Eşimin ailesiyle anlaşamıyorum biraz uzun olacak hakkinizi helal edin?

Altınlarım, eşyalarım ve evim hepsini kocam yapti. Arabasını sattı altınları aldı evlendik bozdurdu.. eşyaları aldı maaşına bağladı taksit taksit ödedi eve girilecek durumu yoktu kredi çekti evi değiştirdi kapılar pencereler yerlere parke mutfak dolabı fayans falan kp aldığı tv

Valla çocuğu doğurup atmayla anne olunmuyor o çocuğun eğitimi iş hayatı düğününü yapacaksın dört dörtlük ondan sonra her ay istersin para düğün yapma ev yapma. Altın alma. Eşimi okutma paraya gelince iste ohh ne ala

Bence hakikaten nickiniz gibi caresizsiniz adeta .
Ama bu caresizlige kendinizi yine sokan sizsiniz.
Herkes ipi eline almış siz kukla.

Tabirlerin o kadar çirkin ki ne yani çocuklarından harçlık alan anne babalar dilenci mi ? Bu nasıl bir üsluptur. E o zaman onların evinde oturan sizler ne oluyorsunuz? Bedavacı mı?
Kız ne evi eve girilmiyordu eşim kredi çekti düzeltti o kadar dedim kiraya çıkalım uğraşma kendisi çekti yaptırdı arabasını sattı altınları aldı eşyaları maaşına bağladı taksit taksit ödedi kv kp hiç bir şey görmedik. Eşimi okutmamislar bile ben destek oluyorum.. okumasına.

Sizler ne yaptınız peki

Ben zaten bunları kayınvalide kayınpeder aldı dememişim ki. Beklenti bu oluyor demişim. Hatta size değil başka bir üye ile mesajlaşırken genelde böyle bir istek oluyor şeklinde yazmışım. Nesini bu kadar komik buldunuz gülmüşsünüz sonunda anlamadım ama sonuç olarak onların evinde oturuyorsunuz. Boşuna değiştirmişsiniz o kadar masrafa girip evi. Zaten siz oturacağınız için sizin yapmanız kadar doğal bir şey olamaz gerçi siz yapmamışsınız kocanız yapmış. Düğün de bir zorunluluk değil tercih, tamamen keyfi bir durum. Kimse sizin misafirleriniz göbek atsın diye para dökmek zorunda değil. Banınız kalkınca tekrar bir insanlarla kavga edip banlanayım dediniz galiba?

Banlanip banlanmam sizi neden bu kadar alakadar etmiş anlayamadım? Aile evladını okutmuyorsa babanın yanına verelim kerestece çalışsın hesabı 13 yasinda çalışmaya veriliyorsa ne düğün ne altın ne eşya nede evi yaptırıp veremiyorsa bence boşuna hiçte anayım babayim diye geçinmesin sizin annelik babaliktan anladiginiz bu sanırım. Ama bu değil. Bir aile evladını okumalı kız erkek farketmeksizin. Evlendirmeli ya eşya ya altın yada evi yaptırmalı. Bunlardan en azindan 1 2 tanesi yapilsa evet duzebli olarak para isteyebilir cünkü abnelik yapmis cocugu da bakmakta yükümlü ama Benim kv kp hiç bir şey yapmadı. Esim yaptı herşeyi. O yüzden bence düzenli olarak para verilmemeli. Bir ihtiyacı olur ana baba yapılır ama diğer çocuklardan ve kocadan istemeyip sadece birinden istemek menfaatcilikte olabilir.

Genel değerlendirme yapamadığınızı düşünüyorum.. yorum üzerinde ve dusunce olarak kendinizi geliştirmeyi tavsiye ederim.

Katıldığım tek nokta okutmamak onun haricinde aile ne düğün ne eşya ne altın ne ev yapmak zorunluluğunda asla değil. Sizin anne babalıktan anladığınız gibi para değil evet benim anne babalıktan anladığım. Siz burda bana laf yetiştireceğinize kocanıza laf anlatın. Kendisini okutmayan sizin tabirinizle anne babalık bile yapmayan ailesine sizden kısıp para gönderen kocanız. Bana da kira ödemeden aile apartmanında oturup sonra da böyle arkalarından atıp tutmak menfaatçilik geliyor mesela. İşinize gelmiyorsa bu kadar sorunun üstüne gidersiniz ayrı eve. Hiç sanmıyorum ama yapabileceğinizi

Gerçekten komiksiniz. Tek hakkı olduğunuz eğitim konusu kusura bakmayın aile iş hayatını nasıl halledecek? İnsanlar okuyup iş hayatına atılıyor aile ne yapıcak iş hayatı için kulağından tutup işe mi sokacak ya da gidip çocuğumu buraya alın mı dıyecek? Dört dörtlük düğününü evini yapacaksın demek niye ? Düğün sizin değil mi? Eşyada onlar mı oturcak ki alsın? Koluna bilezikleri sen dışarda gösteriş yap diye aman gelinimizin kolunda altınlar dizilsin biz borç yapalım yeter ki mi diyecek? Ev kötüde olsa var mı var. Yapmasaydınız içini gidip kirada otursaydınız başınıza silah mı dayadılar pardon? İşinize gelen şeyleri istiyorsunuz. Bunlar olsaydı gidip kv ye hizmet etcek miydin ? Temizliğini yapıcak mıydın? Malum onları istiyorsan diğer şeyleride yapman gerek işine gelen adeti almayacaksın

Hee he örnek vermek istedin
Yav yazıp yazıp eleştirilince yok ben öyle demedim yok ben çooook iyi niyetliyim kanadım bile var melaikeyim e bağlıyorsunuz hep biz çirkef oluyoruz art niyetli oluyoruz ya fena halde küçük düşüyorsunuz haberin olsun. Herkes kimin neyi ne niyetle yazdığını biliyor,kimin nasıl bir meşrebi olduğunu da anlayabilecek tecrübedeyiz. Hangi söylediğim birbirini tutmuyor muş merak ettim.

Yapmadığını nereden biliyorsunuz ay ne boş konuşuyorsunuz yahu mahalle karisi gibi

Ya he he bunca yazdığimdan bunumu anladım kim nereden tutarsa seninle laf cambazlığına giremem dikkat ette banlanma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…