Eşimin memleketine gitmek istemiyorum lütfen yardım :(

Ölen kişi, eşimin dedesiydi. 90 yasindaydi 3 aydır bitkisel hayattaydi zaten. Düğünden 3 gün önce vefat etti dedesi. O sebeple hiç biri gelmedi.
Iyi de gelmemeleri normal o zaman aksine eşiniz ertelemeyerek hata etmiş bence. 90 da olsa 100 de olsa 3 gün önce yakın birisi ölmüş cenaze evi orası haliyle

Cenazenin yakınlık derecesi önemli. Çok yakın biriyse cenaze varken düğün yapmak da normal değil.
Evet işte o yüzden nasıl gelmediler diye düşündüm. Çünkü bizim oralarda eğer birinci derece yakın ölürse düğün ertelenir ya da bir yakını ölürse duası mevlidi yapılıp tabiri caizse yas alınıp sonra düğün yapılır.

Hey allahim🤦🏻‍♀️ Kocani ailesindenmi kiskaniyorsun?
Evlenince kocasibdan ailesini unutmasini isteyen kadinlari anlamiyorum ya.
Hadi sende aileni sil?
Bence ailesinden kıskanmıyor. Düğününe bile gelmeyen, kendisiyle samimiyeti olmayan insanlar tarafından sanki bebeğini emanet etmiş gibi oğlum içlik giyiyor mu, denize sokma terlemesin vs gibi ifadelerle taciz edilmekten rahatsız olmuş haklı olarak.

Ayyy benim yaşadıklarıma cok benziyor. Kayinvalidem falan fazla saf aslinda iyi insanlar. Bana bi zararlari dokunmadi. O yuzden bazen onlardan bu kadar nefret ettigim icin cvicdan yapiyorum, annem falan cok elestiriyor beni. Ama korkunc derecede tahammul edilemeyecek insanlar. Cehalet, dedikodu allah ne verdiyse. Boyle sacma sapan hareketler goryorum ben de , dayanamiyorum gercekten. Yilda 1 kez, gecen sene de basbaya deniz kenarina tasindik diye tatil yapmaya geldiler, cumbur cemaat. Bana hizmetci, evime ahir muamelesi yaptilar. Korkucntu. Bu yil agizlarindan geliriz lafi ciktikca duymazliktan geldik, bahane uydurduk, kabul etmedim evime. Ama ben yilda 3-4 kez 4-5 gun olmak uzere gidiyorum. Esimin hatri var. Cunku her ne kadar ailesi sacma sapan insanlar olsalar da esim harika bir insan ve aileme karsi cok saygili. O yuzden bunu hak ediyor bence. Ama her gittigimde, dondugunde resmen psikolojim bozulmuş oluyor, bir muddet toparlanamiyorum. Sinirlerim alt ust oluyor gerçekten. Her sey okey de beni en cok yoran dusunce, omur boyu muhatap olacagimi bilmek. Bu dusunce kafamda donup duruyor ve cok canımı sıkıyor

Yani bir soz var ya avrupada evlilik tango. Türkiye'de halay gibi. Ailesi ve sulalesi ve gelenekleri ile evlenmiş oluyoruz. Yapacak birsey yok. Neyse ki kalici bir durum degil sizin icin

İstemediğin birşey yapma gitme ama iyi bir bahane bulmalısın, işyerindeki izni ipt edip başka zamana ertele mecbur gitmiş gibi yap vs

Bence ailesinden kıskanmıyor. Düğününe bile gelmeyen, kendisiyle samimiyeti olmayan insanlar tarafından sanki bebeğini emanet etmiş gibi oğlum içlik giyiyor mu, denize sokma terlemesin vs gibi ifadelerle taciz edilmekten rahatsız olmuş haklı olarak.
Tam da böyle evet. Davranışları sozleri oğluna karşı değişik halleri. Bunlardan boğuldum.

Ayyy benim yaşadıklarıma cok benziyor. Kayinvalidem falan fazla saf aslinda iyi insanlar. Bana bi zararlari dokunmadi. O yuzden bazen onlardan bu kadar nefret ettigim icin cvicdan yapiyorum, annem falan cok elestiriyor beni. Ama korkunc derecede tahammul edilemeyecek insanlar. Cehalet, dedikodu allah ne verdiyse. Boyle sacma sapan hareketler goryorum ben de , dayanamiyorum gercekten. Yilda 1 kez, gecen sene de basbaya deniz kenarina tasindik diye tatil yapmaya geldiler, cumbur cemaat. Bana hizmetci, evime ahir muamelesi yaptilar. Korkucntu. Bu yil agizlarindan geliriz lafi ciktikca duymazliktan geldik, bahane uydurduk, kabul etmedim evime. Ama ben yilda 3-4 kez 4-5 gun olmak uzere gidiyorum. Esimin hatri var. Cunku her ne kadar ailesi sacma sapan insanlar olsalar da esim harika bir insan ve aileme karsi cok saygili. O yuzden bunu hak ediyor bence. Ama her gittigimde, dondugunde resmen psikolojim bozulmuş oluyor, bir muddet toparlanamiyorum. Sinirlerim alt ust oluyor gerçekten. Her sey okey de beni en cok yoran dusunce, omur boyu muhatap olacagimi bilmek. Bu dusunce kafamda donup duruyor ve cok canımı sıkıyor
Bana da hemen hemen aynı seyleri yaptılar. Gitmeden 3 ay öncesinde boyle düşünmeye başlıyorum işte.

Benim sevgili! kayinvalidem beni istemeye dahi gelmedi ben antalyada yaşıyordum esim ailesi bursada sadece babası ve aileden bir kaç kişi istemeye geldi ben yinede ailesi dedim yıllarca neler yaptılar sesimi çıkarmadım sadece bir kaç kez bayramlarda konyaya köylerine gittim ortamı sevmedim kadınlar bahçede avluda oturuyor tüm gün biri kalkınca ardından hemen dedikodu yapıyorlar bende bir gün dayanamadım ben şimdi kalkıyorum benimde arkamdan dedikodu yapmayın dedim hepsi bozuldu vay efendim ben onlara nasıl böyle konusurmusum bir daha asla gitmedim 10 yaşında kızım var boşanıyoruz

ya bir sey diycem evde kayinpederin durup dururken duvari yumruklamasina ve kayninizin yaptigi seye asiri güldüm ya. O kadar degisik kafalar ki bu insanlar nerde yetismis ya hanzo mu bunlar ahahahhahahahahaha

ya bir sey diycem evde kayinpederin durup dururken duvari yumruklamasina ve kayninizin yaptigi seye asiri güldüm ya. O kadar degisik kafalar ki bu insanlar nerde yetismis ya hanzo mu bunlar ahahahhahahahahaha
Nasıl olduysa konu sahibin eşi normal çıkmış işte hiç bi sıkıntı yok sanki o aileden değilde İngiliz kraliyetinden yada fazlaca abartılarak yazılmış 😒

Kııııığzzzz size gelmelerinden iyidir, mutlu mesut git sakin ol akıllı ol politik ol hep çalışıyoruz hiç vaktimiz yok eve girmiyoruz falan de ki size gelmesinler. Mesafeni koru çok sırıtma çok muhatap olma ki yüz bulup gelmesinler yoksa asıl o zaman terapi almak zorunda kalırsın.

Arkadaşlar ben yeni evlendim. 1 sene oldu bu gün itibari ile. Eşimin memleketine sadece nişan yaptıktan sonra bir kez kendi ailem ile nezaket ziyareti için gittim. 1 yıl önceydi. Daha da gitmedim. Memleketi bize uzak. Sürekli çalışıyoruz. Eşim biz yeni evliyken beni bırakıp kendisi tek basina gitti. Ben izin alamamıştim. Kaynanam sağolsun oğlunu sürekli sabah 8 den başlayıp akşam 8-9 a kadar arıyor. Bazen oğlu acmazsa beni arayıp nerede diye soruyordu. Hatta bazen abartıp oğlum iyi mi içlik giyiyor mu şapka takıyor mu vs saçma şeyler konuşuyor. Ya da işi biraz yorucu zor olduğu için O işi birakmazsa intihar ederim, o evde otursun gibi sözler söylüyor benle olan tüm konuşmalarımızda. Hiç fark etmiyor. Düğün yaptık cenazemiz var diyerek görümceler kaynana gelmediler. Elti neden gelmedi bilmiyorum. Eşim memlekette düğün yapmadi. Ben kendi memleketmde mecbur düğün yaptım. Tek tarafliydi yani. dugune gelmedikleri gibi 7 ay geçtikten sonra Evime bir defa toplam 13 kişi geldiler. 2 gün kaldılar. Ahir gibi kullandılar yayıldılar. Çok zor dayandım. Yatak odamda bı baktım ablası uyuyordu. Kayınbabam durduk yere duvara vurdu mesela saçma sapan sebepsiz kendini denemiş. Kaynım saç kepegini yere döküp süpürge ile kafasını süpürdü sonra. Böyle mantıksız şeyler. Yani ben eşimin memleketine gitmek istemiyorum. Annesi her aradığında 15-20 dk araliksiz konuşuyorlar. Saçma sapan dedikodular veriyor kadın. Aptalca şeyler konuşuyor. Eşim de kısa kes biz iyiyiz fln deyip kesmiyor. Hala oğlunu küçük bebek gibi görüyor. Tatile giderken beni aradı oğlumu denize sokma sakin boğulur diyor. Yani ben bu kadından da eşimin ailesinin hepsinden de bıktım. Ablası konuşurken sürekli aşkım diyor, yani ben her şeye ayar oluyorum artık. Sevmem için hiçbir sebep yok şu an. Kaynanam zaten bosbogaz. Kiskanc bir kadın. Ekim'de gideceğiz memleketine. Ama ben şimdiden düşünüyorum. Psikolojik olarak terapi aldım vs kaygılarım arttı. Kendi kendimi yiyorum. Evimde kalırlarken avcumu sabaha kadar sıkmışm tirnaklarimla. Kızlar bana akıl verin. Ekim'de mecbur gidicem. Napicam ben 😔😔😔😔
Tepkinizi açık açık koyun gitmiyorum ben diyin ! Yani ben öyle yapıyorum gidersemde 10 gün konuşurum adamın basını yerim bir daha kendisi gel demez zaten 😂 Sonuçta esiniz bile olsa hizmertci başkasının pislik oluşuna katlanmak sorunda değilsiniz tavrınız net olsun

Valla eşine söyle rahatsız olduğunu açık açık çekinme sonra depene çıkarlar kendini hasta edersin
Eve 13kişi gelip kalmak mıı ablası neden sizin odanıza izinsiz gidip uyuyor
Kayınbaba duvara vurup kendi neden deniyor
Valla bende sevmem böyle şeyleri
Birde çalışan insansın sen
Gitme onlara onlarda sana gelmesin haftalık bahanesi uydur bi şey yap gitme

Mecbur gitmen gerektiğini sende biliyorsun yapacak bişey yok. Biraz karsindakileri sevmeyi ve tanımayı dene bence öcü değil bunlar. Herseylerine takmissin baştan negatif olursan ömür boyu hayatınızda olacaklar o zman ne yapmayı düşünüyorsun ? Sen hoslanmayabilirsin ama onlar eşinin ailesi.
Eminim onlarda sana bayilmiyordur.

X