Eşimin kardeşinin sevgilisi sarhoş olup hayatımızı mahvetti, eşim halen bir şey yokmuş gibi davranıyor ne yapayım?

babynative

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2024
151
42
Bundan tam bir yıl önce eşim de ve erkek kardeşinin sevgilisi de sarhoş olup günümü berbat etmişti. O gün her şey tepetaklak oldu kız arkadaşı alkollü olduğu için eşime felan ve diğer aile bireylerine temasta bulunmuştu ve bundan benim dışında kimse rahatsız olmamıştı sonra eşimizle kavga edip boşanma aşamasına gelmiştik ama eşim bu durumun hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedi ve ailesi dahil herkes bu durumu alttan almamı felan istedi. Sonuç olarak o kızla kaynım evlenmeyi düşünüyor ve plan yapıyorlar ve biz küs olup uzun zamandır görüşmediğimiz için mecburen görüşmüş olduk. Eşim benim dargın olduğumu bilmesine rağmen olması gerektiği gibi değil de fazla samimi geldi şakalar yapmalar sürekli kıza doğru bakmalar yani ben mi büyütüyorum.🙏

Gittim esas hesabınızın tüm konularına göz gezdirdim.Evlendiğiniz adam sizi sevmiyor,size saygı duymuyor.Kadınlarla ilişkilerinde çok rahat.Bir ara öncesinde parayla birlikte olduğu kadınlar olduğundan bahsetmişsiniz.Bir ara yakın bir kız arkadaşı olduğundan ve bundan rahatsız olduğunuzdan.Bir ara kendinden yaşça büyük bir kadınla aralarındaki samimiyetten rahatsız olduğunuzdan.Siz tüm bu konularda rahatsız olurken adam oldukça pişkin davranmış ve sizi umursamamış bile.Bu evliliği ısrarla sürdürmek istemenizin sebebi ne?Bir daha evlenemeyeceğinizi düşünmek mi?Aile evine dönmek istemediğiniz için mi?Yoksa celladınıza mı aşıksınız?Olay tam olarak nedir Allah aşkına.
Bu arada bir yerde adamın alkol aldığını,hatta uyuşturucu kullandığını yazmışsınız.Sizce de tek sorun aileye yeni katılacak olan elticik ve yaptıkları mı?Bu adamda baştan sona red flag varmış yahu.Bile bile lades demişsiniz malesef😕
Hangi konu bilmiyorum bulduklarınız ama %80 i tutuyor dediklerinizin bedel ödüyorum gidemiyorum da manipüle ediliyorum

Temastan kastın konuşurken eşinize dokunması mı? Yani bu dokunma şehvetten kaynaklanan bir dokunma mı? Eşim ve arkadaşlarımla bir çok alkollü ortamda bulundum. Yani el kol ile birbirine dokunan gördüm ama bunu şehvetten yapana rastlamadım. Eşinizin kardeşi evleneceği insanı iyi tanıyor olmalı ki sorun olarak görmemiş. Kıza sinirlenip eşinizle 1 yıl boyunca süren bir tartışmaya girmenize anlam veremedim. Bazı insanlar dışa dönük ve bulunduğu ortamda sevecen komik karşılana bilir yani alkolün etkisi ile de eşinize dokunarak konuşmuş olabilir. Alkollü ortama girmeyin yeter ama yüz yüze bakılan ortamda soğuk rüzgarlar estirmenin anlamı yok diye düşünüyorum
Öyle normal dokunmalar değildi çünkü sürekli sarıldı kızı uzaklaştırmaya çalışıyorlar kız tekrar tekrar sürekli mesela bir kaynımın ellerini bırakmak istemedi sürekli seni seviyorum sen de beni seviyor musun dedi ya adam uzaklaştırıyor tekrar evet kaynım da sevgilisi yani gördü hiçbir şey yapmadı ya kız arkadaşının yüzünü yıkar mısın dedim tersledi kalk sen yıka dedi

Ya ben konularinizi okudum da kendinize yazik ediyosunuz.sevgisiz, saygisiz, degersiz bir iliskiyi bir omur boyunca cekmek zorunda degilsiniz. Bu adam yarin basar gider, bosanmak istiyorum der. Sizde kaybolan yillariniza yanarsinjz. Yapmaz diye dusunmeyin. Erkekler bu konularda daha net. Bosanmak istiyolarsa bunu uyguluyorlar. Kadinlar gibi onca emegim, coluk cocuk ne olacak diye düşünmüyorlar.

Ya ben konularinizi okudum da kendinize yazik ediyosunuz.sevgisiz, saygisiz, degersiz bir iliskiyi bir omur boyunca cekmek zorunda degilsiniz. Bu adam yarin basar gider, bosanmak istiyorum der. Sizde kaybolan yillariniza yanarsinjz. Yapmaz diye dusunmeyin. Erkekler bu konularda daha net. Bosanmak istiyolarsa bunu uyguluyorlar. Kadinlar gibi onca emegim, coluk cocuk ne olacak diye düşünmüyorlar.
Haklısınız uzman desteği almayı düşünüyorum ama bireysel mi alayım yoksa aile terapisini tekrar mı deneyelim bilmiyorum ben boşansam bile herkes diyecek ki sen yuvanı yıktın ailem arkamda durmayacak dağ gibi kale gibi herkese karşı duracam ben haketti şunları bunları yaşattı diye tek başıma nasıl mücadele edeceğim inan düşünmekten bende kafayı yiyeceğim

Tamam konularinizda kapanmadi sonucta.

Icki icmemesi gereken bi rahatsizlik var.
Icince sapitan bir sevgili var
Bunu bilerek iciren biri ve kardesleri var.

Kardesler ve erkek sevgili icki icmemis, kizi aralarinda oynatmislar anladigim kadariyla.

Ya da ben korkunc fesatlikta yorumladim ama diger eltileriniz ve siz (icen kiz dahil) korkunc erkeklerin eline dusmussunuz diye dusunuyorum.
Tek içen benim kocamdı gerisi yorumladığınız gibi algıladım bende

Haklısınız uzman desteği almayı düşünüyorum ama bireysel mi alayım yoksa aile terapisini tekrar mı deneyelim bilmiyorum ben boşansam bile herkes diyecek ki sen yuvanı yıktın ailem arkamda durmayacak dağ gibi kale gibi herkese karşı duracam ben haketti şunları bunları yaşattı diye tek başıma nasıl mücadele edeceğim inan düşünmekten bende kafayı yiyeceğim
Bilerek yapmış sarhoşsa kendi sevgilisine doğru yanaşabilirdi yani sarhoşluğunda bir çizgisi var aşırı olsa zaten sızıp kalır

Konu sahibi konu o kadar saçma ki . Gözümün önünde diyorsun ki kocam normal içti yani sarhoş değil . Gelin olacak kız bir kocama yavşadi bı abisine yavşadi . Sarıldı , öptü , seni seviyorum dedi bilmem ne sizde Konya ovası misiniz normal devam ettiniz ? Aileler niye görüştürmeye çalışıyor? Siz niye kabul ediyorsinuz ? Anlattığıniz kız baya eskort çünkü ya siz farkli bir dünyadasiniz ya da eşinizin ailesi baya xxxxxxxxxxl . Anlattıklarıniz mutlak doğruysa hadi diyelim o gün göt baş dağıldı bir daha hiçbir suretle bir araya gelemezdim.
Kocam sarhoş değildi nerde demişim çoğu yoruma sarhoş olduğunu belirtmiştim ayrıca da olay çok büyüdü zaten ben evli olduğum için ailesi kocamın tavrından ötürü baskı yapıyor o kız evlenecek ailemize gelecek saygı duy bilmem ne modundalar biz halen boşanmanın eşiğindeyiz ramak var yani

Kimseye açıklama yapma mücadelesine girmek zorunda değilsiniz. Mutsuzdum, nokta.

Diğer çiftte gerçekten sorun olup olmadığı da muamma. Kadının cidden başı ağrıyordu belki. Ya da konu sahibini ve eşini davet etmemiş, davetsiz gittiler diye sinirlendi odalara kapattı kendini. Konu sahibi ne anlatırsa onu biliyoruz da anlattıkları mantık çerçevesine oturmuyor.
Hangi mantık eksik anlatılmış ya da sizin birleştiremediğiniz noktalar olabilir açıklık getireyim eltimle bu konuyu ve diğer kaynımla da konuştuk yani kocası ve kadın dedi ki evet olanlardan rahatsız oldum kendimi odaya kapattım dedi ve üstelik bu iki erkek kardeş o eve misafir yani kaynıma gidilmek istendiğinde adam gelmeyin demiş benim hiç haberim yok kız da hem ev sahibi o diğer kızın sapıtması hem de davetsiz gitmemiz yüzünden kendini odalara kapattı

Uzun zamandır belki 10 küsür senedir TV seyretmemiştim. İzindeyim diye bir TV ye bakayım dedim de bakmaz olaydım. Didem Aslanın programına denk geldim.

Ne hanım ablalar gördüm inanın "Hani marjinal bizdik" derler ya onu yaşadım.

Bir adam var, evin bütün kadınları adamla öpüşmüş hepsi de birbirinden habersiz. Bir tanesi de hamile kalmış sonra adamı öldürmüşler Hepsi evli barklı
Ben şok oldum nasıl bir çürüme yaşıyoruz anlamadım.
Mideler Konya ovası gerçekten inanılmaz bir yozlaşma yaşıyoruz. Böyle benim midem kalkıyor bu hikayelere ... Ben bunlara bakılırsa inanılmaz muhafazakarim diyorum ( beyin muhafazakari)

Alkollü biri şirazeyi kaybediyorsa, laçka oluyorsa birine karşı taraftaki kişi uzaklaşmalıydı. Açıkçası kızda suç bulamadım şarhoşluğun verdiği etkiyle saçmalamış eşin burda garip olan. Dargın olman saçma geldi kıza bence dargın olduğun için samimiyeti yanlış anlıyorsun. Diğer aile bireylerinede yapmış birşeyler sonuçta onlar küsmemiş sen eşini kıskandığın için içinde büyüttün kesin. Keşke o kızla bu durumu konuşup rahatsızlığını paylaşsaydın belki o da kendini açıklardı direk yargısız inazda bulunmuşsun.

Eşinin rahatsız olduğun şeyi yapması ayrı bir olay ama. Bende enişteme öyle samimi davransam demekki normal senin için de yaptığı hatayı anlasın (erkolara empati yaptırmadan durumun saçmalığını anlatamıyosun)
Muhtemelen normal karşılar çünkü konuyla bağımsız çoğu konu da ben sana güveniyorum sorun yok modunda ama herşeyin bir sınırı var hani demii hem diğer aile de küsmedi ama yani kocası da eşi de gayet mesafeli soğuk ben meseleyi içselleştirdim

Neden kestirip atmadınız?
Böyle gevşeklikleri kabul edecek miğdedeki adamla neden hala berabersiniz?
O gün temasta bulunduğunda sorun etmeyen yarın başka şeyleride etmez.
Adama git diyorum gitmiyor ben de tahammül edemiyorum artık olanlara kestirip attım bir işe yaramadı lafımın arkasında duramadım yuvam dağılmasın diye

X