçiliği sadece sizinle sınırlı kalmayacaktır. Çocuğunuza da aynı muameleyi gösterirse canınız daha çok yanar.

Sorun nedir,? şimdi detaya inmek belki istemeye bilirsiniz ama burda biz dış etken olarak yorumluyoruz içini sen daha iyi biliyorsun.. ikinizinde haklı ve haksız taraflarınızın olduğunu düşünüyorum.. bu şekilde bir sorunu da Hall edemezsiniz bide evlisiniz yani mesajlaşarak aranızdaki sorunları hiç hall edemezsiniz. İkinizin de sakinleştiği zaman konuşmak en iyisi tazeyken birbirinizin üstüne gitmeyin konu her ne olursa olsun o anda insan öfkeyle ne gözü bişey görüyor ne de ağızdan çıkan lafın farkına da varamıyor o yüzden sakin sakin ne varsa konuşup ortak nokta da karar verin ortak çözüm bulunca daha rahat oluyor
Yazdığınıza katlıyorum. Sakinleşince karşılıklı güzel dille ben diliyle iletişim daha doğru ve çözümcüldür. Ama bunu birçok kez denedim sonunda eşimin beni suçlaması haksız mantıksız bulması yola daha da öfkelendim. Beni anlamak yerine beni suçlayıp eleştirip mantıksız bulması beni delirtiyor bu sefer işler iyice çıkmaza girdi. Eşim her zaman sen sen sen sen sen deyip durdu bana bende de birlti tabi

Diğer paylaşımlarıma baktınız mı hiç? Evlendiğimden beri eleştiri haksız mantıksız yanlış olarak baskı altındayım. Dik durduğum için de manipüle ediyor
Eee niye buna hala izin veriyorsun? Evlendigimden beri yazmışsın demekki dik durmak da birşeyleri değiştirmiyor. Boşanmak niye aklına gelmiyor?

Yaaa dik durmanın sınır çizmenin neresi dramatik. Ya da neresi oyun
Sınır çizseniz adam sınırı geçemez. Bu mesajı yazdığınıza göre geçiyor demek ki hanımefendi. Bu da kendiniz çalıp kendiniz oynuyor gibi görünüyor buradan bakınca ki siz de adamın hadsiz mesajına gülüp "anlamaz ki" dediğinize göre aynısını düşünüyorsunuz.

Hamile kalmamı benim kadar eşimde istedi. Ve bazı sıkıntılarımız için daha fazla ertelemek istemedik. Haa açıkçası sorsanız şu an bekar olmayı daha çok isterdim
Eşinizin sizden çocuk istemesi normal değil mi arkadaşım?

Bahsettiğiniz gibi kötü bir adamsa onu sizden başka kimse çekmez ki…

Diğer paylaşımlarıma baktınız mı hiç? Evlendiğimden beri eleştiri haksız mantıksız yanlış olarak baskı altındayım. Dik durduğum için de manipüle ediyor

Kusura bakmayın, ama eşinizin bu cesareti sizin ona karşı sergilemiş olduğunuz davranışlarınız. İlk olarak böyle bir konu mesaj atarak çözülmez, hade mesaj attınız o gülen emojisi atılmaz.

Yazdığınıza katlıyorum. Sakinleşince karşılıklı güzel dille ben diliyle iletişim daha doğru ve çözümcüldür. Ama bunu birçok kez denedim sonunda eşimin beni suçlaması haksız mantıksız bulması yola daha da öfkelendim. Beni anlamak yerine beni suçlayıp eleştirip mantıksız bulması beni delirtiyor bu sefer işler iyice çıkmaza girdi. Eşim her zaman sen sen sen sen sen deyip durdu bana bende de birlti tabi
Nedeni ni sordun mu neden haksız buluyor seni mantıklı bir açıklaması da varmı bak şöyle düşün, bazen karşı tarafı da biz suçlarız ama kendi yaptıklarımız da gözümüz görmüyor bazen hani farkında olmadan bişeyleri yanlış yapıyor olabiliriz .. sende öylemi yapıyorsun acaba eşinin mesajına tekrar baktım tekrar düşündüm bi durdum da bi an eşin hani daha önce Altan alarak Hall etmeye çalıştım ama senin davranışın değişmedi gibi bişey ima ediyor orda tekrar sakinleşene kadar bi düşünsen mi gözden geçirip ? Çok mu fevri davranıyorsun acaba 🥹

Sayfalarca eşim çok mükemmeliyetçi demişsiniz ne konuda mükemmelliyetçi mesela ?
Ben niye sizin eşiniz daha haklı gibi buldum bilmiyorum.

Eşinizin de sizin kadar çok bebek istemesi hangi açıdan olumlu bir durum da ısrarlı gebe kalma çabanızı buna dayandırıyorsunuz?

Ya bilmiyorum da bana tuhaf geliyor eşinizle konuşmanızı herkese açık bir platformda ekran görüntüsü olarak paylaşmışsınız. Benim eşim böyle bir paylaşım yapsa çok üzülürdüm. Bence soruna burdan bakın bir de. Mahrem diye bir şey var ulu orta sermeyin ilişkinizi böyle. Umarım çözersiniz problemlerinizi
Yav aman ne mahremi öküzün birinin günlük inciler işte.

X