Eşimin söylediği yalanlar, aldatma girişimi ve ardından evden gitmesi. Akıl verir misiniz.

şimdi nerelerde babanız
yaşlanınca sizden evlatlık görevi istedi mi?
istemeden öldü falansa bişey diyemem ama istemediyse isteyecektir
tecrübe ile sabit
utanmadan istiyorlar çünkü

şimdi nerelerde babanız
yaşlanınca sizden evlatlık görevi istedi mi?
istemeden öldü falansa bişey diyemem ama istemediyse isteyecektir
tecrübe ile sabit
utanmadan istiyorlar çünkü
Valla şu an 4. Eşiyle birlikte sanırım. Bir ara annem Facebook'tan görmüş onu da. Bizimki istemez gamsız, ruhsuz değişik bir insan. Hoş ben de ona karşı bir şey hissetmiyorum ne öfke ve başka bir şey. Gözden uzak olunca gönülden de oluyor gerçekten. Sizinki istedi mi utanmadan?

istemez mi?
annemin sağlığında üzerine dost tutup çocuk yapmış
annem öldü sonra biz teyzemde büyüdük
annem vefat edince 3. eş ile de evleniyor dini nikah ile
kadın gençti istekleri çoktu yedi bitirdi babamı
oda kafaya taka taka 57 yaşında alzheimere yakalandı
üzülmedim mi üzüldüm tabi...

anneme bize yaptıklarına rağmen babamın aile sen bak diye tutturdular.. tam aklı başından gitmeden oda istiyordu
ne yüzle istiyorsa
bakamazdım zaten bakamadım da

Bizimki isteyemez istemeye kalksa bile nasıl ulaşacak zaten? Telefon numaramizi falan bilmiyor. Geçen ınstagramda önüme düştü. Hesabı açık ama gönderi yok. Takip ettiklerine baktım açık saçık kadınlar. Yani ben babamı babam beni tanımıyor. Bir kere baba demişligim de yok zaten.

Böyle anlatınca biraz dramatik görünüyor ama insan zaman gecirmedigi bir şeyler paylaşmadıgi birinin eksikliğini de duymuyor. Adam neredeyse doğduğumdan beri yok sonuçta ne yüzle gelip benden bir şey isteyecek. İstese ne tepki veririm bilmiyorum. Yabancı biri gibi hissediyorum diyorum ama yabancı biri yardım istese yardım ederim burada anneme yaşattıklari olduğu için etmem diye düşünüyorum büyük konuşmayayim

Ben şu an üniversite okuyorum son sınıftayım bir yandan onu bitirsem diyorum bir yandan da bölümle ilgili iş bulamazsam 1 seneyi boşuna mı geçirmiş olurum hemen işe mi başlayım bilemiyorum. Altınlar da kendisinin arabasına harcandı

Stratejik davranin. Okulunuzu bitirin. Ufak ufak kenarda para biriktirmeye baslayin. Bosaninca arabanin yarisini istersiniz zaten. Kendinizi tehlikeye atacak davranislarda bulunmayin. Delil toplayin eliniz güclü olsun. Protokol yazin evi ne zaman terk ettigi neler yaptigina dair. Bulamayacagi bir sekilde tabi.

O zaman şu an bir şey olmamış gibi mi davranayım? Çünkü zaten gönül almaya falan çalıştığı yok ağzının ucuyla özür diledi sustu

Bu tarz yorumlar bana gereksiz incitici geliyor. Belli ki konu sahibi uzun süredir psikolojik siddet görüyor üstelik kendisine destek olacak ailesi olmadığını söylüyor, Hiç bir insanı tam olarak tanımak da mümkün değil ayrıca. Bu tavrınız kocayı aklayan bir tavır, kimse böyle davranılmayı hakketmez. Eril dil dediğimiz bu işte tam olarak, yapan kocada suç yok da kadın suçlu bir tek. Konu sahibi üzerinden kendinizi yüceltiyorsunuz. Konu sahibi burada yardım istiyor, yargılanmak değil.
Konu sahibine tavsiyem bu evlilikten bir çıkış yolu aramasıdır. İş bulup,para biriktirip kendi hayatınızı kurun. Böyle insanlar değişmez, düzelmez. Bu süreçte de yüz göz olmayın ne yaparsa yapsın.

Bir de son yaptığı çok zoruma gidiyor ben evde onun hizmetini eden çocuğuna bakan insanım ben sofrasını kurup kaldırıp evini temizleyenim benim ütülediğim yıkadığım kıyafetle bana bunu nasıl yapar ki ona sorsak bunlar zaten kadının görevi ben de evi geçindiriyorum der ama ben onun parasını savurmadım da ihanet de etmedim insanın zoruna gidiyor. Hiçbir şey olmamış gibi davranmam gerekiyor becerebilirsem

Bu adamla durmayın derim..

Neden? Ne düşünüyüm ne yapıyım. Sağlıklı düşünemiyorum ve yorumlarınız tahlilleriniz benim için önemli
Eşinizi kovalamayı bırakın önce, biraz umursamaz takılın, kaybetmekten korktugunuzu belli etmeyin , Esra Ezmecinin videolarını izleyin ve insta 'dan takip edin derim , kitapları da çok güzel, bircok kadının derdine derman olmuş biridir kendisi , umarım herşey düzelir

O zaman şu an bir şey olmamış gibi mi davranayım? Çünkü zaten gönül almaya falan çalıştığı yok ağzının ucuyla özür diledi sustu

Aynen öyle. Normal durumlarda bas tekmeyi derdim, veya en azindan aile terapisi önerirdim. Ama bu durumda size terapi almaninizi öneriririm en fazla (böyle toksik insanlarin yaninda insanin ici inciniyor biliyorum) ve kendinizi garantiye almanin yollarinizi aramanizi. Önemli olan siz ve cocugunuz..gerektiginden fazla ona yüz vermeyin. Enerjinizim tümünü kendinize ve cocugunuza odaklanin. Yapabilirsiniz hic süphem yok.

Eşinize hizmet etmeyi bırakabilirsiniz, ayrıca böyle insanlar yaptığınız iyilikleri ve fedakarlıkları umursamaz. Kendinize ve çocuğunuza odaklanın. Onun sizi anlamasını, değerini bilmesini beklemeyin. Hayatınızı kendiniz yönetin, onun kararları değil. Nereye giderse gitsin, giderim dediğinde istediğin yere gidebilirsin diyin yada hiç bir şey demeyin.
Bu hayata 1 kez geliniyor, cocuğunuzun babasi diye kimsenin kahrını çekmeye değmez. Her zaman kendi mutluluğunuz ön planla olsun. Siz mutlu bir anne olursanız, çocuğunuz da mutlu olur zaten. Sanırım çok gençsiniz böyle bir insanla bir ömür geçirebilirdiniz. Buraya 20 yıllık evliyim de yazabilirdiniz. Gençsiniz hayatınızı en baştan kurabilirsiniz kararlı olursanız.

Son düzenleme:
Canım madem yorumlarımız önemli boşanmış bir kardeşin olarak sana tavsiyeler vereyim.
Maddi durumunuz nasıl, biriktirebildiğin kadar para biriktir. Az veya çok paranın gerekmediği bir yer yok. Maddi güç çok önemli. Altının paran varsa iyice sakla eşin bulamasın. Bankaya yatırma boşanırken hak talep eder.
Okul bitene kadar bekle diplomanı al. Sağlık mezunları iş bulabiliyor diye biliyorum. Şimdiden işyerleri özel hastaneler vs görüş şartlarını öğren, o şartlara sahip olmaya çalış. Çalışma saatlerini (nöbet vs) hesapla. Çocuğa kreş mi daha iyi olur bakıcı mı hesab et. İki odalı ev bile yeter çocuğunla sana. Belki anneni de yanına alırsın sana destek olur.
Eşinin telefonundaki aldatmaya dair bütün delilleri topla ekran görüntüsü al. Artık delil kabul edilmiyor ama belli olmaz belki işe yarar.

İnş söylediklerimizi dinler kendine bir yol çizersin. Sen boşanmazsan bu adam seni zaten ortada bırakacak. Ortada kalmadan kendi yolunu kendin çiz.

Eşiniz,arkanızda bir ailenizin olmadığını bildiği için arsızlığı iyice ele almış.Bekara boşan demek kolay.2 yaşında cocugunuz varmış.Henuz çok ufak.Hem anneye ihtiyacı var hem de çok fazla masrafı var.Öyle alıp çantamı çıkayım,bosanayim deme lüksünüz yok anlattığınız kadarıyla.Bu adamla gözünüzü açmışsınız.Henuz okul bitmemiş.İş tecrübesi yok.İşe gireyim deseniz düşük bir maaşla başlayacaksınız.Bununla ev tutup,eşya dizip,evin faturalarını ve harcamalarını karşılamak imkansiz bu haldeyken.Diger arkadaşlarında dediği gibi,eğer eşiniz eve para bırakıyorsa mutfak masraflarından kısıp kenara atmanızı tavsiye ederim.3 veriyorsa,1 ini kenara atın.Ufak ufak birikim yapın.Okulunuzu mutlaka bitirin.Bitirsem ne olacak iş bulamam diye düşünmeyin.Rizki veren Allah'tir.Elbet bir kapı açar.Bu sırada cocugunuz buyur.Kres yaşına geldiğinde de çalışma saatlerinin size uyduğu uygun bir yer illa ki bulursunuz.En kötü ihtimal part time çalışırsınız.Tecrube edinince daha iyi şartlarda daha iyi maaş veren bir yere geçersiniz.Fakat bu söylediklerim 3-5 ayda olacak şeyler değil.Biraz zamana ve sabra ihtiyacınız var.Bu süre içinde de eşinizi gözlemleyin ama bütün enerjinizi ona harcamayın.Zaten gereken her şeyi yapmışsınız.Kavga ettim anlamadi,anlayışlı davrandım tepeme çıktı daha beter oldu demişsiniz.O yüzden umursayip kendinizi üzmeyin.Onu da daha fazla havaya sokmayın.Cocugunuzla ilgilenin,derslerinizi çalışın.Birakin ne hali varsa görsün.Hani bir laf vardır,Mevla bela vermez kul azmadıkça.Siz üstüne düştükçe onun da hoşuna gidiyor.Gozlemleyin eğer insansa hatasini anlar kendine çeki düzen verir.Yok ben kafama göre takılırım,sen bana karışamazsın havasındaysa halen uygun şartları oluşturduğunuzda yol verirsiniz gider.Ozguveninizi kaybetmemeye çalışın.Cunku çocuğunuzun size ihtiyacı var.

Genel bir bakış açısı yazmak istedim forumda bu ve buna benzer çok konuya denk geldim anlamadığım şu erkekler bir aile kurmaya sadakat ve evlilik birliğine uyumayacak her haltı yapıyor kadın ise ayıkla pirincin taşını diyip bir yol bulmaya çalışıyor. En çok da kadınlar mağdur oluyor bu süreçte keşke evlenmeden önce evliliğe ne kadar hazır olduğunu test eden psikolojik bir envanter uygulansa olan en masum kadınlara ve çocuklara oluyor

Annesinin düşünceleri “erkeği kadın elde tutar, kadın tartışmaz, kadın dayanışması bir işe yaramaz, evin reisi ne derse o olur”. Bu şekilde yetişen erkek de kendinde her hakkı görüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…