Doğuma Hazırlık Eşimin spermleri çok az

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Testten birşey anlamadım cnm. Sen bunları al tüp bebek bölümüne git güzelce yönlendirir doktor seni.
Ben yarın kliniği tekrar arayacağım bizim muayene değil ilk görüşme olacak eğer hemen muayene edilecekse adetime göre randevu vermelerini söyleyeceğim bunj söylediğiniz için çok tşk ederim

Nil hanım kusura bakmayın sorulara boğuyorum sizi ama tüp bebekte ikiz istenirse oluyor mu acaba. Yani bir kere de olsun diye istesem yapılıyor mu
Yok ne demek seve seve cevaplarım.
Bende ilk başta hicbirsey bilmiyordum araştıra araştıra o kadar çok bilgi sahibi oluyorsunuz ki ☺️☺️☺️
35 yaş üstü ise olabiliyor yasal olarak.
Bir de tabiki vücudunuza değerlerinize bağlı. Her vücut ikiz gebeliği kaldıramayan olur. Dışardan göründüğümüz gibi değil içimiz ☺️

Yok ne demek seve seve cevaplarım.
Bende ilk başta hicbirsey bilmiyordum araştıra araştıra o kadar çok bilgi sahibi oluyorsunuz ki ☺️☺️☺️
35 yaş üstü ise olabiliyor yasal olarak.
Bir de tabiki vücudunuza değerlerinize bağlı. Her vücut ikiz gebeliği kaldıramayan olur. Dışardan göründüğümüz gibi değil içimiz ☺️
25 yaşındayım ısrarlar istesem ve inşallah sağlıkta izin verirse illa yaşımmı olması lazım?

Merhaba arkadaşlar. Eşimin sperm sayısı 2 milyon çıktı doktor dolaylı yoldan gebe kalmaz zor dedi imkansız demedi. Bende hemen ümitlenmeye başlayıp kendimi dinlemeye de başladım. Göğüslerin adetime 15-20 gün varken ağrımaya başladı hala da öyle hassas ki. Sürekli WC gidiyorum. Ara ara baş dönmelerim oluyor. Bir senedir evliyiz ilk günden beri çocuk istiyoruz sperm sayısını öğreneli 1 ay oldu. Onun öncesin de hem ben kendime bakıttım bende hiçbir problem olmadığını öğrendikten sonra eşime baktırdık. Ve sonucu duyunca şaşırdım üzüldüm duygularım birbirine karıştı. Eşinin spermi az olup hamile kalan var mı doğal yolla eşim ne yemeli neler iyi gelir bu konuda tecrübesi olanlar lütfen yazabilir mi🙏🙏
Merhaba ,bizde aynı durumdaydık hatta eşimin ilk ölçümde 800bin çıktı. Muayenede varikosel çıktı ameliyat oldu. Değerler hiç düzelmedi en fazla 2 milyon çıktı. Bizde geçen sene tüp bebeğe karar verdik ve yaptık. Tam transferden 1 hafta önce vazgeçtim çünkü başka şehire atanmıştım. Allah ol derse olur salı günü hamile olduğumu öğrendim. Çok şaşkınız ailecek 🥰

Merhaba ,bizde aynı durumdaydık hatta eşimin ilk ölçümde 800bin çıktı. Muayenede varikosel çıktı ameliyat oldu. Değerler hiç düzelmedi en fazla 2 milyon çıktı. Bizde geçen sene tüp bebeğe karar verdik ve yaptık. Tam transferden 1 hafta önce vazgeçtim çünkü başka şehire atanmıştım. Allah ol derse olur salı günü hamile olduğumu öğrendim. Çok şaşkınız ailecek 🥰
Çok güzel Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin allahtan Ümit kesilmez

Yasalar var. Daha yaşınız da genç. Niye vücudunuzu belki de kaldıramayacağı bir yuke sokuyorsunuz ki? Konuşursunuz doktorunuzla o aranızdaki konu.
Öyle de bir daha bu yola girmemek için zamanla spermlerin azalması da söz konusu çünkü :KK43:

Öyle de bir daha bu yola girmemek için zamanla spermlerin azalması da söz konusu çünkü :KK43:
Önemli olan sayı ve degil. Çıkan embriyo yani sizin yumurtalarınız. Vücudunuz kabul etmedi taşıyamadı 2 bebeği o zaman ne yapacaksınız. Her yönüyle düşünmek lazım. Kolay olanı değil sağlıklı olanı bulmak lazım. Size yazarken aynı olayları yaşayan arkadaslari okudum bu forumda. O yüzden tek embriyo transferi yazdım. Yaşınız daha genç. Allah bir taneyi versin diye dua ediyoruz. İkinci hediyesi olsun.

Önemli olan sayı ve degil. Çıkan embriyo yani sizin yumurtalarınız. Vücudunuz kabul etmedi taşıyamadı 2 bebeği o zaman ne yapacaksınız. Her yönüyle düşünmek lazım. Kolay olanı değil sağlıklı olanı bulmak lazım. Size yazarken aynı olayları yaşayan arkadaslari okudum bu forumda. O yüzden tek embriyo transferi yazdım. Yaşınız daha genç. Allah bir taneyi versin diye dua ediyoruz. İkinci hediyesi olsun.
Doğru söylüyorsunuz sağolun 💜

X