Eşimin cimriliği

Kot pantolondan bahsediyorsunuz sanırım. Pantolonun neresi yırtık ve eşiniz nerede iken giyiyor ; boya vb iş yaparken mi mesela.

Ev ve araba eşinizle ikinize mi ait , ailelere mi ? Bugünlerde doğum iznine ayrılacak olmalısınız. Eşiniz tek maaşla rahatça evinizi geçindirebilecek kadar yüksek bir gelire sahip mi ?

Çocuğunuzu 2-3 veya 6 yaşına kadar kendiniz büyütmeye dair bir karar aldıysanız yeterli birikiminiz var mı ?

Doğum sonrası dönebileceğiniz bir iş ve iş güvenliğiniz var mı ?

Mühendis eşim şantiyede çalışıyor ben öğretmenim doğum iznine çıkıyorum birkaç ay daha maaşım olacak ama o tek başına da yeterli miktarı sağlar ev araba bize ait

Cimrilik diyemeyiz ki buna. Cimri insanlar gerekli şeyleri bile masraf olarak görür. Bence hesabını biliyor diyebiliriz. Yarı fiyatına aynı ürünü alabileceksem eşim ne gerek var dese ben demem tabii ki daha uygun olanı alırım niye paramı saçayım ki?

Mühendis eşim şantiyede çalışıyor ben öğretmenim doğum iznine çıkıyorum birkaç ay daha maaşım olacak ama o tek başına da yeterli miktarı sağlar ev araba bize ait

Adam pantolonu şantiyede giyiyor sonucuna varıyorum bu yanıtınızdan.

Ağır ve kirli işlerde çalışan insanların iş kıyafeti olur genelde.

Eşiniz de , o pantolonu iş kıyafeti olarak kullanıyorsa; bu çok normal bir durum.

Siz kamuda mı , özel sektörde mi çalışıyorsunuz ?

Eşiniz daha önce işsiz kalmış , bu da iş garantisi olmadığını gösteriyor. Geleceğe dair kaygılanıyor olabilir.

daha az para verebileceği şeylere daha az para vermek istemesi çok normal, o kuruyemişler arasında fark görmüyor olabilir, ya da telefon aynı telefon olduğu için düşünebilir. fakat genele vurduğunda da ev,araba,2 maaş varsa insan biraz keyifli bir şekilde de dışarda yemek yemek, kahve içmek, her zaman söyleniyorsa söylenmeden bir şeyler almak isteyebilir. evet durum malum. hepimiz pahalılıktan şikayetçiyiz zaten ama çıktığımda da evde yeseydik, evde çay içseydik, 2. terlik ihtiyacın değil gibi şeyleri duymak istemem açıkçası

Eşiniz cimri değil tutumlu bir insan.TLC'de pinti hayatlar mı ne öyle bir belgesel izlemiştim,neler neler yapıyorlar para harcamamak için aklınız şaşar.Tutumlu olmak ise aksine çağın gereği,yoksa bankalara borçlu bir hayat yaşarsınız.Ben şu ana kadar böyle bir pahalılık görmedim.

Keşke en başından detaylıca düşünülseymiş bu konu. Çünkü ikiniz de farklı kutuplardasınız belli ki; biriniz kısabildiğim kadar kısayım diyor, diğeriniz bolluk içinde yaşayayım, alacağım şeyin parasını düşünmeyeyim diyor.

Biz eşimle ikimiz de sıkıyız bu konuda yediğimiz, içtiğimiz, kullandığımız şeyler güzel olsun isteriz tabi ama hangi yol daha ucuzsa onu seçeriz, böyle de çok iyi anlaşırız açıkcası. Eşim savurgan biri olsaydı katlanamazdım ona.

Sizin de bir şekilde orta yolu bulmanız lazım yoksa çocuktan sonra iyice sarpa sarabilir

Favorim o program, bir de kupon çılgınlığı… küvette aynı suyla yıkanıyordu herkes, bir de sifon çekmiyorlardı işte onlar cimri, evde yiyelim yemeği diyen insan tutumludur

Klozet suyunu harcamamak gibi bir iki defa izleyip fenalık geçirmiştim

Ben bir adama çocuk doğurmazdım, ömür geçmez valla..

Yırtik pantolonla geziyor mu gercekten muhendis adam Bi tanidik onu oyle görse ,onun yerine ben mahcup olurum .Tahminim yanlis degil esiniz müdahele edilmezse epey abartabilecek bi tip.Kendinize bir degil iki cift terlik alin o muhabbetten sonra .Madem 3 cift terliginiz bile yok.

Sizde evet nohut var ama canım adnaa istiyor deyin mesela. Yada canınız her ne istiyorsa.
Sesiniz çıkmazsa (kavga edin demiyorum) eşiniz normal sanacak kendini

Cimrilikmi ,alişkanlikmi yada takintimi bilemiyorum.Çünkü bende biraz eşiniz gibiyim .Çocukluğum darlikta gecti ,kiyafetlerimizin çogu bile 2.eldi .Evimiz karma ne ucuza bulduysa annem babam aldi.
Evlendim kendimde bu huydan cikamadim.
Herşeyi 10 kere düşünürüm almadan önce çoğu şeyi eskise bile atamamam.
Gözüme pahali gelirse canim istese bile alip yemem ,yemedim diyede ölmedim.
Tabiki arada sira dişarda yeriz ama evimde yemek varsa bozulacaksa bilerek yemem

istanbul eski istanbul degil, onceden esimle her haftasonu sinemaya gider cikista birer kahve alir yuruyerek eve gecerdik ama gercekten fiyatlar cok uygundu veya disarida yemege gitmek kahvaltiya gitmek insana zevk veriyordu
simdi bi kahve alsak verdigimiz parayi dusunmekten zevk falan kalmiyor diyoruz bu kahve fiyatiyla kaliteli yarim kilo kahve alirdik vs. en basit ornegi yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…