Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.🙏

Her şeye dolandırarak felsefik sosyolojik psikolojik yanıtlar yazıp sorulan sorulara cevap vermiyorsunuz diyorum. Yine dolandırıyorsunuz mesela. Ben size neden hızlı cevap vermiyorsunuz demiyorum, alıntıladığınız, cevap yazdığınız mesajlarda sorulan sorulara yanıt vermiyorsunuz diyorum.
Çok yorum yapan insan var çünkü ancak yazabiliyorum ama bu beni savunmaya sokuyor sürekli kendimi savunurken bulup iş sadece laf yetiştirmeye dönüyor neredeyse burada bu konuyu şahsiymiş gibi algılayıp kavga etmeye çalışan insanlarla dolu 😂 yani konu sana uymuyordur ya da ben problem olabilirim sana uymuyorsa geç yani değil mi illa bir sen sorunlusun îmâsı aynen yani umarım bunu duyunca deşarj olup konumdan çıkar giderler çünkü ben süreci kendim yönetemiyorum amacım laf kalabalığı yapmak değil ben konuyu konuşmak ve süreci çözmek için fikir alıyorum amaç bu

Sizin konunuzu hatırlıyorum. Kızın kocanıza sarkıntılık yaptığını ve kocanızın da cevap verdiğini idda ediyorsunuz. Ve hala boşanmayı düşünmüyorsunuz? Kocanız gelinine yan gözle bakmış olmuyor mu sizin baktığınız yerden. Ne bekliyorsunuz ben onu anlamadım.

Herşeyi geçtim ben birinden hoşlanmıycam ama eşim hoşlanmadığımı bile bile kadınla şakalaşıcak. Yürek yemesi lazım.
Her erkek farklı işte benim ki bir çok konuda kendinden taviz veriyor gibi hissedip bana mesafeli ol diyemezsin diyor

Çok yorum yapan insan var çünkü ancak yazabiliyorum ama bu beni savunmaya sokuyor sürekli kendimi savunurken bulup iş sadece laf yetiştirmeye dönüyor neredeyse burada bu konuyu şahsiymiş gibi algılayıp kavga etmeye çalışan insanlarla dolu 😂 yani konu sana uymuyordur ya da ben problem olabilirim sana uymuyorsa geç yani değil mi illa bir sen sorunlusun îmâsı aynen yani umarım bunu duyunca deşarj olup konumdan çıkar giderler çünkü ben süreci kendim yönetemiyorum amacım laf kalabalığı yapmak değil ben konuyu konuşmak ve süreci çözmek için fikir alıyorum amaç bu
Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz, kardeşinin müstakbel eşine cinsel yakınlık ve bir takım duygular beslediğini düşündüğünüz adamla evlisiniz. Bunu daha kaç kez yazacağım bu konuya bilmiyorum.

Evet maalesef şuan da da ne yapacağım ayrılmak çözüm mü bunu bilmiyorum
Yok ayrılmak çözüm değil. Sapık olduğunu düşündüğünüz bir adamla evliliği kurtarmaya çalışmak için terapi falan almak çözüm 😂 gülüyorum kusura bakmazsanız.

Her şeye dolandırarak felsefik sosyolojik psikolojik yanıtlar yazıp sorulan sorulara cevap vermiyorsunuz diyorum. Yine dolandırıyorsunuz mesela. Ben size neden hızlı cevap vermiyorsunuz demiyorum, alıntıladığınız, cevap yazdığınız mesajlarda sorulan sorulara yanıt vermiyorsunuz diyorum.
Çok yorum yapan insan var çünkü
Ben hatırlıyorum bu olayı, orda abartmışsın da demiştik sanki ama emin olamıyorum. Eşinde sorun da demiştik eşiyle başka sorunlar da vardı sanırsam. Du bakalım çıkar birleştirilince
saklamıyorum arkadaşım başka üyelik kullanıyorum sen neyi amaçlıyorsun içeriğim sana malzeme olarak yetmedi sanırım

Üzücü durum eşinin ailesi de bir garip müstakbel eşinin ailesinin yanında sarhoş olana kadar alkol alan sonra gevşek davranan bir gelini nasıl istiyorlar. Aile ortamında alkollü muhabbet açıkçası hiç hoşuma gitmiyor benim. Evimde veya ev ortamında buna karşıyım açıkçası.
Yani bütün erkek kardeşler hepsi bunu inkar etti içki içmedi denildi kayınvalidem diğer 2 gelinden de olayı anladı ama salağa yattı diye düşünüyorum

Sınanmam merak etmeyin. Kocam dediğim adamın sapık olduğunu düşünüyorsam o iş bitmiş olur zaten. Bir de kurtarmaya mı çalışıcam evliliği😂
Ben sapık demedim ama o gün öyle düşündüm o gün için o da sarhoştu ama kendinde değil kabahat kız da demiyorum kabahat ikisin de de tepki vermeyen kaynım da da içki içmek de sorun değil içilmesini bilinmemesinde yani burada ele alınacak biri varsa dile dolanacak en son insan benim.
Benim kocamın en büyük problemi kendinden taviz verdiğini düşünüp burnundan kıl aldırmaması işin bu yönünden eleştiririm

Gülebilirsin tabi umarım yaşadığım şeyle sende sınanmazsın
Hakikaten kardeşinin evleneceği kıza yürüyecek kadar ahlak sıkıntısı yaşayan biri ile aynı evde nasıl yaşanıyor? Sınanan biri olarak tecrübelerinizi öğrenmek isterim.

Kendini deşarj edecek üyeler mi arıyorsun istediğini düşünebilirsin ben size öyle bir şey söylemedim amacım bu konuyu insanların fikirleriyle değerlendirmek ama sana daha fazla laf anlatmayacağım
Deşarj olmaya ihtiyacık yok ama baya tecrubeli olduğum için senin gibileri çok iyi biliyorum :KK66:

Yani bütün erkek kardeşler hepsi bunu inkar etti içki içmedi denildi kayınvalidem diğer 2 gelinden de olayı anladı ama salağa yattı diye düşünüyorum
İçmediyse daha kötü değil mi? Bilinçli yapmış olur. Gerçekten böyle bir kadını nasıl kaynananız gelin yapmaya çalışıyor?

Hakikaten kardeşinin evleneceği kıza yürüyecek kadar ahlak sıkıntısı yaşayan biri ile aynı evde nasıl yaşanıyor? Sınanan biri olarak tecrübelerinizi öğrenmek isterim.
Sağlıklı bir durum değil ben de bunun farkındayım ama insanların dalga malzemesi olmak da istemiyorum yani bu zorbalıktan başka bir şey değil herkes bana acısın ayy yazık dur kocan çok kötü bir insan felan deyip hakaret de edilsin istemiyorum ben farklı bir açıyla bakıyor olabilirim insanım hata da yapmış olabilirim ama bu dalga geçilecek olduğu anlamına gelmez sonra neden civip virmiyirsin bin tane yazı yazıyorsun diyene de yazmam

Olayı tam olarak burada kelimelerle ifade etmek güç temas çok genel bir ifade bence temas derken sarılmak öpmek istemek sürekli bunlar kocama ters olmayabilir bana ters eşim bunu biliyor ve problemim kızla değil eşimle zaten ayrıca kız içmesini bilmiyor sapıtıyorsa eğlence diyip geçemem çünkü o ortamda bir evli abisi daha vardı karısı inanılmaz kızın tavırlarından rahatsız oldu üstelik biz gittiğimiz yerde misafirdik ve davet bile edilmemişiz kocam bunu bana söylememişti zoraki gittik ve hoş şeyler olmadı.
Herhalde kızın o akşamki davranışları sarhoş ve ne yaptığımı bilmiyor diye örtbas edildi, hem eşinize hem de orada evli olan diğer kayınınıza laubali davranmış anladığım kadarıyla, sarılma öpmeye çalışma diyorsunuz. Benim anlamadığım kısım bu kızla evlenecek olan kayınınız bu duruma hiç tepki vermedi mi? Ona da normal gelmiş olamaz. Hani diğerleri ayıp olmasın tatsızlık olmasın diye geçiştirdiler belki de ama kızın sevgilisi olan kayın çeker alır kızı oradan yani. Tepkisiz mi kaldı?
Konunuzun ikinci sorununa gelince nasıl ortamdı, eşiniz nasıl samimi davrandı ne espri yaptı bilmiyorum dozu kaçırdı mı kaçırmadı mı bilemeyeceğim için bir şey diyemem. Ayrıca eşiniz normalde mesafeli bir kişi de bu kıza mı samimi davrandı yoksa normalde de sıcak kanlı biri mi? Yani eğer ikincisi ise ve sadece normal şakalaştı güldüyse falan o olay unutuldu veya unutulsun diye üstünde durmadı belki de.

Herhalde kızın o akşamki davranışları sarhoş ve ne yaptığımı bilmiyor diye örtbas edildi, hem eşinize hem de orada evli olan diğer kayınınıza laubali davranmış anladığım kadarıyla, sarılma öpmeye çalışma diyorsunuz. Benim anlamadığım kısım bu kızla evlenecek olan kayınınız bu duruma hiç tepki vermedi mi? Ona da normal gelmiş olamaz. Hani diğerleri ayıp olmasın tatsızlık olmasın diye geçiştirdiler belki de ama kızın sevgilisi olan kayın çeker alır kızı oradan yani. Tepkisiz mi kaldı?
Konunuzun ikinci sorununa gelince nasıl ortamdı eşiniz, nasıl samimi davrandı ne espri yaptı bilmiyorum dozu kaçırdı mı kaçırmadı mı bilemeyeceğim için bir şey diyemem. Ayrıca eşiniz normalde mesafeli bir kişi de bu kıza mı samimi davrandı yoksa normalde de sıcak kanlı biri mi? Yani eğer ikincisi ise ve sadece normal şakalaştı güldüyse falan o olay unutuldu veya unutulsun diye üstünde durmadı demek ki.
Sırayla cevap vereceğim kaynım hiçbir tepki vermedi üstelik kızın o dönem bir takım sağlıksal olarak sorunu vardı gibi yani içki içmesi ona iyi gelmiyordu diyeyim ama o ona rağmen çocuk onu sarhoş etti al iç diye kendisi bir yudum dahi içmedi eşim de o gün sarhoştu işte olaylar cereyan etti diyeyim sonrasına gelecek olursak bir sene sonra görüştük eşim o gün sanki hiç olaylar olmamış uzun süredir bir sevdiği arkadaşını görmüş gibiydi

X