eşimin işindeki problem kendisini etkiler mi?

beydam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008
85
0
herkeze çok selamlar.arkadaşlar benim eşim kimya mühendisi olduğu için kimyasallarla sürekli haşır neşir oluyor,bende eğer hamile kalırsam bebekte bir problem olacağından çok korkuyorum,bilgisi ve bu konuda önerisi olan arkadaşlar varsa lütfen beni bilgilendirsin.senağlama

Canım ben de kimya mühendisiyim ve hala çalışıyorum 4 aylık hamileyim :) yani eğer çok zehirli gazları tenefüs etmiyorsa ve bizzat içmiyorsa ( ki mümkün değil ) bişe olmaz korkma.Ben de laboratuar ortamında çlaışıyorum ve sık sık hava almaya özen gösteriyorum gerçi yakında izne ayrılacam.Doktor değilim ama hele eşinin işi bebeğinizi etkileyeceğini hiç sanmıyorum rahat ol canım.

sağolun arkadaşlar.navle,benim eşim arada sırada sülfirik asidle uğraştığı oluyo bazen üstü gaz gibi kokuyo.boyahanede çalışıyo.internette okuduğum şeyler beni çok korkuttu kimyasalların erkekleri kötü etkiledi yazıyodu.o yüzden çok sıkıntı yaşıyorum ve korkuyorum.cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

bide her gün bol bol yoğurt yediriyorum ve balık yağı içiriyorum.beslenmesine dikkat ediyorum.

merhaba canım. bende eşimde kimya mühendisiyiz. bende erkeklerin özellikle kurşundan uzak durması gerektiğini biliyorum. kısırlık yapabiliyormuş diye duymuştum. çalıştığı yerde kurşun içeren hammaddelerle çalışıyorsa mümkün olduğunca uzak durmaya, temas etmemeye, maske kullanmaya gayret etsin. dikkat ettiğiniz sürece birşey olmaz bence. önemli olan bilmek ve ona göre davranmak. aşırı derecede maruz kalmadığı sürece birşey olmayacağını düşünüyorum.

bide her gün bol bol yoğurt yediriyorum ve balık yağı içiriyorum.beslenmesine dikkat ediyorum.

Bol bol yoğurt yemesi çok iyi ama arkadaşın söylediği doğru siyanür kurşun ve cıva oldukça zehirlidir temas edilmemesi gerekir.Ama boyahane ortamında kullanıldığını düşünmüyorum zaten eşin de mesleği gereği kendini korumasını bilir cnm düşünme sen.yine de emin olmak istiyorsan eşine sor ortamdaki kimyasallar nelermiş ?? Sülfürik asit ise kokusuz bir asittir tesir ettiği yerde güçlüdür yani kuvvetli bir asittir ama kokusu pek yoktur benim de sürekli kullandığım kimyasallardandır.Sülfürik asitin değdiği yer yakar kaşındırır bol su ile yıkamak gerekir ancak zehirleyici ya da tenden geçici özelliği yoktur diye biliyorum umarım yanlış yönlendirmem.eğer tenine değerse eline filan eşin zaten gerekeni yapar bu durumda yine bebeğine zarar gelmez korkma.Kısırlık gibi durumları yapan kimyasallarlada çok uzun süre ( yıllar) maruz kalması gerekir nette her yazana inanıp korkutmamak lazım kendimizi.

Bol sağlıklı günler...:CüvCüv:

Bu arada benim eşim de Kimya mühendisi ve 5 yıldır kimyasalların içinde 4 aylık da hamileyim :CüvCüv: Anlayacağın ailecek kimyasalların içindeyiz yeterki korunmasını bilelim hihoyyyt

çok teşekkür ederim arkadaşlar sizleri çok seviyorum,içimi rahatlattınız.buna okadar ihtiyacım vardı ki bilemezsiniz.ALLAH'ım hepimize sağlıklı sıhatli bebişler nasip etsin,okadar çok istiyorum ki bebeğimi kucağıma sorunsuz şekilde almayı...korkularımı sizden başka kimse anlayamazdı.

bide,bişey daha sorucam sizlere arkadaşlar,bu mazot,tüplerin içindeki gazların bir sakıncası olurmu?nadiren bu gazlarada maruz kaldığını biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…