eşimin arkadaşımla ilişkisi var

(bu kadar kadın okudu bu topiği bi avukat yok mu bu işi araştıracak bu durumda sedefe tanınacak hakları söyleyeeck naasıl bir yol izlerse daha haklı konumuna geçecek ona bakalım bence bilen sölesin bilmeyen soruştursun ben de soracağım en kısa zamanda bi avukata.....)
sedef boşanma davasında manevi tazminat, çocuğu için nafaka(çocuk küçük oduğundan büyük ihtimal velayet anneye verilir) ve kendisi için nafaka (çalışmadığı için) alabilir. ancak kocasının aldığı maaşa göre 4-5 bin tl tazminat ve çocuğu ile kendisi için toplam 300-400 tl civarı nafaka alır.
benim düşüncemse sedefin boşanmayı hiç düşünmediği ve bu bilgilerin boşa olduğudur

inandığım bişey var bu memlekette kimse aç kalmaz kadınlar adına bir sürü şey yapılıyor yeterki sen iste kimse kimsenin eziyetine katlanmak zorunda değil ne sevgisi bu saatten sonra sevgi mi kalır güven yoksa sevginin s si olmaz sadece şüphe kalır geriye evet küçük bir çocuğun var ama seninde araştırıp bulacağın ayakların üzerinde durabileceğin bişeyler mutlaka var düşünki Allah vermesin eşin öldü o zaman napıcaksın ? ekmek yok bize katlanamam diyip kendini mi vurucaksın ? kimse kusura bakmasın valla bir arkadaş yazmış sende eşin için stil değiştir güzelleş neden ama ? bir kadın buldu onu alt etmek için mi kocası onu ambalajı için mi sevdi de evlendi ya da bugün mü böyle gördü özen itina hep gösterilir kadın ondan bir çocuk yapmış daha ne özeni göstericek ki ? bunlar geçer gider bugün belki ama birgün mesaide kaldığında senin aklından neler geçer eskisi gibi olmak mümkünmü acaba ki ben karşıyımdır öylesi ortamlarda çocukların yetişmesine aman babası olsun psikolojisi iyi olsun yok öyle bişey bazen daha hayırlıdır çocuklar için anne baba ayrılıkları.
şimdi biri diyecek profilinde bekar yazıyor sana kolay geliyor ilgisi yok herkes bir bireydir evli bekar farketmez herkesin bir ailesi vardı öncesinde de illa ki bir bildiği bir fikri olucak bana göre şu saatten sonrası sadece kağıtta evlilik olur!
üzücü ve zor bir durum olmamasını dilerdim...

lütfen haklarını araştır dökümanlar filan hepsini boşver onunla olmamışda başkasıyla yemekler yenmiş (!) netice de bu zaten olmuş arkadaşınla olmamış olması masum kılmaz onu...

bankaya bir banka çalışanın yakınını aldırması hem de aynı şubeye çok ilginç geldi?bunun sınavı var,mülakatı var.sınavı geçer ki yazılı sınavda torpil söz konusu değil,mülakatta olabilir o da çalışanın kendi çocuğuysa kuvvetli olur,yada genel müdürlükten vs torpiller.ki yaş sınırıda vardır değilse tecrübe aranır.anladığım kadarıyla arkadaşınızın banka tecrübesi yokmuş.yani eşiniz masa başında en fazla yetkilidir anladığım kadarıyla müdür de değil,çalıştığı bankaya işe aldırması cidden çok uzak ihtimal hem de aynı şubeye.

diyelim ki oldu böyle birşey aynı şubede çalışıyorlar,mesai olacaksa tüm çalışanlar yapar yada belli bir servistekiler o mesai yapan servise gişeler asla girmez ama.iş yemeklerine ya tüm şube gider yada satış ekibi.Diğer çalışanlardan teyit alabilirsiniz mesainin olup olmadığını.yada belkide en güzeli alıp eşinizi karşınıza konuşmak ve itiraf ederse yolunuzu çizmek yok böyle birşey derse içinizden gelen sesi dinlemek

Yaşanılan herşey çok çirkin,çok kahredici,çok yıkıcı hepsi.Burada yuvanı kurtarmaya çalışmanı ben anlamıyorum sen de artık yıkıcı olmalısın.Köpekler gibi yalvartmalısın ikisini de,ama sen sanki acizler gibi buynunu büküyorsun.Onlar sürüm sürüm süründürmeden nasıl vicdanın rahat edecek anlamıyorum.Kimse yuvası yıkılsın istemez ama bile bile bu kadar sessiz kalma,Eşinin yaptığı hatanın bedeli bu kadar olacaksa,daha çok yapar söyliyim.Pişmanlığını bütün zerresinde hissettirmelisin,gözünü korkut bir kere,ya ayrılcam boşanıcam senden de bi kere olsun de,o zaten sana yalvaracak bunu kocana söyle emin ol sonucunda seni ikna etmeye çalışacak,çalışmazsada zaten bitmiştir bu evlilik.Bütün kozlar senin elinde,kullanmıyorsun yaaaaaaaaaaa.Silkelen süründür onları,ben o kadının anlattıkları karşısında yüzüne tükürmeden geldiğine inanaamıyorum yaaaaaa.Ben olsam saçını başını yolardım ne olursa olsun en azından tükürürdüm yaaaa.Bu kadar aciz olma.Elindekileri kullan,yoksa özgüvenini kaybedersin.Kocanı şu koşullarda peşinde süründüremiyorsan,daha da bişi olmaz bu evlilikten.Hayırlısı olsun senin için

Sedefciğim en son durumlar ne oldu bir gelişme var mı
Kendini bırakma ve dimdik ayakta olduğunu göster
eğer bu evliliğe devam etmek istiyorsan ki çocuğun var
ve gelirin yok ozaman hiçbirşey olmamış gibi davranma
arada inceden inceden bu konuyu unutmadığını ve de
asla unutmayacağını ucundan ucundan değdirerek belli et
eskiden ona karşı çok sevecensen şimdi biraz soğuk dur
onu önemsemiyormuş gibi yap başka kadınlarla ne yaptığını
ne konuştuğunu hiç sorma bundan sonra senin varlığın benim
için önemsiz gibi bir izlenim yarat sadece sen ve çocuğun önemlisiniz bu
hayatta bunu anlasınne kadar üstüne düşersen o kadar şımarır
demek ki ben rahat olabilirim der onun düşüncelerine duygularına önem verip
danışmadan birşey yapmadığın konularda şimdi o hayatında yokmuş gibi sanki
onun düşünceleri seni ilgilendirmiyormuş gibi davran
inan ki faydasını göreceksin benden söylemesi

arkadaşlar benim düşüncem o kadının ve sedefin kocası çok güzel bi senaryo yazdılar güzel bi oyun sergiliyolar madem böyle bişey vardı kocan istemiyomuşta bu kadın kocanı ayartmaya çalışıyomuş kocan bunu zamanında sana gelip anlatması ve o kadını bulunduğu şirketten attırması ve yada başka bi yere tain vermesi gerekirdi kocanda meilli ki bu konuyu hiç sana açmamış kendince bişeyler yapmış güya bence çok yanlış kadın olsun erkek olsun böyle bişey olduğunda en baştan herşeyi karısına veya kocasına anlatmalı ben bu kadından hoşlanmadım bak bana böyle msjlar çekti beni ayartmaya çalışıyo işte bide tehdit msjları atıyo üzerine deyipte o msjları göstermeliydi sonrada sana da karıcım bu kadını şirketten uzaklaştırıcam bak gördün ailemizin düzenini bozuyo seninde böyle biri ile arkadaşlık kurmanı istemiyorum deyip olaya el koymalıydı bence arkdaşım şu bir gerçekki senin kocanın gözü dışarda artık ne yaparsan yap bu adam iflah olmaz o çoktan tadını almış o yolun yolcusu kimse görmedim ben o yollardan dönen allah iyi yapsın sonunuzu bence onlar halen birlikte sadece kısa bi süreç verdiler birbirlerine zaman ortalık biraz durulsun diye bakıyolar sadece akıllardaki acaba sorusunu kafandan sildirmek için böyle bişeyi sana oynuyolar ikiside güzel bi oyuncu ben senin yerinde olsam kocana sana bi tek şekilde inanırım deyip bu evi burdan taşıcaz işyerine yakın bi yere ve sonrada isteyeceğin tek bişey varki tlf nosunu hiç tereddütsüz sana verecek yani onun telefonunu sen kullancaksın bundan sonra kendine yeni tel aldığındada dökümlerini verecek sana her ay ve kredi kartları ekstresinide verecek yani madem boşanmayda gücün yok ben eşine bu şartları koy derim neyse çok konuştum allah yardımcın olsun canım ha şunuda unuttum şartlarının içinde olması gereken o kadınıda direk müdürü kimse ona şikayet etmeli ve attırmalı yada başka bi şirkete vermelerini istemendir 1 ev taşıncak 2 kadın o şirketten uzaklaştırlacak 3. kredi kardı ekstreleri sana verilcek 4. şimdiki telefon nosunu senin kullanman ve yeni alacağı tlf nosununda dökümleri her ay sana getircek bence işe bunlardan başlamalısın..

Son düzenleme:
eşimin 9yıl önce ayrıldığı eski nişanlısı yaklaşık 2yılönce eşime cvpsız çağrılar bırakıyormuş eşimde acaba kim diye aradığında da cebini açmıyormuş. sonra '9yıl öncesi sana kimi hatırlatıyor diye msjlar gelmeye başladı ama eşim hepsini bana gösteriyordu bu kim olabilir diye hatta farklı no olsun diye benim numaramdan bile aradık. sonra bişekilde kim olduğunu öğrendik ve bize ''evlendiğini bilmiyordum bir daha aramam dedi. ne varki ben doğuma memleketime gittiğimde eşimi yine aramış ağlamış zırlamış ((ayrılma nedenleri eşimi nişanlısının 1-2kişiyle aldatması)) seni seviyorum seni çok özledim vb.

eşim bunları bana sonradan anlattı. ama br süre sonra ben doğum yaptıktan sonra kadın beni rahatsız etmeye başladı ((birda bu kadın ilköğretim öğretmeni)) eşin beni seviyor sen ayrıl ki oda rahatça bana dönebilsin falan diye zırvaladı. bnede eşime anlattım. arada bir sürü olaqylar daha oldu. ve biz bu kadının nerede görev yaptığını öğrendik. çalıştığa okulu aradık mdr bize bu kadının daha öncede aynı şeyi öğrenci velilerine yaptığını anlattı ve gerekeni yapacaklarını söyledi. öğrendik bu çalıştığı okuldan bir köy okuluna sürülmüş. kızım 22aylık oldu 2 ay öncesine kadar hala arıyordu ama eşimden yüz bulmayınca artık aramayı kesti. birde öyle ahlaksız ki eşime duygu sömrüsü yapıyor ((bneim dinlediğimi bilmeden)) ''ne olur bak senin yüzünden sürüldüm adım çıktı eşinden ayrıl benle evlen sonra eşinle tekrar evlenirisniz ''

iş erkekte biter. erkek böyle durumlarda yüz vermezse karşı taraf istediği kadar sırnaşsın birşey elde edemez.

sedef canım öncelikle çok geçmiş olsun. başına gelenler çok üzücü ve talihsizlik.
birçok arkadaş sana yardımcı olmak adına yorumlar yapmış. bu yorumlar da seni üzüyor belki. ama madem buraya konu açtın iyi yada kötü bütün yorumlara hazırlıklı olmalısın.
birçok arkadaş gibi ben de eşine inanmadım. belki sen de inanmadın ama tabi sana hemen yarın al çocuğunu eşini terket ve boşan diyemem. bu tamamen senin kararın ve tercihin. ama bundan sonra eşine ne derece güvenebilirsin bilemiyorum. çünkü eşinde yalan söyleme ve aldatma potansiyeli var. dün bankadaki bir müşteriyle, bugün en yakın arkadaşınla yarın kimbilir kimlerle. anladığım kadarıyla eşin doyumsuz biri ve tek bir kadınla yetinemiyor. biraz da yakışıklı diyorsun ya bütün kadınlar bana hayran ben ne yapayım edası var ve seni çantada keklik olarak görüyor bence. bu nasılsa sakin sessiz, ben her haltı yerim buna da bir güzel yuttururum diye düşünüyor sanırım. evet o arkadaşınla bir senaryo uydurdular ve sana yutturmaya çalışıyorlar. sen daha ilk başta kadına mesaj çekip cevap geldiğinde hiç onların biraraya gelip plan yapmalarına fırsat vermeden bir şekilde kadınla konuşsaydın keşke. hemen izin al bana gel yoksa ben oraya gelip seni rezil ederim falan deseydin keşke o zaman mecburen gelicek ve herşeyi açıklayacaktı, eşinle senaryo yazmalarına fırsat vermeyecektin. neyse artık olan olmuş. sen de şu an inanmış gibi gözüküyorsun ama zaman geçtikçe bu mesele senin daha da içine oturacak. hani bir laf vardır yara sıcakken can yakmazmış zamanla daha da idrak edeceksin ve daha da canın acıyacak. o kadına söylenecek çok laf var, arkadaş bilmişsin, evini açmışsın o da başka erkek kalmamış gibi kocana göz dikmiş. ben kocanın da masum olduğuna ve karşılık vermediğine kesinlikle inanmıyorum. ilk günkü ağlamalar, sızlanmalar, kurana el basamaması bence bu yüzden.
bence bu meseleyi burda kapatma ve eşinin ve kadının burnundan getir.
hem kadını hem de eşini tehdit et. bence biran önce işyerlerini ayırsınlar yoksa gelir bankaya ikinizi de rezil ederim ve ikinizde kovulursunuz de. kadın biran önce kendine başka şube arasın ve sizin evin yakınlarından da uzaklaşsın seni gelip apartmanda da rezil edicem de. biraz gözlerini korkut. o bankada diyalog kurabileceğin birileri varsa onlarla diyaloğo geç. hep takipte ol yani. eşine de bu senaryoya inanmadığını ve işin peşini bırakmayacağını ayağını denk almasını söyle. telefon dökümlerini mutlaka iste. kredi kart ekstrelerini takibe al. yani yap bişeyler seni arkadaşınla aldatacak kadar küçülen bir adama acıma ve sessiz kalma. senden boşanırım çatır çatır da maddi destek isterim ve çocuğunu da göstermem falan de. ha bunları yap, kocandan boşan demiyorum ama yanlarına bırakma sadece, eşini pişman et ve uzun bir süre de yüz verme, hizmetini de yapma yapsın kendisi. aldattığı kadınlar yıkasın çamaşırını, ütüsünü ve yemeğini yapsın. madem senin kıymetini bilmiyor o zaman onun için birşey de yapma en azından bir süre. ne diyeyim canım umarım herşey düzelir. Allah yardımcın olsun.

Evliyim ama bekar arkadaslar gibi dusunuyorum Eger gercekse olaylar cok cirkin buyuk konusmak istemem ama ben kaldiramazdim bu kadarini. Sonucta bir cocuk aldatan baba ve aldatilan bir anneyle ne kadar mutlu olabilirki..Birde o anneyle babanin psikolojisini dusunun saglikli bir cocuk yetistirmek icin uygun olurmu acaba bir arada olduklarinda..

alın işte sedef'inkinden çok daha ağır bi sarkma durumu(ki eğer sedefin kocasının hikayesi doğruysa)bak adam herşeyi birebir karısıyla paylaşmış
doğal olarak kadının kafasında hiçbir şüphe yok
sedefe gelince bütün konuyu takip ettim ama yorum yazacak bişe bulamıyorum
benim bekar arkadaşlara tavsiyem bu bi ibret tablosudur
ne yapın ne edin evlenince mesleğinizi bırakmayın
sedefin durumu çok zor anne de yok baba da
boşandı diyelim.çalışması gerek bu kızın peki çocuğa kim bakacak.kreşe verse o kadarcık çocuk kreş ortamlarını gözümle gördüm(tabi parası bol olanlar hariç) olmaaz yani
peki herşeyi sineye mi çeksin o da ayrı bi olay böyle şeylerde bişe yazmak gerçekten çok zor çok
benim tek tavsiyem sakın ipleri eline bu kadar verme.çaresiz de olsan ona bunu gösterme
emin ol bu olaydan sora nasıl olsa bırakamıyo beni diye devamı gelecektir
bakımlı olduğuna eminim ama daha fazla kendine bak ve gerektiğinde herşeyi silerim imajını çiz
Allah yardımcın olsun bacım
arkanı sağlam yere dayayabilseydin aile ya da iyi bi meslek gibi hiç durma derdim ama neleri hesapladığını tahmin edebiliyorum.:teselli:
evde para kazanabileceğin bazı alternatiflere de başla bence hem kafan dağılır hem de gerektiğinde maddi güvencen olur

sedefcim eğer ayrılamıyorsan ayrılmayı düşünmüyorsan kendine bir iş bul diyorum ben eğer ilerde yine böyle bir durum olursa en azından işin hazır olur iş hayatına yabancı olmazsın evin de varmış zaten belki o zaman yapmak istediklerini gerçekleştirebilirsin ekonomik özgürlüğün olunca

Rabbim sabır versin kocanı ıslah etsin ne diyim zor bi kadın için ama bu kadar kolay affetme yoksa tekrar yapar acı çektir cezalandır konuşma onla ve ona gözünde çok düştüğünü ondan iğrendiğini söyle vicdanı rahat etmesin başın eğik olma tınlama ilgilenme çocuğum bu kadar küçük olmasaydı durmazdım bi saniye bu evde de deki bidaha böyle bişe yapmaya kalkışmasın

arkadaşım bencede dilara olayı çok güzel anlatmış taktiklerini kesinlikle uygulamalısın senin için hayırlısı olsun güzelim...

Bencede arkadas dogru soluo kocan heen konuyu acmalıydı sana demekkı oda gonulluymu allah kımsenın basına vermesın benım esım ole bıyerde calıokı yuzlercesı sarkıo ama o bole bısı olsa dahı bana soluo sonra baskalarından duyma dıe ben ılk once bole selerde kadını suclu buluorum buna fırsat verende kuyruk sallayanda kadındır erkegın saglam olması gerekır

Arkadaslar Sedef birsey yapamaz suanda!
Nedenmi cünkü okadar agir bir yükü tek basina omuzlayamaz,aile fertleri yaninda olsa belki bir ihtimal Kizini alir ceker kapiyi cikar..Ama su sartlarda Sedef birsey yapamaz..Sizde evlisiniz,sizinde basiniza ya geldi yada gelecek,yada hic gelmedi(umarimda gelmez),yani demem o ki ona yapici yorumlar yapalim,birak ayril,def et bilmem ne yap gibi laflari yaparken,de onun ruh halini düsünelim..Benim fikrimce biraz esinden uzak kalsin,biraz kafasini toplasin cünkü Sedefin kafasi okudugum kadari ile okadar doluki,saglikli kararlar alamayacak...Aldatilmanin acisini suanda bilmem tatmadim ve bu konuda ona nekadar yardimci olurum bilemem...

Biz en iyisi onun kafasi yerine gelene kadar yaninda olalim..Biliyorum yaninda olmamiz bile ona cok cok yetercek ve kafasini toparlayacaktir..

Arkadaşlar bekar, evli olaylarına girmeyin bence, herkesin hayata karşı bir fikri vardır kendine göre..

Sedef e gelince:

Sedef in yaşadıklarını baştan beri tuhaf buldum ama senaryo falan demedim asla..

Tuhaf demem de, Sedef e değil ,eşinin tavırlarınaydı..

Sedef tatlım, bundan sonra hayırlısı olsun diycem sana..

Eşinle çocukluktan gelen bir birlikteliğiniz var, hayatın olmuş normal olarak, anne babasız birisi olarak da, şu an eşin senin için vazgeçilmesi çok zor bir insan, ne olursa olusn..

Bu böyle, senin psikolojin şu an böyle..

Bu yüzden kendi fikrim şu ki ; eşin basit bir planla seni ikna etti, ben şu an böyle düşünüyorum, inşallah yanılıyorumdur ama yanılıp yanılmadığımızı da anlama şansımız yok bu aşamada..

Seven, çocukluktan beri hayatında eşi olan bir kadın olarak da, senin eşinden vazgeçmeyi, elinde somut deliller olsa bile şu an göze alamayacağını düşünüyorum ve saygı duyuyorum bu fikrine..

Hakkında hayırlısı olsun diycem...Umarım bundan sonra herşey istediğin gibi olur.

ah be canim esinin ve arkadasinin yazdigi senaryoya sen inandiysan bizde inanalim baska ne yapabiliriz

haklısın cnm yorum yaparakta da cok cnını sıkmayalım ogutler verıp kafasınıda bulandırmayalım

sedef su an asil hersey yapabilir yapmali bence.
yapamaz diyerek nereye kadar sineye cekecek.
tamamiyle bosanmalara karsiyim bende .
yuva kurtarmak isterim ama ne yazikki sedefin su an bir yuvasi yok.
pembe dizi gibi uyutuluyor.bir yalan yumaiginin icinde sedef.
oyle bir ag orulmus ki etrafina mecburen birseyler yapmak zorunda sedef.
biraz kendine guvenmeli sedef.
sedef canim ac kalsanda bu adami sineye cekmemelisin.
seni oyle boyle degil cok adi bir sekilde aldatti. aldatiyro belki aldatmaya devam edicek
suphe cok korkunctur eskiden oldugu gibi yuzune bakarak seni seviyorum diyebilecekmisin?ayni yataga girdiginde aklina neler gelecek??baska kadina dokundugu hissi seni depresyona bile itebilir.
bu dunyada herseyin cefasini ne yazikki kadinlar cekiyor.
ama cekmek zorunda degilizz.
birseyler yapabilirsin sedef.
cekmek zorunda olmadigini dusunuyorum
yaniliyromuyum???

ayrica sedefin esi hatasini anlayip ozur dileseydi pisman olsaydi belkide kabul etseydi herseyi o zaman biraz daha hosgorulu yaklasabilirdim olaya.
ama dedigim gibi adam piskin sedefi oyaliyor.
sedefcigimde mecbur inaniyor. iste bu nedenle sedefcigim kalbin bu adami istemiyor ama sartlar seni zorluyorsa hicbir anlami yoktur bu evliligin.
karsinda ki insan ne yazikki yuzsuzun teki.
seni oyaliyor kandiriyor en masum duygularin uzerinde oynuyor.
bir an once uyanip gozlerini acmalisin.
dost aci soyler.bizlerde istemeyeiz ayrilmani ama ortada pismanlik duyan bir adam yok.
aksine nerdeyse seni suclu duruma dusurecekmis gibi.
sana yavlarsa konussa ozurler dilese affet derdim birdaha yaparsa ayril derdim.
esin hic pisman degil.
arkadasin olucak kadinla bu iliskiyi bitirdiklerine inanmiyorum.
hersey planli programli.
sedefcigim bu cirkefin icinde yasamaya devam edersen ruh sagligin bozulabilir.
cocuguna ve kendine sahip cik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…