Eşimin iş arkadaşı kafam karışık!

Konunuzun başından beri sizin sabrınıza ve olaylara bakış açınıza hayranım
Pollyanna sizi görse kendinden utanır :KK51:

Bir aklım diyorki eşim gönül egledi pişman oldu amacı eglenmekti...diğer aklım diyor ki gönül eglemek bile olsa ilerleyen zamanda devam.eder mi?sonra başka aklimda diyorki ben.psikopat.mıyım insanların günahını alıyorum...iste böyle zor durumdayım
Eşinizin keyfi yerinde flörtleşiyordu, içini düşüncelerini kimse bilemeyeceği için (güya) arkadaş olarak gördüğünü söyleyip üste çıktı sizi çıldırttı bir süre. Halbuki insan aynı iş yerinde çalışıp beraber spor yapıp bir de günde 20 kere çekim hissetmediği arzuşamadığı kadınla mesajlaşmaz. İş iyice arttı artık tahammül edilmez hal aldı. O vakit heee dedi karımı kaybedicem geri adım atayım. Eşiniz korktu, etrafa rezil olmaktan,sizi kaybetmekten (alıştığı anlaştığı kadını kaybetmekten), kendinin çocuklarının düzeninin bozulacağından, bir daha evlilik düzen vs sorumluluk olaylarına yeniden giremeyeceğinden. Evi var çocuğu var yemeği yatağı var bir de flörtleşip heyecan duyacağı biri olsun istemiş. Teraziye iki tarafı koyunca diğer sebepler ağır basmış ki size yalvarıp yakarmış. Ben buna pişmanlık demem. Bana mecbur kaldı derim. Günah falan almıyorsunuz. Az bile. Aynı yerde çalıştıkları sürece kopmaları zor. Hiç mi ara ara aranıza soğukluk girmeyecek. Evlilik bu. Pusuda bekliyor kız. (Öyle biri olmasa o hakaretleri duyunca yerin dibine girerdi) Eşinizin nefsi de o yöne akmış. Siz bunalttıkça sizi suçlayıp o kadına yönelecek. İlk şoku (müdürle konuşmanız, boşanacağınızı söylemeniz) atlatmış. Zamanla bu kadar yalvarmayacak size. O yüzden çok kolay ve erken affettiğinizi düşünüylrum. Gidecek müdüre ya o kadını ya beni işten çıkarın diyecek gerekirse. Gönül eğlemek derken karşıdaki kadını hafife alıp içimizi rahatlatıyoruz biz kadınlar. O şimdi imkansız diye nitelendirdikleri aralarındaki çekim gittikçe kuvvetlenedebilir. İmkansız görünen her şey daha çok istenir çünkü.
İnşalah ben yanılıyorumdur.

Kıza ailene soylicem dedigimde yine güldü ve söylersen söyle dedi.ve hicbir açıklama yapamadı.tek şunu dedi tamamen iyi niyetliydim
İyi niyetliydim:) ne komik bir cümle. Kuyruğu dik tutmuş. Korkmuyorum havası vererek yapmanızın önünü kesmek istemiş. Hakaret etmeden anlatın ailesine. Abisi babası yok mu.

Eşinizin keyfi yerinde flörtleşiyordu, içini düşüncelerini kimse bilemeyeceği için (güya) arkadaş olarak gördüğünü söyleyip üste çıktı sizi çıldırttı bir süre. Halbuki insan aynı iş yerinde çalışıp beraber spor yapıp bir de günde 20 kere çekim hissetmediği arzuşamadığı kadınla mesajlaşmaz. İş iyice arttı artık tahammül edilmez hal aldı. O vakit heee dedi karımı kaybedicem geri adım atayım. Eşiniz korktu, etrafa rezil olmaktan,sizi kaybetmekten (alıştığı anlaştığı kadını kaybetmekten), kendinin çocuklarının düzeninin bozulacağından, bir daha evlilik düzen vs sorumluluk olaylarına yeniden giremeyeceğinden. Evi var çocuğu var yemeği yatağı var bir de flörtleşip heyecan duyacağı biri olsun istemiş. Teraziye iki tarafı koyunca diğer sebepler ağır basmış ki size yalvarıp yakarmış. Ben buna pişmanlık demem. Bana mecbur kaldı derim. Günah falan almıyorsunuz. Az bile. Aynı yerde çalıştıkları sürece kopmaları zor. Hiç mi ara ara aranıza soğukluk girmeyecek. Evlilik bu. Pusuda bekliyor kız. (Öyle biri olmasa o hakaretleri duyunca yerin dibine girerdi) Eşinizin nefsi de o yöne akmış. Siz bunalttıkça sizi suçlayıp o kadına yönelecek. İlk şoku (müdürle konuşmanız, boşanacağınızı söylemeniz) atlatmış. Zamanla bu kadar yalvarmayacak size. O yüzden çok kolay ve erken affettiğinizi düşünüylrum. Gidecek müdüre ya o kadını ya beni işten çıkarın diyecek gerekirse. Gönül eğlemek derken karşıdaki kadını hafife alıp içimizi rahatlatıyoruz biz kadınlar. O şimdi imkansız diye nitelendirdikleri aralarındaki çekim gittikçe kuvvetlenedebilir. İmkansız görünen her şey daha çok istenir çünkü.
İnşalah ben yanılıyorumdur.
İnşallah...ben de bunları düşünüyorum çoğu zaman

Madem devam ediyorlar neden.bosanalim deyince kabul etmedi.ağladı köpek gibi yalvardi.köpeğin olacağım dedi
Hevesini alıp size (yuvaya) geri dönecek aklınca çünkü. Şuan devam etmiyosa da (muhtemelen korkudan görüşmüyor ben görüşüyorlar olma ihtimali az diye düşünüyorum) daha sonra aynı iş yerinde mutlaka çekim devam edecektir. Sizden zamanla uzaklaşacak eşiniz. Aynı iş yerinde olmamaları ve sizin bu kadar kolay affedici olmamanoz lazım. Gururlu güçlü minnetsiz olacaksınız. O zaman kocanız sizi kaybetmeyi göze alamaz.

Konuya yeni yorum yazıyorum. Sanırım banlıydım siz açtığınızda.
Güncel olaylara bakarsak zaten kafanız çok karışık ve üzgünsünüz daha fazla gaza getirmek istemiyorum. Ama takipte kalın..

Bu sefer öncekinden daha fazla takipte kalın.
Erkekler aynı yatakta basılsalar bile inkar ederler. Ki eşiniz inkar etmemiş. Sizi gerçekten kaybetmek istemiyor olabilir. Umarım bir dönem saçmalamış ve kendine gelmiştir.

Boşanın diyemem 3 çocuğunuz var. Her ne kadar iğrenç bir durumun içine çekilmiş olsanız da eşinizi sabırla takip edin..

Belki şimdi müdür de takip eder diye hiç iletişim kurmuyorlardır. Ya da tam tersi gerçekten çok korktular. Buna burada hiçbirimiz emin olamayız..

Evet ortada bariz bir çekim varmış. 13 yıldır çeşitli yerlerde kadınlı erkekli çalıştım. Eşimle de aynı şirkette tanışıp evlendik. İnsanlar arasında bir yakınlaşma varsa gizlenemez zaten. Varsa bir şey çıkar tekrar ortaya..

Ya madem.devam.ediyorlar bu adamın benle.işi ne ...Bir cevap yaz
Biliyorum burdan olumlu şeyler duymak istiyorsun. Ama bu anlattıklarından kimse olumlu bir şey söyleyemez. Çünkü her şey açık. Eşine inanmak istiyorsun seni anlıyorum ama inanma zaten elini bile tutmadım diyorsa hiç inanma. Açıkcası flört filan değil daha ileri aşamada bir ilişki olmuş. Bunu nasıl görmezsin. Söylediklerin Mesajlar sosyal medyalar. Allah aşkına aralarında bir şey olmayan insanlar niye birbirine mesaj atsın dursun sen yapar mısın bunu iş arkadaşınla? İyi giden bir evliliğiniz var çocuklar var eşinin bir işi var niye üç çocuklu karısını boşayıp riske atsın bir şeyleri.. sosyal çevreden tut ailelere kadar iş arkadaşlarına kadar milletin yüzüne asıl önemlisi ilerde çocuklarının yüzüne nasıl bakar? Burda sanmıyorum kimse çıkıp eşin masum gözüküyor desin. Eşin tabi ki senden boşanmak İstemez ama bu aralarında bir şeyler olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Olmuş bir şeyler ama hala var mı yok mu onu zaman gösterecek. Sen fazla inanıyorsun eşine bu kadar güvenme inanma elindeki gerçeklere bakmalısın. Ya ben affetmem oğlumla bile aynı arabaya binip eve bırakmalarına tahammül edemem. Her fırsatta görüşmüşler. Eşin hiç masum biri değil. Çocuğunuza kadar yanaştırmış.

Hevesini alıp size (yuvaya) geri dönecek aklınca çünkü. Şuan devam etmiyosa da (muhtemelen korkudan görüşmüyor ben görüşüyorlar olma ihtimali az diye düşünüyorum) daha sonra aynı iş yerinde mutlaka çekim devam edecektir. Sizden zamanla uzaklaşacak eşiniz. Aynı iş yerinde olmamaları ve sizin bu kadar kolay affedici olmamanoz lazım. Gururlu güçlü minnetsiz olacaksınız. O zaman kocanız sizi kaybetmeyi göze alamaz.
İsten çık diye çok söyledim is bulamam dedi.ikna edemedim.peki nasıl davranacağım nasıl bilemiyorum.unuttum gibi yapsam devam eder diye korkuyorum.hatirlatsam sıktın artık der diye korkuyorum

Bir de mutlaka olay (aramanız) sonrası bir kere konuşmuşlardır diye düşünüyorum eşim öğrendi görüşmeyelim artık senden hoşlanıyorum ama çocuklarım var vs şeklinde.

İsten çık diye çok söyledim is bulamam dedi.ikna edemedim.peki nasıl davranacağım nasıl bilemiyorum.unuttum gibi yapsam devam eder diye korkuyorum.hatirlatsam sıktın artık der diye korkuyorum
Aynen öyle. Rest çekip büyük oynayacaksınız. Her türlü kaybedeceksiniz çünkü böyle. Ya bu yapılacak ya da benim de çocuklarımın da yüzünü kolay göremeyeceksin diyeceksiniz. Dik güçlü duracaksınız. Dırdır etmeyecek az öz konuşup topu eşinize atacaksınız. Yoksa ayrılalım diyeceksiniz. Sonuna kadar gideceksiniz. Ya o kadının ya da eşinizin işten ayrılması kesinlikle gerekli. Ayrıca o kadının mutlaka ailesine de ulaşın. Ya da eşinize eğer biri işten ayrılmazsa kendisiyle birlikte o kızın da hayatını tepetaklak edeceğinizi bütün sülalesine ulaşıp anlatacağınızı söyleyin.
Ya da takipte kalın sakin kalım tamam peki deyin. Bir şey yakalarsanız yine boşanırsınız. Bana göre bu ihtimalde kocanızın o kadına yeniden meyletme ihtimali daha çok. Üstüne utanmadan evlenme ihtimalleri de var bir iki yıla. Özür diliyorum ama fikrim bu.

Şimdi ne durumdasınız.neler oldu arkadaşım paylaşmak ister misin

Evliliğimin 15ayını saymazsam mükemmel bir evliliğim var. çok iyi bir eş,çok iyi bir babadır kendisi. Ama bana unuttunmu diye sorarsanız asla..ve şimdiki aklım olsaydı ne kadar mükemmel olursa olsun,devam etmezdim

X