Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.🙏

İki tane evli adama aileye gelin olarak girecek kadın sarkıntılık etti ama sizden başka kimse bunun farkında değil ya da umursamıyor. Eşyanın tabiatına aykırı şeyler yazıyorsunuz. Muhtemelen sıradan eğlenen insan ilk kez gördüğünüz için yanlış anlamışsınız mevzuyu.
Hayır kesinlikle yanlış anlamaya çok müsaitti eltimde çok rahatsız oldu

Adama git diyorum gitmiyor ben de tahammül edemiyorum artık olanlara kestirip attım bir işe yaramadı lafımın arkasında duramadım yuvam dağılmasın diye
Size acı bi gerçek; lafınızın ve prensiplerinizin arkasında durmadığınız için eşiniz ve aileniz dahil kimse saygı duymuyor. Prensiplerinizden kimse için ödün vermeyin. Bu hayatta şahsiyetimizi onurumuzu korumak bizim sorumluluğumuz.

Size acı bi gerçek; lafınızın ve prensiplerinizin arkasında durmadığınız için eşiniz ve aileniz dahil kimse saygı duymuyor. Prensiplerinizden kimse için ödün vermeyin. Bu hayatta şahsiyetimizi onurumuzu korumak bizim sorumluluğumuz.
Evet 👏🏼 sorun burada işte bunu halledersek sanırım burada üzücü şeyler yerine güzel şeyler paylaşabilirim

Kocam sarhoş değildi nerde demişim çoğu yoruma sarhoş olduğunu belirtmiştim ayrıca da olay çok büyüdü zaten ben evli olduğum için ailesi kocamın tavrından ötürü baskı yapıyor o kız evlenecek ailemize gelecek saygı duy bilmem ne modundalar biz halen boşanmanın eşiğindeyiz ramak var yani
Ben sizin bu adamla bu kadar ayrı hayat görüşlerine sahipken; nasıl evlendiğinizi anlayamadım.

Aaa oraya kadar bakamamışım demek ki.. Programın sonlarına doğru çıktı o zaman ortaya..

Biz anlayamayız da anlatamayız da neler yaşanıyor bazı aileler de..

Bu kızların anneleri de o gençlerden birinin abisiyle ilişki yaşıyormuş. Kocaman, yaşlı başlı kadın. Bir de bunların hepsi takvalı duruş sergileyen hanım ablalar, tertemiz görünümlü gençler..
Ay o kadarını ben bilmiyorum. Gerçi normal hayatlar cinayetlerle sonuçlanmiyor böyle işte . Ben ağzım açık kaldım bunu duyunca

Öyle normal dokunmalar değildi çünkü sürekli sarıldı kızı uzaklaştırmaya çalışıyorlar kız tekrar tekrar sürekli mesela bir kaynımın ellerini bırakmak istemedi sürekli seni seviyorum sen de beni seviyor musun dedi ya adam uzaklaştırıyor tekrar evet kaynım da sevgilisi yani gördü hiçbir şey yapmadı ya kız arkadaşının yüzünü yıkar mısın dedim tersledi kalk sen yıka dedi
Üzgünüm ama inandırıcı gelmedi

Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.🙏
Ah canım aaahh seni en iyi ben anlarım. Ailesini boşver ama esini yaklastirma eve de alma tavrını koy

Eskileri konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum onlar apayrı konular ben şuan geçmişte olan ve şuan tekrar gündeme gelen bir konu üzerinden konuşmak istiyorum çünkü bazı şeyleri arkamda bırakmazsam devam edemem.
Sallıyosunuz bence buraya kadar okuduklarıma bakıyorum bir aile toplantısı gibi ortam diyorsunuz bi davet edilmedik tesadüf oradaydık diyosun bence diğer konuda baya gömüldünüz haklı çıkabilmek için evirip çevirip geri yazdınız

Sallıyosunuz bence buraya kadar okuduklarıma bakıyorum bir aile toplantısı gibi ortam diyorsunuz bi davet edilmedik tesadüf oradaydık diyosun bence diğer konuda baya gömüldünüz haklı çıkabilmek için evirip çevirip geri yazdınız
İstediğine inanmakta özgürsün sizi inandırma çabasına girmeyeceğim evet davet edilmemişiz kocam gidelim demiş onlar yazmış gelmeyin diye bundan benim haberim yoktu tesadüf oradaydık nerde demişim tesadüflük yok kimsenin beni gömmesi umrumda değil

Yani birinci olayda kaynınız hatalı bence. Ne olursa olsun aile içinde dahi olsa kızı öyle sarhoş etmemeliydi, o davranışlara da izin vermemeliydi. Şimdi maalesef o kaynınız o kızla evleneceğine göre eltiniz olacak, eşinizin de yengesi. Mesafeli de dursanız arada bir bir araya geleceksiniz mecburen. Yani kızın eğer başka yanlışını görmediyseniz olayı unutacaksınız ya da (siz pek unutabileceğe benzemiyorsunuz eşiniz de sıcak davranınca sinir oluyorsunuz) eşinizle konuşun, o kızın sarhoş olduğunda yaptıklarından rahatsız olup unutamadığınızı dolaysıyla biz de hareketlerimize dikkat edelim daha mesafeli veya resmi duralım deyin.
Konuştum benim hareketlerime karışamazsın ben samimi davranırım o çok arkadaş canlısı çok iyi bir insan niye anlamak istemiyorsun bana karışmayacaksın dedi sonra tabii bunları söylediği için yine saatlerce kavga ettik çünkü ben mesafeli olalım dedim o zaman benim düşüncelerime saygı duy bana karışma ben mesafeli olacağım dedim zamanla buzlar eriyecek sende eskisi gibi olacaksın sapık zihniyetini değişeceksin o kıza vefali iyi davranacaksın felan filan bir sürü şey söyledi kendisi samimi olduğu gibi bana da böyle olmam için zorluyor tamam bir şey yaşandı gitti ama samimi olmak istemiyorum

Eşiniz de sarhoşmuş..

Kız fena bunu bir kenara yazın dikkat edin.

Eşiniz bu durumu normal karşılarken size açıklaması ne?

Ayrıca ben, alkolün insanların dışa yansıtamadıklarını daha rahat yansıtabildikleri için alkolün arkasına sığındıklarını düşünüyorum.
O gün hepsini kardeşi abisi gördüğü için öyle davranmış kalksaymışım çok iyi niyetli olarak yüzünü yıkasaymışım neden destek olmamışım orda sevgilisi varken bana mı düştü diyorum sende onun arkadaşıydın kalkıp müdahale edecektin dedi o ne kadar iyi bir kız olduğunu bilmiyor musun sen nasıl birisin sana cidden katlanamıyorum çok konuşuyorsun felan diyor cidden 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️😞

X