Eşimin telefonuna gelen ödemeli aramalar:(

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
502
[COLOR="DarkSlateBlue"]kızlar bir sorunum bitmeden sanırım topiğe yenisi ni yazıyorum daha dün yüksek lisans ve ailemin tepkisi derken şimdide eşimle problemim var...bilen bir çok arkadaşım var yinede yazayım eğitimimi tamamlamak için eşimin tayini çıktığı halde ailemle kaldım...2 yılda haliyle ayrı kaldık eşimle.eşimin msn de görüşmelerini yakalamış bunun üzerine boşanma eşiğine gelmiştim.tüm bu olayları yüzünden eşim e olan güvenim yok denecek kadar az ..şimdi aynı evdeyiz tayinini aldırdı geldi annesinin memlekete yakın bir yere gel diye ısrarlarına rağmen geldi benim yanıma....uzun süredir çok çok iyi olmasada eskisine nazaran iyiyiz eşimle...msn vs olaylarıda sona ermişti..telefonu hep bulundugumuz odada yüksek sesli açık durumda bulunur du..herhangi bir durumlaa karşılaşmadım...ama iki üç gündür sürekli farklı numaralardan ödemeli çağrılar geliyor...bir sabah okula giderken eşimin telefonu çaldı eşime götürdüm baktım ödemeli bir numara bende hemen süphelendim..
defalarca kendı numaramdan arkadaslarımın numarasından esımden aramamıza ragmen her kımse mesgule attı acmadı...yıne farklı numaralar caldırdı...hadi dedik bir gsm firmasında bizim okulda ki kızlarda yapıyorlardı arandıkca kontor kazanma durumu oldugu ıcın farklı numaralara odemelı cagrı atıyorlardı öle bir seydır dedık...bır bayan arkadasımı da böyle gece defalarca bır kac numara aramıs esıyle tartısmışlardı...ama kontör kazanma durumu olsa dusundugum gıbı kısı neden mesgule atsın kii.....
yıne dun aksam vaktı farklı bır numara caldırdı esıme ara dıye ısrar ettım...karsı taraf actı esım sen kımsın nedır bu ya neden arıyıp duruyosunuz dedi ben de bayan mı erkek mı dıye sordugumda esıme bılmıyorum sesı mıy mıy gelıyordu dedı..ver dedım numarayı esıme ben arayacagım esım numarayı vermedı...defalarca kavga ettık en sonunda aldı sıldı numarayı...
sebebı de suymus hıc ınanmadım ya neyse ...esım sebeb olarak hemen arayacaksın karsıdakı her kımse bı sey der sen ınanırsın ortalıgı bulandırırsın yıne dedi huzurumuzu kacırırsın bana hıc guvenmıyorsun hadı benım bı sevgılım bır seyım var bunca numaradan nasıl arasın kı benı dedı......ınanmadım kalktım baska koltukta uyumaya calsııyorum esımle de konusmadım gece nın bır vaktı gene ödemeli den bır cagrı geldi....
aradım defalarca hem esımden hem kendı cebımden acmıyor mesgule atıyor....
ama bu da farklı numara .
bız gene basladık tabı kavga etmeye esım aldı atttı cep telefonunu ben de bu durumdan hosnut degılım ...butun huzurum gıttı...tam yenı bır sayfa actık yolunda gıdıyor her sey derken gene senınle basa donduk dedı...ben de telefonunu verırmısın dedim her zaman bu odada sesı acık ıstedıgın zaman al bak ama böyle kavga edıp hır cıkardıgın zaman vermem dedı.....telefonda tabı alıp duvara çarptı ...artık telefon kullanmayacagım boyle huzurum kacacaksa dedı...
aradıgım numarayı da telefonuma dıger hattımı takarken sılınmıs...
sımdı sabah esım cektı goreve gıttı ses seda etmeden...ben mı paranoya yapıyorum tum bu yasadıklarımdan sonra halıyle he guvenısım kırıldıgından msn olayları benı bunalttıgından boyle davranıyorum.......yoksa yıne bır aldatılma olayıyla mı karsı karsıyayım bılmıyorum...esım evden ıse ıs ten eve gelır..öle mac fılan olmadıkca evdedır hep eskısı gıbı net basına oturmuyor ama bılemem kı ne yapar ne eder.......sımdı hıc konusmuyoruz nasıl davranmalıyım bılmıyorum esıme karsı...:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:
[/COLOR]

Son düzenleme:
şirine eşin ilk bastan güvenini kırmış senin artık aldatmasada sen ondan hep şüphe edeceksin aceba diyeceksin eşini karsına al sor konuş sakince daha sonra bir karara var

ah be güzelim çok fazla üzerine gittiğinin farkındamısın...
adamın aklında yoksa bile sokacaksın yani..
belki yalnışlıkla aradılar sen tekrar ara diyorsun ya karşıdaki dadanırsa senin bu davranışın karşısında..
sürekli ararsa yüz bulup..
bence eşini çok sık boğaz etmişsin..
tabii önceden vukaatı varmış ama sen yinede biraz uzaktan izle hemen atlama olur olmaz şeye...

Eğer bir aldatmayı affetmişseniz bütün hayatınız kuşkular içinde geçmeye mahkumdur. Eşiniz doğru bile söylese inanmanız zor olacaktır.

canım sen eşine karşı oluşmuş bi güvensizliğin var ve bunu kırmalısın bence....
duruma bakılırsa eşinin pek bi suçu yok seninde tabii..
eşin huzursuz olmak istemiyor....
eğer gerçekten öyle seni aldatacak bi durum olsa evde telefonunu tamamen kapatır veya sessize alırdı....:nazar:

canım sen eşine karşı oluşmuş bi güvensizliğin var ve bunu kırmalısın bence....
duruma bakılırsa eşinin pek bi suçu yok seninde tabii..
eşin huzursuz olmak istemiyor....
eğer gerçekten öyle seni aldatacak bi durum olsa evde telefonunu tamamen kapatır veya sessize alırdı....:nazar:

sen zaten bir kere affetmiştin problemleriniz olmasına rağmen.
sürekli içinde şüphe olacaktır bundan sonra.
adam canım dese sen canın çıksın anlarsın.
bunları kapatmak için ya eşine belli etmeden kendi kendine arayacaksın o numaraları, ya da sürekli bu şekilde hep şüpheyle kavga edeceksiniz.
ben olsaydım demiyorum, çünkü eski konularında da yazmıştım; ben olsaydım şu andaki evliliğimiz sürüyor olur muydu meçhul..

ışte her zaman söylediğim gibi "güven görüp görebileceğimiz en ürkek kuştur, bir kaçarsa bir daha yakalayamaz"...

Ne yazık ki arkadaşlarıma katılıyorum sen bir değil birçok kereler sarsıldın bu konuda...

Biraz bekle hem duygularını hem de kendini dinle çok da eşinin üstüne gitme canım...

Belki dediği gibi birşey yapmıyordur ama sana öyle geliyordur...

Hakkında hayırlısı olsun...

güzelim benim,ende eşim tarafından aldatıldım ve senin gibi affettim,benimde içimde hep bir şüphe var eşime karşı,bir güvensizlik söz konusu,seni çok iyi anlıyorum.
ve sana bişey söyleyeyimmi?4-5 aydır benim eşimin telefonunada sürekli bu şekilde farklı bir sürü numaradan ödemeli arama geliyor,ve biz aradığımızda aynen sizde olduğu gibi çevap verilmiyor,birde geçenin geç saatlerinde aranıyordu,ben daha sonra ona belli etmeden telefon numarasını onun telefonundan alıp kendim numaramı gizleyerek aradım ama hiç çevap veren olmadı,bir arada bana dadanmıştı öyle biri,günde belki 20 kez arıyordu,sonunda o telefon numarasına mesaj attım,sen kimsin seni tanımıyorum eğer aramaya devam edersen bu numarayı savçılığa veriçem diye,bir daha aramadı?!

böyle şeyler oluyor güzelim bençe çok mesele etme seni aldatıçak olsa alır kendine bir başka telefon senin haberin bile olmaz,ordan görüşür,sen evinin huzurunu korumaya çalış,adamın aklında bile yoksa sen sokarsın beynine,çok üstüne gitme derim.

maden teli kirdi kartini alip kendi teline tak bir daha arama geldiginde sen arasin birinde kaldirmasa birinde mutlaka kaldiracak karsinda cikan kisiye kimi ardigini sorarsin esinin adini vermeden egerki karsidaki kisi eger kadinsa esinide taniyorsa her sey ortaya cikmis olur

eşine güvenmeyi dene lütfen.seni istemese annesini bi tarafa bırakıp senin yanına gelmezdi.saçma sapan bi tel olayı yüzünden hemen onu suçlamak yerine biraz stratejik davran canım.nsılsa arayacaktı tekrar tekrar.aradığı tüm numaralaraı eşine çaktırmadan alsaydın.ilerki günlerde bu tek numaraya düşerdi eğer yine biri olsaydı.hemen suçlamaktan vazgeç ve huzurunu bozma.unutma herkes hata yapar ama bu hatayı her sefer adamın yüzüne vurma.elinde gerçek anlamda delilin olursa yap yapıcağını.öncesiinde huzursuzluk çıkarma

ya bilmiyorum ama böyle bir durumda benim içim karışırdı..
eşine güvenme demiyorum,aksine güvenini göstermelisin ama ne biliyim eşin de senin ikna olman için elinden geleni yapmak yerine numarayı telefonu yok etmiş..hani sanki bir durumu gizlemeye çalışır gibi..
ama tabi her erkek aynı değildir.belki de haklıdır

bence aklına kötü şeyler getirme
önceki olaylardan dolayı güvensizsin eşine karşı ama bak eşinde bu durumdan rahatsız olup karşı tarafı arıyor
öyle olsa senin yanında rahatça arayabilirmiydi
telefonunu ortada bırakabilirmiydi
belkide sizin huzurunuzu kaçırmak isteyen biri
boşver hiç üstüne gitme eşinin
şimdilik...

tecrübelerime dayanarak söylüyorum. daha önceden yalanlar söyleyen birine hatalarını tekrarlatmamanın tek yolu ona gerçekten güvenmektir.
böyle davrandığında onda "nasıl olsa güvenmiyor, inanmıyor" düşüncesiyle tekrar yalan söylemekten çekinmeme durumunu yaratırsın. çünkü sen ona doğruyu da söylese inanmıyorsundur. ama ona gerçekten güvenip bunu gösterirsen, o zaman senin bu güveninin altında ezilecektir, "ben bu kadar şey yaptım ona rağmen inanıyor, bana döndü, beni seviyor, bunu boşa çıkarmamalıyım" der ve tekrarlamaktan utanır. biliyorum hiç kolay değil ama bu işin kuralı bu. bence.

tecrübelerime dayanarak söylüyorum. daha önceden yalanlar söyleyen birine hatalarını tekrarlatmamanın tek yolu ona gerçekten güvenmektir.
böyle davrandığında onda "nasıl olsa güvenmiyor, inanmıyor" düşüncesiyle tekrar yalan söylemekten çekinmeme durumunu yaratırsın. çünkü sen ona doğruyu da söylese inanmıyorsundur. ama ona gerçekten güvenip bunu gösterirsen, o zaman senin bu güveninin altında ezilecektir, "ben bu kadar şey yaptım ona rağmen inanıyor, bana döndü, beni seviyor, bunu boşa çıkarmamalıyım" der ve tekrarlamaktan utanır. biliyorum hiç kolay değil ama bu işin kuralı bu. bence.
konu ile alakası yok ama sana katılıyorum,keşke herşey böyle güzelce etki tepki ile yürüyo olsaydı..ama malesef her şey bizim gördüğümüz kadar toz pembe olmayabiliyor:teselli:

bir ilişkide güven gittigi zaman ..o ilişkide rayından çıkıyor..........artık hiç bir şey eskisi gibi olmuyor.........şüphelerde insanin dengesini bozuyor.......

maalesef yitirilen güveni geri getirmek imkansıza yakın..
ya imkansızı başaracaksınız ki eşinizin tavırları bunu sağlayıp sağlayamayacağınızı belli eder, ya da ...
zor bir durum
Allah yardımcınız olsun..

bence bunu biri kasıtlı yapıyor..... özellikle yapılan bişey buu....eşinin suçu olduğunu sanmıyorum..tam tersi sarıl eşine ben sana artık inanmak istiyorum de bu gibi durumlarda açıkça duygularını anlatmak en etkili yoldur..eşinin tarafındanda yapılıyo olabilirmi ki acaba yada o eski mevzuu yapıyo olabilirmi kii.....sakin ol yeter

arkadaşım ben her zaman söylerim bir evlilikte güven zedelendiyse hiç bir şey eskisi gibi olmaz bence eşinin üzerine fazla gitmişsin bir şey olsa bukadar tepki vermezdi ama sende haklısın ben olsam bende süphelenirim bence biraz daha sakin ol zaten aldatma varsa bir şekilde patlak verir

Canım bence öncelikle bir sakinleş sonrasında da gelen çağrıları önemsemiyormuş gibi yap.Belki uzun bir süreç olacaktır ama kocan düşündüğün gibi bir şey yapıyorsa eninde sonunda açık verecektir.Ama önemsememiş gibi davran ki gerçekten böyle bir şey varsa daha kolay açık versin.

X