Eşimin tripleri.

knirm

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
115
18
25
Trip atan eş ile nasıl başa çıkıyorsunuz. O beni umursamıyor kavgalarda benim de çok kötü bi huyum var ağladım mı o olayın içinden çıkamıyorum resmen adama yalvaracam aramız iyi olsun diy entegreye ediyorum bu huyumdan ben böyle yapınca o da daha çok umursamıyor beni yok sayıyor. Ben de onu yoksaymak istiyorum yaptığının yanlışlığını anlasın diye..

Daha geçen gün burada ki bir arkadaşa bu soruyu sordum. Borunu öttür dedi, beyefendi küsüyor haklı olan benim ama dayanamayan da benim. Ne yemek hazırladım ne bir şey… Yattım uyudum süründüm öldüm ama pas vermedim uzattım uzattım, derdin ne dedi ağzının payını verdim. Özür diledi ok dedim.

Bundan sonra küserse gebersem de pas vermeyeceğim böyle yapa yapa tepemize çıktılar 😵‍💫

Hemen öğretiyorum size.

Basit ama etkili bir yöntemdir bu. Kuralına göre uygularsanız kesin çalışır.

Öncelikle bunu dert etmemeye çalışmak yerine, sizin dert ettiğiniz şeyi eşinizin de dert etmesini sağlamak zorundasınız.

Siz bi köşede bunu düşünürken o keyif kahvesi içiyorsa olmaz.

Rolleri değiştireceksiniz ve keyif kahvesini siz içeceksiniz.

Öncelikle ihtiyacımız olan şey, durgun ve hissiz bir çift göz. Sakin ve dingin bir ruh hali. kararlılık. Irade ve sabır . Bunlar olmadan bu yöntem uygulanmaz.

Yöntemi anlatiyorum şimdi.

Eşiniz bu gibi davranışları adet haline getirmediyse açıkça sorabilirsiniz derdin nedir, neden suratın asık diyebilirsiniz .

Ama eşiniz bunu sık sık yapıyorsa sizin yapacağınız şey , ilişkinizi onun koyduğu sınırlardan daha da geriye çekmek.

Yani küsmemek ama gerekmedikçe de konuşmamak.

Mesela;

Eşiniz işten eve geldi. Siz sadece "hoş geldin" deyin. Sakın gülmeyin. Güler yüz göstermeyin. Fakat surat da asmayın. Hoş geldin deyin. Ve başka şey sormayın.

Sorularına daima en kısa cevaları verin. Evet. Hayır bilmiyorum gibi. Hiç-bir zaman çok gerekmeyen bir kelime söylemeyin. Asla sÖzu uzatmayin.

Size bi şey anlatıyor mesela yolda gelirken bir trafik kazasi görmüş onu anlatıyor. Yüzüne bakın, Öyle mi deyin. Yüzüne bakmaya devam edin ve susun. Saniyelik bir bakışmadan sonra hemen başka bir şeyle ilgilenin. Başka yere bakmaktansa hemen iş icat edin ve ona yönelin. Trafik kazasıyla fazla ilgilenmeyin ama sessiz de kalmayın.

Eşinizi dinleyin. Ama tepkileriniz daima çok kısıtlı olsun.

Nasılsın derse. Iyiyim,sen diye sorun. Ve susun.

Hiç-bir zaman suratınız asık olmasın. Fakat güler yüzünüz hic olmasın. O kadar profesyonel bir denge kurmak zorundasınız ki... eşiniz bir şeyler olduğunu anlamalı fakat asla somut bir şey gösterememeli. Asla ispat edememeli.

Yemek hazır. Teşekkür ederim.
Doğrudur. Evet
Hayır. Bilmiyorum. Duymadım... gibi politik cevaplar verin. Cümleleriniz daima mantık çercevesinde olsun hiçbir zaman bir duygu durumu açıklamasın.

Size neyin var neden böylesin derse. Gülümseyin. Yüzünüzde gıcık bir gülümseme ile "bi şeyim yok canım nerden çıkardın" deyin. O kadar doğal davranın ki kendisinin yanlış anladığına , sizin son derece normal olduğunuza inansın, ama asla ikna olamasın.

Bu şekilde 1 hafta süründürürseniz psikolojik şiddetin öyle değil , böyle yapıldığını öğrenir.

Hemen öğretiyorum size.

Öncelikle bunu dert etmemeye çalışmak yerine, sizin dert ettiğiniz şeyi eşinizin de dert etmesini sağlamak zorundasınız.

Öncelikle ihtiyacımız olan şey, durgun ve hissiz bir çift göz. Sakin ve dingin bir ruh hali. kararlılık. Irade ve sabır . Bunlar olmadan bu yöntem uygulanmaz.

Eşiniz bu gibi davranışları adet haline getirmediyse açıkça sorabilirsiniz derdin nedir, neden suratın asık diyebilirsiniz .

Ama eşiniz bunu sık sık yapıyorsa sizin yapacağınız şey , ilişkinizi onun koyduğu sınırlardan daha da geriye çekmek.

Mesela;

Eşiniz işten eve geldi. Siz sadece "hoş geldin" deyin. Sakın gülmeyin. Güler yüz göstermeyin. Fakat surat da asmayın. Hoş geldin deyin. Ve başka şey sormayın.

Sorularına daima en kısa cevaları verin. Evet. Hayır bilmiyorum gibi. Hiç-bir zaman çok gerekmeyen bir kelime söylemeyin. Asla sÖzu uzatmayin.

Size bi şey anlatıyor mesela yolda gelirken bir trafik kazasi görmüş onu anlatıyor. Yüzüne bakın, Öyle mi deyin. Yüzüne bakmaya devam edin ve susun. Saniyelik bir bakışmadan sonra hemen başka bir şeyle ilgilenin. Başka yere bakmaktansa hemen iş icat edin ve ona yönelin. Trafik kazasıyla fazla ilgilenmeyin ama sessiz de kalmayın.

Hiç-bir zaman suratınız asık olmasın. Fakat güler yüzünüz hic olmasın. O kadar profesyonel bir denge kurmak zorundasınız ki... eşiniz bir şeyler olduğunu anlamalı fakat asla somut bir şey gösterememeli. Asla ispat edememeli.

Doğrudur. Evet
Hayır. Bilmiyorum. Duymadım... gibi politik cevaplar verin. Cümleleriniz daima mantık çercevesinde olsun hiçbir zaman bir duygu durumu açıklamasın.

Size neyin var neden böylesin derse. Gülümseyin. Yüzünüzde gıcık bir gülümseme ile "bi şeyim yok canım nerden çıkardın" deyin. O kadar doğal davranın ki kendisinin yanlış anladığına , sizin son derece normal olduğunuza inansın, ama asla ikna olamasın.

Bu şekilde 1 hafta süründürürseniz psikolojik şiddetin öyle değil , böyle yapıldığını öğrenir.

Ay çok güzel anlatmışsınız, tespitte çok doğru bu arada. Ben sinirimden şişerken adam kendine latte yapıyor.

Trip atan eş ile nasıl başa çıkıyorsunuz. O beni umursamıyor kavgalarda benim de çok kötü bi huyum var ağladım mı o olayın içinden çıkamıyorum resmen adama yalvaracam aramız iyi olsun diy entegreye ediyorum bu huyumdan ben böyle yapınca o da daha çok umursamıyor beni yok sayıyor. Ben de onu yoksaymak istiyorum yaptığının yanlışlığını anlasın diye..
Üstüne düştükçe abartır, umursamayın.. Yalvarmak ne demek? Baktiniz küsecek siz ondan önce küsün o cabalasin..

Babam tam olarak böyle bir insandır. Yani 1.5 yıl önce olan şeyi bile annemin önüne sürer. Annemi şoka sokar. Hala çözemedik kendisini. 18 yıllık evladıyım düşün artık. Bence bi aile terapistine gidin ya da siz bir psikologa gidin.

Daha geçen gün burada ki bir arkadaşa bu soruyu sordum. Borunu öttür dedi, beyefendi küsüyor haklı olan benim ama dayanamayan da benim. Ne yemek hazırladım ne bir şey… Yattım uyudum süründüm öldüm ama pas vermedim uzattım uzattım, derdin ne dedi ağzının payını verdim. Özür diledi ok dedim.

Bundan sonra küserse gebersem de pas vermeyeceğim böyle yapa yapa tepemize çıktılar 😵‍💫
Ya adam iki gün sonra gelip küs kalmayalım diyor ama o an yaptığı beni çıldırtıyor. Şimdi iyi olamayacaksan yarın gelme yanıma dedim yeter be

Hemen öğretiyorum size.

Mesela;

Doğrudur. Evet

İnşallah yapabilirim :KK70: kendi isteyince küsüp kendi isteyince barışıyor. Ben de daha kötü olmasın diye kabul ediyorum. Sanki ben sürekli haksızmışım gibi

Kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama evliliğin ilk yillari ben boyleydim trip atan bendim yani😅 çünkü ben sesimi yukseltmem öfke kontrolüm çok iyidir kırıp dökmem , eee ben ne yapacağım 😅 Trip atıyorum ama adamın haberi yok tavşan dağ hikayesi ee benim uykularım kaçıyor o maşallah horul horul, sonra atandım biraz işler değişti ayrı illerdeydik yoruluyordum çocuk oldu daha da değişti trip aticak yerlerim agriyo şimdi 🤣🤣🤣 ben de trip atmayı bıraktım ama bu istemsiz gelişti tartismsya başlıyoruz hop çocuk uyanıyor yanına gidip uyuyakalinca unutuyorum ya da tartışma büyüyecek gibi oluyor bı çay yapiyorum internetten bı dizi aç izleyelim diyorum ya da tek kulaklığı takıyorum ben biraz dinleneyim diyorum 😁 😁 😁 trip Mrip kalmadı yorgunluktan😁 trip atmak dinlenmiş adam işi artık benim için hafif günlük mevzularsa biraz uzaklaşmaya çalışın uzatmadan hayat çok kısa bir kaç erken kayıplar gördükten sonra belki başımıza bı şey gelir son anımız boyle olmasın diyorum uyuyorum her şey gönlünüzce olsun mutlu olun ☺️☺️☺️

Size küstüğü zaman aslaaa umursamayın görmezden gelin. Bu sadece kocanız için değil çocuk eğitiminde de aynısı geçerli. Ben çocukken ağladığım zaman annem umursamaz git başka odada ağla sesini duymayayım derdi valla ben bakıyodum annem umursamıyor artık tutturmazdım ağlamazdım çünkü amacım beni görmeseydi görmediğinde ağlamamın anlamı yoktu😂
O size triplendiğinde siz iki kat triplenin ve onu görmezden gelin

Bunun bir adım ötesi küstüğünde umursamamak.
Yani sadece pas vermemek değil, ruh durumunuzda yaprak kıpırdamayacak düzeyde boş vermek.
İşte o zaman ilişkideki gün dengesi değişiyor ve bu sefer diğer taraf kendine çekin düzen vermeye başlıyor.
Eşini kırmamak için çaba harcıyor çünkü "kaybediyorum" korkusu başlıyor.
Bundan sonra "Küserse küssün, umurumda değil" diye telkin edin kendinize.
Siz değiştiğinizde karşınızdakinin de değişeceğini göreceksiniz çünkü "umurunuzda olmak" isteyecek.

Ortamı terk et. Başka odaya geç,dışarıya çık vs.Yalvardigin için hakliyken de haksız gorunuyorsun ve çok özür dileyerek söylüyorum asla yalvaran kadın/ erkek ilişkide saygı görmüyor ,ezik duruma düşüyor. Bensiz yaşayamaz nasılsa moduna giriyor karşı taraf.

Ya siz ben misiniz:KK64: yalnız değilmişim onu anladım. Hepsinin köküne kibrit suyu:110:

• Beğen
Reactions: Gao
X