Esimin bana haber vermeden...

Sana teşekkür etmezler, çünkü oğullarının onlara maddi destek vermesi gerektiğine inanıyorlar ve senin o eve maddi olarak bir katkın olduğunu düşünmüyorlar.

Muhtemelen eşiniz size haklısın diyorsa ve suçluluk psikolojisi ile uste çıkmaya calismiyorsa aslında iyi niyetinin kurbanı. Ailesinide tanımıyoruz, olayları tabii ki bilmiyoruz, onların da günahını almak istemiyorum ama sanırım onlar kurnaz ve eşinizi maddi manevi kullanan insanlar. Eşinizde bunun karşılığında kendisini nasıl koruyacağını ve bu işin sınırını bilmiyor. Yardim destek surekli olursa o artik maasa baglamak gibi bi seydir. Maalesef genelde bu tarz durumların altında çocukluktan gelen bir çaresizlik oluyor. Aileye tabiri caizse yaranma duygusu oluyor diye düşünüyorum. Cok zor bir durum farkındayım, insan ne diyeceğini de şaşırıyor çünkü genelde İnsanoğlu kolay kolay değişmez. Hele ki bu tarz kişiliği çok özür dilerim ama tam %100 oturamamış ve başkalarının isteğin doğrultusunda hareket eden insanları değiştirmek daha zor.
Belki de bunun karşısında sizi kaybedeceğini görürse değişebilir. Sonuçta sizin geliriniz evet İyidir vesaire ama hayat gitgide pahalaşıyor ve ne için benim paramı başkası yesin. Cocuklarınız var, şöyle bir söz var fazla para göz çıkarmaz. Yani yarın bir gün biriktirir biriktirir bir daire alırsınız, kira geliriniz olur vesaire. Sizi; ailesini düşünmesi lazım öncelikle.
Ortalamanın üzerinde gelirinizin olması paranızı dağıtabileceğiniz anlamına da gelmiyor, bunun da farkına varması lazım.

Kesinlikle haklısınız o parayı oturduğumuz yerden kazanmiyoruz. Ben küçücük bebegimi bakiciya bırakıp çalışıyorum. Bu seneye kadar haftada sadece 1 gün tatilim vardı. Verilen paralar bir yana bunların çoğu habersiz yapiliyor bana söyleme gereği bile duyulmuyor. Beni en cok üzen kismi bu oluyor.
Çok haklısınız. Ben küçücük bebeğimi bakıcıya bırakıp işe gidiyorum. bu seneye kadar sadece haftada 1 gün tatil yaptım o da ev işleri ile geçti zaten. Verilen paralar bir yana çoğunun bana söylemeye, rızam alınmaya bile gerek duyulmadan yapılması çok can sıkıcı.

Ikı maaşa güveniyor kocanız.
Onun parası ile onu borca sokmanız lazım.
Yoksa saçmaya devam ederbe
Benden önce o kendini borca sokmak istiyor kendisi için almak istediği şeyler var ama maalesef borç onu durdurmuyor. Biz şuanda 3 ayrı ev için taksit ödüyoruz aynı zamanda. Çünkü benim ne kadar tutumlu olduğumu ve gereksiz harcama yapmayacağımı biliyor. Aslında bu konuda zincirlerimi kırmam gerekiyor ama maalesef yapamıyorum. Artık verilen paralar bir yana bir çoğundan haberimin olmaması ve bana bulunduğumuz şehirde olduğunu söyleyip başka bir şehirde olması yani kısaca yalan söylemesi kendimi iyice salak hissetmeme neden oldu.

Haklisiniz, inşallah en kisa zamanda degisir bu durum.

Birde şöyle düşünün bunlar sadece sizin bildikleriniz daha bilmediğiniz neler neler vardır eminim. Hanımlar idare etsin erkekler ailesini beslesin oh ne güzel. Bakın hastalık olur sağlık olur düşkün olurlar maddi manevi tabiki evlat olarak herkes elinden geleni fazlasıyla yapar eşiyle de istişare ederek ama böyle habersiz oldu muydu insan kendini enayi yerine konulmuş hissediyor. Çalışan bayansınız hemen hesaplarınızı ayırın borç harç faturalar market pazar onları ödesin kendi kalan maaşından da istediği yere harcasın ister birikim yapsın ister ailesine tapsın siz karışmayın kendi hesabınızı ayrı tutun .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…