Eşimin tembelliği

Genç kizlarimiza bugün tekrardan hayran kaldim.
Günde 10 saat çalışıp birde böyle bir varlığın kıçını topluyorlar.
Hepsi iki günaydın mesaji ve parmağım kadar bamya için.
Bana böyle hizmet eden ve bütçeme faydası olan insan çıksa baş tacı ederim. Hergün öpücüğe boğarım
+ böyle beleşten baba yapan

Düzelmez üzgünüm 🥲 bende de aynısı var düzeleceğini artık hiç düşünmüyorum ya temizlikçi ile çözülecek ya da yollar ayrılacak başka çare yok ne yazık ki

Düzelmez üzgünüm 🥲 bende de aynısı var düzeleceğini artık hiç düşünmüyorum ya temizlikçi ile çözülecek ya da yollar ayrılacak başka çare yok ne yazık ki
Siz ne yaptınız? Nasıl düzene koydunuz veya koyabildiniz mi?

Sizinle birebir aynı işi yapıyoruz. Bende iki çocukta var. Eşim ev işleri konusunda yardımcı oluyor ama işimi ciddiye almadığını bende düşünüyorum bazen. Çagridayken çocuklar yanımda agladiklari zaman yada birşey istedikleri zaman görmesine rağmen mudahele etmiyor cocuklari ortamdan çoğu zaman uzaklastirmiyor. İnanılmaz sinir bozucu bir durum çünkü o anda mudahele edemiyorsun. İşler konusunda size tavsiyem güvenilir bir yardımcı tutmanız. Başka türlü halledilmez bu durum adamın duzelecegi yok. Çocukta olunca iyice zorlanırsınız.

Bence nazik nazik söylemeye devam edin. İnatlaşmayın, adamın sakin olduğu, sizi dinleyeceği saatleri seçin ama bunaltmayın. Alıştığı davranışlar çabucak değişmeyecektir. Uzun bir süre sabretmeniz gerekebilir. Zamana yayıp nazikçe anlatmaya, konuşmaya devam edin, rahatsızlığınızı ifade edin. Yine çözemezsiniz 3. kişiler huzurunda konuşun. 3. kişileri (aile büyükleri) katınca sizi daha iyi anlayabilir. Ben böyle yapardım.

Valla ufak çocuk gibi, ya ceza yönteminden ya da ödül yönteminden anlıyor. Ama sorumluluğu asla üstlenmiyor, ‘ben eşim söylemeden yapmalıyım’ bilinci gelişmiyor. Evlenmeden önce bütün bunları kendi yapacağını söyleyecek kadar da bilinçliydi oysa ki, şimdi işine gelmiyor kısacası nasıl olsa enayi yapıyor çünkü. Ama dediğim gibi kavga edince yapar, ödül verirsem yapar falan işte.. ben düzeleceğini düşünmüyorum.

Merhabalar Hanımlar,
Eşimle 2 Yıldır evliyim. Şuanda 5 buçuk aylık Hamileyim. İkimizde çalışıyoruz. Ben evden Homeoffice çalışıyorum. Yurtdışı şirketinde Müşteri Temsilcisiyim. Günde 10 Saat telefon konuşuyorum Müşterilerle.
Ben evden çalışıyorum diye eşim benim işimi ciddiye almıyor diye düşünüyorum. Elbette işimin bir sürü kolaylıkları var ama aynı zamanda da zorlukları var. 10 saat konuştuktan sonra elbette bende yoruluyorum.
Fazla uzattım.. konumuza gelecek olursak.
Eşim bana hiç birşekilde ev işinde yardımcı olmuyor. Aşırı pasaklı. Evi gerçekten aşırı pis ve düzensiz bir şekilde bırakıyor. İnşaattan gelir çoraplarını kıyafetlerini salonun ortasında çıkarır yere atar; elinde oynadığı kağıt parçaları yere atar. Küllüğü asla boşaltmaz gibi gibi şeyler. Ben bundan artık gerçekten aşırı derecede rahatsız oluyorum. Aynı zamanda hamile olduğum için, işten sonra onun arkasını toplamak beni çok yoruyor. Artık hiç birşeye yetişemiyorum. Yoruluyorum ve depresyona giriyorum. Bunu nasıl düzene sokabilirim arkadaşlar? Defalarca bu konuyu onunla konuştum. Ama fayda etmiyor. Anlasın diye evi pis bırakmışlığım bile var. Ama Anlamıyor..
Sigara ve pasaklılık dışında aranız gayet iyiyse şunu yapabilirsin; dağıttığın her şey için ve evde içtiği her sigara için para al. Belki bu şekilde kendine çeki düzen verir. Neticede kapalı yerde sigara içmenin para cezası var mı var.

Başka bir çözüm aklıma gelmedi.

adam en başından beri böyleydi
kendisini bile bile evli kaldın ve çocuk yaptın
yani 1 günde böyle olmadı bu herif
zaten inşaattan gelip giysileri salonda çıkarma konusunda bi midem bulandı
böyle birisi değişmez düzelmez
sana verebileceğim tavsiye için çok geç kalınmış durumda yani
kocan değil de nişanlın olsaydı mesela, aynı şikayetle konu açsaydın "sakın evlenme" derdim

Valla ufak çocuk gibi, ya ceza yönteminden ya da ödül yönteminden anlıyor. Ama sorumluluğu asla üstlenmiyor, ‘ben eşim söylemeden yapmalıyım’ bilinci gelişmiyor. Evlenmeden önce bütün bunları kendi yapacağını söyleyecek kadar da bilinçliydi oysa ki, şimdi işine gelmiyor kısacası nasıl olsa enayi yapıyor çünkü. Ama dediğim gibi kavga edince yapar, ödül verirsem yapar falan işte.. ben düzeleceğini düşünmüyorum.
Neyi beğenmediniz hanımefendi? Benim hayat tecrübem bu, konu sahibi benim hayatımı sormuş yanıtlıyorum, sizlik ne var bu yorumda? Hayırdır? S sino2023

Neyi beğenmediniz hanımefendi? Benim hayat tecrübem bu, konu sahibi benim hayatımı sormuş yanıtlıyorum, sizlik ne var bu yorumda? Hayırdır? S sino2023
kocanıza bulduğunuz bahaneler sebebiyle beğenmedim attım
adam insan olmanın temel becerilerinden uzak. siz çocuk gibi diyerek, bilinç diyerek, işine gelmiyor diyerek, ödül ceza falan diyerek kendinizi avutuyorsunuz
kocanız gibiler hayatta en nefret ettiğim insan tipidir ama bu platformda ağır konuşmak istemiyorum

kocanıza bulduğunuz bahaneler sebebiyle beğenmedim attım
adam insan olmanın temel becerilerinden uzak. siz çocuk gibi diyerek, bilinç diyerek, işine gelmiyor diyerek, ödül ceza falan diyerek kendinizi avutuyorsunuz
kocanız gibiler hayatta en nefret ettiğim insan tipidir ama bu platformda ağır konuşmak istemiyorum
Kendimi avutuyor muyum sizce? Yazı biçiminden belki bu olaydan ne kadar bıktığım ne kadar sinirli ve üzgün olduğum anlaşılmıyordur, bilemiyorum. Bir üst mesajımda diyorum ki ya temizlikçi ile çözülecek ya da yol ayrımı ile bu işin başka çaresi yok. Bu adamlar düzelmez. Mesajım tam da böyle bir yılgınlıkla yazıldı. Şu an tekrar okumanızı rica ediyorum bu bilgileri esas alarak, yoksa parazit erkekleri savunup onları da öyle bırakalım hehe diyecek bir kadın asla değilim.

Eşiniz sizin işinizi neden küçük görüyor?
Bence iki yol var
İlki bu pisliği tek başıma temizleyemiyorum gerekirse maaşımın yarısını temizlikçiye vericem diyin ve temizlikçi tutun o para boşa gideceğini düşüneceği için düzelebilir

İkinci şık ise eşinize ben evimin temiz olmasını istiyorum. Tek başıma da altından kalkamıyorum ya evi dağıtma temiz tut ya da ben işten çıkıcam o gelirden mahrum olucaz deyin.

Bence işe yarayabilir

Merhabalar Hanımlar,
Eşimle 2 Yıldır evliyim. Şuanda 5 buçuk aylık Hamileyim. İkimizde çalışıyoruz. Ben evden Homeoffice çalışıyorum. Yurtdışı şirketinde Müşteri Temsilcisiyim. Günde 10 Saat telefon konuşuyorum Müşterilerle.
Ben evden çalışıyorum diye eşim benim işimi ciddiye almıyor diye düşünüyorum. Elbette işimin bir sürü kolaylıkları var ama aynı zamanda da zorlukları var. 10 saat konuştuktan sonra elbette bende yoruluyorum.
Fazla uzattım.. konumuza gelecek olursak.
Eşim bana hiç birşekilde ev işinde yardımcı olmuyor. Aşırı pasaklı. Evi gerçekten aşırı pis ve düzensiz bir şekilde bırakıyor. İnşaattan gelir çoraplarını kıyafetlerini salonun ortasında çıkarır yere atar; elinde oynadığı kağıt parçaları yere atar. Küllüğü asla boşaltmaz gibi gibi şeyler. Ben bundan artık gerçekten aşırı derecede rahatsız oluyorum. Aynı zamanda hamile olduğum için, işten sonra onun arkasını toplamak beni çok yoruyor. Artık hiç birşeye yetişemiyorum. Yoruluyorum ve depresyona giriyorum. Bunu nasıl düzene sokabilirim arkadaşlar? Defalarca bu konuyu onunla konuştum. Ama fayda etmiyor. Anlasın diye evi pis bırakmışlığım bile var. Ama Anlamıyor..
bence onun burnunu yere sürmeniz lazım akli başına gelsin diye . bde hamilesiniz yani daha çok yardim etmesi lazım ... siz bi kaç gün annenize gidin belki o zaman akli başına gelir

Valla boyle laftan anlamayan kocayla konusmam sanirim. Insan kirlisini nasil ortaliga atar ya.

Siz soyleye soyleye alistiracaksiniz.
Kullugu bosalt , sigarani balkonda ic. Kiyafetini kirliye at.
Alismazsa, ya kendisine temizlikci tutsun, yada kapinin yolunu tarif edin.

X