Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.🙏

Çocuk düşünmüyorum kimsenin kararıyla da hareket edemem çoğu yorumu haklı buldum farkında olduğum şeyler oldu kendi yanlışlarımı gördüm benim tek derdim eşim de görmesini sağlamak.
Biraz daha kavga edersen görür bence. Ama şiddetli kavgalar olması lazım. Böyle küfürlü hakaretli tekmeli tokatlı falan. Sonra üstüne bir barışma seksi, tamamdır. Düzelirsiniz.

Dün konuştuk belki hata yapıyorum biliyorum birazda olaylara onun açısından bakmak istiyorum ama kavgalar ikimizi de çok yordu dün evden çıkıp gitmek istedi ben yine zor bela tuttum nereye kadar dayanırım bilmiyorum umursanmadığımı düşünüyorum kendime olan saygım yitti evim dağılmasın diye uğraşıyorum belki boşa kürek bilmiyorum en azından bir aile terapisti ile görüşeceğim en iyi ihtimalle o beni sağlıklı yönlendirir bitmesi gerekiyorsa uzman görüşü almış olurum destek de alacağım için doğru kararlar veririm
Eşinin seni sevdiğini sanmıyorum. Bu konuyu boşanma noktasına getirip, ‘vefalı davranacaksın’ diyecek kadar sizi umursamıyor. Elin kadını ne yapmışta neyin vefasıymış, neyin zorunluluğuymuş sıcak davranmak için. Sana bu konu nedeniyle şiddet uygulamış zamanında, evden atmış komşuda kalmışsını, aileler girmiş devreye, olaylar olaylar. Ve hala yaşadığın hassasiyeti görmezden geliyor, umursamıyor seni. Çok mu zor iyi tamam, yakın davranmam, seni üzmek istemiyorum demek. Eş severse, kaybetmek istemezse, umursarsa o evlilik kurtulur. Zaman kaybediyorsun, pişman olup yazacaksın ilerde buraya.

Sinir olacak ne var anlayamadım sen en ufak şey de yuvanı bozacak birisi olabilirsin ben olayı büyütsem bile ilişkimde neyi düzeltebilirim diye düşünüyorum geriliyorsan yazmayabilirsin.
Sen bilerek yapıyosun bence ya, alooo kim olduğun çıktı ortaya, ne ufak şeyi, senin koca kardeşi gibi değilmiş, hatta kardeşi daha ilkeli bir adam, beğendiği tarzda bir kadını alıyor, senin kocan özgür kadınlarla gezdi tozdu, yarı görücü usulü seni buldu oturttu eve. O beğenmediğin insanlar çok mutlu olacak sen de izlicen.

Sen bilerek yapıyosun bence ya, alooo kim olduğun çıktı ortaya, ne ufak şeyi, senin koca kardeşi gibi değilmiş, hatta kardeşi daha ilkeli bir adam, beğendiği tarzda bir kadını alıyor, senin kocan özgür kadınlarla gezdi tozdu, yarı görücü usulü seni buldu oturttu eve. O beğenmediğin insanlar çok mutlu olacak sen de izlicen.
Adamın bu evlilikte gözü yok ama etraf kötü de ondan sanıyor. ağzıyla söylüyor gitmek istiyor kocası ama no

Hayır 🤦🏻‍♀️ bu konu da zaten işsiz kalabilirim felan eşyamız yoktu birikmiş parası da yok felan derken yine bir kaos yaşamıştık o süreçte terapiste gidiyorduk tesadüf o ki zaten adamın talebi reddedildi yoksa gidiyorduk
Gidiyorduk diyo Allahım yarebbim sabah şekeri. Kocan yeni kadınlarla tanışabilsin diye pıtı pıtı gidecektin yani talep kabul olsa.

samimi olmak istemediğiniz insanla samimi olmazsınız. Fikrinizi söylediniz ondan gayrı eşinizin de davranışlarına karışamazsınız. Eşinizin anladığım kadarıyla sıcak ve samimi davranmak onun doğal hali.
Tabi eş ve kayın tarafını da dinlemek lazım burada objektif olabilmek için (önceki konunuzu bilmiyorum) . Eğer bir kere olan bir olay olarak bakıyorlarsa unutmayı tercih ettiler. Ya da siz bilmiyorum belki de alkolle karşısınız, onlar değil. Kız sarhoş oldu deyip olayı normalleştirdiler, yani sizin gibi bakmadılar belki.
Ben alkole karşı değilim ama ağzıyla içmeyip sarhoş olan insan da hiç çekemem. Ortamda birisi sarhoş oldu mu "hadi gece bitti dağılalım artık, ya da ben eve gideyim" moduna girerim.
Alkol almıyorum alanı da ayıplamam açıkçası ama içmesini bilmeyen içmesin diye düşünüyorum eşimle konuştuk evet sıcakkanlı bir insandır kendisi doğal hali halen aynı konu üzerinde debelenip duruyoruz halen daha kardeşimle kızın arası senin yüzünden soğukluk girdi diyor soğukluk felan yok devamlı eşim beni manipüle ediyor en azından ben öyle düşünüyorum eşim o kızla mesafeli olmamı istemiyor samimi olalım istiyor kendin samimi oldun bari bana karışma diyorum anlamıyor.

Alkol almıyorum alanı da ayıplamam açıkçası ama içmesini bilmeyen içmesin diye düşünüyorum eşimle konuştuk evet sıcakkanlı bir insandır kendisi doğal hali halen aynı konu üzerinde debelenip duruyoruz halen daha kardeşimle kızın arası senin yüzünden soğukluk girdi diyor soğukluk felan yok devamlı eşim beni manipüle ediyor en azından ben öyle düşünüyorum eşim o kızla mesafeli olmamı istemiyor samimi olalım istiyor kendin samimi oldun bari bana karışma diyorum anlamıyor.
Eninde sonunda kocanın dediğine geleceksin. O kızı evinde güleryüzle ağırlayacaksın, düğününde göbek atacaksın, bebeğine altın takacaksın. Niye kasıyorsun anlamıyorum ben şu an.

Gidiyorduk diyo Allahım yarebbim sabah şekeri. Kocan yeni kadınlarla tanışabilsin diye pıtı pıtı gidecektin yani talep kabul olsa.
Siz evli olsanız eşiniz tayin istese ve gitmek istemeseniz bile bir şekilde mecbur değil misin ? Ben tayin kabul edilse mecburen gidecektim ama gitmemek için haklı nedenlerim vardı kadınlarla tanışsın diye mi gidiyorum ben bu ne boş bir yorumdur kusura bakmayın.

Umarım ya o ya da ben doğru bir karar veririz gitmek çözümse birisi gitsin.Öyle canım istedi evlendim şimdi de gidiyorum diyince kimse kapıyı göstermez yani herşeyin bedeli var.
Sen bilirsin. Gidene kapı gösterilir. Göstermediğin için kıymetin olacağı varsa da asla olmayacak zaten

Eninde sonunda kocanın dediğine geleceksin. O kızı evinde güleryüzle ağırlayacaksın, düğününde göbek atacaksın, bebeğine altın takacaksın. Niye kasıyorsun anlamıyorum ben şu an.
Bunların hepsini yaşayacağız muhtemelen ben kendimden ödün vermek istemiyorum varsın suratsız desinler ben mesafeli kalacağım eğer boşanmazsak ailenin içine girdiği için politik olmak zorunda kalacağım.

Umarım ya o ya da ben doğru bir karar veririz gitmek çözümse birisi gitsin.Öyle canım istedi evlendim şimdi de gidiyorum diyince kimse kapıyı göstermez yani herşeyin bedeli var.
Burda hep anlatırım, yeni evliyken bir tartışma esnasında eşim evden gitmeye kalktı, anahtarını bırak öyle git gideceksen dedim. Gururlu kadın böyle olur. Bedel de ayaklarına kapanıp gitme diyerek ödetilmez şekerim 😏

Mesajlarında kıskançlık yaptığını gösterir şeyler gönderme. Kıskanç olduğunu söyleyip seni sıkıntışı insan haline sokacaklardır. Attığın her mesaja dikkat et bundan böyle. Sizin sonunuz belli, sen ne kadar kondurmasan da boşanacaksınız, sen değil eşin boşanmak isteyecek. Şimdiden önlemini alarak hareket et. O bedel dediğin şeyi ödetmek için delil gerek.

Sen bilirsin. Gidene kapı gösterilir. Göstermediğin için kıymetin olacağı varsa da asla olmayacak zaten
Benim hatam bu bilmiyorum gideceğim deyince geri dönüşü yok gidiyorsan kapı orda dedim aslında halen gitmek istiyorsan yemin ediyorum engel olmayacağım dedim gitmedi bence o da blöf yapıyor halen manipüle peşinde beni deniyor gidecek adamı kim tutabilir yoksa mümkün mü

Siz evli olsanız eşiniz tayin istese ve gitmek istemeseniz bile bir şekilde mecbur değil misin ? Ben tayin kabul edilse mecburen gidecektim ama gitmemek için haklı nedenlerim vardı kadınlarla tanışsın diye mi gidiyorum ben bu ne boş bir yorumdur kusura bakmayın.
Senin kocanın ne kumaş olduğunu bütün forum sayende biliyor, olduğunuz yerde onun dişine göre çevre olmadığı için gidiyordu. Böyle kocanın peşinden koşup kıymetli edemem, üstelik işimi kaybetme pahasına. Seninki altından olabilir ama bizde o altın benim aşkitom.

Bunların hepsini yaşayacağız muhtemelen ben kendimden ödün vermek istemiyorum varsın suratsız desinler ben mesafeli kalacağım eğer boşanmazsak ailenin içine girdiği için politik olmak zorunda kalacağım.
Eminim ödün vermezsin kendinden 😂

siz kendi kendinize cümle uydurup yorum yapıyorsunuz ben bu siteye eski konularda yazdığım da da tekmeleme olayı oldu doğru ama bu herkesin için de değildi yani bunun savunulacak bir tarafı yok herkesin için de olup almaması da önemli değil zaten tekmeleme yazınca yere yatırıp evire çevire dövmek mi anlıyorsunuz anlamadım bacağıma bir tane tekme attı çok çirkin bir hareket mi evet savunulacak bir yanı var mı hayır ama konum zaten bu değil ve bütün olanlar zaten başlı başına bir sorun.
Sen tekmeyi savunacak kadar ne yaşadın . Boşanma sakin yuva kolay kurulmuyor lütfen elinde tut ki başka kadınlar zarar görmesin

Burda hep anlatırım, yeni evliyken bir tartışma esnasında eşim evden gitmeye kalktı, anahtarını bırak öyle git gideceksen dedim. Gururlu kadın böyle olur. Bedel de ayaklarına kapanıp gitme diyerek ödetilmez şekerim 😏
Bu seviyeye erişirim de kendimi ayaklar altına daha fazla aldırmam umarım özgüven için destek almam gerekiyor 👍

X