Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.

Arkadaşım sen eski kpnularını saklıyorsun çünkû muhtemelen böyle herşeyi abartan birisin @Mune konuları birleştirilebilir mi arkadaşın biz burda boşa yazıyoruz gibi
Ben hatırlıyorum bu olayı, orda abartmışsın da demiştik sanki ama emin olamıyorum. Eşinde sorun da demiştik eşiyle başka sorunlar da vardı sanırsam. Du bakalım çıkar birleştirilince

Kayınvalidem oğlum evlenecek diye hepimizin bu konuyu kapamasını istedi kız arkadaşı saygı duyun felana döndü iş
Kaynananız neden böyle birini aileye sokmaya çalışıyor madem kimsenin onaylamadığı bi tip?

Üzücü durum eşinin ailesi de bir garip müstakbel eşinin ailesinin yanında sarhoş olana kadar alkol alan sonra gevşek davranan bir gelini nasıl istiyorlar. Aile ortamında alkollü muhabbet açıkçası hiç hoşuma gitmiyor benim. Evimde veya ev ortamında buna karşıyım açıkçası.

Siz karşısınız, konu sahibinin eşi ve ailesi karşı değilmiş. Onlar için normal, olağan, sıradan bir aile toplantısı muhtemelen. Bir dahaki sefere söyleyelim size sorsunlar ama uygun mudur, hoşunuza gider mi diye

Musakka değil o Sahraanka. Kadının kardeşinin karısına aşıktı kocası.
Ah evet aynen ama o da isim degistiriyordu surekli.

Musakka su kocasinin yeni esine musallat olandi tamam hatirladim.

Bu uye sahraanka degilse de olayin tersini yasayan biri.

B babynative eski konularindan birjni ya da sonuncusunu alintilar misin buraya lutfen

konu sahibi de rahatsız olmuş demekki sorduğuna göre sen bu olayın tam olarak neresindesin çekirdek çitleyen tarafta sanırım.

konu sahibi de rahatsız olmuş demekki sorduğuna göre sen bu olayın tam olarak neresindesin çekirdek çitleyen tarafta sanırım.
Konu sahibinin rahatsız olması aile içi dinamiğe müdahale edebileceği anlamına gelmiyor işte. Evlenmeseymiş aynı çizgide olmadığı biriyle ya da ayrılsaymış madem.

Evet bol tuzlu

Takıldım ama üstünden baya zaman da geçti bir çok badire atlattık yani hemen ayrılmayı düşünmüyorum tabii ki ama şuan göstereceği tavırlar evliliğim için çok önemli

Sizin konunuzu hatırlıyorum. Kızın kocanıza sarkıntılık yaptığını ve kocanızın da cevap verdiğini idda ediyorsunuz. Ve hala boşanmayı düşünmüyorsunuz? Kocanız gelinine yan gözle bakmış olmuyor mu sizin baktığınız yerden. Ne bekliyorsunuz ben onu anlamadım.

Herşeyi geçtim ben birinden hoşlanmıycam ama eşim hoşlanmadığımı bile bile kadınla şakalaşıcak. Yürek yemesi lazım.

Ben anlayamadım bu konuyu ya.
Bişeyler olmuş ama hiçbir şey olmamış.
bu konu daha önce açılmıştı

ama o zaman da havada kalan şeyler hala havada

arkadaşım madem konu açıyorsun, ne sebeple bir aradaydınız? hakketen kendini kaybedecek kadar bir şey içildi mi? (içki cinsi ve miktarı olarak) içki ortamı bu insanların normali mi? düzenli böyle ortamlar olur mu?

madem kız cıvık hareketler yapmaya başladı ortamda konu sahibi var evli elti var, anladığım siz içmiyorsunuz ya da az içiyorsunuz ve ortamdan rahatsızsınız.
neden mesela kızı alıp bir banyoyo bi terasa filan çıkarmadınız, hadi kızı çıkarmadınız eşleriniz de mi küfelikti onları neden çıkarmadınız? hakketen bu kadar rahatsız olduysanız?

2 aile boşanma aşamasına gelene kadar ortamda neden kimse bi müdahele etmedi ? ortalığı düzeltmedi ?

yani sanki eşiniz ve kaynınız olaya sizin baktığınız yerden bakmıyor? Esas mesele de bu. İlk konu da öyleydi diye hatırlıyorum.

dahası olaydan sonra "ne var bunda sen de abarttın haaa " dendi "alttan alın dendi" buna rağmen küstünüz müstakbel eltiyle?

çok pardon da ne diye küstünüz? ne dediniz insanlara?

"sen kafan güzelken benim kocama yavşadın" diyerekten küsmediniz inşallah. ne biliyim yani çok normal bir sebep değil. o sebeple küsüp hala görüşmek apayrı bir başarı....

Umarım aşabiliriz ben boşanmayı düşünsem buraya yazmazdım gider ayrılırdım belki değişir diye de düşünmem ama galiba duygularıma yenik düşüyorum ve kafam karışık
İyi de terapi yok, boşanmak yok, kocanızın ve diğer insanların size göre gevşeklik tabir edilen davranışlarını unuttuğunuz yok. Bu insanlar size ne diyebilir? Aksiyon almayan sizsiniz. Umarım aşabiliriz demişsiniz ama aşabilmek için ummak yetmez. Bu insanlar evlenince sık sık görüşeceksiniz. Her görüşmeden sonra kavga edecekseniz adam da çeker gider.

Tam da dediğiniz gibi ummak yetmiyor terapi desteği aylarca aldık ama terapistim ile uyum sağlayamadık belki başkası olur bu süreçte duygusal davrandığımı da düşünüyorum bu konu yüzünden artık kavga etmiyorum sadece mesafeli kalalım istiyorum sonuçta aileye kız dahil olacak ister istemez bir araya geleceğiz benim derdim eşimle eşimin mesafesini bilememesi yani eşim başka gözle bakıyordur da demiyorum sadece düşüncelerime saygı göremiyorum kendi düşüncelerimi de bu süreçte sağlıklı mı değil mi sorguluyorum ama bu süreç kendimle alakalı galiba tam olarak ne istediğime karar vermem uzun sürecek.

Evet halen hava da kaldı özellikle bu konu yüzünden çok sıkıntı çektik inan o kızla kaynım evlenmese bu konu bir daha açılmayacaktı ailesinin kızla görüş aranızdaki buzları eritin demesi eşimin tekrardan görüşünce eski haline döneceğini şüphe etmem benim tekrar moralimi bozdu ve konu açıp görüş almak istedim geçmiş geçmişte kaldı evet ama eşim olarak yanımda destekçi olarak görmek istedim o da sürekli onu kontrol altında tutmaya çalıştığımı düşünüyor böyle anladığı için belki haklı yönleri vardır diye fikrimi belirtip geriye çekiliyorum bakalım ne olacak diye değişme var mı diye düşünüyorum ummak tek başına yetmeyebilir galiba ben de umut bitene kadar mücadele edeceğim evlilikte iki insanın da hataları olabilir tabii belki boşa kürek çekiyorum belki eşim değil de ben sorunluyum bilmiyorum bu süreç bana da ona da çok şey katacak diye düşünüyorum.

Ayh 38281962 cümle kurup, ordan dolanıp burdan gezinip, felsefe yapıp hiç bir sorulan soruya cevap vermiyorsunuz. Burdan çıkardığım sonuç da sorun sizde. Biz sorun sizde demeyelim diye laf kalabalığı yapıyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…