Eşimin yalanları

Bir şeyleri aşmaya çalışırken neden telefonuna program yüklediniz ki? Nasıl olsa boşanmayacaksınız?
Adamı kanlı canlı, faaliyetteyken mi görmeniz gerekiyor aklınızı başınıza almanız için?
Suan cevremdeki herkes duzelir dusuncesinde ama gercekten elimde canli kanli kanitlarim olursa bosamayacak kadar gurursuz degilim tabiki ayni sekilde devam ederse bitirmekten korkum yok cok sukur ogluma bakmaya yetecek bir meslegim var

En buyuk korkum da bu zaten o da babasindan islerin bu sekilde yurudugunu gorerek buyumus birisi.
Tedavi olmasını teklif ettiniz mi hiç ? Biliyorsunuz çocuklarda karakter 6 yaşa kadar şekilleniyor evladınızın iyiliği için bunu düzeltmelisiniz devam edecekseniz.

Bencede bosanmayacalsaniz katlancaniz güven kalmamis hiç bisi bole yurumez

Eşin çok kötü bir örnek çocuğuna ilerdeki karakteri babaya kuvvetle muhtemel benziycek boşa kurtul bu tür insanlar malesef ki var katlanma bu yalana dolana

Esimde ayni sekilde 10 lafin 9 u yalan veya abartilmis sekilde. Kendi bile inanmis durumda yalanlarina ama ailesi esimden daha yalanci anasi babasi tam uc kagitci. Yani yalan soyleyen erkegin cocuklugu ailesi yetistirilme tarzi sikintilidir. Ne yapsan degismicektir. Esin kadar eski sevgiliside kafaktersizmis hem evli adama baktigi hem evli hamile oldugu icin Allahim kiyamet kopsun boyleleri yuzunden. Senin esin senin gibi biriyle degil kensi gibi ahlaksiz sevgilisi gibilere layik. Yapicagin cok birsey yok psikiatriye gidiceksiniz.

Aynı kayınvalidem her olayı çarpıtarak anlatma, ekleyerek, değiştirerek işine geldiği gibi..

Suan cevremdeki herkes duzelir dusuncesinde ama gercekten elimde canli kanli kanitlarim olursa bosamayacak kadar gurursuz degilim tabiki ayni sekilde devam ederse bitirmekten korkum yok cok sukur ogluma bakmaya yetecek bir meslegim var
Eski sevgiliyle konuşmanın neresi düzeltilecek pardon?
Patolojik bir yalancı madem bu adam, seni seviyorum dese acaba derim, inanamam ki.

Yaşınız gençken ziyan etmeyin yıllarınızı.

Su konuda yanlis anlasilmak istemem. Kesinlikle bosamam bu adami ya duzelticem ya da boyle katlanicam gibi bit dusuncem yok. Cocuk olmasa 3 gun durmazdim ama sadece cocugumun hatrina biraz cabalamadan hemen bitsin taraftari degilim. Psikiyatri yolunu deneyecegim. Olmazsa zaten sonuc kacinilmaz. Eski sevgili konusunda ikisinin de bu yaptigi karaktersizlikten baska bir sey degil. Duygusal bir iliski yok sadece bos konusmalar napiyosun falan seklinde. Eski sevgilisi icin esim cok takinti haline gelmisti. Esimin ailesi de o sekilde anlatiyor. Esim de ilgiyi gorunce tabi konusim nolcak dusuncesiyle arada konusmuslar. Bu kabul edilecek bir sey degil benim icin de. Ama bir sey daha bekliyorum. En azindan tekrar iletisime gecerler mi? Gecerseler ne konusurlar? Bunlari en azindan gorursem tamamen biter. Ama duzelmeye gonulluyse cabasini gormek istiyorum. Yine baktim bu adamdan bir halt olmaz. Cocugumu etkilemesine izin vermeden bitiririm

Su konuda yanlis anlasilmak istemem. Kesinlikle bosamam bu adami ya duzelticem ya da boyle katlanicam gibi bit dusuncem yok. Cocuk olmasa 3 gun durmazdim ama sadece cocugumun hatrina biraz cabalamadan hemen bitsin taraftari degilim. Psikiyatri yolunu deneyecegim. Olmazsa zaten sonuc kacinilmaz. Eski sevgili konusunda ikisinin de bu yaptigi karaktersizlikten baska bir sey degil. Duygusal bir iliski yok sadece bos konusmalar napiyosun falan seklinde. Eski sevgilisi icin esim cok takinti haline gelmisti. Esimin ailesi de o sekilde anlatiyor. Esim de ilgiyi gorunce tabi konusim nolcak dusuncesiyle arada konusmuslar. Bu kabul edilecek bir sey degil benim icin de. Ama bir sey daha bekliyorum. En azindan tekrar iletisime gecerler mi? Gecerseler ne konusurlar? Bunlari en azindan gorursem tamamen biter. Ama duzelmeye gonulluyse cabasini gormek istiyorum. Yine baktim bu adamdan bir halt olmaz. Cocugumu etkilemesine izin vermeden bitiririm
Valla ne demeli bilemedim, güzel günler vardır umarım önünüzde.

Mrb kizlar. Eşimin profesyonelce soyledigi yalanlar hakkinda size danismak istiyorum. 1 bucuk senelik evliyiz. 6 ay nisanlilik sureci yasadik. Nisanliyken bu huyunu farkedememistim. Cok yalan konusuyor. Sadece bana degil. Herkese. Bazen benim dogrusunu bildigim bir seyi baskasina yalan soylerken izliyorum onu. O kadar gercekci yalan soyluyor ki yuzu bile kizarmiyor resmen yalanina kendisi bile inanarak konusuyor. Hayatini yalan soyleyerek gecirmeye alismis. Bunalacagini anladigi anda hemen yalan soyluyor. Her isini sakliyor diyebilirim. Bana da cok yalan konusuyor. Bardagi tasiran son damla ise eski sevgilisiyle telefonda 6 ay kadar bir suredir konusuyor olmasi. Eski sevgilisi de evli. 3 aylik bir bebegimiz var eski sevgilisi de hamileydi muhtemelen dogum yapti. Bir iliskileri oldugunu zannetmiyorum ama dedigim gibi her seyi saklayabilecegini dusundugu icin konusmaktan da hic cekinmemis. Bu konu uzerinde cok durmayacagim asmaya calisiyorum kucuk cocugum icin. Kisacasi bu adam ufak konular icin bile yalan konusmaya alismis. Dogru soyleyip basi agriyacagina yalan konusarak her seyi gecistirmeye calisiyor. En sonunda telefonuna gorusmeleri kaydeden bir uygulama bile yukledim. Takip etmesine ederim bir kismini ama bu adamin yalan konusma hastaligini nasil yenebilirim? Artik dogru soyledigi seylerden bile supheleniyorum. Guven denen bir sey kalmadi...
Aynı şeyleri eski evliliğimde yaşadım. Bu tür insanlar değişmez mümkün değil. Allah yardımcın olsun

Huylu huyundan vaz gecmez. Napsaniz da bu huyu deyismez, boşuna ugrasmayin ...

Yaptim bikac kez ama gulerek karsiladi isin tuhafi karsisindakiler de guldu ailesi zaten bayagi kabullenmis bu durumu
Her zaman yap. Başkasına soylerken sen yalan söylüyorsun doğrusu böyle diye düzelt. Çocuğunu kandırmasın sakin.müsade etme, çocuğa da baban yalancı diye öğretirim diye otur konuş. Belki çocuk için kendine çeki düzen vermek ister. Yapacak bir şey yok adam refleks olarak yalan söylüyor. Allah kolaylık versin. Bence değişecek bir özellik değil. Kendi istese bile çok zor.

Mrb kizlar. Eşimin profesyonelce soyledigi yalanlar hakkinda size danismak istiyorum. 1 bucuk senelik evliyiz. 6 ay nisanlilik sureci yasadik. Nisanliyken bu huyunu farkedememistim. Cok yalan konusuyor. Sadece bana degil. Herkese. Bazen benim dogrusunu bildigim bir seyi baskasina yalan soylerken izliyorum onu. O kadar gercekci yalan soyluyor ki yuzu bile kizarmiyor resmen yalanina kendisi bile inanarak konusuyor. Hayatini yalan soyleyerek gecirmeye alismis. Bunalacagini anladigi anda hemen yalan soyluyor. Her isini sakliyor diyebilirim. Bana da cok yalan konusuyor. Bardagi tasiran son damla ise eski sevgilisiyle telefonda 6 ay kadar bir suredir konusuyor olmasi. Eski sevgilisi de evli. 3 aylik bir bebegimiz var eski sevgilisi de hamileydi muhtemelen dogum yapti. Bir iliskileri oldugunu zannetmiyorum ama dedigim gibi her seyi saklayabilecegini dusundugu icin konusmaktan da hic cekinmemis. Bu konu uzerinde cok durmayacagim asmaya calisiyorum kucuk cocugum icin. Kisacasi bu adam ufak konular icin bile yalan konusmaya alismis. Dogru soyleyip basi agriyacagina yalan konusarak her seyi gecistirmeye calisiyor. En sonunda telefonuna gorusmeleri kaydeden bir uygulama bile yukledim. Takip etmesine ederim bir kismini ama bu adamin yalan konusma hastaligini nasil yenebilirim? Artik dogru soyledigi seylerden bile supheleniyorum. Guven denen bir sey kalmadi...
Kendisi yalan soyleme hastaligi oldugunu kabul edip kendini degistirmeyi denemedikce sen ne yaparsan yap asla degismez uzgunum.

Maalesef değişmez yalan ağzına yuva yapmış diyoruz biz bu tiplere doğrusunu anlatsa bi sakıncası olmayacak konuları bile yalanla süslemeden duramazlar cevremde varlar ordan biliyorum ya böyle kabulleneceksiniz ya da hayatinizdan cikaracaksiniz cok zor yani kendi durumunu kabullense bi umut olabilir belki

Aklımda direkt şu karakter canlandı:

Ekleyemedim bir türlü. Neşeli Günler'deki Ziya karakteri.
iqhVrs

Ben diyecektim ya :) bu konusurken atma ziyaaaaaa deyin surekli :))

Yalan söylemek istediğimde bende oldukça profesyonelimdir, mimiklerimi bile kontrol ederim asla kimse de anlamaz yalan söylediğimi, eşim de bu huyumu bilir ama ben bu huyumu sevdiklerime karşı kullanmam bunu da bilir, bence kısasa kısas yapın eşinize sizde sürekli yalanlar söyleyin hatta açıkça bende eski sevgilimle hamileyken konuşsam ne hissederdin deyin, açıkça yüzüne vurmadan anlamaz bazı şeyleri..

Sana tavsiyem bu adam asla düzelmeyecek , yalan konusunda çok zorlarsan zorbalaşacak , zeytinyağı olacak , inkar için bağırıp çağıracak ve sonunda da şiddet uygulayacak.... Madem ki iyi bir işin var çocuğun daha aklı ermez iken boşa gitsin bu adamı , çocuk içinde senin içinde daha hayırlı olacaktır. Allah yardımcın olsun. Bu tipler genelde gizli psikopat oluyorlar , nereden bildiğime gelirsek 7 ay önce profesyonel bir şarlatandan boşanmış 4 yaşında bir erkek çocuk annesiyim sadece... 6 sene içinde yaşadıklarımı hayal bile edemez kimse , çok şükür kurtuldum.

Üç seçeneğin var:
1- Eşin Mitomani hastası. Bildiğin hasta ve kesinlikle uzun süre tedavi olması zorunlu.
2- Büyük ihtimal kabul etmeyecek ve tedavi olmayacak. Sen de bu yalanla ömrünü harcayacaksın.
3- Boşanacaksın.

Benim favorim 3.

X