Eşimin kilo takıntısı psikolojimi bozuyor.

Merhaba,

Bu akşam üye olup hiç tanımadıgım insanlara içimi açmak istedim . Ben mi abartıyorum gibi düşündüm . Eşim kiloya cok takıntılı biri hem kendinde hem cevresine karşı . Kola içsem bana tiksinir gibi bakar. Ne şans ki ben de duygusal yiyiciyim. Mesela stresli zamanlarda cips yiyorum. Yemege düşkünlüğüm yok ama abur cubura var. Tanıştıgımızda 54 kiloydum boyum 160 , aldım 65e kadar cıktım o zaman bekardık bir şey demiyordu da başka sorunlardan ayrılmıştık 57 kiloya düşmüştüm 2 ayda öyle üzüntü falan değil o dönem kafama koymuştum.. Sonra tekrar çalışma hayatı ve evlilik sonrası verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 69 kilo oldum buna ben de üzülüyorum tiroidim sorunlu o yüzden metabolizmam çalışmıyor. Mesela çocuk konusu oluyor dediği şey" şu hani bebek için de br takım hazırlıklar lazım" (kilo ver iması) biri doğum yaptı gördü onu çok kilo almış hemen bana soruyor böyle mi oluyo kaç ayda verecek gibi tam bir rahatsız onun yuzunden artık hiç veremiyorum bu konuda onu da zıt aldım ya yok yani veresim de gelmiyor . Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum. Bana karşı da çok ilgili boş bıramıyo ki böyle içimde yasıyım bişeyleri hemen sorar nye yüzün düşük nye moralin bozuk dye. Nasıl davranmalıyım sizce..
1. İhtimal eşimle yüzleşirdim ama alacağımız cevapları aşağı yukarı tahmin edebiliriz... "saçmalama, ne alakası var, abartıyorsun."

2. İhtimal üç maymunu oynamak. Yüzleşmeden sonra bir adım atılmayacaksa tavsiye edilir.

Şeytani ihtimal 👹 Aynı mesajı aynı konuşmayı benim telefonumda yakalamasını sağlar eğer tepki verirse empati duygun gelişsin diye yaptım der ihaleyi bir güzel üzerine yıkardım.
Bu son ihtimal entrika kokuyor biraz kabul.

Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum.
Kırıldığınız şey güzel fizik sevmesi mi? Eşiniz sizden başka kadınlara alıcı gözle bakıp birini ayıklamaya çalışıyor. Sizin derdiniz kilo mu hala?

Saygısızlık yapanla alakalıdır hanımefendi yapılanla değil.. konudan bencede uzaklaşmalısınız çünkü burda insanlara eli belinde mahalle arası teyze edasıyla yorumlar yapıp gaza getirip evliliğinden eşinden yuvasından soğutmaktan tiksindirmekten öteye gitmiyorsunuz.Bizler hemcinsiz aynı taraftayız birbirimize destek olmak için buradayız.Bunu da hatırlamanızda fayda görüyorum

Evli adam arkadaşına kıza bak güzel müzel yazıyor, ama ben kocanın karşısına çık napıyorsun diye hakkını savun dedim diye hemcinsime köstek mi oluyorum :KK70:
Canım yuvanı bozma o kızlar geçici sen kalıcısın onlar elinin kiri yazsam mutlu olacaksınız.
Ayrıca ben değil mahalle teyzesi bakış açısı kimde belli oluyor :KK70: kocan bu döver de sever de diyeceksiniz utanmasanız.

Siz gaza gelmeyin ama ben oyle bi mesaj yakalasam biterdi benim icin...cidden merak ediyorum nasil kabulleniyorsunuz yani bu kurt düştü akliniza insan bu supheyle nasil yasar
Ben kücük seylere anlık büyük üzüntüler yasayıp sonra çok takmam genelde yapan kendine yapar diye ne de olsa önüme çıkıyor.. biraz garanticiyim son ana kadar beklerim

Kırıldığınız şey güzel fizik sevmesi mi? Eşiniz sizden başka kadınlara alıcı gözle bakıp birini ayıklamaya çalışıyor. Sizin derdiniz kilo mu hala?
Bence bu çok derin bir soru kırıldıgım şeyin ne olduğu.. düşündüm de kendi içimde kendime kızdım belki de kilo aldıgım için sanki içsel olarak belki de kendimi suçladım

O şekilde kilo sayması varsa, bir zahmet öyle bir takıntılı manyakla evlenmesin. Bunun sevgililik dönemi var, nişanı var, kim bilir kaç zamandır evliliği var, bu adamın bu hali bir anda ortaya çıkmamıştır, adamın bu halini bilip evlenip, onca zaman sonra şikayet etmesi saçma konu sahibinin.

sevgiliyken böyle olmadıgını yazmıştım sonucta sürekli beraber değildik. Böyle bi takıntısı var mıydı bilmyorum evlendikten sonra da kilo aldıgım için doğru orantılı değil mi ortaya çıkması

Kilo konusunda takıntılısın farkında mısın dediğimde biz ailecek böyleyiz kilo sevmeyiz diyor. Çok üzüldüm şuan düşününce bilmiyorum sevglyken 1 yıl ayrı oldugumuz dönem arkadaşları sürekli birilerini ayarlamaya calıstıgı halde bu görüşmemiş kendi anlatmadı. Kendi anlatsa tam tersi gibi anlatır. bu konustugu arkadasını hiç sevmyorum zaten birisi yazmış ya erkekler birbirini gazlamayı sever diye tam öyle biri , peki sizce bu mesajı okudugmu söylemeli miyim
Mesajı okuduğunuzu söylediğinizde, arkanızı dönüp kendi yolunuza gitmeye hazır mısınız ?

Merhaba,

Bu akşam üye olup hiç tanımadıgım insanlara içimi açmak istedim . Ben mi abartıyorum gibi düşündüm . Eşim kiloya cok takıntılı biri hem kendinde hem cevresine karşı . Kola içsem bana tiksinir gibi bakar. Ne şans ki ben de duygusal yiyiciyim. Mesela stresli zamanlarda cips yiyorum. Yemege düşkünlüğüm yok ama abur cubura var. Tanıştıgımızda 54 kiloydum boyum 160 , aldım 65e kadar cıktım o zaman bekardık bir şey demiyordu da başka sorunlardan ayrılmıştık 57 kiloya düşmüştüm 2 ayda öyle üzüntü falan değil o dönem kafama koymuştum.. Sonra tekrar çalışma hayatı ve evlilik sonrası verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 69 kilo oldum buna ben de üzülüyorum tiroidim sorunlu o yüzden metabolizmam çalışmıyor. Mesela çocuk konusu oluyor dediği şey" şu hani bebek için de br takım hazırlıklar lazım" (kilo ver iması) biri doğum yaptı gördü onu çok kilo almış hemen bana soruyor böyle mi oluyo kaç ayda verecek gibi tam bir rahatsız onun yuzunden artık hiç veremiyorum bu konuda onu da zıt aldım ya yok yani veresim de gelmiyor . Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş. çok kırıldım. çok soğudum. Bana karşı da çok ilgili boş bıramıyo ki böyle içimde yasıyım bişeyleri hemen sorar nye yüzün düşük nye moralin bozuk dye. Nasıl davranmalıyım sizce..
Duygusal yiyicilik var maalesef ama satın almama gibi bir şey de var. Cips ve kolayı evde kendiniz yapmıyorsunuz marketten alıyorsunuz. Size tavsiyem markette alışveriş yaparken bunları sepete koymayın. Alıp eve getirince mutlaka yiyeceksiniz çünkü. Kek kurabiye poğaça yenmiyor mu evimizde yeniyor ama ben çok yapıp buzlukta tutuyorum. Benim büyük kızda da vardı duygusal yiyicilik. Size tavsiyem buzdolabınızda hazır kesilmiş sebze meyve olsun. Yani havuç salatalık turp vs. Evet tipik sağlıklı, diyet yiyecekleri çok sıkıcı ama en azından büyük çoğunluğu bunlar olursa arada kaçamaklar yaparsınız. Yediğinizi kendiniz hazırlarsanız şeker un tuz oranını gerektiği kadar azaltabilirsiniz.

Kocanız saygısız orası kesin, arkadaşıyla yaptığı yazışma benim için ciddi bir hatadır, çok incinirdim ve hesabını sorardım. Senin kalemin değil, güzel sanki fiziği falan... Hayırdır o kim neye benziyor da sizin veya elalemin kadınlarının kritiğini yapıyor?

Geçen yakın arkadasıyla mesajını gördüm uçakta "yanımdaki kız güzel bişeye benziyor" demiş. arkdaşı da yok senin kaleimn değil yazmış. bu da " güzel sanki fiziği falan" demiş.
Bu benim asla kabul edeceğim bir şey değil eşinizin yaptığı benim için aldatmaya teşebbüse eş değer + kilo konusunda ben eşinizden yanayım çok zayıf insan sevmem genelde balık etli hanımlara bayılıyorum ama kilo no erkekte de kadında da hiç hoşlanmıyorum hayatım boyunca beklediğim erkek olsun göbekliyse yüzüne bakmam takıntı bendeki hele böyle genç yaşlarda kilolu insanlara hiç anlam veremiyorum yani bir insan neden daha fit olmak varken böyle bir yaşamı tercih eder hastalık vs varsa amenna da diğer türlü aşırı öz bakımsız geliyor bana. Siz tiroid sorunu diyorsunuz da yeni mi oldu önceden gayet kilonuz normalmiş

Bu benim asla kabul edeceğim bir şey değil eşinizin yaptığı benim için aldatmaya teşebbüse eş değer + kilo konusunda ben eşinizden yanayım çok zayıf insan sevmem genelde balık etli hanımlara bayılıyorum ama kilo no erkekte de kadında da hiç hoşlanmıyorum hayatım boyunca beklediğim erkek olsun göbekliyse yüzüne bakmam takıntı bendeki hele böyle genç yaşlarda kilolu insanlara hiç anlam veremiyorum yani bir insan neden daha fit olmak varken böyle bir yaşamı tercih eder hastalık vs varsa amenna da diğer türlü aşırı öz bakımsız geliyor bana. Siz tiroid sorunu diyorsunuz da yeni mi oldu önceden gayet kilonuz normalmiş

Aslında önceden kilo verebiliyordum. Özellikle 25 yasından sonra çıktı strese baglı olduğunu söyleyenler de var çok stresli bir işim vardı işten ayrılıp direkt check up yaptırdım öyle tespit edildi. Bir dönem IBS dediler tuvalete çıkamıyorum günlerce falan çevremdekiler yediğim şeyleri görünce şaşırıyor çok az yiiyorsun ama bir şekilde almaya devam ediyorum ilaca baslayabilriz dedi doktor grafik böyle giderse ben de ilacın yan etkilerinden çekiniyorum

Ben de kilomu eşimden daha çok önemsiyorum demek ki :KK70:
Bu arada ben de anneme sürekli kilo vermesi gerektiğini, kilonun verdiği rahatsızlıkların acısını kendisi çektiği gibi beni de üzdüğünü, böyle giderse daha fazla sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalacağını sık sık söylüyorum. Söyleyip daha fazla yemesine engel olmak zorundayım. Görünüşü geçtim tamamen sağlık. Ha eşinizin tek derdi güzellik ve fiziki açıdan değerlendirip istemesi o ayrı tabi. Size değer veren biri kendisine başka kadınları yakıştırmazdı. Bence kabul edilebilir bir durum değil.

Karşılaştırma yaptım önemsemiyorum demedim ki , kiloyu daha çok önemsiyorum dedim.
Anladım eşinizin kendisine yakıştırmalarını çokta önemsemiyorsunuz peki. Kiloya gelince doktora, spora vs. kendi sağlığınız için bence. Ben de eşimi evlendikten sonra çok kilolu görmek istemezdim açıkçası. Ha kalbini de kırmam ancak zayıflaması yönünde destek olmaya çalışırdım. Çünkü bi kere alıp saldın mı devamı geliyor özellikle de rahatsızlığınız varsa daha da sıkıntı yaratabilir.

Aslında önceden kilo verebiliyordum. Özellikle 25 yasından sonra çıktı strese baglı olduğunu söyleyenler de var çok stresli bir işim vardı işten ayrılıp direkt check up yaptırdım öyle tespit edildi. Bir dönem IBS dediler tuvalete çıkamıyorum günlerce falan çevremdekiler yediğim şeyleri görünce şaşırıyor çok az yiiyorsun ama bir şekilde almaya devam ediyorum ilaca baslayabilriz dedi doktor grafik böyle giderse ben de ilacın yan etkilerinden çekiniyorum
Peki az yiyorsunuz ama hangi saatlerde bu azın sıklığı ve yediğiniz şey ne ya da hiç yememeye mi çalışıyorsunuz vücudunuz bazı yaptığınız hareketlerde kendini kıtlık moduna sokup yağ yakmayabilir ya da az yiyorum zaten ya diyip belli saatlerden sonra yemeye devam ediyorsanız bu kilo vermeyi engeller gün sonunda ne yaparsanız yapın eğer hareketsizseniz kiloyu verseniz bile güzel vermezsiniz spor var mı öğünler ne ?

X