Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm sonuçları ve Varikosel Ameliyatı

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaşlar benimde 10 aydır bebeğim olmuyordu. Bende hiçbir sorun çıkmadı eşimin spermide normal çıktı fakat varikosel teşhisi konuldu ultrason sonucunda. Salı günü ameliyat olacak. Banada klomen başladılar. Hem spermi iyi olup hem varikosel olan varmi. Çünkü genelde varikosel diyenler spermin de azligindan bahsediyolar. Bi sansimiz varmi bu ne anlama geliyor acaba kafam çok karisti
Bizde de hersey cok iyi sadece spermin bas govde ve kuyruk kismi normal ebatlarda deil..gerisi hersey normal bakalim bekliyoruz daha

arkadaşlar bu varikosel teşhisi için ultrason mu çekiliyor ? eşimin sperm testlerinde sıkıntılar var kadın doğum uzmanımız urologa gorunmesını tavsıye ettı..esım cok hassas bu konuda nasıl muayene olacak onu bıle bılemıyorum açıkçası :KK43:
Ultrosona girio ewet ve sperm testi ikisine birdem bakıyorlar

Aaa çok sevindim canım inşallah normal yolla hemencecik olur. Daha varikosel demediler bize yarın gidicez ama sayımız 132 milyon hızlı ileri %1 yavaş ileri %34 hareketsiz %63. AMeliyat derselerde bu ay aşılama denemek istiyorum önce
kendi doktorunla görüştünmü hemen aşılama yapmıyolar öncesinde rahim filmi çektirmen gerekiyo bikaç test fln adetinin ilk günü iğne yapıyolarmış bunları konuştunmu bizde bu ayda olmazsa rahim filmi çektiricem bi iki ay daha bekleyip aşılamayı ozmn yapalım diyo doktor eşiminde morfolojisi düşük bide ilerlemesi yavaş sayısı iyi birazda psikolojik bz çok stresliyiz belkide ondan olmuyo kafaya çok takıyoruz elimizde değil.siz bitkisel kürleri deniyomusunz

Benim doktorum 3 ay deneyelim dedi olmazsa ameliyat olur eşin dedi. İleri hızlısı %20 idi. 30 milyondu sipermi. Keçi boynuzu kürü yaptım. Bol bol ceviz fındık badem yedi. 1 ay sonra tekrar test yaptık. Test sonucumuz çok iyi çıktı čoook şükür. Sipermi 40 milyona ileri hızlısıda %50 te çıktı. Doktor operasyona gerek yok. Sizin çocuğunuz olur dedi. Geçen ay klomen kullandım ama eşime henüz yeni başladığım için kürü olmadı. Bu ayda kullandım klomeni bakalım ocak ayında neler olacak. Rabbim herkese sağlıklı sihhatli evlatlar nasip eylesin inşallah :KK66:
Bizde de hersey cok iyi sadece spermin bas govde ve kuyruk kismi normal ebatlarda deil..gerisi hersey normal bakalim bekliyoruz daha

kendi doktorunla görüştünmü hemen aşılama yapmıyolar öncesinde rahim filmi çektirmen gerekiyo bikaç test fln adetinin ilk günü iğne yapıyolarmış bunları konuştunmu bizde bu ayda olmazsa rahim filmi çektiricem bi iki ay daha bekleyip aşılamayı ozmn yapalım diyo doktor eşiminde morfolojisi düşük bide ilerlemesi yavaş sayısı iyi birazda psikolojik bz çok stresliyiz belkide ondan olmuyo kafaya çok takıyoruz elimizde değil.siz bitkisel kürleri deniyomusunz
Ben kendi doktorumun yanında 6 sene asistanlık yaptım canım rahim filmi zorlu bi işlem olduğu için hemen istemiyorum bi kaç kez aşılama deneyip gerekirse sonra çektiricem filmi hemen istemiyorum. Eşimede keçi boynuzu aldım ama eşim onu normal yiyo Kür falan yapmadım. Hormon testlerim yapıldı adetin 3. Günü hepsi normal çıktı yumurtlamada çatlatmaya oluşuyo kendiliğinden iğneyi duymadım hiç adetin 3.gübü klomen kullanılıyor sonra çatlatma iğnesi 1 gün sonra aşılama. Doktorum geçen bi hastaya aşılama yaptı üçüz hamile biride ikiz tüp bebek bile denenmiş daha önce kısmet galiba

slm cnm geçmiş olsun bnm eşimde nisan ayında oldu gelişme var ama hala bebiş yok.biz sürekli keçi boynuzu soğuk pres olanını kullanıyoruz..çörek otu bal tarçın karışımı, taze sıkılmış havuç suyu, ceviz fln devam ediyoruz çalışmalara

Gelişme olduguna sevindim canım bizim kontrol 3 ay sonra keci boynuzu suyu içirmeye. Başlıyım ozman pekmezi var oda fayda ederimi

Ameliyat ücrrti hakkında bılgı verrmsnz uye oldum faydalanablmk için eşim amliyat olcak fakat cvp alamadımm hala

Bizde oyle yada böyle mikrocerrahi yapıcaz kı arastırdgım kadarıyla en ıyısı ve sonuc veren o. 1500 dedıler bıze ıstnbl ynlız :KK43: cocuk ıstıyoruz ve bu cıktı

Gelişme olduguna sevindim canım bizim kontrol 3 ay sonra keci boynuzu suyu içirmeye. Başlıyım ozman pekmezi var oda fayda ederimi
ibrahim saraçoğlu pekmezi değilde soğuk pres olanı kullanın diyo cam şişelerde oluyo isterseniz bi deneyin ama günlük evde havuç sıkın için

Ben kendi doktorumun yanında 6 sene asistanlık yaptım canım rahim filmi zorlu bi işlem olduğu için hemen istemiyorum bi kaç kez aşılama deneyip gerekirse sonra çektiricem filmi hemen istemiyorum. Eşimede keçi boynuzu aldım ama eşim onu normal yiyo Kür falan yapmadım. Hormon testlerim yapıldı adetin 3. Günü hepsi normal çıktı yumurtlamada çatlatmaya oluşuyo kendiliğinden iğneyi duymadım hiç adetin 3.gübü klomen kullanılıyor sonra çatlatma iğnesi 1 gün sonra aşılama. Doktorum geçen bi hastaya aşılama yaptı üçüz hamile biride ikiz tüp bebek bile denenmiş daha önce kısmet galiba
banada doktor bu ay olmazsa rahim filmini çekelim diyo anesteziyle yapıyorlarmış bide herkes rahim filmi çektirdiğin ay bile hamile kalan oluyo diyolar verdikleri sıvı kanalları açıyomuş fln.biz keçi boynuzunun soğuk pres olanını alıyoruz

Bizde oyle yada böyle mikrocerrahi yapıcaz kı arastırdgım kadarıyla en ıyısı ve sonuc veren o. 1500 dedıler bıze ıstnbl ynlız :KK43: cocuk ıstıyoruz ve bu cıktı
Evet İstanbul fazla istiyo anmaladım bende ne farkı varki :KK43: aynen canım bende hamile kalmadıklar üzüldüm doktora gittik varikosel cıktı ben kendimde sanıyordum hakkımızda hayırlısı olsun sabredip Beklicez... Bide doktor ameliyatı geciktirmeyin demişti bize sayı dahada düşermiş

Meyve sıkıcagım yok havuc yese aynı fayda olmazmı ki :KK43:
suyu farklıymış cnm ya biz onu çok uyguluyoruz bnd içtim yumurta çatlamasına faydası varmış yada çarşıda köşe başlarında meyve suları taze sıkan büfeler olur ya onlardan günlük bi bardak içebilirsiniz tabi çevrenizde öyle yer varsa

suyu farklıymış cnm ya biz onu çok uyguluyoruz bnd içtim yumurta çatlamasına faydası varmış yada çarşıda köşe başlarında meyve suları taze sıkan büfeler olur ya onlardan günlük bi bardak içebilirsiniz tabi çevrenizde öyle yer varsa
Yok canım uzakta var bakayım uyguna bulursam alıyım eşimede banadamı faydalı

X