eşimin evleneceği ikinci kadın olduğum işin daha nikah kıyılmadan yaşadıklarım 😔

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım
Aferin kız valla bıkmıştım burda sessiz saygımdan sustum diyen gelinlerden ohh içimin yağları nasıl eridi anlatamam çok iyi cevap vermişsin. Konuya gelecek olursak üzülmemek adına kendi dengin birini bulman taraftarıyım davul bile dengi dengine mutsuz huzursuz olacaksın gibi

Aferin kız valla bıkmıştım burda sessiz saygımdan sustum diyen gelinlerden ohh içimin yağları nasıl eridi anlatamam çok iyi cevap vermişsin. Konuya gelecek olursak üzülmemek adına kendi dengin birini bulman taraftarıyım davul bile dengi dengine mutsuz huzursuz olacaksın gibi
Ay ben tamamını okumamışım sözlerimi geri alıyorum

eşimle evliyken tanışmıştık ortak arkadaşlarımız vardı bizde arkadaşıktan ötesini tabiki asla düşünmemiştik eşimin biz tanıştıktan birkaç ay sonra boşandı boşandıktan bir ay sonra sonra ilişkimiz başladı kısa bi sürede evlenme teklifi aldım ve ailelerimiz tanıştı
Kesin öyle olmuştur keeeesin😏😏

Koca yok demii illa entrika hüzün mutsuzluk olacak bu kadinlardaaa .2 seneye bosanirsin o kaynana seni mum edecek

yuva yıkmadım ben yalnız ben o evliyken ona yan gözle bile bakmamıştım boşandıktan sonra hoşlandım
images-7.jpeg

Neden boşanmışlar bütün yazılanları okumadım yazıldıysa kusura bakmayın. 1.5 yaşında çocukla bir kadın bırakıyorsa ciddi bir sorun vardır aralarında tam olarak biliyor musunuz nedenini. Yoksa adam sizin için mi boşadı kadını?

eşim 30 yaşında 18 yaşında evlilik yapmış 1.5 yıl önce boşandı 3 yaşında çocuğu var haziranda düğünümüz var
benim ailem ikinci evliliği be çocuğu olduğu için ilk etapta çok istemediler ama sonra onlarda eşimi sevdi
ama eşimin tarafı babasından annesine herkes beni istemediklerini bana hiç utanmadan şimdiden çaktırmaya başladılar
eşimin annesi dün bardaktaki son damlayı taşırdı beni kahvaltıya çağırdı eski eşi meldayı meldayı çok sevdiğinden tut oğlunun ona baktığı gözlerle yok melda her hafta gelip evini temizliyomul ona hürmet ediyomuş saçma saçma konuşmalar kimseye baktığını görmediğine kadar güya yengeye anlatırmış gibi yapıyo bende aynı masadayım ama yani yengede kıs kıs gülüyo bende ilk başta saygısızlık olmasın diye sesimi çıkarmadım ama dayanmadım en son demekki sen eski gelini oğlunuza eş değil kendine hizmetçi olarak almışsın evini temizleyecek enayi bulamadığın için gocunuyosun dedim hepsi şoka uğradı ama sonradan tatlıya bağlandı yenge sayesinde kayınvalidemin bütün gün şişindi tabi
pişman oldum saygısızlıkmı olsu diye ama cidden dayanamadım cinlerim tepeme çıktı
öğlende kayınvalidemin eltileri geldiler otururken küçük eltisi çocuktan konuyu açtı çocuğun velayeti babada kayınvalidem bakıyor bana evlenince çocuğun nerede kalıcağını sordu imalı ve iğneleyici bi tavırla bende çocuğun annesi ben olmadığım için onun kararını çocuğun annesi ve babasının vereceğini ama çocuk babaannesinde değilde benim evimde kalıcaksa ben eşimle baş başa kalmak istediğim zamanlarda kayınvalidemin o çocuğu almasını istediğimi belirttim bu sefer küçücük çocuktan mı rahatsız olucaksın dedi küçük elti bende çocuğun benim çocuğum olmadığı için bakmak mecburiyetinde olmamama rağmen kabullendim ama buna rağmen memnun değilseniz benim evimden çocuğunuzla beraber oğlunuzuda alır kendi evinizde paşa paşa oturursunuz dedim neyse sonra hemen bi bahaneyle kalktım gittim

eşime söylemiş kayınvalidem böyle böyle dedi diye eşimde nolur şunun suyuna git ne derse desin sallama ters konuşma he de geç dedi

ama ben daha şimdiden bu kadar huzurumu kaçırıyosa evlenince neler olucagıbı tahmin bile edemiyorum eşimin kayınvalidemi uyarmasını istiyorum yoksa ben cidden kavga çıkartıcam eşimde böyle bir şey yapamayacağını söylüyo çıldırmak üzereyim ne yapmalıyım
sürekli eşim eşim yazmışsınız, evlenmeden bu kadr sahiplenmenizde iyi cesaret tepkileriniz de haklısınız ,

Herkes üşenmemiş anlatmış uzun uzun
Valla 19 yaşında çoluk çombalağa 30 yaşındaki tabansız pislik herifiyle sevişsin diye çocuklu erkekle evlenmenin dezavantajlarını anlatamayacağım şimdi.
Yaşasın görsün.
17 yasinda basladi bu adamla birlikte olmaya..
Zamanla isin gercegini anladiginda "sanssiz kaderim" diye hayiflanir. Böyleleri sorunun kendilerinde oldugunu hic anlamazlar. Hep Kaderleri kötüdür 😅

Bu aileye girmek istediğine emin misin ?

Kayınvalide çok haklı buradan bakılınca. Demek ki ilk gelinini seviyordu yuvasını yıkan oğlunun böyle bir kadınla muhatap olduğu için kendini şanssız hissetmiş. Nasıl bir yokluksa evliyken beraber olmuş hadi olmamış boşanır bosanmaz bir adamla beraber olunur ona eşim denir mi diye düşünmüş kadincagiz. Çok zenginler herhalde. Zengin olmanin dezavantajları bunlar🤷🏽‍♀️

Ayyyy hicc inanmadim iliskinizin onlarin evlilikteri bitince basladigina…

Kayinvalideniz ve esinizin akrabalari sizi siz yuva yikan kadin oldugunuz icin sevmiyor gayet net.

Hem yuva yik, hem cocugu isteme varmi öyle bi dünya.

Siz daha cok cekersiniz cünki yuva yikanin yuvasi olmaz!!!!!

O cocugun ve annesinin de ahi sizden daha cok cikicak. Siz ne sandiniz siz o yuvayi yikip o kadin ve cocugu üzülüp aglarken siz mutlu mitlu yasicakmisiniz? Allah bin sükür ilahi adalet var….

Afferin kayinvalidenize sizi sevmediyini acikca belli ediyor. Gerci tüm aile sevmiyor anlatiginiza göre, sevilicek bir yaniniz yok cünki.
Ben de yuva yıkanın yuvası olmaz diyenlerdenim,ama arkadaşlar maalesef yuva yıkanların da yuvası oluyor 😏çok örneklerini görüyoruz ,diğer taraf enkazın altından çıkmaya çalışırken diğer taraf gayet hayatlarına devam ediyor evlilik /çocuk yapma / vs
Yani bu yuva yıkanın yuvası olmaz sözü kendimizi avuttuğumuz şey olabilir

Arkadaşlık ötesinde bir şey düşünmediğiniz adamla nasıl birkaç ay içinde evlenme noktasına geldiniz ben anlamadım. Bizi mi yiyorsunuz ? Ben ilk görüşte arkadaşlıktan başka her şeyi düşündüğüm adamla bile 3 yıl sonra evlendim yahu. Eşim eşim dediğiniz adam eşiniz de değil galiba, daha evleneceğiz diyorsunuz, tek nikah mı yaptınız onu da anlamadım niye eşiniz oldu bu adam ? "O çocuk" diye bahsettiğiniz 3 yaşında bir sabi ve eşinizin çocuğu, elbette ebeveynlerinden birisiyle olacak. Babannede ne işi var küçücük çocuğun ? Garip ailenin garip gelini işte, tam bulmuşsunuz birbirinizi, olan çocuğa olmuş yazık. Ki eğer düşündüğümüz gibi bir yuva yıkma durumu varsa -bence var-, kaynana da haklı yani kimse sofrasında ikinci kadın istemez. Mutsuzluk garantili evliliğiniz hayırlı olsun.

Rabbim o yavruya da Melda'ya da hayırlı kapılar açsın , ferahlık versin. Mutlu , huzurlu tüm bu kaostan ve kötülüklerden uzak günler nasip etsin. Umarım kadını tedaviye ikna eden birileri olur da şu toksit muhabbetten kalan yaraları geçer. Kayınvalideye de yeni geliniyle mutluluklar diliyorum 😇

En sevdiğim boşanan erkek bahanesi. Eski karımın psikolojisi bozuktu deyip de haklı olan bir tane adam bilmiyorum :KK70:
Valla var hem de kız tarafıyım , çok yakın arkadaşımdı cidden psikolojisi bozuldu yemez içmez uyur yatmaz kalkmaz vs vs 2 sene çekti eşi , ikisi de yakın arkadaşımdı en son boşandılar kız arkadaşım hala der benim psikolojim bozuktu çok çektirdim o yüzden ayrıldık diye ha erkek olan arkadaşım da evet psikolojisi bozuktu boşadım der 😅 olabiliyor örnekler aslında ya ben her şeye mümkün gözüyle bakıyorum

O adamın ve kayınvalidenizin sizden çekeceği var. Adam bin pişman olacak muhtemelen boşandığına, sizinle evlendiğine. Çarşaf gibi yırtarım ne 😄
Ama müstahak valla böyle adamlara. Eden bulurmuş gerçekten. Olan çocuğa olmasa bari, umarım annesi alır babasının elinden.
Evlen bence valla hiç durma o adama ve kayınvalideye de çektir. Biri eşini aldatmış diğeri kadını hizmetçi gibi kullanmış. Senin gibi bir gelin gelir onların hakkından.
Dipnot: Eğer çocuklu bir adam ile evleneceksen o çocukla birlikte yaşamak zorundasın! Velayet baba da. Bunuda göze alacaktınız! Lütfen o masum çocuğa iyi davranın, hiçbir günahı yok onun.

X