Esimin babaannesi bizle yasarsa....

ve birşey daha
evet eşin çocuğunu kabul etti
istemiyorsa etmiyeydi.
sen neden kendini sorumlu yada vicdanlı hissediyorsun ki
yapma lütfen allah aşkına
sen ona yeterince ilgi sevgi gösteriyorsun bu şekilde ödüyorsun vefa borcunu tamam..
ama daha fazlasını düşünme bile..

Kimse kusura bakmasın ama
İster benim babaannem olsun ister eşimin
Öz çocukları dururken ben bakamam, yaşım kaç başım kaç ayrıca çalışıyorum
Biri olsa da bana baksa :KK1:

aslında benden bır karsılık beklendıgını sanmıyorum ben zaten aılesııe sayarak bunuda severek yaparak onu mahcup etmıyorum gırdıgı rıskın altında onu pısman etmıyorum
Allah ayırmasın bırbırımızı cok sevıyoruz
bazen dıyordum hanı bende ona vıcdan borcumu odemek ıstıyorum dıye bu benımle evlendı dıye degıl, kendı kanından canından olmayan bır evladı herseyıyle sevıp güle oynaya büyütmeme destek oldugu ıcın yoksa altın herzaman altındır ona minnet etmiyorum benimle evlendi diye

bu konuda kararımı verdım yapmamam gerek , cocuk bızım erken uyuyor o saatten sonra ozguruz kaldıkı hep beraber tv ızlerken bıle kucak kucaga oturuyoz cocukta gelıp ortamıza sokuluyor ama koskoca kadının yanındada yapılmaz
bakalım gıdısat nasıl olacak kızlar ınsallah kendı aralarında hallederler

Son düzenleme:
aslında benden bır karsılık beklendıgını sanmıyorum ben zaten aılesııe sayarak bunuda severek yaparak onu mahcup etmıyorum gırdıgı rıskın altında onu pısman etmıyorum
Allah ayırmasın bırbırımızı cok sevıyoruz
bazen dıyordum hanı bende ona vıcdan borcumu odemek ıstıyorum dıye bu benımle evlendı dıye degıl, kendı kanından canından olmayan bır evladı herseyıyle sevıp güle oynaya büyütmeme destek oldugu ıcın yoksa altın herzaman altındır ona minnet etmiyorum benimle evlendi diye

bu konuda kararımı verdım yapmamam gerek , cocuk bızım erken uyuyor o saatten sonra ozguruz kaldıkı hep beraber tv ızlerken bıle kucak kucaga oturuyoz cocukta gelıp ortamıza sokuluyor ama koskoca kadının yanındada yapılmaz
bakalım gıdısat nasıl olacak kızlar ınsallah kendı aralarında hallederler

Sen yeni gelinsin
Atlama ben bakarım diye
Bir sürü kişi var sana gelene kadar

Ayrıca sebep ne olursa olsun kimseye minnet borcun yok
O karşılık beklemeden sevdi zaten oğlunu
Karşılık beklerse bi anlamı kalmaz
Sen fazla vefa gösterip te şimdiden üçüncü kişiler yüzünden evliliğinizin ilk zamanlarını ıskalama bence
Kimse sokakta kalmaz merak etme
Nabız yokluyo herkes

Kimsesiz ,tek akrabası siz kalmışsanız,konu çok farklı boyutta olurdu,ama nitekim diğer öz evlatları varmış ,en mantıklı çözümün çalıştığınız için bakımını üstlenemeyeceğinizi söylemeniz,anlattığınız gibiyse bence bu iş sizi aşar, kayınpedere söyleyin karısına baktıramıyorsa ,bakıcı tutsun evinde baktırsın ,karısı değil kayınpeder sorumludur annesinden,sevgiler.

Kimsesiz ,tek akrabası siz kalmışsanız,konu çok farklı boyutta olurdu,ama nitekim diğer öz evlatları varmış ,en mantıklı çözümün çalıştığınız için bakımını üstlenemeyeceğinizi söylemeniz,anlattığınız gibiyse bence bu iş sizi aşar, kayınpedere söyleyin karısına baktıramıyorsa ,bakıcı tutsun evinde baktırsın ,karısı değil kayınpeder sorumludur annesinden,sevgiler.

evlerının musaıt olmadıgını soyluyormus sanırım ıkı oda bır salon onlarınkıde bırı cocukların odası dıgerı yatak odası salon tıpkı bızımkı gıbı
ben zaten atlamadım esımde dıretmedı ama esımden anladıgım he desem getırecek sonrası zaten sayısız kavga olacaktır zaten hıc bır zaman aıle buyuklerının yanında yasamadıgımız gıbı kucuklugumuzde bıle abımle ben ust katta annemler alt katta yasadı bız yukarı yhayatımıza devam ettık yemeklerde bulustuk
kaldıkı 7 24 zor
dedıgım gıbı yatalak olmasa hıc buyutmez kımse bakmıyorsa gelsın derdımde
bır cok zor yanı var altından kalkamayıp yapamıyorum dedıgımde sımdı bakmayanlar o zaman hıc bırsey yapmayacaklar dıye dusunuyorum
bızımde evlatlarımız var valla ne olacagımız bellı degıl

evlerının musaıt olmadıgını soyluyormus sanırım ıkı oda bır salon onlarınkıde bırı cocukların odası dıgerı yatak odası salon tıpkı bızımkı gıbı
ben zaten atlamadım esımde dıretmedı ama esımden anladıgım he desem getırecek sonrası zaten sayısız kavga olacaktır zaten hıc bır zaman aıle buyuklerının yanında yasamadıgımız gıbı kucuklugumuzde bıle abımle ben ust katta annemler alt katta yasadı bız yukarı yhayatımıza devam ettık yemeklerde bulustuk
kaldıkı 7 24 zor
bır cok zor yanı var altından kalkamayıp yapamıyorum dedıgımde sımdı bakmayanlar o zaman hıc bırsey yapmayacaklar dıye dusunuyorum

allah kimseyi böyle duruma düşürmesin,bir sürü öz evladı var kimse bakmak istemiyor,babaannede bunun farkındaki beni huzur evine götürün diyor,bir anne için ne üzücü bir durum,allah yardımcısı olsun,bu konuda iyi niyetli olmanızı anlıyorum,korkum sonradan pişman olmanız ,insan yükü ağırdır,ben bir akrabamda sizin durumun benzerine şahit oldum ,bir yere annelerini gönderince 2 ay diye uzun süre geri almak istemiyorlardı,bakanıda baktığına pişman ettirdiler,yoksa gönlüm bakmanızdan yana ,sevgiler.

allah kimseyi böyle duruma düşürmesin,bir sürü öz evladı var kimse bakmak istemiyor,babaannede bunun farkındaki beni huzur evine götürün diyor,bir anne için ne üzücü bir durum,allah yardımcısı olsun,bu konuda iyi niyetli olmanızı anlıyorum,korkum sonradan pişman olmanız ,insan yükü ağırdır,ben bir akrabamda sizin durumun benzerine şahit oldum ,bir yere annelerini gönderince 2 ay diye uzun süre geri almak istemiyorlardı,bakanıda baktığına pişman ettirdiler,yoksa gönlüm bakmanızdan yana ,sevgiler.

böyle bir sorumlulugun altına girmeyin.kimseye yaranamazsınız.kaldı ki böyle bir ancak Allah rızası için yapılabilecek bir şey.eşinizi hoşnut etmek için hele hiç yapılmaz.kendi çocuklarında huzur bulamayanların huzur evine gitmesi taraftarıyım.

kaldıkı 7 24 zor

Bu kadına bakmak sadce kayınvalidene yakışır bacım kısa ve net.....

Sen yeni gelinsin
Atlama ben bakarım diye
Bir sürü kişi var sana gelene kadar

Ayrıca sebep ne olursa olsun kimseye minnet borcun yok
O karşılık beklemeden sevdi zaten oğlunu
Karşılık beklerse bi anlamı kalmaz

Sen fazla vefa gösterip te şimdiden üçüncü kişiler yüzünden evliliğinizin ilk zamanlarını ıskalama bence
Kimse sokakta kalmaz merak etme
Nabız yokluyo herkes

kesinlikle katılıyorum cnm sana

canım madem kp durumu iyi bir ev tutsunlar yatılı bakıcı akşamları da gitsin annesinin yanına..

en güzeli işte ..ya bu arada senin kv ne kurnaz kadınmış..

kp kv boşanma noktasına gelmişler;gelirlerse gelsinler boşver..

onlar boşanmasın diye belki de sen gelirsin o noktaya sevap işlicem derken..

Toruna gelene kadar, kendi çocuklarına düşer.. Boşanma durumuna gelinmiş, bırak gelinsin arkadaşın dediği gibi, o kıvama gelip her işimizi hallettirebilsek keşke..

Arkadaşım, amcam ve babam dedeme baktılar.. Aynı senin anlattığın gibi, bir kolu tutmuyor, konuşma yok gibi, yatalak..
Hani demişler ya; hastalandığına yanmam da huyu suyu değişti ona yanarım diye..
Kendi evlatlarına eziyet ediyor adam, ama bildiğin eziyet öyle böyle değil.. Ki sen el kızısın, düşünemiyorum..
Bu kadın ılımlı, sakin falan deme. Öyle olsalar bile o çektikleri acılar huysuz ediyor onları..

Ve en önemlisi; sen bakarsın edersin, belki çocuğundan bile çok ilgilenirsin hasta diye; sonunda kadın alakasız bir sebepten ölür, bakamayacaksan almasaydın cutemom zaten çalışıyorsun deyip senin üstüne yıkıverirler her şeyi..

Bizimkilerden biliyorum; karı kocalık hayatı azalıyor demiyorum, direk bitiyor. Çünkü amcam ya da babam dedemin yanında yatıyor..
Öyle yatırır; odamıza geçeriz yook; dibinde duracaksın çünkü, ani bişeyler oluyor, bişey istiyor, kendini döndürüyor, düşme kıvamına geliyor, sondayı çekiyor.. Tamamen felç yapamaz deme, yapıyorlar arkadaşım, anlamıyorum ama yapıyorlar.

Yaşayan biri olarak özetlemek istedim, yaşın genç. Sakın ha sakın atma kendini ateşe..
Ben gaddar biri değilim yanlış anlaşılmasın, annem babam kayınbaba kayınvalide başım üstüne.. Ama babanne biraz kulvar dışı benim gözümde..

Son düzenleme:
Gunaydin kizlar
Hemen konuya girmek istiyorum
Esimin babaannesi kasim ayinda felc gecirdi ,felc gecirmeden once sagliginda buyuk oglu ve geliniyle yasiyordu ( oglunun evinde degil kesinlikle kendi evinde abinin kendi tercihiymis , neyse .

Hastaliginda kizinin yanina baska sehire goturuldu ve orada kaldi artik bakan kisiyede agir geliyormus hem maddi hem manevi sanirim arada donusumlu olarak bakmak istedi hakli olarak ,cok uzatmicam buyuk oglu ben senelerce baktim siz bakin diyornus kayinpederim ortanca olan arayi bulmaya calisiyo ama yok kayinvalidem istemiyor evine neden oldugunu bilemiyorum

En son dun gittigimizde esime kayinpederim bu isin boyle gitmeyecegini ( hem evlilik hem anne durumu ) isten ayrilip koye yerlesip buyuk amcalari oradan cikarip ben yerlesicem ben bakicam demis .tabi biz cok sasirdik kayinvalideme tepkiliydi dun demekki bu yuzdenmis

Kisacasi direk olaya geciyorum is nasil oldu bilemiyorum ama bizle kalmasina dondu belki tamamen degil 2 aylik baksak rahatlatsak ve sussalar diyormus kayinpederim ( babaannede durumdan haberdar beni huzurevine yerlestirin diyomus )

Bende once olur dedim esimle yalniz yaptik bu konusmayi sonra dusunce korktum bu soyledigimden .

25 yasindayim 1 oglumuz var 3 yasinda ayretten calisiyorum haftanin bes gunu , isten ayrilmam soz konusu bile olamaz. Ev 2+1 biri yatak odamiz biri cocugumuzun odasi digeride salon iste
Kadin yatalak cok cok zor yurutuluyor ve iri bir kadin ben 55 kiloyum
Cok konusamiyor hastaligindan oturu
Ve tum ihtiyaclari var,maddi olarak kayinpederimin tamamen bize birakacagini sanmiyorum ama manevi olarak altindam kalkamazsam bu dahada kotu olur , disari cikiyorum geziyorum geliyorum aksamlari deseniz kafamiza gore . Ama babaanne geldikten sonra boyle olamazki zaten butun gun iste olacagim icin mutlaka bir kadin ayarlanmali ki kadinin yemegini vs versin ihtitaclarini gorsun ,kayinpederim bir gun calisiyor bir gun calismiyor o gelir yanina mutlaka calismadiginda.

Korkularimi yazmadim bile ama zaten anlasiliyodur , ayrica banyo yapilmasi lazim banyo oyle duz bir alan degil ama neyse o ayarlanir diyelim kadini yikarken Allah korusun kadinin kafasi bir yere vursa havlupana olurse kadin naparim ben .

Ayrica 2 ay diye aliriz kizinda oldugu gibi bizdede tamamen kalabilir

Ben napiyim simdi bir taraftan sevap olur bir taraftan altindan kalkamazsam pisman olursam diye dusunuyorum, esimde kendi icinde dusunuyodur elbette mutlak bir iki gune bana konusacak ne diyosun diye...

Benim 2.evliligim ilk evliligimden oglum var 3 yasini gecti 1 yasini gecmisken esimle tanismistik ve 9 ay oncede evlendik bizi hic kirmadi sanki boyle bisey degilde biz evlenmeden cocuk yapmis sonrada evlenmisiz gibi .
Benimde vicdan borcumu oduyeyim istiyorum ona karsi sonucta cocukta olsa cocuksuz bir bayanla benim ona sunabildigim sartlar arasindada fark var yani . Neyse anlasildigimi dusunuyorum kafam cok karisik umarim rahat anlasilirim
durum zor hele vd çocuk va

sanırım bu sorunun cevabını en iyi ben veririm bedensel engelli olarak bende engelliyi gerçekten zor bir yaşa bakan içinde yatan içinde ayrıca rahmetli dedemde öyleydi sağlığında yanında olan çoktu ama yatağa düşüne kimse geldi kızında kaldı nezaman hastanl olsa bize geirdiler annemler az boşanma aşamasına gelmedi hasta bakılmaz demyorum ama inan yatalak ve altı bezliyse evde çocuk varsa

yatalak insana bakmak çok zor canım bizde babanneme bakmıştık ben ve babam annemin içi almıyordu yaraları oldu bi müddet sonra yatmaktan kış vakti bide. helede şimdi yaz hemen yaralar çıkar kısacası yara değilde çürüyor gibi Allah göstermesin:KK50: hiç kolay değil ben iri yarı biriyim erkek gibi tabir edilen cinsinden bide babamla zor kaldırıyoduk taş gibi ağırdı ufak tefek bi insandı bide düşün. bide senin çocuğun var çalışıyosun nasıl bakıcaksın :26: yatalak olduğuna göre altı falan temizlenmesi lazım ben iğrenmiyordum yapıyoduk bi şekilde ama sen yapabilicekmisin :26: yatalak olup yaralar çıktıktan sonra çok yaşamadı kanıda zehirliyor o yaralar ayrıca kokusu çok kötü anlatamam havalı yatak hemen almalısınız :KK50:

Gecmis olsun diyorum oncelikle allah acil sifa versin buyukanneye.iste yaslaninca biryere sigamiyorsun kizma alinma bana istersen okuma ama o kaynanana cok dikkt et!!!!
O onun kayinvalidesi sirayla baknak zorunda buyuk abide uzun sure kaldiysa simdi kaynananda sira o bakicak bana dusmez sizvarken de benim bir duzenim var odemelerimiz var ben nasil isten cikicam de.o cocugun gekecegimi onemli kaynananain entirikalarimi....sen ustun basin ayakkabin icin degil eminim evladin icin calisiyorsun yerigeliyor beynin vucudun patliyor birkalemde nasil siliceksin.bence buipin ucunun sende patlamamasi icin esinle konus arkadasim biz uygun degiliz desin .rahat edemezsin zor

öncelikle demeden geçemeyeceğim çok duyarlı, iyi niyetli ve bencilce düşünmeyen bir eş bir annesiniz. elinizden geleni yapmaya çalışıyorsunuz, zor olacağını bilerek eşinize de yardım etmeye çalışıyorsunuz. ben sizi çok takdir ettim. zor olur muhtemelen konuşamayan ve zor yürüyen bir kadının bakımı. maddi durum nasıldır bilemiyorum ama belki evde bir hasta bakıcı ayarlanabilir. ya da tüm aileden yani babaannenin yakınlarından toplanır ortak para, kaldığı evde bakacak bir hasta bakıcı ayarlanabilir. nihayetinde herkesin akrabası, siz de elinizden geleni yaparsınız yine işte değil de evde olduğunuz ve ev işlerinden geri kalan zamanda.

böyle bir ihtimal olamıyorsa da bunu yine enine boyuna hesaplamadan son kararı vermeyin isterseniz. eşinizle aranızda anlaşma sıkıntısı olmadığını düşünüyorum, sizin için en elverişli olanını yapmaya çalışır o da.

eşim suanda benımle bu konuyu konustu ben buradan duyduklarımı yazdım soyle soyle olursa vs dıye oda demıs annem gelır yanına gunduz dedım annen gelecek olsa kendı evınde bakar yanı
dedım soyle boyle olursa benımde psikolojım bozulur yatalak olmasa sorun degıl fılan
dur bakalım ses etmeyelım ama babamla annem cok kavga etmıs bosanmalarına kadar gıdecek o olacak annemede dedı
tamam dedık kaldı konusma oyle ama benden olumlu bır yanıt alsa esım alacak galıba .....

Canım kusura bakmayın da, kayınvalidenizde kayınpederinizin hiç hatırı yok anlaşılan..
Kendi annesi olsa bakmayacakmıydı. Bu olayı boşanmaya götüreceklerse de kendi bilecekleri iş.
Yıllarca aynı yastığa baş koyup da kötü günün de eşine destek olmayan bi kadınla evli kalmasın zaten k.pederiniz.

Kwyinvalidemle konustum diyorki benimde annem yatalakti baban her zaman e e getirme uc tane cocuk var dedi ben hep gittim ablamla donusumlu baktim cociklarida gencligimide ziyan eytim yollarda annem benimde kiymetliydi diyo onada soyledim diyo bana kizamaz diyor
Kendi evine gotursun orada iki ay kalirim bakarim ama bu sekilde bende kabul eymiyorum herkez cekiliyo kenara baban ortada diyor huxur evi mevzusunada yaziklar olsin boylw diyolarsa kimseden srs cikmiyo babana yukleniyolar vs diye anlatti telefomda bende bisey demedim
Herhalde bana dusmez aralarinda hallederlerde artik ortalik baya kariscak gibi duruyor

Bixim cok sukur maaslarimiz iyi ,iylerleyebilecegim bir is yapiyorum buradan cikarsam bu sansida bulamayacagimi biliyorum o yuzden iaten cikmam soz konusu bile degil kiradaydik evimuze ciktik yaptirdik odedik simdide bir kac hafta once arabamizi aldik zaten kalan para ancs uc bes bir kenara atabilmemiz icin yetrtli yani biz hasta bakuci tutamayiz yatalak olmadaydi o zaman gercektem fark etmezdi ama durum zor kadin hasta ve kilolu iri bir kadin kayinvalidem bile evine kabul etmiyor gelirse herkez tamamen cekilir benimde hayatim var diyor kaldiki ben bu ozveriyi gosterebilirmiyim bilmiyorum bile bu yasta

Bixim cok sukur maaslarimiz iyi ,iylerleyebilecegim bir is yapiyorum buradan cikarsam bu sansida bulamayacagimi biliyorum o yuzden iaten cikmam soz konusu bile degil kiradaydik evimuze ciktik yaptirdik odedik simdide bir kac hafta once arabamizi aldik zaten kalan para ancs uc bes bir kenara atabilmemiz icin yetrtli yani biz hasta bakuci tutamayiz yatalak olmadaydi o zaman gercektem fark etmezdi ama durum zor kadin hasta ve kilolu iri bir kadin kayinvalidem bile evine kabul etmiyor gelirse herkez tamamen cekilir benimde hayatim var diyor kaldiki ben bu ozveriyi gosterebilirmiyim bilmiyorum bile bu yasta

canım sen hakkını ve sabrını annene ve KV ne sakla.böyle giderse onlara sen bakarsın :))

X